Oturum açOturum aç
4.109 saatler için "

Hublot Big Bang

"
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz

Seçiminiz

Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Referans
Daha fazla…
Yeni/ikinci el
Stok bilgisi
Cinsiyete göre
Durum
Daha fazla…
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Daha fazla…
Kadran
Daha fazla…
Cam
Fonksiyonlar
Daha fazla…
Kalınlık
Daha fazla…
Bezel malzemesi
Daha fazla…
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Daha fazla…
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Daha fazla…
Ağ kalınlığı
Daha fazla…
Kordon rengi
Daha fazla…
Toka malzemesi
Daha fazla…
İptal et

Sıralama

Hublot Big Bang 44 MM Limited Edition Bode Bang Hublot Big Bang 44 MM Limited Edition Bode Bang Hemen gönderime hazır 24.037 TL RU 2011

Bu modeller de ilginizi çekebilir:

Yeni Linde Werdelin modellerini doğrudan üreticisinden satın alın.
Daha fazlasını keşfet

Big Bang: Hublot'nun Çılgın Modeli

Büyük, ağır ve değerli: Big Bang oldukça gösterişli bir saattir ve aynı zamanda Hublot'nun yıldızıdır. İsviçreli üretici bu modelde kendi üretimi olan altın alaşımı kullanır, ama alternatif olarak titanyum ya da karbon fiber de tercih edilebilir.

2005 yılında tanıtılan Big Bang (Büyük Patlama) modeli bulunduğu her ortamda büyük ilgi toplamaktaydı. Big Bang kısa süre içinde çok sayıda ödül kazanmıştır. Bu ödüllerden en önemli iki tanesi Geneva Watchmaking Grand Prix yarışmasında kazandığı tasarım ödülü ve Japonya'da 2005 yılında spor saatleri kategorisinde kazandığı yılın saati ödülüdür. Satışa çıktığı tarihten itibaren bir sene içinde Big Bang siparişleri üç kat artmıştır. Geçen süre zarfında Hublot bu modelde magic gold gibi yenilikçi materyaller ve geliştirilmiş yeni mekanizmalar kullanmaya başlamıştır. Bu yenilikler sayesinde saat daha fazla ilgi çekmeye başlamıştır. Bezelleri köşeli olsa da Bing Bang'e görünüm açısından benzeyen saatler Audemars Piguet'nin Royal Oak modeli ve Bulgari'nin Octo modelidir.

Karşıtların Birlikteliği

Bu modelin başarısındaki en önemli faktör çok farklı özellikleri bir araya getirebilmiş olmasıdır. Big Bang modellerinin çoğunun dış görünümü oldukça görkemlidir. 45 mm'lik kasa çapı bunda oldukça etkilidir. Geniş bezel rahatça görülebilen altı vidayla tutturulmuştur. Hublot kordonlarda tamamen doğal kauçuk kullanan ilk üretici olmuştur ve bu Big Bang modelinin kordonunda da bu madde kullanılmıştır. Kordonlar genelde altın ya da yüksek teknoloji kullanılarak üretilen karma materyallerden imal edilmiş saat kasalarına bağlanır. Big Bang modellerinin önemli bir kısmında karmaşık ve süslü bir şekilde tasarlanmış olan mekanizma büyük saat kasasıyla bir kontrast yaratmaktadır. Kadransız ve arka kapağı safir camdan imal edilmiş saatlerin hareketli sanat eseri niteliğindeki mekanizmaları bu sayede her iki taraftan izlenebilir.
Big Bang serisinde çok farklı özelliklere sahip saatler bulunmaktadır. Pop Art ve Tutti Frutti modellerinde kuvvetli tonların tercih edildiği değişik renklerde üretilmektedir. Big Bang Jeans modeliyse günlük kullanıma uygunluğuyla dikkat çekmektedir. 45 mm'den daha küçük kasa çapına sahip modeller, ince bileklere sahip kadın ve erkek Hublot tutkunları tarafından tercih edilmektedir.

Altın Alaşımlı ve Kronograf Mekanizmalı Big Bang Unico

Bir kronograf modeli olan Unico, Big Bang modellerinde görülen çok çeşitliliği sürdürmektedir. Unico'nun 20 farklı modeli satışa sunulmaktadır. İsviçreli üreticinin Big Bang modelinin başarısının sırrı olan tüm özellikler bu modelde kendine yer bulmuştur: özel maddelerden üretilmiş saat kasası, sanatsal bir şekilde dekore edilmiş mekanizma ve özgün tasarım. Magic gold ve king gold gibi maddeler modelin daha bilinir hale gelmesini sağlamıştır. Magic gold, patenti Hublot'ya ait olan sarı altın ve seramik alaşımıdır. Bu alaşım çizilmeye karşı oldukça dayanıklıdır. King gold kırmızı altın, platin ve bakırdan oluşan bir alaşımdır ve yoğun kırmızı bir parlaklığa sahiptir. Bu alaşım uzun yıllar boyunca okside olmadan kalır. Titanyum, hafifliği ve sağlamlığıyla büyük saat kasası için oldukça kullanışlı bir materyaldir. Karbon fiberin de benzer avantajları vardır ve Big Bang modellerinde kullanılır. Hublot, magic gold alaşımında kullandığı seramikten saat kasaları da üretmektedir. Seramiğin kullanım alanı sadece saat kasalarıyla sınırlı kalmaz, kordonlar ve bezeller de seramikten üretilir. Hublot, bazı Big Bang Unico modellerini süslemek için çok sayıda elmas kullanmaktadır. 400'den fazla değerli taş kasanın, kadranın ve bezelin üstüne yerleştirilmiştir.

Alarm, GMT, Tourbillon ve 5 Günlük Güç Rezervi

Unico'nun kronograf mekanizması HUB1242, 330 farklı parçadan oluşmaktadır. Tüm parçaları elle birleştirilen mekanizmaya, modüler yapısı sayesinde kronometre ve flyback kronograf gibi başka özellikler de rahatça eklenebilir. Bu modelde GMT fonksiyonu da bulunmaktadır. Manuel kurmalı bir mekanizma olan HUB 5003 ile çalışan Big Bang Alarm Repeater bir alarmla kombine edilebilir. Big Bang Perpetual Calendar modeli HUB1270 otomatik mekanizmasına sahiptir ve hem kronograf hem de sonsuz takvim komplikasyonlarını sunmaktadır. Bu modelde GMT fonksiyonu da bulunmaktadır. Hublot, Tourbillion bulunan HUB6016 mekanizmasıyla saatçilik sanatının zirvesine çıkmıştır. Bu ince, yuvarlak kafes balans çarkını dakikada bir kendi etrafında döndürür. Bu sayede yer çekiminin mekanizma üzerindeki olumsuz etkisi dengelenmiş olur. Böylece daha hassas çalışan bir mekanizma ortaya çıkar. Tourbillon üretimi çok zor olduğundan, genelde özellikle yüksek saat işçiliğiyle üretilen saatlerde bulunur. Manuel kurmalı HUB6016 mekanizmasının güç rezervi oldukça etkileyicidir: tam 115 saat. Saat 9 pozisyonunda bulunan bir gösterge yay tamburunun enerjisinin ne kadar azaldığını gösterir. HUB6016 mekanizması saatte 21.600 yarı titreşim yaparak çalışır. Hublot, saatin kordonunu kauçuktan imal edip, üstünü timsah derisiyle kaplamaktadır. İki katmanlı yapı yazın deriye terin ulaşmasını önlediği için alışıldık çözümlerden daha uzun ömürlüdür. King gold alaşımından imal edilmiş kasaya sahip Big Bang Tourbillon Power Reserve 5 Days modeli 100.000 Euro'dan başlayan fiyatlarla satılmaktadır.
Hublot, 2012 yılında Big Bang koleksiyonuna Ferrari modelini de eklemiştir. Bu model İtalyan spor otomobil üreticisiyle işbirliği içinde ortaya çıkmıştır. Kırmızı ve sarı rakamlarla kordonunda bulunan aynı renkteki dikişler saatin sportif tasarımını daha da ön plana çıkarır. Karbon ve seramik kullanılan en baskın materyallerdir. Ferrari modelinde Unico kronograf mekanizma kullanılmaktadır.

Rengarenk ya da Simsiyah

Büyük kadın saatleri olarak Big Bang Broderie, Pop Art ve Tutti Frutti öne çıkmaktadır. Bu modellerin kasa çapı 41 mm'dir. Broderie'nin kadranı, bezeli ve kordonu nakışlı süslerle kaplıdır. Pop Art modellerinde genelde pembe, turkuaz ve canlı yeşil renk tercih edilmektedir. Ancak bu renkler farklı modellerde değil, aynı saatte beraber kullanılır. İki renkli Tutti Frutti modeli beyaz renkteki kadranı ile kombine edilen yeşil, turuncu ve mor renklerle Pop Art kadar renkli değildir. Hublot, Big Bang Jeans modelinde kadran ve kordonda mavi denim kumaş kullanmaktadır. İsviçreli üretici, karşıtlıkları bir çatı altında birleştirme hedefine, kadranı ve bezeli elmaslarla süslenmiş Jeans modeliyle yaklaşmıştır. Koleksiyonun kadınlara yönelik üretilen, 38 mm kasa çapına sahip Big Bang 38 MM modelinin en karakteristik özelliği üstünde taşıdığı elmaslardır. Hublot, siyah rengi sevenlere 38 mm-45 mm arasında değişik kasa çaplarına sahip All Black modelini sunmaktadır. Tüm All Black modellerinde kasa, kadran ve kordonlar siyahtır. Sadece rakamlar, markörler ve ibreler okunabilirlik açısından açık renklere sahiptir.

Her Zaman İlgi Odağı

Big Bang koleksiyonu Hublot için merkezi bir rol oynamaktadır. Merkezi Nyon'da bulunan İsviçreli üreticinin en bilinen modelleri bu koleksiyona aittir. Her zaman ilgi odağında olmak Big Bang'in doğasında vardır. Genelde 45 mm kasa çapına sahip saatlerin dikkat çekmemesi oldukça zordur. Big Bang koleksiyonu, hem karmaşık mekanizmaları hem de magic gold, king gold ve karbon gibi özel materyalleri sevenlerin gözdesi durumundadır.