Oturum açOturum aç
9.324 saatler için "

Hublot

"
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz

Seçiminiz

Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Referans
Daha fazla…
Yeni/ikinci el
Stok bilgisi
Cinsiyete göre
Durum
Daha fazla…
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Daha fazla…
Kadran
Daha fazla…
Cam
Daha fazla…
Fonksiyonlar
Daha fazla…
Kalınlık
Daha fazla…
Bezel malzemesi
Daha fazla…
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Daha fazla…
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Daha fazla…
Ağ kalınlığı
Daha fazla…
Kordon rengi
Daha fazla…
Toka malzemesi
Daha fazla…
İptal et

Sıralama

Hublot King Power Hublot King Power Hemen gönderime hazır 92.977 TL RU 2012

Hublot: Görkemli Kasalar ve Karmaşık Mekanizmalar

Dışı sivri köşeli, mekanizması süslü ve görünümü heybetli.Bu üç özellik sayesinde Hublot büyük başarı elde etmiştir.İsviçreli üreticinin modellerini tasarımı kendine özgüdür ve 45 mm kasa çapına sahiptirler. Hublot, saatlerde kendisi tarafından üretilen altın alaşımlarını kullanmaktadır.

Özellikle Big Bang modeli kült statüsüne ulaşmıştır. Hublot'nun model yelpazesi karmaşık mekanizmalı 45 mm çapa sahip görkemli altın kasalara sahip modellerden keyifli Big Bang Tutti Frutti modeline kadar uzanmaktadır. Classic Fusion model serisi Hublot'nun diğer modellerine göre daha sadedir, MP koleksiyonundaki saatlerse sanki bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibidir. Hublot'nun Spirit of Big Bang serisini diğer modellerden ayıran yanıysa varile benzeyen saat kasasıdır.

Big Bang'in Modüler Yapıya Sahip Dikkat Çekici Mekanizması

Hublot'nun, amiral gemisi olan Big Bang koleksiyonunda 50'den fazla değişik model yer almaktadır. Saatler hacimlidir ve buna uygun olarak genelde ağırdır. Bu saatlerin iki tarafında da çoğunlukla safir cam kullanılmıştır ve bu sayede sanatsal bir şekilde imal edilmiş mekanizmayı görmek mümkün hale gelmiştir. 45 mm kasa çapına sahip Big Bang Unico serisi geniş model seçeneği sunar. Unico'nun mekanizması elle birleştirilen 330 tek parçadan oluşmaktadır. Hublot'nun bu mekanizmayı geliştirmesi 4 sene sürmüştür. Mekanizma farklı komplikasyonların sonradan eklenebileceği şekilde tasarlanmıştır. Mekanizmanın modüler yapısı bazı Unico modellerinde flyback kronograf ya da GMT fonksiyonun kullanılmasına imkan sağlar. Özellikle karmaşık mekanizmaları sevenler için Torbillon'a sahip ve 5 günlük güç rezervi olan HUB6016 modeli bulunmaktadır. Tourbillon yer çekiminin mekanizma üzerindeki etkisini azaltan yuvarlak, ince bir kafestir. Bu sayede mekanizmanın hassasiyeti artar ve yüksek kaliteli saat işçiliğine sahip saatlerde bulunan bir özelliktir. Tourbillon'a ve kırmızı altından imal edilmiş kasaya sahip Big Bang modellerinin fiyatı 100.000 Euro'dan başlamaktadır.
Big Bang Unico'ya özel kasa materyallerinden biri king gold alaşımıdır. Bakır oranı yükseltilmiş ve platin eklenmiş bu alaşım sonucunda ortaya 18 ayar kırmızı altın ortaya çıkar. Yoğun bir kırmızı tona sahip alaşım yıllar boyunca okside olmadan saati süslemeye devam eder. Üreticilerin kendi ürettikleri alaşımlar çok sevilmektedir. Bir başka İsviçreli üretici olan Omega sedna adını verdiği bir başka kırmızı altın alaşım kullanmaktadır.

Sihirli Altın ve Seramik Karışımı

Hublot, "sihirli altın" kullanarak yeni bir alana da adım atmıştır. İsviçreli üretici, altını başka bir materyalle değil seramikle karıştırarak bir alaşım elde etmektedir. Böylece ortaya dünyanın ilk çizilmez 18 ayar altın alaşımı ortaya çıkmıştır. Unico Titanium modelinin kasası hafif bir metal olan titanyumdan imal edilmiştir ve 45 mm çapa sahiptir. Ama metal kullanılmayan kasa seçenekleri de mevcuttur: Big Bang Unico Carbon modelinin kasasında ve bezelinde karbon fiber kullanılmaktadır. Hublot, Unico Black Magic modelinde çizilmelere karşı çok dayanıklı başka bir son teknoloji ürünü olan siyah seramik kullanmaktadır. Bu seride king gold ya da titanyum kasa ve seramik kordon gibi farklı materyallerin beraber kullanıldığı saatler de mevcuttur. Değerli taşlarla süslenmiş saatler gerçekten göz alıcıdır: 1,18 karat ayarında 350 elmas Big Bang'in bezelini ve kadranını süslemektedir. Jeans modeli kadranındaki blue jeans kumaşı ve taşlanmış kot görünümüne sahip kauçuk kordonuyla gündelik hayatta kullanıma uygun bir izlenim verir. Kasası 41 mm çapa sahip Big Bang Pop Art ve Tuttu Frutti serileri pembe, turuncu ve turkuaz renklerinin kullanıldığı rengarenk tasarımlara sahiptir. En küçük Big Bang modelleri 3 göstergeye sahip saatlerdir. 38 mm kasa çapına sahip saatlerin ismi de buradan gelmektedir ve kadınlar için üretilmektedirler.
Big Bang modellerinin tasarımı sıra dışı olarak kabul görse de, MP koleksiyonun tasarımı ondan daha da şaşırtıcıdır ve hedef kitlesi sosyal çevresi geniş insanlardır. MP-05 bir teknoloji laboratuvarından çıkmış gizli bir proje izlenimi bırakmaktadır. Kasa armut şeklindedir ve 46 mm çapa sahiptir. Tercihe göre titanyum ya da safir kristalden imal edilmektedir. MP-05 modelinde ibreler yerine üstünde sayılar bulunan bobinler kullanılmaktadır. Saat kasasının sağ tarafında rezerv güç göstergesi, sol tarafındaysa saatin ve dakikanın gösterildiği bobinler bulunmaktadır. Kadranın alt tarafındaysa saniye göstergesi bulunmaktadır. Kadranın ortasında Hublot'nun kendi üretimi olan dikey yerleştirilmiş Tourbillon'a sahip manuel mekanizma yer almaktadır. Saatin odak noktasında bir sıra halinde sıralanmış 11 yay tamburu bulunmaktadır. Normalde saatlerde 1 bir ya da en fazla iki yay tamburu bulunur. Yay tamburlarının sayısı güç rezervinin süresini belirlediğinden MP-05 ilk kurulmasından itibaren 50 gün çalışabilmektedir. Bu süre bir kol saati için inanılmaz derecede uzun bir süredir.

Ferrari ile İşbirliği

Hublot, MP-05 modelini geliştirirken ünlü İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari ile işbirliği yapmıştır. Mekanizmasının görünümü Ferrari'nin motoruna benzediği için bu model "LaFerrari" adıyla da anılmaktadır. Saati kurma işleminde de otomobil sporlarından esinlenilmiştir. Yay tamburuna enerji yüklenmesi için tepenin döndürülmesi gerekmemektedir. Saati kurma işlemi Formula 1'de araçların piste girdiğinde lastiklerinin değişimi için kullanılan aparata benzer bir tornavidayla yapılır. Ferrari'nin Maranello modeliyle MP-05 arasında çok fazla fiyat farkı yoktur.

Saldırıya Uğrayan Formula 1'in Patronu Hublot Reklamında

Hublot ve otomobil sporları arasındaki tek bağlantı Ferrari değildir. Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone da Hublot saat kullanmaktadır. Bernie Ecclestone sahip olduğu Hublot saatini uğradığı bir saldırıda kaybetti: 4 kişi Ecclestone'a saldırıp, onu feci bir şekilde dövdükten sonra saatini alarak kaçtı. Hublot ve Ecclestone bu saldırıdan kısa bir süre sonra ilginç bir reklam kampanyası başlattı: Formula 1'in patronun yara bere içindeki yüzünün bulunduğu resmin altında şu yazıya yer verilmişti: "See what people will do for a Hublot" ("İnsanların bir Hublot'ya sahip olabilmek için neler yapabileceğine şahit olun.")

Sade Classic Fusion Serisi

Classic Fusion'un tasarımı MP serisinden daha gelenekseldir. 45, 42, 38 ve 33 mm çapa sahip kasalarda akrep, yelkovan ve saniye ibresinin yanı sıra tarih göstergesi de bulunmaktadır. Classic Fusion, Hublot'nun alışılageldik tasarımlarına göre oldukça sadedir. Modelin en göze çarpan yanı 6 dekoratif vida ile tutturulmuş bezelidir. Classic Fusion serisinin bazı modellerinde kronograf mekanizma, ay evresi göstergesi ya da güç rezervi göstergesi bulunmaktadır. Classic Fusion'un Ultra-Thin modelinde kasa çok ince tasarlanmıştır. HUB1300.4 mekanizmasının güç rezervi 90 saattir ve küçük saniye pek de alışılmadık bir şekilde saat 7 pozisyonunda yer almaktadır. Classic Fusion ile benzerlikler taşıyan bir başka saat Bulgari Diagono modelidir.

Alternatifler: King Power ve Spirit of Big Bang

Hublot'nun King Power Unico White Pave modeli bir hazine sandığını andırmaktadır. 48 mm çapa sahip titanyum kasa ve bezel yaklaşık 400 elmasın yerleştirilmesi için gerekli alanı sağlamaktadır. King Power koleksiyonun tasarımı Big Bang'e çok benzemektedir. Bu seride kasalar titanyumun yanı sıra seramik ve king gold alaşımından imal edilmektedir. Spirit of Big Bang, Big Bang'in varile benzeyen kasaya sahip bir çeşidi olarak kabul edilebilir. Spirit modelinde 50 saatlik güç rezervine sahip, otomatik kronograf mekanizma HUB4700 kullanılmıştır. Modelde iskeletleştirilme işlemi uygulanmıştır ve bu sayede mekanizmanın işleyişi dışarıdan bakıldığında rahatlıkla izlenebilir.

Çok Ödüllü Model Big Bang

Hublot, saatlerini Cenevre yakınlarındaki Nyon'da üretmektedir. İtalyan Carlo Crocco şirketi 1980 yılında kurdu ve aynı yıl Basel'de düzenlenen saat fuarında dünyanın ilk doğal kauçuk kayışlı saatini tanıttı. Crocco ilk saatini 1967 yılında tasarladı. 2004 yılında Omega'nın yöneticilerinden Jean Claude Biver bu şirketteki görevini bırakarak Hublot'nun başına geçti. Bir yıl sonra Hublot o tarihte tanıtımı yeni yapılmış olan Big Bang ile çok sayıda ödül kazandı. 2008 yılında lüks tüketim malları üreticisi ve satıcısı Fransız LVMH Moët Hennessy – Louis Vuitton S.A. grubu Carlo Crocco'dan Hublot'yu satın aldı.TAG Heuer markası da LVMH'ye aittir.
Hublot koleksiyonunda bulunan saatlerin tasarımı kendine özgüdür ve mekanizmaları yine Hublot tarafından üretilmektedir. Tasarımlar modern ve fütüristik çizgiler taşımaktadır. Saatlerin kasaları genel de paslanmaz çelik yerine, Hublot'nun diğer üreticilerden farklılaşmasını sağlayan sarı altın ve seramik karışımından oluşan magic gold gibi özel materyallerden imal edilir. Hublot saat satın almak için en az 4 basamaklı bir meblağı gözden çıkarmak gerekir, modellerin çoğu daha da pahalıdır. Bu markanın saatleri bir statü sembolüdür ve hem saatseverler hem de uzmanlar tarafından hemen fark edilirler.