Oturum açOturum aç

Chrono24 Yardım ve S.S.S

Sorularınızın cevaplarını hızlı biçimde bulabilmeniz için serbest metin arama kısmını kullanmanız en iyi çözümdür. Alternatif olarak doğrudan bizimle de iletişime geçebilirsiniz.

Chrono24'te arama yapma

Chrono24'te bir saati nasıl arayabilirim?
Arama sekmesi aracılığıyla hayallerinizdeki saati Chrono24te rahatça bulabilirsiniz. Arama sonuçları, bunun yanı sıra çok sayıda filtreleme imkanı sunmaktadır.

Arama sekmesi
Arama sekmesi en kolay ve en hızlı yolu sunar. Aranacak kavram girilirken otomatik olarak doldurulur ve tamamlanır.

Arama sonuçları sayfası
Arama sonuçları sayfası, farklı filtreleme seçenekleri sunar. Örneğin üretici, model, referans veya stok durumuna göre filtreleme yapabilirsiniz. Ayrıca arama sonuçları listesi, önem, fiyat ve oluşturma tarihine göre sıralanabilir.

Bu aramayı kaydet kısmına tıklayarak, e-posta aracılığıyla yeni tekliflerden haberdar olmak için bir arama emri belirleyebilirsiniz. Bu sırada seçtiğiniz filtre otomatik olarak kaydedilir.
Arama sonuçlarını belirli tekliflere göre nasıl filtreleyebilirim?
Arama sekmesi aracılığıyla bir ürünü aradıktan sonra arama sonucunu, sonuç listesinde yer alan filtreleri kullanarak daha da sınırlandırabilirsiniz. Örneğin üretici, model, saatin durumu veya malzemesine göre filtreleme yapabilirsiniz. Daha fazla kısmına tıkladığınızda ek filtreleme seçeneklerini görebilirsiniz. Aynı zamanda bir filtreye ait birden çok değer seçebilirsiniz. Bir filtreyi devre dışı bırakmak için ilgili onay işaretlerini kaldırmanız yeterlidir.

Listenin sağ üst kenarındaki seçim alanı aracılığıyla sonuçların sıralanma şeklini uyarlayabilirsiniz. Fiyat, oluşturma tarihi ve önem arasında seçim yapın. Standart sıralamayı myChrono24 alanınızdaki Ayarlar içinden değiştirebilirsiniz.

Saatler satın alın

Saat satın almak istiyorum. Ne yapmalıyım?
Chrono24'te saat satın almanın çok sayıda yolu vardır:

1. Chrono24 Trusted Checkout
Trusted Checkout hizmetini kullanarak istediğiniz bir kurumsal satıcıdan beğendiğiniz saati satın alır ve ödemeyi Chrono24 aracılığıyla yaparsınız. Yaptığınız ödeme satın aldığınız saat elinize ulaşıncaya kadar emanet hesabında tutulur. Chrono24 ekibi gerektiğinde ürün iade süreci de dahil olmak üzere, ödemeden siparişinizin kargolanmasına kadar geçen sürede sorun yaşamamanız için her zaman yanınızdadır. Trusted Checkout ile satın alınabilecek teklifler arama sonuçlarında ve teklif sayfalarında yeşil Trusted Checkout sembolüyle işaretlenmiştir.

Trusted Checkout aracılığıyla saat satın almak için teklif sayfasında yer alan yeşil Satın alma talebinde bulun butonuna tıklayın ve gönderi adresinizi yazın. Daha sonra kurumsal satıcı size kargo ücretinin de dahil olduğu bir teklif yollar. Ürünü satın almak için teklifi kabul edin.

2. Hemen Satın Al
Kurumsal satıcıyla iletişime geçmeden "Hemen Satın Al" aracılığıyla kolayca saat satın alabilirsiniz. Bu seçeneğin aktif olduğu teklifler arama sonuçlarında "Hemen Satın Al seçeneği mevcut" bilgisiyle yer almaktadır.

Teklif sayfasında yer alan yeşil Hemen Satın Al butonuna tıklayın. Ürünün gönderilmesini istediğiniz adresi yazın ve ürünü satın alın. Daha sonra emanet hesabına ödemeyi yapın. Yaptığınız ödeme satın aldığınız saat elinize ulaşıncaya kadar bu hesapta tutulacaktır.

3. Satıcıyla doğrudan iletişim
Trusted Checkout ya da "Hemen Satın Al" yöntemlerini kullanmak mümkün değilse satıcıyla iletişim formu (buton: Satıcıyla iletişime geçin) ya da telefonla aracılığıyla saatin satıcısıyla iletişime geçebilirsiniz.
Bir saat satın almam durumunda sözleşme ortağım kim olacak?
Sözleşme ortağınız her zaman kurumsal satıcı ya da bireysel satıcıdır. Chrono24'ün satış sürecinin bir tarafı değildir ve alım-satım işlemi alıcı ve satıcı arasında gerçekleşir. Saatinizi bir kurumsal satıcıdan satın alıyorsanız bu satıcının uyguladığı genel işlem şartlarını incelemenizi tavsiye ediyoruz. Trusted Checkout ya da "Hemen Satın Al" aracılığıyla saat satın aldığınızda satış şartları satın alma süreci sırasında size gösterilecektir.
Bir saatin satıcısıyla nasıl iletişime geçebilirim?
Chrono24'te Trusted Checkout ya da "Hemen Satın Al" yoluyla satışa sunulan teklifleri yeşil Satın alma talebinde bulun butonuna veya Hemen Satın Al butonuna tıklayarak satın alabilirsiniz. Saatle ilgili sorular seçeneğini kullanarak satıcıya teklifle ilgili soru sorabilirsiniz.

Diğer tekliflerde satıcıyla Satıcıyla iletişime geçin butonunu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Satıcı gönderdiğiniz mesajı e-posta olarak alır. Satıcının mesajı ne zaman okuduğu ya da mesaja cevap verip vermediği bilgisi Chrono24'e ulaşmaz. Alternatif olarak satıcıyı telefonla arayabilirsiniz. Telefon numarası teklif sayfasında Satıcı bilgileri bölümünde yer almaktadır.
Bir saatin satış fiyatı nelerden oluşur?
Bir saatin satış fiyatı farklı bileşenlerden oluşmaktadır. İlk olarak saatin teklif fiyatının kendisi önemlidir. Buna ek olarak ambalaj, sigorta, gönderim ve katma değer ile ithalat vergisi için ek masraflar söz konusu olabilir. Saati ülkenizde veya yurt dışında bulunan bir tüccardan satın almış olmanıza bağlı olarak farklı yükseklikte ek maliyetler oluşabilir. Daha eksiksiz bilgi için tüccar ile iletişime geçin.
Teklif yurt dışından gelmektedir. Satış sırasında neye dikkat etmeliyim ve hangi ücretler söz konusu olur?
Fiyat, ilanda satıcı tarafından verildiği biçimde gösterilir. Fakat gümrük ücretleri, vergiler, gönderim ve sigorta masrafları gibi maliyetler de söz konusu olabilir.

Tam fiyat ve buna dahil maliyetler için lütfen saatin tedarikçisi ile iletişime geçin. Bu kişi size gümrük işlemlerinin nakliyeci tarafından yapılıp yapılmayacağını da söyleyebilir. Ülkenizde geçerli kurallar için lütfen yerel gümrük idaresine müracaat edin.

Avrupa Birliği'nin içinde saatin satışı için gümrük ödenmez. Üçüncü bir ülkeden, örneğin ABD'den AB'ye ithalat yapıldığında fiyata az bir gümrük vergisi ve ithalat vergisi eklenmektedir. Lütfen daha eksiksiz bilgi için gümrük idarenizle iletişime geçin.
Hangi ödeme yolları mevcuttur?
Her tüccar hangi ödeme yolarını kullanacağına kendi karar verir. Lütfen ödemeye ilişkin ayrıntıları görüşmek için saati sunan kişiyle doğrudan iletişime geçin. Saati sunan kişi bazen açıklama metninde olası ödeme yollarını belirtir. Ticari saat satıcılarında, kredi kartı ve PayPal'a göre satıcı ve alıcı için daha az ek ücret gerektirdiğinden ödeme türü olarak banka havalesi yoluyla peşin ödeme yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu durumda saat, ödeme satıcının banka hesabına geçildikten sonra gönderilir. Lütfen bunun birkaç gün sürebileceğini göz önünde bulundurun. Alternatif olarak PayPal, kredi kartı, güvenli bir yerde buluşarak nakit ödeme yapma veya güvenilir bir mutemet hizmeti aracılığıyla ödeme yapmak mümkündür.

Bir çok tüccar, saatlerini Chrono24 Trusted Checkout opsiyonuyla sunmaktadır. Trusted Checkout aracılığıyla siparişin tamamı Chrono24 üzerinden gerçekleştirilir - tüccara yöneltilen teklif talebinden ödemeye ve olası bir geri göndermenin organize edilmesine kadar. Chrono24 ekibi, iletişim kurabileceğiniz bir ortak olarak her zaman yanınızdadır ve bu sürecin pürüzsüz biçimde ilerlemesi için uğraşır.
Trusted Seller mührü satıcı hakkında neyi belirtir?
Chrono24'teki her tüccar, kayıt sırasında kimliği ve ciddiyeti açısından kapsamlı bir biçimde test edilir. Trusted Seller mührü, Chrono24›ün ve kullanıcıların deneyimlere göre sadece özel doğruluk ve güvenilirliğe sahip tüccarlara verilmektedir.

Trusted Seller ticari bir saat tüccarı olup belirli koşullara uymakla yükümlüdür.Bu koşullara mesela şunlar dahildir:

 • Platformda belirtilen ve Chrono24'e sunulan kişi ve firmayla ilgili bilgilerin gerçekle örtüşmesi
 • Yalnızca güvenilir kaynaklardan gelen orijinal ürünlerin ticaretinin yapılması
 • Ürünün durumunu gerçeğe uygun biçimde belirtmesi ve hem metin, hem de resimle gerektiği takdirde mevcut kusurlar konusunda uyarması
 • Chrono24 aracılığıyla E-posta ile alınan müşteri teklif taleplerine normalde 5 iş günü içinde cevap verilmesi.

Ticaretin dürüst bir şekilde yapılması en önemli husustur. Anlaşmazlıklar olması halinde tüccar, müşteriyle birlikte her iki tarafı da memnun kılan bir çözüm aramalıdır. Bir ya da birden çok koşulun ihlali, Trusted Seller mührünün geçici veya sürekli olarak kayıp edilmesine yol açabilir veya - ağır ihlaller söz konusu olduğunda - Chrono24 üyeliğinin kaybına neden olabilir.
Satıcı e-posta adresimi görebilecek mi?
Kişisel verilerin korunması için satıcıların ve alıcıların e-posta adresleri sistemimiz üzerinden yapılan iletişim sırasında gizlenmektedir. Bir satıcıyla iletişime geçtiğinizde kişisel e-posta adresiniz karşı tarafa gösterilmez. E-posta adresiniz sistemimiz tarafından otomatik olarak şifrelenir.

Satıcıyla bir anlaşmaya vardıysanız satıcı sizden iletişim bilgilerinizi talep edebilir. Sayfamız üzerinden iletişim bilgilerinizi ileteceğiniz formun linki size e-postayla gönderilecektir.

Şifrelenmiş e-posta adresi şu örnekteki gibi görünmektedir:
41d07ee4-9cb3-4893-ade2-012bb56efc88-1un98@reply.chrono24.com
Bazı satıcıların e-posta adresleri gizlenmişken, bazılarınınki gizlenmemiş. Bunun nedeni nedir?
Bazı ülkelerde satıcılar için şifrelenmiş iletişim sistemi kullanılmaya başlanmıştır. Bu ülkelerdeki satıcıların e-posta adresleri şifrelenmiş olarak gösterilmektedir. Kısa bir süre sonra iletişim sistemimiz tüm ülkelerde kullanılmaya başlanacaktır.

Saatlerin Chrono24'te bireysel satışı

Nasıl saat ilanı verebilirim?
Size sunduğumuz form sayesinde kısa birkaç adım sonunda ilanınızı oluşturabilirsiniz:
 1. Saatiniz hakkında detaylı bilgi verin. Saatiniz hakkında ne kadar detaylı bilgi verirseniz ilanınız o kadar fazla potansiyel alıcının ilgisini çeker.
 2. İlanınıza 4 adede kadar resim eklemeniz mümkündür. Kameranız kullanıma hazır olmalıdır. İlan ekleme işlemi sırasında bizim tarafımızdan belirlenmiş 2 saat ayarı görülecek şekilde saatinizin resmini çekmenizi ve bu resimleri saatin size ait olduğunu kanıtlayan güvenlik resimleri olarak yüklemenizi talep edeceğiz. Bu resimler ilanınızda da yer alacaktır.
 3. Kişisel bilgilerinizi ekleyin.
 4. Son adımda paylaştığınız bilgileri bir kez daha kontrol edin ve ilan ücretini ödeyin.
İlan ücreti ne kadardır ve ne gibi ödeme türleri bulunmaktadır?
Bireysel saat ilanları için ilanda belirtilen satış fiyatı üzerinden % 2,85 komisyon almaktayız. Satış fiyatından bağımsız olarak her ilan için en az 5,00 EUR ve en çok 299,00 EUR ilan ücreti ödenir. Saatiniz 6 ay içinde satılmazsa, ödediğiniz komisyonun tamamı size iade edilecektir. İlan ücretini Paypal, kredi kartı ya da havaleyle (EFT) ile ödeyebilirsiniz. Güncelleme 10/2015.
Para iade garantisi tam olarak nasıl çalışır?
Saatinizi 6 ay içinde satamazsanız, bizden ilan ücretini geri alırsınız. Bunun koşulları, saatinizin 6 ay boyunca Chrono24'te online olması, satılmamış olması ve halen size ait olması dahildir. Bunun için 6 ay sonra erdikten sonra, 4 hata içinde saatin halen sizde olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir.
Kişisel ilanlarımı nasıl düzenleyebilirim veya silebilirim?
Kişisel ilanlarınızı myChrono24 alanındaki "İlanlarım" bölümünde düzenleyebilirsiniz. İlgili linke tıklayarak ilanlarınızı değiştirebilir veya silebilirsiniz. Fiyat, üretici veya model konusunda değişiklik yapmak istediğiniz takdirde lütfen PrivateSeller@chrono24.com adresiyle iletişime geçin. İlanınızı siler silmez ilanın stoklarımızdan kalıcı olarak çıkarıldığını lütfen dikkate alın.
Alıcılara hangi ödeme yöntemlerini sunabilirim?
Alıcının şu ödeme yöntemlerini kullanmasını önerebilirsiniz: Banka havalesi, PayPal ya da emanet hizmeti.Trusted Checkout hizmetimiz ne yazık ki sadece kurumsal satıcılar tarafından ödeme yöntemi olarak sunulabilmektedir. Önemli uyarı: Ödeme yapılmadan ve ödeme hesabınıza geçmeden ürününüzü kesinlikle kargoya vermeyin.

Alıcıyla ödemenin Paypal üzerindne yapılması konusunda anlaştıysanız ödeme isteği göndermek için alıcının Paypal hesabına ait e-posta adresine ihtiyacınız olacaktır. Alıcının iletişim bilgilerini öğrenmek için form üzerinden talepte edebilirsiniz. Sistem üzerinden size mesaj yollayan alıcıların her e-postasının içinde iletişim bilgilerinin talebi için gerekli olan forma ulaşmanızı sağlayacak link bulunmaktadır.

Dilerseniz saati alıcıya kendinizde teslim edebilirsiniz, ancak teslim yeri olarak güvenli bir yer seçmenizi öneririz.
Ürünümü/saatimi satın almak isteyenlerin e-posta adreslerini satıcı olarak neden göremiyorum?
Kişisel verilerin korunması için satıcıların ve alıcıların e-posta adresleri sistemimiz üzerinden yapılan iletişim sırasında gizlenmektedir. E-posta adresleri sistemimiz tarafından otomatik olarak şifrelenmektedir. Bu şekilde sizi phishing saldırılarına ve diğer dolandırıcılık girişimlerine karşı korumuş oluyoruz.

Alıcıyla bir anlaşmaya vardıysanız, teslimat adresini ya da Paypal ödemesi için gerekli bilgileri öğrenmek için form üzerinden iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz. Sistem üzerinden size mesaj yollayan alıcıların her e-postasının içinde iletişim bilgilerinin talebi için gerekli olan forma ulaşmanızı sağlayacak link bulunmaktadır.

Şifrelenmiş e-posta adresi şu örnekteki gibi görünmektedir:
41d07ee4-9cb3-4893-ade2-012bb56efc88-1un98@reply.chrono24.com

myChrono24

Neden myChrono24 kaydı yaptırmalıyım?

Özel Fırsatlar
Yalnızca myChrono24 kullanıcılarının görebildiği tekliflere erişim sağlarsınız. İlanın açıldığı ilk günlerde kişisel satıcıların sunduğu ürünlere özel erişim sağlarsınız.

Daha hızlı biçimde hedefe
myChrono24 kayıtlı kullanıcıların işini hafifletir. Herhangi bir onay işareti vermeniz gerekmez, otomatik tamamlama fonksiyonumuzla istediğiniz saati aramak daha da kolay hale gelir.

Her zaman güncel
Kayıtlı aramalarla hiçbir ilginç teklifi kaçırmayın. Aramanızı kaydedebilirsiniz ve yeni teklifler olduğunda sizi haberdar edeceğiz.

Piyasadaki gelişmelere hakim olun
Kişisel not defterinizle çekici teklifleri her zaman elinizin altında bulundurun.

Teklifleri rahatça yönetme
myChrono24 alanında tekliflerinizi tek merkezden ve görebileceğiniz şekilde yönetebilirsiniz.

İlginç teklifleri kolayca yeniden bulma
myChrono24 tarih bölümü, son gördüğünüz teklifleri otomatik olarak kaydeder. Böylece tekliflerinizi tekrar hızlıca bulabilirsiniz.

Kişisel ilanlarımı nasıl düzenleyebilirim veya silebilirim?
Kişisel ilanlarınızı myChrono24 alanındaki İlanlarım kısmından düzenleyebilirsiniz. İlgili linke tıklayarak ilanlarınızı değiştirebilir veya silebilirsiniz. Fiyat, üretici veya model konusunda değişiklik yapmak istediğiniz takdirde lütfen PrivateSeller@chrono24.com adresiyle iletişime geçin. İlanınızı siler silmez ilanın stoklarımızdan kalıcı olarak çıkarıldığını lütfen dikkate alın.
Kişisel bilgilerimi nasıl düzenleyebilirim?
Kişisel E-posta adresiniz (kullanıcı adı) ve şifrenizle myChrono24 alanına giriş yapın. Bilgilerim alanında ad, adres, telefon numarası veya şifreniz gibi kişisel bilgilerinizi düzenleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Ayarlar kısmında portal ve E-posta ayarlarınızı uyarlayabilir ve Chrono24'ten almak istediğiniz e-postalar için tercih ettiğiniz dili seçebilirsiniz. Burada aynı zamanda haber bültenimize abone olabilir veya üyelikten çıkabilirsiniz.

Saatlerin ticari olarak satışı

Kendimi nasıl ticari satıcı olarak kaydedebilirim?
Chrono24'te bir kaç adımda ticari satıcı olarak kaydınızı yaptırabilirsiniz:
 1. Kişisel bilgileri kaydetme
 2. Ödeme bilgilerini belirleme (kredi kartı veya Almanya'da SEPA otomatik ödeme de dahil)
 3. Onaylanacak belgelerini aktarma
Bundan sonra ilk tekliflerinizi yüklemeye başlayabilirsiniz. Fakat ilanlarınız yayına sunulmaya başlamadan önce satıcı hesabınız Chrono24 tarafından açılmış olmalıdır. Lütfen bu onaylamanın tüm bilgileriniz ile belgeleriniz kontrol edildikten sonra gerçekleştiğini dikkate alın. Bunun için aşağıdaki belgelerin kopyalarını ya belge yükleme, ya da E-posta, faks veya posta yoluyla almamız gerekmektedir:
 • Ticari sicil kaydı veya işyeri tescil belgesi
 • Telefon faturası, elektrik faturası vb. şeklinde bir adres kanıtı
Chrono24'ü tam anlamıyla test edebilmek için 30 günlük ücretsiz test aşamasından faydalanın.
Ticari satıcılar için hangi ücret seçenekleri mevcuttur?
Chrono24, farklı ihtiyaçlar için farklı paketler sunmaktadır. Paketler, sunulabilecek teklif sayısı ve teklif başına düşen resim sayısı ile birbirinden ayrılmaktadır. Bu fiyat modelleri, ek olarak arama sonuçları listesindeki konumu ve Chrono24 ana sayfasındaki TOP teklifleri etkilemektedir. Her ay veya bir yıllık ücreti önceden ödeyebilirsiniz. Tüm ayrıntıları burada bulabilirsiniz.
Kim Premium paket rezervasyonu yapabilir ve bu paket hangi avantajları sunmaktadır?
Premium paketi yalnızca en azından bir yıldır Chrono24'te kaydı bulunan tüccarlara sunmaktayız. Bunun için satıcı, bir Trusted Seller olmalıdır. Trusted Seller olmaya ilişkin koşulları ve mührü burada bulabilirsiniz.

Premium paket bazı avantajlar sunmaktadır. Tekliflerinizin ana sayfadaki ve arama sonuçları listelerindeki görünürlüğünü artırmakta olup, ilanlarınıza daha fazla resim ekleyebilirsiniz. Ek olarak tüm teklifler Premium Satıcı sembolüyle işaretlenecektir. Top teklifleriniz, sonuçlar listesinin bulunduğu ekranda TOP ile işaretlenir. Teklifler sayfasında ilgi duyan kişilere "Bu saatler sizin de ilginizi çekebilir" alanında yalnızca sizin saat teklifleriniz gösterilir. Ayrıca tekliflerinizin yanında diğer satıcıların reklamları görülmediğinden reklam içermeyen tekliflerden de faydalanmış olursunuz.
Tekliflerimi nasıl oluşturabilirim?
Saatleriniz için teklifleri ya kendiniz oluşturabilir, ya da web sayfanızdan aktarabilirsiniz.

Tüccar bölümünde tekliflerinizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Bunun için lütfen yeni teklif formunu doldurun. Soru anketimiz sizi hızlı bir biçimde saatinizin eksiksiz açıklamasına yönlendirecektir. Her teklif için, seçilen pakete göre, 6 ila 16 arasında resim yayınlayabilirsiniz.

Web sayfanızdan bilgilerin aktarılması 25 tekliften ve PRO listeleme hizmetinden sonra mümkündür. Bunun için bilgiler web sayfanızdan tam otomatik biçimde aktarılır ve her gün güncellenir.
Ürünümü/saatimi satın almak isteyenlerin e-posta adreslerini satıcı olarak neden göremiyorum?
Kişisel verilerin korunması için satıcıların ve alıcıların e-posta adresleri sistemimiz üzerinden yapılan iletişim sırasında gizlenmektedir. E-posta adresleri sistemimiz tarafından otomatik olarak şifrelenmektedir. Bu şekilde sizi phishing saldırılarına ve diğer dolandırıcılık girişimlerine karşı korumuş oluyoruz.

Alıcıyla bir anlaşmaya vardıysanız, teslimat adresini ya da Paypal ödemesi için gerekli bilgileri öğrenmek için form üzerinden iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz. Sistem üzerinden size mesaj yollayan alıcıların her e-postasının içinde iletişim bilgilerinin talebi için gerekli olan forma ulaşmanızı sağlayacak link bulunmaktadır.

Şifrelenmiş e-posta adresi şu örnekteki gibi görünmektedir:
41d07ee4-9cb3-4893-ade2-012bb56efc88-1un98@reply.chrono24.com

Ekspres satış

Ekspres satış nedir?
Ekspres satış bireysel satıcılar için ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir. Bireysel satıcının saat ilanı 6 gün için belli bir kurumsal satıcı çevresine sunulur. Satış "kapalı teklif" usulüyle yapılır. Kurumsal satıcılara teklif vermesi için 5 gün süre tanınmıştır ve kurumsal satıcılar birbirlerinin tekliflerini göremezler.
Ekspres satış üzerinden nasıl saat satışı yapabilirim?
 1. iPhone uygulaması üzerinden bir ilan oluşturun.
 2. İlanın Chrono24 tarafından aktive edilmesinden sonra kurumsal satıcıların ilana teklif vermeleri için 5 gün süresi bulunmaktadır.
 3. Teklif süresinin bitiminden itibaren 3 gün içinde verilen tekliflerden birini seçebilirsiniz.
 4. Bir teklifi seçmeniz durumunda bu teklifi veren kurumsal satıcının iletişim bilgilerini sizinle paylaşacağız.
 5. Satış sözleşmesi siz ve kurumsal satıcı arasında akdedilecektir.
Verilen teklifler hoşuma gitmezse ne yapmalıyım?
Size sunulan hiç bir teklifi kabul etmek zorunda değilsiniz. Saatinizi Chrono24'te bireysel kullanıcı ilanı yayınlayarak tüm dünyadaki alıcıların beğenisine sunabilirsiniz.
Bu hizmetin ücreti ne kadar?
Bu hizmet bireysel satıcılar için tamamen ücretsizdir.
Saatimi güvenli bir şekilde nasıl gönderirim?
Chrono24 hiç bir kargo firmasıyla çalışmamaktadır. FedEx, UPS ya da GLS tüm dünyada faaliyet gösteren ve bilinen uluslararası kargo firmalarıdır. Kargo firmalarının gönderim koşullarını incelemenizi öneririz. Saatinizin tam değeriyle sigortalanmış olarak yollanmasına dikkat etmenizi öneririz.

Bir ipucu daha: Chrono24 kurumsal satıcıları saatlerin kargoyla nasıl güvenli bir şekilde gönderileceği hakkında bilgi sahibidir. Konuyla ilgili olarak alıcıdan bilgi almanız tavsiye ederiz!
Sunulan tekliflerden birini kabul ettikten sonra süreç nasıl işler?
Verilen tekliflerden birini seçmenizden sonra size kurumsal satıcının iletişim bilgilerini göndereceğiz. Bu bilgilerle kurumsal satıcıyla iletişime geçebilirsiniz. Kurumsal satıcıya da eş zamanlı olarak sizin bilgileriniz gönderilecektir. Satış sözleşmesi siz ve kurumsal satıcı arasında akdedilecektir. Eğer kurumsal satıcıyla aranızda bir anlaşma sağlanamazsa saatinizi yeniden Chrono24 üzerinden satışa sunabilirsiniz.
Saatime teklif veren olmadı, şimdi ne yapmalıyım?
Eğer bir teklif almazsanız saatinizi Chrono24'te bireysel kullanıcı ilanı yayınlayarak tüm dünyadaki alıcıların beğenisine sunabilirsiniz.
Ödeme ve kargo işlemleri nasıl gerçekleşiyor?
Ödemenin ve kargolamanın nasıl yapılacağını kurumsal satıcıyla kararlaştırmalısınız. Kurumsal satıcılar genelde saat ellerine ulaştıktan sonra ödeme yapmayı tercih etmektedir. Ekspres satış uygulamasına sadece uzun yıllardır Chrono24 üzerinden sorunsuz bir şekilde alım ve satım yapan kurumsal satıcıların katılmasına izin verilir.
Aramanıza uygun sonuç bulunamadı