Oturum açOturum aç
6.063 saatler için "

Longines

"
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz

Seçiminiz

Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Referans
Daha fazla…
Yeni/ikinci el
Stok bilgisi
Cinsiyete göre
Durum
Daha fazla…
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Daha fazla…
Kadran
Daha fazla…
Cam
Daha fazla…
İşlevler
Daha fazla…
Kalınlık
Daha fazla…
Bezel malzemesi
Daha fazla…
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Daha fazla…
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Daha fazla…
Ağ kalınlığı
Daha fazla…
Kordon rengi
Daha fazla…
Toka malzemesi
Daha fazla…
İptal et

Sıralama

Longines L4 709 2 Longines L4 709 2 2.500 TL

Longines: Zarafet, Gelenek ve Yüksek Performans

İsviçreli saat üreticisi Longines dünyanın tescil edilmiş en eski saat markasıdır. 1832 yılında kurulan Longines hava taşımacılığı ve spor müsabakalarında zaman ölçümünde öncü bir markadır. Saatleri geleneksel ve zarif tasarımlara sahiptir.

Longines'in tarihi 180 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Lüks saatler üreten şirket, zaman ölçümü alanındaki yüksek performansıyla tanınmaktadır. 19. yy'ın sonlarından itibaren Longines'nin ürettiği saatler at yarışlarında süre ölçümü için kullanılmaktaydı. Longines, günümüzde de tenis, kayak ve binicilik sporlarında aktif olarak katkı sunmaktadır. Longines'in geliştirdiği bir sistem sayesinde konum bilgileri gerçek zamanlı olarak sadece 5 cm hata payıyla tespit edilebilmektedir. Profesyonel saatçilik alanında ortaya çıkan teknolojik yenilikler İsviçreli üreticinin saatlerinde kendilerine yer bulurlar. Şirketin ürün yelpazesinde klasik zarif tasarıma sahip erkek ve kadın saatleri yer almaktadır. Longines saatleri Elegance, Uhrmachertradition, Heritage, Sport ve Equestrian adlarını taşıyan 5 koleksiyon olarak üretilmektedir.

Klasik ve Sportif Tasarıma Sahip Longines Saatler

Sport serisi 2007 yılından beri ürün kataloğunda yer almaktadır ve atletlerin kullanımı için tasarlanmıştır. HydroConquest gibi dalış saati modelleri sağlamlıkları, hassasiyetleri ve işlevsellikleriyle büyük beğeni toplamaktadır. Tek yöne dönen bezel dalış sırasında artırılmış güvenlik sağlamaktadır. Superluminova ile kaplanmış ibreler, markörler ve sayılar zifiri karanlık ortamlarda bile saatin rahatça okunmasını sağlar. Conquest serisi kronograflar, GMT işlevine sahip saatler ve 3 ibreli saatlerden oluşur. GMT işlevine sahip saatler iki saat dilimini aynı anda takip etme imkanı sağlar. Bu nedenle seyahat ederken memleketlerindeki saatin kaç olduğunu sürekli bilmek isteyenler için uygun saatlerdir. Kronograf işlevine sahip saatlerin bir kısmı zamanı saniyenin yüzde biri hassasiyetiyle ölçer. Longines saat ustalığının en güzel örneklerini Master koleksiyonunda toplamıştır. 2005 yılından beri üretilen bu model serisi tamamen otomatik ve manuel kurmalı mekanik saatlerden oluşmaktadır. Master koleksiyonunda İsviçreli şirketin saatçilik alanında geçmişteki başarılarının bir arada görülebileceği saatler yer almaktadır: kronograf işlevi, tarih göstergesi, gün ve ay göstergesi ve ay evresi göstergesi. Saatlerin tasarımı klasik tarzdadır. Heritage koleksiyonuna dahil olan çok yönlü saatler de aynı şekilde şirketin geçmişine atıflarla doludur. Bazı saatler 19. yy'da üretilen cep saatlerine  benzerken, bazıları pilot saatlerine bazılar da 1960'lı ve 70'li yıllarda üretilen spor kronograf modellerine benzemektedir.

Kadınlar için Çok Geniş Model Yelpazesi

Elegance koleksiyonu zarif saatleriyle tarz sahibi kadınları hedeflemektedir. DolceVita serisi 18 karat gül rengi altından imal edilmiş dört köşeli kasasıyla ilgi çekicidir. PrimaLuna serisindeki saatlerin kasaları yuvarlaktır ve kordonları paslanmaz çelikten imal edilir, kısmen de çift renkli görünüme sahip tasarım tercih edilir. Symphonette modelleri eliptik kasalarıyla gelenek ve modernite arasında bir köprü kurar. Kadın saatlerinden oluşan Equestrian koleksiyonu, Longines'in binicilik sporuyla olan ilişkisini hatırlatan öğeler içerir. Bu serideki saatlerin kordon bağlantıları şirketin cep saatleri ürettiği dönemdeki saatlerin askılarına benzemektedir.

Longines: 1832'den beri Gelenek ve Zarafet

İsviçreli saat üreticisi Longines'in kuruluş tarihi 1832 yılına kadar gitmektedir. 23 yaşındaki tüccar Auguste Agassiz 1832 yılının yaz mevsiminde ortağı olduğu Comptoir Raiguel Jeune saat şirketinin bulunduğu Saint-Imier kentine yerleşti. Comptoir şirketi saat mekanizmalarını satın alarak daha sonra bunları saat ustalarına vermekteydi. Saatçilik uğraşlarının yanı sıra çiftçilik de yapan saat ustaları bu mekanizmaları siparişlere göre işler ve saatlerin montajını yapardı. Ustalar işlerini bitirdikten sonra saatler satılması için aracılık yapan firmaya teslim edilirdi. Bu üretim sistemi 19. yy başlarında oldukça yaygındı. Agassiz'in işleri oldukça yolunda gitti ve 1846 yılında saat atölyesinin yönetimini devraldı. Ancak yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle işleri devredebileceği birisini aramaya başladı. Agassiz, bu kişinin 1852 yılında şirkette çalışmaya başlayan yeğeni Ernest Francillon olduğuna karar verdi.
Francillon kısa bir süre sonra şirketin yönetimini devraldı ve Agassiz danışman olarak şirkette çalışmaya devam etti. Genç Francillon, Comptoir'un iş modelinin sürdürülebilir olmadığını kısa sürede anladı ve seri üretim yapmak üzere planlar yapmaya başladı. 1866 yılında Suze nehri kıyısında bir arsanın satışa çıkarıldığını öğrenen Francillon, bu fırsatı kaçırmadı ve arsayı satın aldı. Arsanın bulunduğu yerleşim birimi "Les Longines" (Uzun Çayırlar) fabrikanın kurulması için çok uygun bir yerdi. Francillon, 1867 yılında yeni satın aldığı arsa üzerindeki saat atölyesinde üretim yapmaya başladı. Aynı yıl içinde şirketin kendi üretimi ilk mekanizma olan 20A üretildi. Manivela eşapmanı, saat ayarlama mekanizması ve askılı kurma sistemi bulunan bu mekanizma 1867 yılında Paris'te düzenlenen dünya sergisinde ödül kazanmıştır.
Longines yıllar içinde üretimde daha fazla makine kullanmaya başladı. Bu konudaki önemli gelişmeler şirketin teknik işler müdürü Jacques David zamanında gerçekleşti. Francillon ve David'in girişimleri sayesinde şirket saat üretiminde makine kullanımının öncüsü haline dönüştü. Çeşitli yeni olanaklar yaratan bu dönüşümle beraber Longines 19.yy'ın sonunda kronograf mekanizmaları ve kısa süreleri ölçmeyi sağlayan mekanizmaları üretmeye başlamıştı. Hem çok sayıda saat üretmek hem de kalite kontrollerinin sistematik biçimde yapılması mümkün hale gelmişti.

Tescil Altına Alınmış İlk Saat Markası

Longines, 1867'den beri üstünde kanatların açık halde bulunduğu kum saatini logo olarak kullanmaktadır. Ayrıca şirketin ismi de saatlerin üstünde yazılı olarak bulunmaktadır. Saatin kadranında logonun ve Longines yazısının kullanılması bir taraftan saatin kalitesinin bir güvencesiyken bir taraftan da taklitleri önleme amacı taşır. Şirket, Longines markasını 1880 yılında İsviçre Fikri Mülkiyet Enstitüsü'ne kaydettirdi. 1889 yılındaysa kum saatli logonun kaydı yaptırıldı. Böylece Longines hâlâ aktif olarak faaliyet gösteren ve değişmeden günümüze kadar gelen Ford ve Coca-Cola'dan daha önce Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü'nün kayıtlarına geçen bir marka oldu. Coca-Cola 1893 yılında Ford ise 1903 yılında "tescilli marka" olarak kaydettirilmiştir. Bu iki markanın aksine Longines marka logosunu ürettiği ürünün görülebilen dış yüzünde değil iç yüzeyinde kullanmıştır. İsviçreli şirketin logosu ancak 2. Dünya Savaşı'ndan sonra saatin kadranında yer almaya başlamıştır.
Francillon, kanatların açık halde bulunduğu kum saatini neden logo olarak seçtiği bilinmemektedir. Kum saati ortaçağda saati öğrenmek için kullanılmaktaydı ve bir saat üreticisi için büyük ihtimalle aynı zamanda zamanın geçiciliğinin sembolüdür. Gökyüzüne doğru açılmış kanatlar ilerlemenin bir işareti olarak yorumlanabilir. İsviçreli şirketin, havacılığın henüz yeni bir uğraş alanı olduğu yıllarda yön bulmayı sağlayan saati geliştirerek logosuyla uyumlu bir gelişme göstermiş olduğu kabul edilebilir.

Atlantik'in Üzerinde ve Spor Müsabakalarında

1927 yılında "Şanslı Lindy" ve "Yalnız Kartal" adlarıyla da bilinen Charles A. Lindbergh Paris'ten New York'a kesintisiz bir uçuş gerçekleştirdi ve böylece Atlas Okyanusu'nu tek başına geçen ilk pilot oldu. Bu uçuşta da Longines tarafından geliştirilmiş bir saat kullanılmıştır. İsviçreli üretici, Lindbergh ile işbirliği yaparak onun uçuş sırasında yönünü bulmasını sağlayacak bir uçuş saati üretti. Günümüzde Lindbergh-Stundenwinkeluhr adıyla üretilen bu saat, sekstant ve astronomi yıllıkları sayesinde Lindbergh enlem ve boylamları hesaplayarak bulunduğu yeri tam olarak tespit ederek rotasını çizebilmiştir. Longines, 1919 yılında Uluslararası Havacılık Federasyonu'nun resmi saat sağlayıcısı olarak kabul edilmiştir.
Longines'in özel önem verdiği bir diğer alan spor karşılaşmalarında kullanılan süre ölçen saatlerdir. 1886 yılında New York'ta at yarışlarında görev yapan hakemlerin bir çoğu İsviçreli şirketin saatlerini kullanmaktaydı. Düz yarış, gösteri atlama, dayanıklılık ve engelli yarış disiplinleri için günümüzde de saat üretmektedir. Şirket 1954 yılında geliştirdiği ilk quartz mekanizmalı saati Neuchâtel'deki rasathanede hassasiyet kayıtları tutmaktadır. 16 mm kameraya sahip "Chronocinégines" aparatı saniyede 100 resim çekebilmektedir. Quartz mekanizmalı bir saate bağlanan bu aparat sayesinde bitiş çizgisine ulaşan atletlerin resimleri eş zamanlı olarak çekilebilmektedir. Donald Campbell'in rekor kırdığı 1964 yılında da bu alet kullanımdaydı. Campbell "Bluebird" adını verdiği aracıyla 648 km/s ulaşarak hız rekoru kırmıştır. Longines, kayak, okçuluk, tenis ve ritmik jimnastik sporları için de saatler üretmektedir.

Longines: Hassasiyet, Zarafet ve Gelenek

Geliştirdiği yeni teknikler ve komplikasyonlarla Longines saatçilik tarihinde önemli bir yere sahiptir. Şirket, üretim sürecinde yaptığı devrim niteliğindeki yenilikler ve spor karşılamalarıyla havacılık alanında sahip olduğu öncü rol sayesinde haklı bir üne kavuşmuştur. Yüksek hassasiyete ve yüksek performansa sahip saatler üreten Longines, 1983 yılından beri Swatch Group bünyesinde faaliyet göstermektedir ve Swatch'un tasarımcılarının ve saat ustalarının bilgi ve becerisinden en iyi şekilde faydalanmaktadır. Şirket kendi tarihsel geleneğine uygun bir şekilde ağırlıklı olarak klasik tarzda zarif erkek ve kadın saatleri üretmektedir. Longines, "elegance is an attitude" ("zarafet bir tutumdur") mottosuna bağlı kalarak üretimini sürdürmektedir.