Oturum açOturum aç
314 saatler için "

Omega Seamaster 300 saatler

"
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz

Seçiminiz

Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Referans
Daha fazla…
Yeni/ikinci el
Stok bilgisi
Cinsiyete göre
Durum
Daha fazla…
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Daha fazla…
Kadran
Daha fazla…
Cam
Fonksiyonlar
Daha fazla…
Kalınlık
Daha fazla…
Bezel malzemesi
Daha fazla…
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Daha fazla…
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Daha fazla…
Ağ kalınlığı
Daha fazla…
Kordon rengi
Daha fazla…
Toka malzemesi
Daha fazla…
İptal et

Sıralama

Omega Seamaster Titanium Blue Automatic 233.90.41.21.03.001 Omega Seamaster Titanium Blue Automatic 233.90.41.21.03.001
21.604 TL

Bu modeller de ilginizi çekebilir:

Yeni Benzinger modellerini doğrudan üreticisinden satın alın.
Daha fazlasını keşfet

Su Altındaki Yoldaşınız: Omega Seamaster 300

Dalış saati Omega Seamaster 300, klasik ve modern unsurları birleştirmektedir. İlk modelleri 1950'li yıllarda üretilen saat, günümüzde silisyum, likit metal ve eşeksenli eşapman gibi saat teknolojisinin en ileri gelişmeleriyle donatılmıştır.

Omega Seamaster 300'ün Öne Çıkan 5 Özelliği

  • 300 metreye (30 bar) kadar su geçirmezlik
  • Kronometre hassasiyeti
  • Üstünde likit metalden rakamların bulunduğu seramik bezel
  • Omega tarafından üretilen eşeksenli eşapmana sahip 8400 mekanizması
  • 15.000 gauss manyetizmaya karşı dayanıklı

Derin Sularda Öncülerin Bileklerinde

Seamaster koleksiyonu 1940'lı yılların sonunda her yerde rahatlıkla kullanılabilecek sade bir tasarıma sahip erkek saati olarak üretilmiştir. Taşıdığı isme rağmen başlangıçta su altında kullanılmaya uygun değildi. Seamaster ilk başta gökyüzünde ünlendi: Royal Air Force (İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri) pilotlarınateçhizatlarının bir parçası olarak Seamaster saat verilmekteydi. Omega, 300 modeliyle beraber koleksiyonun konseptini değiştirerek saati dalış yapılabilecek şekilde yeniden tasarladı. Böylece Seamaster ismine uygun bir şekilde derin sularda macera arayanların gözde saatlerinden biri haline geldi.
Dalış sporu saatin ilk üretildiği yıllarda henüz emekleme aşamasında olduğu için CK 2913 referans numarasına sahip ilk Seamaster 300 modelleri ağırlıklı olarak deniz komandoları ya da dalış yapmayı gerektiren meslek sahipleri tarafından kullanmıştır. Bu modeli kullananlar arasında en tanınmış isim Fransız okyanus bilimci Jacques Cousteau'dur. Cousteau ve ekibi 1963 yılında Kızıl Deniz'de Precontinent II su altı köyünü kurarken ve orada geçirdikleri sürede bu saati kullanmışlardır. Birleşik Krallık (İngiltere) deniz ve kara kuvvetlerinde de ayrıca Omega Seamaster 300 modeli kullanılmıştır. 1957 yılı Omega'nın tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. O yıl hem Seamaster hem de efsanevi Speedmaster modeli önemli bir saatçilik geleneğine sahip İsviçreli şirketin Biel'de bulunan üretim merkezindeki tezgahlardan çıkmıştır.
Omega, 2014 yılında Baselword saat fuarında Seamaster 300'ün yeni bir versiyonunu tanıttı. Bu modelde geçmişte üretilen modellerin tasarımına sadık kalınmış, ama mekanizma parçaları modern materyaller kullanılarak imal edilmiştir.

Omega Seamaster 300 Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Klasik, zarif ve sportif tasarıma sahip bir dalış saati mi arıyorsunuz? Seamaster 300 bu arayışınızı tam olarak karşılayacak saattir. 300 metreye kadar su geçirmezliği, kronometre hassasiyetiyle çalışan mekanizması ve manyetizmaya karşı yüksek direnciyle teknik açıdan da oldukça yüksek standartlara sahiptir.
Saat kasası ve kordon için paslanmaz çelik, altın, titanyum ve platin arasından seçim yapılabilir. Saat kordonu için deri ve kumaş (NATO kordon) seçenekleri de mevcuttur. Omega, 2013 yılından beri sarı altının yanı sıra sedna altından da saat imalatı yapmaktadır. Sedna altın, Omega'nın kendi dökümhanesinde altın, bakır ve paladyum kullanılarak üretilen kırmızı altın alaşımıdır. 41 mm'lik saat kasası sayesinde tüm erkek bileklerine uygundur.
Farklı varyasyonlara sahip olması nedeniyle Seamaster 300 modelleri farklı fiyatlarla satılmaktadır. Yeni paslanmaz çelik modellerin fiyatları yaklaşık 4.000 Euro civarındadır. Saat kasası ve bileziği platinden üretilmiş olan Seamaster 300'ün fiyatı 50.000 Euro'dan fazladır. 233.90.41.21.03.002 referans numarasıyla üretilen platin Seamaster'dan sadece 357 adet bulunmaktadır. Bu nedenle yapılan bu ödeme büyük ihtimalle kendini ilerleyen yıllarda amorti edecek ve hatta daha fazla kazanç sağlayacaktır.
Saatin karakteri kullanılan materyallerle değişmektedir. Kasasının ve bileziğinin altın ve paslanmaz çelik kombinasyonundan üretildiği çift renkli (bicolor) modeller şık bir görünüme sahiptir ve erkek resmi kıyafetleriyle uyum içindedir. NATO kordonlu paslanmaz çelikten imal edilmiş 300 modelleri kapalı ve açık alanlardaki macera dolu etkinlikler için çok uygundur. İngiliz ajan James Bond tekstil kordonlu modeli 2015 yılında vizyona giren Spectre filminde kullanmıştır. Omega, filmin vizyona girmesi nedeniyle ürettiği modelin sayısını 7.007 adetle sınırlandırmıştır. Bu saatin kordonunun paslanmaz çelik ilmiğinde "007" gravürü işlenmiştir. Saatin fiyatı satışa çıktıktan birkaç ay sonra 1.000-2.000 Euro artmıştır. Kullanılmamış Spectre modellerinin fiyatı yaklaşık 7.500 Euro'dur.

Magnetizmadan Etkilenmeyen Mekanizma

İsminden de rahatlıkla anlaşılabileceği gibi bu model 300 metreye kadar su geçirmezliğe sahiptir. Bu derinlik 30 bar basınca denk gelmektedir. Kurma işlemi için kullanılan tepe vidalanmıştır. Kadran üstündeki safir cam kavislidir ve iç kısmı yansıma yapmayacak şekilde imal edilmiştir. Kasanın arkası da safir camdan yapılmıştır ve bu sayede mekanizmanın nasıl çalıştığı rahatlıkla izlenebilir. Omega bu modelde en modern mekanizmalardan 8400 ya da 8401 kullanmaktadır. Bu iki mekanizma arasındaki tek fark 8401'in daha fazla süslenmiş olmasıdır. Mekanizmada 39 yataklama taşı kullanılmıştır ve saatte 25.200 yarı titreşim yapar. İki yay tamburu bulunan mekanizma bu sayede 60 saatlik güç rezervine sahiptir. Omega, mekanizmayı manyetizmaya karşı korumak için özel bir yöntem seçmiştir. Balans çarkı ve eşapman silisyumdan imal edilmiştir. Bu sayede mekanizma 15.000 gauss değerine kadar manyetizmadan etkilenmez ve mekanizma hassasiyeti kronometrelerle aynı seviyededir. Eşeksenli eşapman kullanılması sayesinde yağlama ihtiyacı önemli oranda azalmış ve mekanizma sarsıntılara karşı daha dayanıklı hale gelmiştir.

Modası Eskimeyen Tasarım

Seamaster 300'ün tasarımı 1957 yılında üretilen saate benzemektedir. İlk üretilen modellerde de akrebin ucu üçgen şeklinde ve yelkovan ince uzundur. Ancak bir retro saat tasarımı söz konusu değildir. Seamaster 300 klasik bir tasarıma sahiptir. Omega, Rolex'in Submariner ya da Blancpain'ın Fifty Fathoms koleksiyonları için takip ettiği yolu izlemiştir. Omega'nın bu iki rakibi tarafından 1953 yılında satışa sunulan dalış saatlerinin dış görünümü çok az değişse de, saatin içinde en yeni teknoloji kullanılmaktadır. Daha derinlere dalış yapmak isteyenler ya da kronograf işlevine sahip bir saate sahip olmak isteyenler Seamaster koleksiyonundan Planet Ocean 600 M modelini tercih edebilirler.

Bu da ilginizi çekebilir: