Oturum açOturum aç
86 saatler için "

Patek Philippe Celestial

"
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz

Seçiminiz

Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Referans
Daha fazla…
Yeni/ikinci el
Stok bilgisi
Cinsiyete göre
Durum
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Daha fazla…
Kadran
Cam
İşlevler
Daha fazla…
Kalınlık
Bezel malzemesi
Daha fazla…
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Ağ kalınlığı
Kordon rengi
Toka malzemesi
Daha fazla…
İptal et

Sıralama

Patek Philippe Grand Complication Celestial Sky Moon - 5102J Patek Philippe Grand Complication Celestial Sky Moon - 5102J
646.815 TL

Doğaüstü: Patek Philippe Celestial

Patek Philippe Celestial benzeri olmayan bir kol saatidir. Modelin kadranında Ay'ın evrelerini ve yıldız haritasını görmek mümkündür. Yüksek hassasiyetle çalışır. Bazı örnekleri 60 elmasla süslenmiştir.

Patek Philippe Celestial'in Öne Çıkan 5 Özelliği

 • Yıldız haritasının ve astronomik göstergelerin bulunduğu kadran
 • 18 ayar altından ya da platinden imal edilen saat kasaları
 • 300'den fazla parçadan oluşan otomatik manüfaktür mekanizma
 • Yüksek astronomik hassasiyet
 • Elmas süslü modelleri de mevcuttur

Patek Philippe Celestial – Yıldızların Altında

Patek Philippe Celestial modeli Grandes Complications koleksiyonu içinde yer alan özel bir saattir. Büyük kız kardeşi olan Sky Moon Tourbillon ile beraber Celestial de astronomik göstergelere sahiptir ve size yıldızların güncel pozisyonlarını bile gösterebilir. "Gökle ilgili" anlamına gelen Celestial modeli ismini sahip olduğu işlevlerden almıştır. Dünya üzerindeki astronomik komplikasyonlara sahip az sayıdaki saat modelinden biridir. Yıldız haritasına sahip olan en ünlü cep saati "Graves Supercomplication" modelidir. Patek Philippe bu modeli Amerikalı banker Henry Graves Jr. tarafından verilen sipariş üzerine üretmiş ve saati 1933 yılında bankere teslim etmiştir. Bu saatlerin bir diğer örneği IWC tarafından üretilen Portugieser Sidérale Scafusia modelidir. Bu saat International Watch Company (IWC) tarafından üretilen en karmaşık kol saati modelidir. Yıldız haritası saatin kasasının arka yüzünde yer alır.
Patek Philippe Celestial'in kadranında göze ilk çarpan tasarım öğesi yıldızlardan oluşan şerittir. Yıldızlar neredeyse kadranın tümüne yayılmıştır ve Dünya'nın ve güneş sisteminin de içinde bulunduğu Samanyolu galaksisini temsil etmektedirler. Yıldızlar kuzey yarımküreden izlendikleri şekliyle kadranda yer almaktadırlar. Kolunuzdaki bu saatle Ay'ın ve yıldızların büyüleyici hareketlerini takip edebilirsiniz. Saat ayrıca Ay'ın evrelerini ve açısal hareketlerini de göstermektedir. Bunun için altından imal edilmiş minyatür bir Ay kullanılmıştır. Patek Philippe 5102 referans numarasına sahip Celestial modelini 2002 yılında satışa sunmuştur.

Patek Philippe Celestial Almak İsteyenlere Öneriler

Patek Philippe, Celestial modelini sınırlı sayıda üretmektedir. Bu nedenle satışa çok az sayıda saat sunulmaktadır. Referans numarası 5102 olan modellerin ikinci el örneklerinin fiyatı yaklaşık 155.000 Euro'dan başlamaktadır. 5102 referans numaralı saatlerin yeni örneklerinin fiyatı 180.000 Euro'dan başlamaktadır. Saatin platin kasalı versiyonlarının kullanılmış örneklerinin fiyatı yaklaşık 200.000 Euro'dur.
Güncel Celestial modelleri 6102 referans numarasına sahiptir. Bu model yeni olduğu için ikinci el örneklerine pek sık rastlanmaz. Modelin altından imal edilmiş yeni örneklerinin fiyatı yaklaşık 200.000 Euro düzeyindedir. Platin saat kasalı 6102 modelinin fiyatı 230.000 Euro'dur.
Yıldız haritasına ek olarak sonsuz takvim ve tourbillon özelliklerine de sahip bir saat satın almak isterseniz Patek Philippe Sky Moon Tourbillon modelini tercih edebilirsiniz. Bu çift kadranlı modelin fiyatı yaklaşık 1,2 milyon Euro'dur.

Patek Philippe Celestial'in Kusursuz Tasarımı

Patek Philippe Celestial modelinin kasası platinden, beyaz altından, sarı altından ya da gül rengi altından imal edilmektedir. Dikişleri elle atılan timsah derisi kayışlar siyah ya da mavi renktedir. Celestial'in en öne çıkan özelliği üzerinde yıldız haritası bulunan kadranıdır. Patek Philippe yıldızların hareketini göstermek için safir camdan imal edilmiş ve üst üste yerleştirilmiş üç diskin yer aldığı bir mekanizma geliştirmiştir. Üç disk farklı hızla dönmektedir. Böylece mekânsal bir etki yaratmaktadırlar. Cenevreli lüks saat üreticisi arka planda mavi safir cam kullanmaktadır. Onun üstünde bulunun ikinci diskte Ay'ın evrelerini göstermek için bir pencere yer almaktadır. Üçüncü disk saydamdır ve ön tarafında yıldız haritasını gösterir. Arka tarafındaysa Samanyolu galaksisi bulunur. Her bir diskin kalınlığı 0,2 mm'dir. Kadranı korumak için safir cam kullanılmıştır. Bu camın iç tarafında bir elips şekli yer alır. Bu elips bulunulan yerden görülebilen yıldızları göstermektedir.
Referans numarası 6102 olan modellerinin kenarında 31 Arap rakamı bulunur. Bu rakamlar tarih göstergesi olarak kullanılmaktadır. Ek bir merkezi ibre güncel tarihi gösterir. Çok ince uzun ibrenin ucu kırmızı renkte orak şeklindedir. Akrep ve yelkovan iskeletleştirilmiş yaprak şeklindedir. 5102 referans numarasına sahip modellerde tarih göstergesi yoktur. Bu modelde saat markörü olarak I'den XII'ye kadar Romen rakamları kullanılmaktadır.
Patek Philippe Celestial'in kasanın yan kısmında saat 2 ve 4 pozisyonlarında olmak üzere iki adet tepe bulunmaktadır. Saat 2 pozisyonundaki tepe mekanizmayı kurar, akrep ve yelkovanı ayarlar. Saat 4 pozisyonundaki ikinci tepe küçük Ay'ın ve yıldızların pozisyonunu değiştirir.
Celestial serisi içinde 6104 referans numaralı model özel bir yere sahiptir. Bu altın saatin kasası baget kesimli 38 elmasla süslenmiştir. Katlanır tokanın üzerinde de baget kesimli 22 elmas bulunur. Bu 60 elmas toplam yaklaşık 5,4 karattır. Üzerinde bulunan elmaslar nedeniyle bu saatler en az 300.000 Euro fiyatla satılmaktadır.

Patek Philippe Celestial modelinin özellikleri

 • Kuzey yarım küre yıldız dağılımı göstergesi
 • 6102 referans numarası sahip model tarih göstergesine sahiptir
 • 6104 referans numarası sahip model 60 elmasla süslenmiştir

Patek Philippe Celestial'in Etkileyici Hassasiyeti

Patek Philippe'in ürettiği farklı Celestial modelleri çok yüksek hassasiyet oranlarını yakalamayı başarmıştır. Bu hem günlük sapmalar hem de yıldızlarının pozisyonlarının gösterimi için geçerlidir. Saat bir Ay gününü sadece 0,05 saniye sapma ile gösterir. Bu bir yılda 18,385 saniye sapma anlamına gelmektedir. Bir Ay günü Ay'ın dünya üzerindeki bir önceki pozisyonuna gelmesine kadar geçen süredir. Bu süre yaklaşık 24 saat 50 dakikaya denk gelmektedir. Birbirini takip eden iki dolunay arasında geçen sürede (aydınlanma dönemi) Celestial sadece 6,51 saniye sapma ile ölçüm yapar. Aydınlanma dönemi ortalama olarak yaklaşık 29 gün, 12 saat ve 44 dakika sürmektedir. Model her bir yıldız günü için 0,088 saniye sapma göstermektedir. Bir yıldaki toplam sapma sadece 32,139 saniyedir. Yıldız günü dünyanın belirlenen bir yıldıza göre tam bir dönüş yaptığı süreye verilen isimdir. Yıldız günü günlük zaman ölçümü için kullanılan güneş gününden yaklaşık 4 dakika daha kısadır: 23 saat 56 dakika.
Kasanın arka kapağında kullanılan safir cam mekanik manüfaktür mekanizmanın izlenmesine imkân tanır. 6102 modelini 240 LU CL C mekanizması çalıştırmaktadır. Mekanizma otomatik kurma sistemine sahiptir. Bu sayede saat bilekteyken mekanizma kendi kendini kurmaktadır. 22 ayar altından imal edilen küçük rotor sayesinde saat mekanizması görece ince bir yapıya sahiptir. Mekanizmanın kalınlığı karmaşık astronomik göstergelere rağmen sadece 6,81 mm'dir. Mekanizmanın çapı 38 mm'dir. Mekanizma, 45'i yataklama taşı olmak üzere toplam 315 parçadan oluşmaktadır ve 48 saatlik güç rezervine sahiptir. Denge çarkı saatte 21.600 yarı titreşim yaparak çalışmaktadır. Bu titreşim sayısı 3 Hz frekansa denk gelmektedir.

Öne çıkan teknik özellikler:

 • Çok yüksek hassasiyet
 • 22 ayar altından imal edilmiş küçük rotorlu otomatik manüfaktür mekanizma
 • 48 saatlik güç rezervi