Oturum açOturum aç
568 saatler için "

Tudor Heritage Black Bay

"
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz

Seçiminiz

Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Referans
Daha fazla…
Yeni/ikinci el
Stok bilgisi
Cinsiyete göre
Durum
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Daha fazla…
Kadran
Daha fazla…
Cam
İşlevler
Kalınlık
Daha fazla…
Bezel malzemesi
Daha fazla…
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Daha fazla…
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Daha fazla…
Ağ kalınlığı
Kordon rengi
Daha fazla…
Toka malzemesi
İptal et

Sıralama

Tudor Black Bay Heritage DARK NUOVO art. Tu135 Tudor Black Bay Heritage DARK NUOVO art. Tu135
14.848 TL

Tudor Heritage Black Bay: Retro Dalış Saati

Tudor'un Heritage Black Bay modeli İsviçreli üreticinin ilk dalış saatlerinin anısını yaşatan bir saattir. Vintage tasarıma sahip saat 200 metreye kadar su geçirmezliğe sahiptir. Hassas mekanizmalı Black Bay, üç farklı renkte satışa sunulmaktadır.

Tudor Heritage koleksiyonunda yer alan Black Bay modelini 2012 yılında tanıttı. Bu model şirketin yüksek kaliteli saat işçiliğine ve estetik tasarıma sahip saatleri uygun fiyatla sunma felsefesinin tam olarak vücut bulduğu bir saattir. Rolex'in kurucusu Hans Wilsdorf, Tudor saatlerinin üreticisi olan Montres Tudor S.A. şirketinin ticari sicil kaydını 1946 yılında yaptırdığında aklında Rolex saatlerini uygun fiyatlarla sunma düşüncesi vardı. Tudor geçmişte oluduğu gibi günümüzde de Rolex'in deneyimlerinden ve alt yapısından faydalanmaktadır. Black Bay bunun en güzel örneklerinden biridir. Black Bay'in tasarımı 1954 yılında üretilen dalış saati Tudor Oyster Prince Submariner modelini andırmaktadır. Saatin eski versiyonunun kasası Rolex Submariner modelinin Oyster kasası kullanılmaktaydı, ancak mekanizma olarak Rolex mekanizma yerine yine bir İsviçreli saat üreticisi olan Fleurier tarafından üretilmiş olan otomatik mekanizma 390 kullanılmaktaydı.
Black Bay modelinde de Rolex mekanizma yerine ETA tarafından üretilmiş otomatik mekanizma 2824 kullanılmaktadır. Saatin ince kordon bağlantıları, kavisli camı ve kadranı markanın dalış saatlerinde en başından beri kullandığı ayırt edici özelliklerdir. Ama saat eski bir modelin yeniden üretilmesinden çok öte özellikler taşımaktadır. Geçmişi, günümüzü ve geleceği birbirine bağlamaktadır. Black Bay, tanıtımı yapıldıktan bir yıl sonra <em>İsviçre Saat Endüstrisi Birliği FH</em> tarafından düzenlenen <em>Grand Prix d’Horlogerie de Genève</em> yarışmasının "Revival" kategorisinde büyük prestije sahip bir ödül kazanmıştır.
41 mm büyüklüğündeki saatin kırmızı, siyah ya da mavi bezelli üç modeli bulunmaktadır. Her üç modelin kadranı da siyahtır. Açık renkli göstergeler ve markörler karanlıkta da zamanın rahatça okunmasını sağlar. Siyah bezelli modelde sıfır noktasında kırmızı bir üçgen bulunmaktadır ve bu 1958 yılında üretilen büyük tepeye sahip Tudor Submariner modeline bir göndermedir. Kırmızı ve mavi bezelli modellerdeyse "Big Crown" bulunmaktadır. Kordon olarak paslanmaz çelik bilezik, kumaş ya da eskitilmiş görünüme sahip deri kordon tercih edilebilir. Eskitilmiş görünüme sahip deri kordonlu model saatlerin genel vintage görünümünü daha da vurgular. 500 metreye kadar derinliğe dalış yapmak isteyenler için Tudor Pelagos en uygun modeldir. Titanyumdan imal edilen bu modelde Tudor'un kendi ürettiği ilk otomatik mekanizma olan MT5612 kullanılmaktadır. Bu mekanizma 70 saatlik güç rezervine sahiptir. İsviçre Kronometre Denetleme Ofisi (COSC) tarafından verilen sertifikaya sahip olan bu modelin kadranında, saat 3 pozisyonunda tarih göstergesi bulunmaktadır.

Black Bay'in Alternatifi: Oris'ten Divers Sixty-Five

İsviçreli saat üreticisi Oris, Divers Sixty-Five modeliyle Black Bay'e bir alternatif sunmaktadır. Modelin isminden de anlaşılabileceği gibi bu saat 60'lı yılların tasarımına sahiptir. Retro öğelerle 21. yüzyıl teknolojisini birleştirmektedir. Saatin kasası 40 mm genişliğe sahiptir ve paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Saatin safir camı dışa doğru çıkıktır ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Bu modelin 60'lı yıllarda üretilen modellerinde kolay çizilebilen pleksiglas kullanılmaktaydı. Sixty-Five'ın safir camı içten yansımayı önleyecek şekilde tasarlanmıştır ve bu sayede saat daha kolay bir şekilde okunabilir. Kasanın arkası vidalanmış paslanmaz çelik kapaktan imal edilmiştir. Oris'in bu modeli Black Bay modelinden farklı olarak 100 metreye kadar (10 bar) su geçirmezliğe sahiptir. Bu retro model yüzmeye ve şnorkel kullanarak dalış yapmaya uygundur.
Sixty-Five modeli, Oris tarafından Sellita SW 200-1 temel alınarak üretilmiş 733 mekanizmasıyla çalışmaktadır. Bu mekanizmada saatin tam olarak ayarlanmasını sağlayan saniye durdurma özelliği bulunmaktadır. 38 saatlik güç rezervi vardır ve hızlı tarih ayarlama sistemine sahiptir. Bu sistem saat 6 pozisyonunda bulunan tarih göstergesini düzeltme imkanı sağlar.Balans çarkı saatte 28.800 yarı titreşim yaparak çalışır. SW 200-1 mekanizması ETA tarafından üretilen 2824-2 mekanizmasının geliştirilmiş halidir.
Sixty-Five'ın siyah ya da gri-mavi kadranı özellikle dikkat çekicidir. 3, 6, 9 ve 12 saat markörleri bej dörtgenlerin içinde yer alır. Superluminova ile kaplı markörler ve ibreler de yine bej renktedir. Bu renk eskiden kullanılan parlayan radyoaktif maddeleri hatırlatmaktadır, ancak günümüzde radyoaktif madde kullanımı söz konusu değildir. Saniye ibresinin sivri ucunun hemen öncesinde parlayan bir nokta bulunmaktadır. Gri-mavi versiyonda kadranın çevresi açık mavi renktedir. Kordon için kumaş, kauçuk ya da paslanmaz çelik materyallerinden biri tercih yapılabilir.

Tudor Geleneğinin Koruyucusu

Black Bay, Hans Wilsdorf'un sağlam ve güvenilir teknolojiyi estetik tasarımla birleştirme idealini gerçekleştiren bir saattir. ETA mekanizmaya sahip olması nedeniyle fiyatı daha geniş bir alıcı kitlesi tarafından erişilebilir düzeydedir. Tek yöne dönebilen bezeli ve 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliği sayesinde bir dalış saatinin sahip olması gereken tüm özellikleri karşılamaktadır. Hem ofis hayatında hem de su altında kullanıma uygun bir saattir.