Neden Chrono24? Oturum aç
Jean-Marie Schaller ile özel Chrono24 röportajı

Videolar

  • Sideralis

    Ter çevrilmiş yıldızlar arası çifte tourbillon dünyanın en büyük tourbillon kafesidir.

  • Black Gold Derrick

    Göz alıcı hareketli kadranı, iskeletleştirilmiş ve sıra dışı mekanizma.

  • 20-Second Tempograph

    Ve özel 20 saniyelik retrograde mekanizma.

Geleneğe bağlı

Şirketin geçmişi 1806 yılına kadar uzanmaktadır. 19. yüzyılın saatçilik dahilerinden biri olan Louis Moinet ilk kronografı 1816 yılında geliştirdi (Guinness World Records™ tarafından belgelendirilmiştir). Moinet aynı zamanda 1848 yılında basılan Traité d’Horlogerie eserinin de yazarıdır. Moinet, Napolyon Bonaparte, Thomas Jefferson ve kral IV. George gibi önemli isimler için saat üretmiştir.

Sıra dışı tasarımlar

Her bir Louis Moinet saati kendisini unutulmaz kılan eşsiz karakteristik özelliklere sahiptir. Uç kısmı çiğ damlası şeklindeki Gouttes de Rosée ibreler ve kadran üzerindeki belirgin guilloché desenleri markanın öne çıkan tasarım öğeleridir. Üretici zamanı göstermek için dikkat çekici farklı yöntemler geliştirmişti.

Başarı

Louis Moinet, Guinness World Records tarafından verilen "World’s First Chronograph Ever" ünvanına sahiptir. Ayrıca üç Good Design, Red Dot Design (Best of the Best), Robb Report "Best of the Best", "Revolution and Moda Topical", Begin dergisinin "Chronograph of the Year" ve UNESCO "Award of Merit" ödüllerine layık görülmüştür. Ayrıca Chronometry Competition'da altın ve bronz madalyalara sahiptir.

Kurucu

Jean-Marie Schaller bağımsız saat üreticisi Les Ateliers Louis Moinet SA şirketini 2001 yılında İsviçre'nin Saint-Blaise kentinde kurdu. Şirket dahi saat ustası Louis Moinet'in ruhunu canlandırmayı hedeflemekteydi. Şirketin CEO'su ve yaratıcı direktörü olan Schaller üreticinin hayranlık uyandıran koleksiyonlarının tasarımını yaratan kişidir. Louis Moinet saatleri sınırlı sayıda üretilmektedir.

BrandBoutique

Özel saatleri üreticiden doğrudan satın alın