Neden Chrono24? Oturum aç
BENU Serisi

Benu, Moritz Grossmann'ın ürettiği ilk modeldir. Üreticinin en bilinen modeli olan Benu yüksek saat işçiliğinin en önde gelen örneklerinden biridir. Bu model zarif tasarımla en modern teknolojiyi birleştirmektedir. Her biri elde üretilen 240'tan fazla parça Benu Tourbillon modelinin yüksek hassasiyetle çalışmasını ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar.

ATUM Serisi

Tasarımda minimalist, mekanizmada yenilikçi Atum modeli estetik görünümüyle klasik saat ustalığını 21. yüzyıla taşımaktadır. Atum Pure M modelinin içi kısmen saydamlaştırılmış kadranı sayesinde görülebilir. Serinin takip ettiği motto açıklıktır.

TEFNUT Serisi

Bir saatin yüksek saat ustalığının bir örneği kabul edilmesinde tasarımı da oldukça önemli bir rol oynar. Tefnut bunun etkileyici kanıtlarından biridir. Sadelik ve açıklık model serisinin tarzını belirlemektedir. Model serisinde kadınlar da unutulmamıştır: Elmaslar, sedef kadranlar ve radyal formdaki guilloche işlemeler Tefnut Lady modellerini süsler.

Sınırlı sayıda üretilen seriler

Moritz Grossmann ile Chrono24, seçilmiş bir grup kullanıcıyla beraber heyecan verici bir tasarım atölye çalışması düzenledi ve ortaya 24 adetle sınırlı sayıda üretilmiş bu harika saat ortaya çıktı. Hayatta elinize bir kez geçecek bu fırsatı kaçırmayın ve bu muhteşem saatin sahibi olacak şanslı kişiler arasına siz de katılın.
Videoyu seyrederek tasarım atölye çalışması hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Christine Hutter ile özel Chrono24 röportajı
1854'ten beri Yenilikçiliğin Öncüsü

Moritz Grossmann, Ferdinand A. Lange ile beraber Alman saatçiliğinin temellerini atan isimdir. Grossmann, saatçilikle ilgili çok sayıda yayın yapmış ve konferanslar vermiştir. Grossmann, ayrıca Almanya'nın Saksonya Eyaleti'nde bulunan Glashütte kentinde faaliyet gösteren Alman Saat Ustası Okulu'nun (Deutsche Uhrmacherschule) kurulmasına ön ayak olan isimlerden ve kurucularından biridir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de Moritz Grossmann saatleri el becerisinin mükemmel birer örneğidir. Benu Tourbillon "saç teli" hassasiyetinde çalışmaktadır. Tourbillon mekanizmasını durdurmak için, Haute Horlogerie'nin şaşırtıcı bir yeniliği olan insan saçından imal edilmiş patentli bir fırça kullanılmaktadır.

El İşçiliğinde Mükemmellik

Moritz Grossmann'da en ufak detaydan saatin mekanizmasının tümüne, ilk tasarım çizimlerinden saatin tamamlanmış haline ulaşmasına kadar geçen süredeki her işlem tamamen elle yapılır. Her model geleneksel el işçiliğini modern teknolojiyle buluşturur. Moritz Grossmann ibreleri bile elde üretmektedir. Üreticinin detaylara olan tutkusu olağanüstüdür ve uluslararası alanda eşsizdir.

Filmi oynat
Zamanı Okumanın Yeni Biçimi

Grossmann yeni üretim merkezinde horoloji geleneklerini 21. yüzyıl saatçiliğinin imkânlarıyla birleştirmektedir. El işçiliği ve göz kararı yapılan üretim bilgisayar destekli tasarım ve imalat beraber yürütülür. Günümüzde üretilen Grossmann modelleri hem geleneksel saatçilik sanatının karakterini hem de modern saatçilik unsurlarını taşır. Böylece ortaya zamanımızın hassas sanat ürünleri ortaya çıkmış olur.

Şirketin kurucusu

Saat ustası ve uluslararası alanda başarılı bir iş kadını olan Christine Hutter 2008 yılında Grossmann Uhren GmbH şirketini kurarak Alman saatçilik tarihinin en önemli isimlerinden birini yeniden canlandırdı. Christine Hutter geleneksel saat işçiliğini modern teknolojiyle birleştirmektedir. Erkek egemen bir sektörde zamana yeni bir yuva vererek tarih yazmaktadır.

BrandBoutique

Özel saatleri üreticiden doğrudan satın alın