Oturum aç
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz
Seçimi iptal et

Seçiminiz
Seçimi iptal et

Seçiminiz
Seçimi iptal et

No results found.
Seçiminiz
Seçimi iptal et

No results found.
Seçiminiz
Seçimi iptal et

No results found.
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Kategoriler
Daha fazla…
Referans numarası
Yeni/ikinci el
Teklif formatı
Cinsiyete göre
Stok bilgisi
Durum
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Kadran
Cam
İşlevler
Daha fazla…
Kalınlık
Bezel malzemesi
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Toka tipi
Ağ kalınlığı
Kordon rengi
Toka malzemesi
Bu aramayı kaydet İptal et

Görünüm

Sıralama

Sınırlı sayıda üretilen Breitling Navitimer 1884

Breitling Navitimer 1884 modeli hesap cetveli ve kronografın yanı sıra takvime ve 24 saat göstergesine de sahiptir. Saat bu işlevleriyle koleksiyonun en işlevsel saatidir. Sınırlı sayıda üretilen modeller koleksiyonerler için oldukça sevilmektedir.


Breitling Navitimer 1884 satın almak için 5 neden

  • 1884 adetle sınırlı sayıda üretilen özel seri
  • İbreli tarih, gün ve ay göstergesi
  • 24 saat göstergesi
  • Kronograf işlevi
  • Matematiksel işlemler için hesap cetvelli bezel

Pilotlar ve saat tutkunları için çok sayıda işlev

Breitling Navitimer 1884 farklı yeteneklere sahip bir saattir. Tarih göstergeleriyle Navitimer modelinin işlevsel standart varyasyonlarının da ötesinde imkânlar sunar. Bu model serisi için karakteristik özellikler olan kronograf işlevi ve farklı birimleri çevirme ve çeşitli matematik işlemlerini de yapmayı sağlayan hesap cetvelli bezelin yanı sıra Navitimer 1884'de günü ve yılın ayını gösteren ibreli tarih göstergesi de yer alır. Bu kombinasyon birçok saat tutkunu tarafından "Datora" olarak adlandırılmaktadır. Saatin işlevlerinden biri de saat 9 pozisyonunda yer alan alt kadranda yer alan 24 saat göstergesidir.

Breitling Navitimer 1884 isminde yer alan rakamlar, İsviçreli üreticinin kuruluş yılını simgeler. 1884 sayısı aynı zamanda modelin üretim sayısıdır. Yarı sonsuz takvim ve Ay evresi göstergesine sahip Navitimer 1461, Navitimer AOPA ve Navitimer Blue Sky saatleri Navitimer koleksiyonu içinde yer alan sınırlı sayıda üretilen çok sayıdaki özel modelden üç tanesidir. AOPA ve Blue Sky modellerinden 500'er adet üretilmiştir. Bu iki model bu nedenle koleksiyonun en aranan saatleri arasında yer almaktadır. AOPA, "Organisation Aircraft Owners and Pilots Association" için kullanılan kısaltmadır.


Breitling Navitimer 1884'in fiyatı ne kadar?

Breitling Navitimer 1884 modelini bulabilmek 1884 adetle sınırlı sayıda üretildiği için her zaman kolay değildir. Bu kronografın yeni örneklerinin fiyatı 6.500 Euro civarındadır. Kullanılmış saatlerin fiyatı kullanım durumlarına göre yaklaşık 1.000 Euro daha düşüktür.

Yarı sonsuz takvimin avantajlarından yararlanmak istiyorsanız Navitimer 1461 modelini tercih edebilirsiniz. Bu kronograf modelinde takvimi sadece 4 yılda bir kurmak zorunda kalırsınız. Bu manuel düzeltme ihtiyacının nedeni yarı sonsuz takvimin sonsuz takvim gibi artık yılları hesaplayarak çalışmamasıdır. Breitling Navitimer 1461 modelinin kullanılmış örnekleri 6.000 Euro'dan daha düşük fiyatlarla el değiştirmektedir. Yeni modellerin fiyatı 10.000 Euro'ya kadar çıkmaktadır.

Mavi saatler bir süredir oldukça popülerdir. Navitimer'ın satışa sunulmasının 60. yılı nedeniyle 2012 yılında tanıtımı yapılan Breitling Navitimer Blue Sky modeli de bu mavi saatlerden biridir. Saati tarih göstergesi işlevi bulunmayan ve 2009 yılında tanıtılan manüfaktür mekanizma B01 çalıştırır. Kronograf işlevli mekanizma 70 saatlik güç rezervine sahiptir. Sınırlı sayıda üretilen bu modelin yeni örneklerini yaklaşık 5.400 Euro'ya satın alabilirsiniz.


Tasarı ve kullanım: Skalalar, ibreler ve bezel

Breitling Navitimer 1884 kökenlerini daha ilk bakışta anlaşılacak kadar açık sergilemektedir. Retro görünümlü işlevsel saat 1950'li yıllarda üretilen ilk modelleri hatırlatmaktadır. 46 mm büyüklüğündeki paslanmaz çelik kasa çelik bilezik, kauçuk kordon ve deri kayış seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. Pilot saatinin en göze çarpan özelliği yuvarlak hesap cetvelli iki yöne dönen bezeldir. Bezel üstünde çıkıntılar bulunmaktadır. Navitimer 1884 kardeş modellerinden farklı olarak tarihi bir pencerede değil, ucu kırmızı orak şeklinde bir ibre ile gösterir. Tarih skalası dakika skalasının dışında yer alır. Breitling, ortalama hızı ölçmeyi sağlayan takimetre skalasını tarih için kullanılan rakamların üst kısmına yerleştirmiştir.

Navitimer 1884 zaman dilimlerini ölçmek için iki alt kadrana ve merkezi saniye ibresine sahiptir. İbre sayesinde saniyenin dörtte biri hassasiyetinde ölçüm yapabilirsiniz. 12 saat sayacı saat 6, 30 dakika sayacı saat 12 pozisyonda yer almaktadır. 30 dakika sayacında ay ve gün göstergeleri de yer almaktadır. Aynı zamanda 24 saat göstergesi görevini de sahip olan küçük saniye saat 9 pozisyonunda yer alır. Üreticinin logosu ve "BREITLING 1884 CHRONOMETRE NAVITIMER" yazısı kadranda saat 12 pozisyonun altında rahatlıkla görülmektedir.

Navitimer 1884'in kalbi ve mekanizması Valjoux 7751 temel alınarak geliştirilen 42 saatlik güç rezervine sahip 21 mekanizmasıdır. Mekanizmanın enerjisi bittiğinde saati kurma tepesini çevirerek kurabilirsiniz. Kurma tepesi ile saati, tarihi ve ayı ayarlayabilirsiniz. Haftanın günü göstergesi, saat 10 pozisyonundaki düğme ve ucu sivri bir nesne aracılığıyla ayarlanmaktadır. Saat 2 ve 4 pozisyonlarında bulunan düğmeler kronografı başlatma, durdurma ve sıfırlama işlevleri için kullanılır.


Bu da ilginizi çekebilir: