Certified Authentic watches.
Guaranteed.

Carefree purchasing thanks to Certified.

Maximum Transparency Every Step of the Way

As part of the Certified by Chrono24 program, the authenticity of each watch is checked and certified by a verified watchmaker, who then issues a certificate of authenticity that details the certification of your watch.

  1. What Authenticity Means To Us

    In order to certify a watch, we must first define what we mean by "authenticity." We break down the term unambiguously, so that you're fully informed before you buy. You can learn more by reading our authenticity info brochure.

  2. Professional Authentication

    All watches certified by Chrono24 undergo a comprehensive inspection based on pre-defined criteria. This is the only way we can guarantee the authenticity of the watch. You can learn more by reading our authenticity info brochure.

  3. Verified Watchmakers

    Every watchmaker who certifies watches for Chrono24 is pre-screened by us before we begin working with them. This ensures that they have all the necessary qualifications and technical equipment. Learn more.

How Certification Works

Our Commitment to Authenticity

Our Commitment to Authenticity

How we categorize the various watch components and determine the authenticity of a timepiece is explained in detail in our brochure.

Read authenticity brochure

Certified Authenticity

When you buy a Certified watch, you can rest easy knowing that it's guaranteed authentic. After successful certification, you'll receive a digital certificate of authenticity confirming the authenticity of your watch. Learn more.

Digital Certificate
Digital Certificate
Every Certified watch comes with an online certificate of authenticity – a digital document that cannot be lost, stolen, or damaged.

How To Purchase a Certified Watch

Sorunuz var mı?

Certified, saat ustalarının saatlerin orijinalliğini test edip belgelendirdiği yeni sertifika hizmetimizdir. Platformumuzda lüks saat alıcılarına tamamen güven içinde bir satın alma deneyimi sunmak istiyoruz.
Saatlerini Certified kapsamında sertifikalandıran her saatçi, önceden tarafımızdan kontrol edilir. Bu sayede gerekli tüm niteliklere ve teknik donanıma sahip olmasını sağlanır. Hedefe yönelik denetimler aracılığıyla saatin yalnızca uzmanlar tarafından ve standartlarımıza göre test edilmesini de sağlıyoruz. Herhangi bir suiistimal tespit edersek saat ustası bu durumdan sorumlu olarak tutulur. Ayrıca bakınız: Certified dahil ve isteğe bağlı Certified arasındaki fark nedir?
İsteğe bağlı olarak satın alınabilen sertifikasyon işlemi (isteğe bağlı Certified ) genellikle 1-3 iş günü sürer. Certified simgesine sahip saatler doğrudan size gönderilebilir. Ayrıca bakınız: Certified dahil ve isteğe bağlı Certified arasındaki fark nedir?
Test sonucunda saatinizin sahte olduğu ortaya çıkarsa sertifikalandırılamaz. Bu durumda destek ekibimiz tarafından bilgilendirileceksiniz ve daha önce yapmış olduğunuz ödemenin iadesi anında yapılacaktır. İsteğe bağlı olarak 199 € karşılığında Certified hizmeti satın aldıysanız ve saat sahte çıkarsa, bu tutarı da size iade edeceğiz.
1. Certified simgeli ilanlara dikkat edin
Certified saatler, arama sonuçları sayfalarında ve ilgili ilan sayfalarında “C” harfli yeşil simgeden tanınabilir. Elbette listeleri daha hızlı bulmak için doğrudan Certified filtresini kullanarak arama yapabilirisniz. Certified saat almaya karar verdiyseniz ilan sayfasında saatin halihazırda Certified özelliğine sahip olup olmadığını veya sipariş verirken isteğe bağlı olarak Certified hizmetini ekleyip ekleyemeyeceğinizi bir bakışta görebilirsiniz. Ayrıca bakınız: Certified dahil ve isteğe bağlı Certified arasındaki fark nedir?
2. Onaylı bir saat ustası tarafından inceleme
Saatiniz siz onu teslim almadan önce, onaylı bir saat ustası tarafından kontrol edilecek ve orijinal olup olmadığı onaylanacaktır. Diğer kriterlerin yanı sıra saatinizin ilandaki bilgilerle eşleşip eşleşmediğini ve orijinallik tanımımıza uyup uymadığını kontrol ediyoruz.
3. Orijinallik sertifikasına sahip saatin tarafınıza teslimi.
Başarılı bir sertifikasyonun ardından yeni saatinizin orijinal olduğundan emin olabilirsiniz. Bu durum, saatinizi aldıktan sonra dijital olarak erişebileceğiniz bir orijinallik sertifikası ile onaylanır.

Diğer Sorular ve Cevaplar