360'tan fazla çalışanımız mükemmel alışveriş deneyimi sunuyor
"

Hublot Ayrton Senna

" için 9 ilan bulundu

Görünüm

Sıralama

Hublot Big Bang Seramik 44mm Siyah Rakamsız
Hublot Big Bang Chronograph Foudroyante AYRTON SENNA Ref-315-C...
140.605 TL
Kurumsal satıcı
560
DE
Hublot Big Bang 44 mm Seramik 44mm Siyah
Hublot Big Bang 44 mm Ayrton Senna limited edition (500 pieces)
170.043 TL
Bireysel satıcı
 
BE
Hublot Big Bang 44 mm Seramik 44mm Siyah
Hublot ウブロ HUBLOT ビッグバン フドロワイヤント アイルトン・セナ 世界限定500本 315.CI.1129...
161.657 TL
Kurumsal satıcı
13
JP
Hublot King Power 48mm
Hublot Big Bang 719.QM.1729.NR.AES10 King Power Ayrton Senna...
231.844 TL
Kurumsal satıcı
104
UK
Hublot Big Bang 44 mm Titanyum 44mm Siyah
Hublot Ref. 315.CI.1129.RX.AES09
145.222 TL
Kurumsal satıcı
110
JP
Hublot Big Bang 44 mm Seramik 44mm Siyah
Hublot Big Bang Ayrton Senna Foudroyante Cerâmica Edição Limitada
134.526 TL
Kurumsal satıcı
13
BR
Hublot King Power Karbon 48mm Siyah Rakamsız
Hublot King Power Ayrton Senna
168.362 TL
Kurumsal satıcı
 
US
Hublot Big Bang 44 mm Seramik Siyah
Hublot Big Bang Ayrton Senna
199.441 TL
Kurumsal satıcı
15
AE
Hublot Big Bang 44 mm Çelik 44mm Siyah
Hublot ウブロ HUBLOT ビッグバン オールブラック アイルトン・セナ 世界限定500本 309.CM.134.R...
145.328 TL
Kurumsal satıcı
13
JP

Ayrton Senna anısına üretilmiş Hublot modelleri

Lüks saat üreticisi Hublot başarılı Formula 1 pilotu Ayrton Senna anısına çok sayıda model üretmiştir. Modeller Big Bang ve Masterpiece koleksiyonları içinde yer alır. Öne çıkan modeller karbondan ya da King Gold'dan üretilir ve tourbillona sahiptir.


Hublot Ayrton Senna satın almak için 5 neden

  • Senna imzalı çok sınırlı sayıda üretilmiş saatler
  • Formula 1'den alınan yüksek teknoloji ürünü materyaller: Karbon, seramik ve Nomex
  • Rattrapante, hızlı saniye ya da tourbillon özellikli saat mekanizmaları
  • Az bulunan model: İskeletleştirilmiş manüfaktür mekanizma ile çalışan Hublot MP-06 Senna
  • 120 saat güç rezervine sahip King Power Tourbillon Senna

Sınırlı sayıda üretilmiş sevilen modeller

Hublot Ayrton Senna'nın sınırlı sayıda üretilmiş farklı versiyonları bulunmaktadır. Bu modeller oldukça az sayıda üretildikleri için koleksiyonerlerin gözdesidir. Bu lüks saatlerin ana özelliği saatin ön yüzünde yer alan Senna imzasıdır. Saatin kasası ve bileziği Formula 1'de de kullanılan yüksek teknoloji ürünü materyaller olan karbondan, seramikten ve nomexten üretilmiştir. Nomex yarış pilotlarının kıyafetlerinin de üretildiği yanmaya karşı dayanıklı bir kumaş türüdür.

Koleksiyonun öne çıkan modeli olan King Power Tourbillon Senna'dan sadece 10 adet üretilmiştir. Bu modelin her bir örneğinin arka kapağında Senna'nın yarış kariyerinde önemli yere sahip olan bir olayın resmi yer alır. Böylece 10 saatin her biri eşsiz bir saate dönüşmüştür. Sadece tek düğmenin yer aldığı kronografın kasası karbondan üretilmiştir. Saati çalıştıran iskeletleştirilmiş manüfaktür mekanizma HUB6300 sahip olduğu uçan tourbillon sayesinde mükemmel hassasiyet oranlarını yakalar. Mekanizmanın güç saati 120 saat yani 5 gündür.

Ayrton Senna üç kez Formula 1 şampiyonu olan Brezilyalı bir pilottur. Senna, katıldığı 161 yarışın 41 tanesini kazanmayı başarmıştır. Brezilyalı yarışçı en önemli zaferlerini 1994 yılında San Marino yarışındaki talihsiz kazada hayatını kaybetmeden önce McLaren takımıyla yaşamıştır.


Hublot Ayrton Senna modelinin fiyatı ne kadar?

Model Fiyat (kullanılmış) Kasa materyali Üretim adedi
MP-06 Senna 63.500 Euro Siyah PVD kaplanmış titanyum 41
King Power Senna 22.000 Euro Karbon 500
Big Bang Foudroyante Senna 12.000 Euro Seramik 500
Big Bang Senna 13.000 Euro Seramik 500

Fiyat bilgisi

Siyah seramikten üretilen Hublot Big Bang Senna modelinin kullanılmış örnekleri yaklaşık 10.500 Euro fiyatla el değiştirmektedir. Modelin kullanılmamış örneklerinin fiyatı üretim adedinin oldukça sınırı olması nedeniyle çok daha yüksektir. Bu saati satın almak için yaklaşık 19.800 Euro ödemeniz gerekecektir. Saat ara zaman dilimlerini de ölçmeyi sağlayan rattrapante kronograf işlevi sayesinde yarış pilotları için idealdir.

Hublot Big Bang Foudroyante Senna modelinin kullanılmış örneklerini 12.000 Euro'ya, yeni örneklerini yaklaşık 19.100 Euro'ya satın alabilirsiniz. Foudroyante (hızlı saniye) kronograf modeli ölçülen saniyeleri göstermek için ek bir göstergeye sahiptir. Bu göstergenin ibresi bir saniye içinde kendi etrafında 360 derecelik dönüş yapar ve bu sayede saniyenin altındaki süreleri ölçebilir. Bu süre saatin mekanizmasının frekansına bağlıdır: Saatte maksimum 28.800 yarı titreşim (A/s) yaparak çalışan mekanizmalar saniyenin 8'de biri, 21.600 A/s ile çalışan mekanizmalar saniyenin 6'da biri hassasiyetinde ölçüm yapabilir. Big Bang Foudroyante Senna, rattrapante kronograf işlevi sayesinde tur sürelerini de ölçebilir.


King Power Senna modelinin fiyatları

Karbondan üretilen Hublot King Power Senna modelinin kullanılmış örneklerinin fiyatı 22.000 Euro düzeyindedir. Bu kronografın yeni örnekleri de yaklaşık 36.000 Euro fiyatla satışa sunulmaktadır. Otomatik saatin kadranı üzerinde saat 6 pozisyonunda güç rezervi göstergesi yer alır. Göstergenin tasarımı yarış pistlerinde başlangıç noktasında yer alan geri sayım lambalarını hatırlatır. Seramik bezelin görünümü delikli fren diskine benzemektedir.


MP-06 Senna modelinin fiyatları

Tonneau kasalı Hublot MP-06 Senna, Hublot'nun Senna'nın anısına ürettiği saatler içinde en öne çıkan modellerden biridir. Manuel mekanizma HUB9006.H1.1'in çalıştırdığı saatin üç varyasyonu bulunur: King Gold, titanyum ve siyah kaplı titanyum. Her bir versiyon sadece 41 adetle sınırlı sayıda üretildiği için bu saatleri bulmak oldukça zordur. 41 sayısı Senna'nın Formula 1'de elde ettiği zaferleri simgelemektedir. Saat 6 pozisyonunda yer alan tourbillon modelin öne çıkan özelliğidir.

Titanyumdan imal edilen Hublot MP-06 Senna'nın kullanılmış örneklerinin fiyatı 63.500 Euro düzeyindedir. Yeni modelleri yaklaşık 85.000 Euro'ya satın alabilirsiniz. King Gold'dan üretilen modellerin yeni örneklerinin fiyatı 100.000 Euro düzeyindedir.


Big Bang All Black Senna

İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot sektörün sessiz temsilcilerinden biri değildir. Hublot tarafından üretilen saatler köşeli lomboz tasarımları, sıra dışı materyallerin beraber kullanımı ve yoğun pazarlama faaliyetleri sayesinde oldukça dikkat çekmektedir. Hublot, geçirdiği kazada hayatını kaybeden Formula 1 şampiyonu Ayrton Senna'nun anısını yaşatmak için ürettiği ilk saati 2007 yılında satışa sundu. Bu modeli ilerleyen yıllarda başka saatler takip etti.

2007 yılında üretilen Senna modellerinin sayısı 500 adetle sınırlandırmıştır. Big Bang koleksiyonuna dâhil olan bu modeller 309.CM.134.RX.AES07 referans numarasına sahiptir. Saat neredeyse tamamen siyah renkte üretilmiştir. Bu nedenle Hublot bu Big-Bang modelini All Black olarak adlandırmaktadır. Ayrton Senna'nın imzası kadranda kırmızı renkte yer almaktadır.

Modelin kasası 44,5 mm çapı ve 14,5 mm kalınlığıyla küçük sayılamayacak ölçülere sahiptir. Seramikten imal edilen kasa çizilmelere karşı dayanıklıdır. Saat 100 metreye (10 bar) kadar su geçirmediği için yüzerken saati bileğinizden çıkarmanız gerekmez. Hublot modelin kordonunu kauçuktan imal etmiştir. Kordonun iç yüzüne yeşil zemin üzerine sarı harflerle Ayrton Senna'nın ismi işlenmiştir. Bu renkler Brezilya bayrağında kullanılan renkler olduğu için tercih edilmiştir. Saniye ibresinin ucunda da yeşil ve sarı renkler kullanılmıştır.

Saatin mekanizması cam arka kapak sayesinde rahatlıkla izlenebilir. Saat özel bir komplikasyon olan rattrapante kronograf özelliğiyle normal süre ölçümü özelliğinin yanı sıra ara zaman dilimlerini de ölçebilir. Modelde HUB44RT mekanizması kullanılmaktadır. Bu mekanizma saatte 28.800 yarı titreşim (4 Hz) yaparak çalışmaktadır ve yaklaşık 42 saatlik güç rezervine sahiptir. Model diğer çift kronograflardan farklı olarak ara süreleri ölçmek için kasanın sağ tarafında yer alan üçüncü bir düğme kullanmaz. Bu düğme kurma tepesine entegre edilmiştir. Bu yöntem Patek Philippe tarafından da kullanılan sıra dışı bir çözümdür.


Big Bang Foudroyante Senna

Hublot 2009 yılında Brezilyalı yarış pilotu anısına ürettiği bir başka model olan 315.CI.1129.RX.AES09 referans numarasına sahip Big Bang Foudroyante Senna'yı satışa sundu. Foudroyante (hızlı saniye) terimi alt kadranda yer alan küçük saniyenin her bir saniye için tam dönüş yapması anlamında kullanılır. Bu sayede saniyenin onda biri hassasiyetinde ölçüm yapmak mümkün hale gelmektedir. Bu Hublot modelinde, alt kadran saat 9 pozisyonunda yer alır ve saniyenin sekizde birini gösterir. Daha önce satışa sunulan modelde olduğu gibi saat 6 pozisyonunun üst kısmında Ayrton Senna'nın imzası yer almaktadır. Ancak bu kez 2007 yılında satışa sunulan modelde olduğu gibi yeşil renk değil kırmızı renk tercih edilmiştir.

Mekanizma HUB44RTF ismini taşımaktadır ve çok sayıda kronografta kullanılmış olan ünlü Valjoux 7750 mekanizmasını temel almaktadır. Hublot modifiye mekanizmayı La Joux-Perret şirketiyle beraber geliştirmiştir.

Modelin kasası daha önce üretilen modelin kasasıyla birçok açıdan benzerdir. Yeni modelin kasa çapı da eski model gibi 44,5 mm'dir. Eski modelin kasasının imalatı için kullanılan siyah seramik materyali yeni modelin kasasının üretiminde de kullanılır. Eski ve yeni modeller arasında gözle görülebilir farklar da mevcuttur: sarı ibreler ve markörler Foudroyant modelini ilk Senna saatlerinin All Black konseptinden biraz uzaklaştırmıştır.


King Power Ayrton Senna

Hublot 2010 yılında daha büyük kasalı bir model olan King Power Ayrton Senna'yı (referans numarası 719.QM.1729.NR.AES10) üretmeye başladı. Karbondan üretilen siyah kasanın çapı 48 mm'dir ve yakından incelendiğinde satranç tahtası desenine sahip olduğu görülür. Bezel çok sayıda küçük delikle mükemmel hale getirilmiştir. Modelin tasarımı Hublot modellerine hâkim lomboza değil bir motosikletin delikli fren diskine benzemektedir.

King Power Ayrton Senna modeli de üretimi 500 adetle sınırlandırılmış tasarımı oldukça göz alıcı bir saattir. Bu model de rattrapante kronograf işlevine sahiptir, ama 2007 yılında satışa sunulan modelden farklı olarak kasanın sol yanında saat 8 pozisyonunda üstünde SPLIT yazısı bulunan üçüncü bir düğme yer alır.

İskeletleştirilmiş kadran üzerinde saat 6 pozisyonunda dördü yeşil, ikisi mavi ve biri kırmızı olmak üzere 7 noktadan oluşan güç rezervi göstergesi yer alır. Küçük ibrenin maviden kırmızıya doğru ilerlemesi otomatik mekanizmanın zembereğinin itiş gücünün azaldığını gösterir. Kol hareketleriyle ya da kurma tepesiyle kurulmaması durumunda mekanizma 42 saat sonra çalışmayı durdurur. King Power özel modelinde de Ayrton Senna'nın imzası yer alır. İmza saat 9 pozisyonunda ve sarı renktedir. Hublot bu modeli 2010 yılında Senna'nın 50. doğum yılı anısına satışa sunulmuştur.


MP-06 Senna

2013 yılında satışa sunulan MP-06 Senna modeli tonneau şekliyle daha önceki yıllarda üretilen yuvarlak kadranlı modellerden farklılaşmıştır. Bu model King Gold, titanyum ve siyah kaplı titanyum olmak üzere üç farklı kasa seçeneğiyle üretilmektedir.

MP harfleri Masterpiece kelimesini temsil etmektedir. Farklı serilerin her biri için sadece 41 adet saat üretilmiştir. Bu sayının seçilmesinin spor tarihi açısından bir anlamı vardır: Ayrton Senna, Formula 1 kariyeri boyunca 41 kez birinci olmayı başarmıştır. Altından imal edilen modellerde kırmızı markörler, siyah renkteki modellerde sarı markörler ve titanyum grisi modellerde yeşil markörler kullanılmıştır.

İskeletleştirilmiş saat mekanizmayı önden görmeyi sağlar. MP-06'nın siyah ve gri titanyum modellerini manuel kurmalı HUB9006.H1.1 mekanizması çalıştırmaktadır. Altından imal edilen modellerde HUB9006.H1.8 mekanizması kullanılmaktadır. Tourbillon komplikasyonu MP-06'yı Senna serisinin teknik açıdan en gelişmiş modellerinden birisi yapmaktadır.


Instituto Ayrton Senna sosyal projeleri desteklemektedir

Hublot, modelin satışından elde edilen gelirin bir kısmını Ayrton Senna Enstitüsü'ne (Instituto Ayrton Senna) bağışlamaktadır. Ünlü yarış pilotu enstitüyü 1994 yılında Brezilay'da yardıma ihtiyaç duyan çocuklara destek olmak için kurmuştur. Senna'nın ailesi halen İsviçreli üreticiyle yakın bir ilişkiye sahiptir.

Ayrton Senna (1960-1994) en başarılı yarış pilotlarından biri olarak kabul edilir. Formula 1'de üç kez dünya şampiyonu olmayı başarmıştır. Senna, 1 Mayıs 1994 tarihinde İtalya'nın İmola kentinde düzenlenen San Marino yarışında geçirdiği kazada hayatını kaybetmiştir.