Saat satın alırken Chrono24 Alıcı Koruması'na güvenin

Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmeti

Alıcı Satıcı

Emanet hizmeti bireysel satıcılardan saat satın almanızı daha kolay ve güvenli bir hale getiriyor: Satın aldığınız ürünün ücretini ürün elinize ulaşana kadar paranın güvenli bir şekilde saklanacağı emanet hesabına yatıracaksınız. Bu sayede yurt dışında bulunan bireysel satıcılardan da gönül rahatlığıyla ürün satın alabilirsiniz. Chrono24 ekibi her aşamada size destek sağlayacaktır.

Bireysel satıcılardan aldığınız ürünlerin ödemesini güven içinde yapın

Emanet hizmeti hesabı üzerinden ödeme

Güvenlik her şeyden önemli. Önce satın aldığınız saat elinize ulaşacak. Satış ücreti daha sonra satıcıya ödenecek.

Esnek Ödeme Yöntemi

Dünyanın her ülkesindeki bireysel satıcılardan emanet hizmeti sayesinde ödemenizi kredi kartıyla ya da havaleyle güven içinde yaparak sipariş verebilirsiniz.

Kişiye özel destek

Her zaman sizin yanınızdayız. Siparişinizle ilgili bir sorun yaşadığınızda satıcıyla yaşadığınızı sorunu çözmeniz için size destek veriyoruz.

Chrono24 emanet hizmeti aşağıdaki bölgelerde kullanılabilir: SEPA ülkeleri, Avustralya, Hong Kong, Japonya, Kanada, Singapur, Güney Kore, ABD, BAE ve Fransa'nın deniz aşırı toprakları.

Alıcılar ve satıcılar için daha fazla güvenlik

Chrono24'te ürün satışını her zaman emanet hizmetini kullanarak yaparsınız. Bu hizmet sayesinde ürününüzü güvenli bir ödeme yöntemini kullanarak satma imkânı sunuyoruz.

Chrono24'te saat satışı nasıl gerçekleşiyor?

4 adımda başarılı bir satış gerçekleştirin

  1. 1. Ürününüzü Chrono24'te bağlayıcı olarak satarsınız

  2. 2. Alıcı satış fiyatını güvenli emanet hesabına öder

  3. 3. Ürünü alıcıya sigortalanmış olarak gönderirsiniz

  4. 4. Ürün yerine ulaştığında paranız hesabınıza ödenir

Chrono24'te nasıl satış yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin

Emanet hizmeti nasıl kullanılır?

Sattığım ürünün ücretini nasıl alabilirim?

Saatimi güvenli bir şekilde nasıl gönderirim?

Sorun çıkarsa nasıl bir süreç işliyor?

Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmeti nedir?
Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmeti saat alışverişinde hem satıcılara hem de alıcılara daha fazla güvenlik sunar: Alıcının emanet hesabına yaptığı ödeme ürün kendisine teslim edilene kadar bu hesapta bloke edilir.

Alıcının ürünü teslim aldığını onaylamasından sonra 7 gün içinde alıcıya ödeme yapılır. Alıcı ödemenin daha erken yapılması için de onay verebilir.

Ödeme emanet hizmeti kullanılarak yapılmışsa satın alma sürecinde bir sorun yaşanması halinde size daha fazla destek sunabiliriz.
Alıcılara hangi ödeme yöntemlerini sunabilirim?
Alıcılar kural olarak Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini kullanarak ödeme yaparlar. Bu yöntemde alıcı sipariş verdikten sonra ödemeyi güvenli bir emanet hesabına yapar. Daha sonra saati alıcıya gönderirsiniz ve saat alıcının eline ulaştığında satış fiyatı tarafınıza ödenir.

Emanet hizmeti bazı ülkelerde kullanılamadığı için alıcının ya da satıcının bu hizmetten yararlanamadığı durumlarda alıcı ödemeyi size doğrudan yapar. Bu durumda alıcının ödeme yapabilmesi için banka havalesi ya da PayPal gibi ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Chrono24 ödeme bilgilerinizi alıcıya iletir.

Emanet hizmeti hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

İsterseniz ürünü alıcıya bizzat kendiniz de verebilirsiniz. Teslimat için kapalı ya da izlenen bir yeri örneğin bir saat satış noktasını tercih etmenizi öneririz. Teslimatı kendiniz yapmayı tercih etmeniz durumunda da emanet hizmetini güvenli ödeme yöntemi olarak tercih edebilirsiniz. Lütfen güvenlik uyarılarımızı dikkate alın.
Satış komisyonunun ne zaman ödenmesi gerekir?
İlanınız için emanet hizmetinin kullanılmış olması halinde satış fiyatının ödemesi komisyon düşülerek yapılır.

Alıcının ödemeyi size doğrudan yaptığı satış işlemlerinde komisyon için fatura oluşturulur. Fatura tutarını 14 gün içinde ödemenizi rica ederiz.

Daha fazla bilgi
Emanet hizmeti satıcılara nasıl bir güvenlik sağlar?
Saat alım satımının güven içinde gerçekleşmesi bizim için çok önemli! Emanet hizmeti sayesinde dolandırıcıların size zarar vermesini engelleyerek saatinizin satışından elde ettiğiniz kazancın güvenli bir şekilde hesabınıza geçtiğinden emin olabilirsiniz.

Güvenli ödeme
Alıcı ödemeyi emanet hesabına yapar. Ürün alıcıya ulaştığında alıcı size ödeme yapılması için onay verir. Ancak endişe etmeyin, alıcı onay vermese bile teslimattan sonra 7 iş günü içinde size ödeme yaparız.

Veri koruma
Emanet hizmeti üzerinden yapılan ödeme sırasında kişisel bilgileriniz satıcıyla paylaşılmaz. Bu sayede kişisel bilgileriniz her zaman güvende olur.

Bir sorun yaşanması durumunda Chrono24 destek ekibine başvurabilirsiniz.
Siz ve satıcı arasındaki olası dil sorunları da dahil olmak üzere sizlere yardımcı olmak için her zaman yanınızdayız.
Paramı ne zaman alacağım?
Alıcı ürünü teslim aldığında satış meblağının size ödenmesine hemen onay verebilir. Ancak endişe etmeyin, satıcı onay vermese bile teslimattan sonra 7 iş günü içinde size ödeme yaparız. Yapılan ödemenin hesabınıza geçmesinin 3 iş günü sürebileceğini lütfen göz önünde bulundurun.
Bireysel satıcı olarak saatimi güvenli bir şekilde nasıl gönderebilirim?
Saatin alıcıya zarar görmeden ve güven içinde ulaşması için lütfen aşağıdaki noktaları dikkate alın:

  • Paketleme: Saatin taşıma sırasında zarar görmemesi için uygun büyüklükte karton ve yeterli miktarda paketleme materyali kullanın.
  • Alıcının adresi: Alıcının adresini karşı tarafla iletişime geçerek doğrulayın. Adresi paketin üstüne rahatlıkla okunabilecek şekilde yazın.
  • Sigorta: Saati göndermeden önce sigortayla ilgili ayrıntılı bilgi alın. Saatin zarar görmesi ya da kaybolması durumuna karşı, saati tam değeri üzerinden sigortalı olarak gönderebileceğiniz bir gönderi yöntemini tercih edin. Sigortanın, değerli nesneleri ve saati de kapsadığından emin olun.
  • Gönderi takip: Gönderi takibi yapabileceğiniz bir gönderim yöntemi tercih edin. Ürünü gönderdikten sonra paketi takip edebilmesi için alıcıyla gönderi takip numarasını paylaşın.
Sorun yaşandığında Chrono24 bana nasıl yardım eder?
Siz ve satıcı arasındaki olası dil sorunları da dâhil olmak üzere bir sorun yaşanması durumunda her zaman sizlere yardımcı oluyoruz. Çözümü her zaman her iki tarafın onayıyla sağlıyoruz. Satış iptali durumunda satıcının onayı olmadan ödemeyi iade etmiyoruz.
Satış iptal edildiğinde para iadesi ne zaman yapılır?
Satış komisyonunu satış işleminizi iptal ettikten sonra iade ederiz. Komisyon ödemesini yaptıysanız iade işlemi satışın iptal edilmesinden en geç 7 gün sonra yapılır. Yapılan iadenin hesabınıza geçmesinin 3 iş günü sürebileceğini lütfen göz önünde bulundurun.