Oturum açOturum aç

Chrono24 Trusted Checkout

Alıcı

Kurumsal Satıcı

Trusted Checkout istediğiniz saati satın almak için kullanabileceğiniz en güvenli yöntemdir. Beğendiğiniz saati kurumsal satıcıdan sipariş ettikten sonra ödemeyi emanet hesabını kullanarak yaparsınız. Satın aldığınız saat elinize geçtikten sonra yaptığınız ödeme kurumsal satıcıya gönderilir. Chrono24 ekibi gerektiğinde ürün iade süreci de dahil olmak üzere, ödemeden siparişinizin kargolanmasına kadar geçen sürede sorun yaşamamanız için her zaman yanınızdadır.

Beğendiğiniz saati güven içinde satın alın

Emanet hizmeti hesabı üzerinden ödeme

Emanet hizmeti hesabı üzerinden ödeme

Emanet hesabına yaptığınız ödeme satın aldığınız saat elinize ulaşana kadar bu hesapta bloke edilir. Ancak saat elinize ulaştıktan sonra kurumsal satıcıya ödeme yapılır.

Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar

Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar

Her kurumsal satıcının profili ve teklifleri ayrıntılı bir şekilde incelenir. Kurumsal satıcıların önemli bir kısmı Chrono24 üzerinden şimdiye kadar yüzlerce saat satışı yapmış kullanıcılarımızdır. Kuşku yaratan alım satım işlemlerine izin verilmez.

Size özel destek hizmeti

Size özel destek hizmeti

Tüm sorunlarınız ve sorularınız için size özel destek sunan ekibimize başvurabilirsiniz. Çok sayıda farklı dilde hizmet veren ekibimizle beraber dil engellerini aşın ve tüm dünyadaki kurumsal satıcılarla iletişime geçin.

14 gün ürün iade hakkı

14 gün ürün iade hakkı

Aldığınız saati beğenmediyseniz 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Saat kurumsal satıcıya ulaştığında ödemeniz iade edilir.

Trusted Checkout Hakkında Sorular

Satın Alma

Hangi durumlarda Trusted Checkout hizmetini kullanarak ürün satın alabilirim?
Trusted Checkout ile satın alınabilecek teklifler arama sonuçlarında ve teklif sayfalarında yeşil Trusted Checkout sembolüyle işaretlenmiştir.
Trusted Checkout hizmetini kullanarak bir ürünü nasıl satın alabilirim?
Trusted Checkout hizmetini kullanarak ürün satın almanın iki yolu bulunmaktadır: (1) Satın alma teklifi ya da (2) "Hemen Satın Al" seçeneği. Kurumsal satıcı ürünü hangi şekilde satacağına kendisi karar verir.

Satın alma teklifi
Teklif sayfasında yeşil Satın alma talebinde bulun butonuna tıklayın ve gönderi adresinizi yazın. Daha sonra kurumsal satıcı size kargo ücretinin de dahil olduğu bir teklif yollar. Ürünü satın almak için teklifi kabul edin.

Hemen Satın Al
Kurumsal satıcıyla iletişime geçmeden "Hemen Satın Al" aracılığıyla kolayca saat satın alabilirsiniz. Bu seçeneğin aktif olduğu teklifler arama sonuçlarında "Hemen Satın Al seçeneği mevcut" bilgisiyle yer almaktadır. Teklif sayfasında yer alan yeşil Hemen Satın Al butonuna tıklayın. Ürünün gönderilmesini istediğiniz adresi yazın ve ürünü satın alın. Daha sonra ödeme yönteminizi seçin ve emanet hesabına ödemeyi yapın.
Saat satın almadan önce Chrono24'e kayıt yaptırmak zorunda mıyım?
Evet. Bu sayede size en iyi şekilde yardımcı olabilir ve siparişinizin son durumu hakkında bilgilendirebiliriz.
Kurumsal satıcıyla doğrudan bağlantıya nasıl geçebilirim?
Ürünle ilgili sorularınız için kurumsal satıcının iletişim bilgilerini kullanarak onunla bağlantıya geçebilirsiniz. Trusted Checkout siparişinizle ile ilgili sorularınızı destek ekibimize telefonla (+1 646-887-3560) ya da e-postayla iletebilirsiniz ().
"Hemen Satın Al" seçeneği nedir ve nasıl çalışır?
Kurumsal satıcıyla iletişime geçmeden "Hemen Satın Al" aracılığıyla kolayca saat satın alabilirsiniz. Bu seçeneğin aktif olduğu teklifler arama sonuçlarında "Hemen Satın Al seçeneği mevcut" bilgisiyle yer almaktadır.

Bunun için şu yolu izlemelisiniz:
 1. Teklif sayfasında yer alan yeşil Hemen Satın Al butonuna tıklayın.
 2. Ürünün gönderilmesini istediğiniz adresi yazın ve ürünü satın alın.
 3. Daha sonra emanet hesabına ödemeyi yapın. Yaptığınız ödeme satın aldığınız ürün elinize ulaşıncaya kadar bu hesapta tutulacaktır.
Trusted Checkout hizmeti için ne kadar ücret ödemeliyim?
Trusted Checkout hizmeti için ürün fiyatı ve gönderim ücretlerinin %3,5'i olarak hesaplamaktayız.

Ödeme

Satın aldığım ürünün ödemesini nasıl yapabilirim?
Kredi kartıyla (VISA ya da MasterCard) veya banka havalesiyle ödemenizi yapabilirsiniz. Hangi ödeme yöntemini kullanabileceğiniz teklif sayfasında size gösterilecektir.

Ödeme işlemleri aracı kurum Mangopay üzerinden yürütülmektedir. Mangopay, Fransız Credit Mutuel Arkea bankasının bir iştiraki olup online pazar yerleri için ödeme çözümleri sunmaktadır.

Kargo

Ürün kargolama için ne kadar sürede hazır olur?
Trusted Checkout hizmeti kapsamında satışa sunulan ürünler hemen ya da kısa bir süre içinde kargolanmaya hazır ürünlerdir. Teklif sayfasında bu konu hakkında bilgi verilmektedir.
Kargo ücreti ne kadardır ve ürün ne zaman elime ulaşır?
Satın Alma Talebi
Satın alma talebinizi yollamanızdan sonra kurumsal satıcı size kargo süresi ve kargo ücreti hakkında bilgi de içeren bir teklif gönderecektir.

Hemen Satın Al
"Hemen Satın Al" aracılığıyla ürünü satın alırken ürünün kargolanmaya hazır olacağı tarih ve kargo ücreti teklif sayfasında gösterilecektir.
Ürün teslimatı hangi kargo firması tarafından yapılır?
Kurumsal satıcı ürünü kendi tercih ettiği kargo şirketiyle gönderir. Gönderi onayında ürünün hangi kargo şirketiyle gönderdiği bilgisi de yer almaktadır.
Gönderi takibi yapabilir miyim?
Ürün kargoya verildiğinde sizi bilgilendireceğiz ve satıcı tarafından bizimle paylaşılmışsa gönderi takip numarası da e-postayla size bildirilecektir.
Kargo sürecinde ürün çalınmaya ya da zarar görmeye karşı sigortalı mıdır?
Trusted Checkout aracığıyla satın alınan ürünler, satıcıyla ürünün sigorta yaptırılmadan gönderilmesini kararlaştırmadığınız sürece her zaman sigortalanmış olarak kargoya verilir.
Ürün hangi değere kadar sigortalı olarak kargolanır?
Ürün kural olarak tüm değeri üzerinden sigortalı olarak kargolanır.

Garanti

Trusted Checkout aracılığıyla satın aldığım ürünler için özel bir garanti hakkım mevcut mu?
Trusted Checkout aracılığıyla satın alınan ürünler için yasal garanti düzenlemeleri geçerlidir. Farklı bir garanti hakkı uygulaması bulunmamaktadır.

İade

Ürünü iade etmek istiyorsam ne yapmalıyım?
Ürünü hangi yolla iade edebileceğiniz hakkında bilgi almak için lütfen destek ekibimizle telefonla (+1 646-887-3560) ya da e-postayla () iletişime geçin.
Cayma hakkımı nasıl kullanabilirim?
Cayma talebinizi 14 gün içinde telefonla (+1 646-887-3560) ya da e-postayla () destek ekibimize bildirin. Cayma hakkı başvurunuz kayıt altına alındıktan sonra cayma talebinizin zamanında elimize ulaştığı onaylanacak ve cayma talebi süreci başlatılacaktır.
İade durumunda kargo ücretini kim öder?
Ürünün iade edilmesi durumunda kargo ücreti alıcı tarafından ödenir. Kargo ücretinin sigorta masraflarıyla beraber 250 Euro'ya kadar çıkabileceğini lütfen dikkate alınız. Sorularınız olması durumunda Chrono24 destek ekibine telefonla (+1 646-887-3560) ya da e-postayla () ulaşabilirsiniz.
Kişisel bilgilerim Chrono24'te güvende midir?
Evet. Kişisel bilgilerinizi saklamak için en yeni güvenlik teknolojilerini kullanmaktayız. Konu hakkında daha fazla bilgi almak için Veri Koruma Kurallarımızı inceleyebilirsiniz.
Kişisel bilgilerim üçüncü kişilere verilir mi?
Kişisel bilgilerinizi sadece satın alma talepleri ve sipariş süreçleri için kullanmaktayız. Kişisel bilgileriniz bu süreçlerin tarafı olmayan üçüncü kişilere kesinlikle verilmez. Konu hakkında daha fazla bilgi almak için Veri Koruma Kurallarımızı inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Satıcı

Alıcı

Trusted Checkout ile lüks saatlerinizi tüm dünyaya satın. Chrono24'in güvenli ödeme yöntemi sayesinde potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanın ve satış şansınızı yükseltin. Ekibimiz alıcılarla olan iletişiminizde size destek verecek ve satışı sürecinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için her zaman yanınızda olacak. Şimdi Trusted Checkout için kayıt yaptırın!

Güven yaratarak yeni müşteriler kazanın

Güvenli ödeme süreci

Güvenli ödeme süreci

Alıcı güvenli emanet hesabına ödeme yaptıktan sonra saati kargoya verirsiniz. Bu sayede ödeme yapılmaması ya da dolandırıcılık risklerine karşı güvende olursunuz.

Uluslararası müşterilere satış yapın

Uluslararası müşterilere satış yapın

Trusted Checkout ile 30'dan fazla ülkedeki saatseverlere ulaşabilirsiniz. Güvenli ödeme yapma imkanı ve Chrono24 tarafından sunulan destek hizmeti müşterilerinizin güveni arttırır ve onların satın alma ihtimallerini arttırır.

Daha iyi pozisyonda listeleme

Daha iyi pozisyonda listeleme

Saatleriniz arama sonuçlarında daha yukarıda listelenir ve daha fazla potansiyel alıcıya ulaşırsınız. Trusted Checkout sembolü sayesinde teklifleriniz daha fazla ilgi çeker.

Dil engellerini aşın

Dil engellerini aşın

Müşterilerinizle iletişimi sizin için biz üstleniyoruz.Çok sayıda farklı dilde hizmet veren ekibimiz her zaman sizin yanınızdadır ve tüm dünyadan alıcılarla iletişim kurarken size yardımcı olur.

Trusted Checkout nasıl işler?

 • 1. Talep
  Alıcı size satın alma talebini gönderir.
 • 2. Teklif
  Kargo masrafları da dahil olmak üzere bir fiyat belirlersiniz.
 • 3. Teklifin Kabulü
  Alıcı fiyat teklifinizi kabul eder.
 • 4. Ödeme
  Alıcı emanet hesabına ödeme yapar.
 • 5. Kargo
  Ürünü kargoya verirsiniz.
 • 6. Satış Tamamlandı
  Ürün alıcıya ulaştığında ödemeniz yapılır.