Atla
Saat satın alırken Chrono24 Alıcı Koruması'na güvenin
Chrono24 - Türkiye
Oturum açın ya da kaydolun

Bizler güvene, şeffaflığa ve emniyetinize önem veriyoruz.

Chrono24 Trusted Seller

Chrono24 Trusted Seller

Chrono24 ve kullanıcılarının tecrübelerine göre Trusted Seller özellikle güvenilir ve itimat edilebilir olma vasıflarına sahiptir.

Chrono24 Trusted Seller olabilmek için bir satıcı aşağıda sizin için listelemiş olduğumuz bazı önemli gereklilikleri yerine getirmelidir. Ayrıca satıcılar için geçerli olan Trusted Seller İlkeleri'ni kabul etmeli ve imzalamalıdır.

Trusted Seller İlkeleri'ni aç

Bir satıcı nasıl Trusted Seller olur?

Satıcının kimlik kontrolü

Gerektiğinde her yeni satıcıdan; kimlik, ticaret faaliyet belgesi veya ticaret sicil kaydı kopyasının dışında kimliğinin tarafımızca tanınan diğer satıcılar tarafından onaylanmasını da talep ediyoruz.

6 ay deneme süresi

Bir satıcı, ancak Chrono24 hizmetini altı ay boyunca faal ve açıklığa kavuşturulmamış herhangi bir usulsüzlük olmaksızın kullandıktan sonra Trusted Seller olabilir.

Trusted Seller İlkeleri'nin imzalanması

Chrono24 Trusted Seller olabilmek için bir satıcı Chrono24 Trusted Seller İlkeleri'ni kabul etmeli ve bunlara uymalıdır!

İzleme

Bize Trusted Seller İlkeleri'ne karşı anlaşmazlık veya ihlal bildirilmesi durumunda Chrono24 destek ekibi çözüm için satıcıyla bağlantıya geçecektir. Trusted Seller İlkeleri'ne karşı ihlalleri oldukça ciddiye alıyoruz; çünkü bunlar sertifikanın iptal edilmesine neden olabilir.

Chrono24 Trusted Seller İlkeleri

Trusted Seller mührünü alan her satıcı, aşağıdaki ilkelere uyacağını imzasıyla taahhüt eder.

  1. Ticari bir saat satış faaliyetinde bulunmaktayız. Şirketimizle ilgili platformda paylaştığımız ve Chrono24’e verdiğimiz tüm bilgiler gerçeği yansıtmaktadır.
  2. Şirketimiz mali açıdan istikrarlı bir yapıya sahiptir. Ticari yükümlülüklerimizi yerine getirmekteyiz ve ödemelerimizi tam ve zamanında yapmaktayız.
  3. Sadece güvenilir kaynaklardan temin ettiğimiz orijinal ürünleri satıyoruz.
  4. Ürünlerimizin durumunu gerçeği yansıtacak biçimde açıklıyor ve olası kullanım izlerini, kusurlarını veya hasarlarını yazılı ve görsel olarak belirtiyoruz.
  5. Genelde stoklarımızda bulunan ve kısa sürede tedarik edebileceğimiz ürünler sunmaktayız. Depolarımızda bulunmayan saatlerde ise tahmini teslimat süresini belirtmekteyiz. Bir satış yapıldığında, alıcıyla farklı anlaşmalar yapılmadığı takdirde ürünü belirtilen süre içinde gönderiyoruz.
  6. Chrono24’ten e-posta yoluyla gelen müşteri taleplerini 5 iş günü içinde yanıtlıyoruz.
  7. Ürünü sadece sigortalı olarak gönderiyor veya gönderim riskini bizzat üstleniyoruz.
  8. Daima adil şekilde ticaret yapılmasından yanayız. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda, müşteriyle birlikte her iki tarafı da memnun edecek bir çözüm arayışı içinde olacağız.
Trusted Seller İlkeleri'ni aç

Bu koşullara karşı bulunulan ve Chrono24 kullanıcıları tarafından bildirilen ihlalleri oldukça ciddiye alıyor ve meydana gelen sorunlarda konunun daima hızlı ve bürokratik engellere takılmadan ve her iki tarafı da memnun edecek şekilde çözülmesi için çaba gösteriyoruz. Böyle bir durum, Trusted Seller statüsünün iptal edilmesine de neden olabilir.

Sözümüze güvenin ve sorunlar olması durumunda destek ekibimize başvurun.

Lütfen dikkat ediniz: Trusted Seller sertifikalı satıcılara ait ürünlerin gerçek olduğu konusunda maalesef garanti veremeyiz. Ürünlerin ödemesi ve gönderimi hakkında yapılan tüm anlaşmalar, alıcının ve satıcının sorumluluğundadır.