Öne çıkarılmış 14 ilanlar
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R-001 Rose Gold Case Brown Alligator Strap 44mm
İstek üzerine fiyat
+ 6.527 TL gönderim ücreti
Popüler
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications Sky Moon Tourbillon 6002R-001 - ATS-W007922
208.877.390 TL
Ücretsiz Kargo
Chrono24 Direct
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R-001
İstek üzerine fiyat
+ 4.309 TL gönderim ücreti
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R-001
İstek üzerine fiyat
+ 19.015 TL gönderim ücreti
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R-001
İstek üzerine fiyat
+ 3.335 TL gönderim ücreti
Popüler
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R-001
192.559.655 TL
+ 6.877 TL gönderim ücreti
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications Sky Moon Tourbillon 44mm
İstek üzerine fiyat
+ 5.481 TL gönderim ücreti
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications Sky Moon Tourbillon 44mm
İstek üzerine fiyat
+ 6.400 TL gönderim ücreti
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications 6002R-001 Skymoon Tourbillon Rose Gold
İstek üzerine fiyat
+ 10.106 TL gönderim ücreti
Popüler
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications Blue 6002G-001
İstek üzerine fiyat
+ 6.527 TL gönderim ücreti
Popüler
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications 6002R Sky Moon Tourbillon Rose Gold
192.007.943 TL
+ 33.686 TL gönderim ücreti
Popüler
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
6002R | Neu | 2023 | Full Set
206.463.285 TL
Ücretsiz Kargo
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications 6002G-001
İstek üzerine fiyat
+ 19.015 TL gönderim ücreti
Patek Philippe Sky Moon Tourbillon
Grand Complications 6002G-010
İstek üzerine fiyat
+ 19.015 TL gönderim ücreti

Komplike saat: Patek Philippe Sky Moon Tourbillon

Sky Moon Tourbillon, Patek Philippe'in en komplike saat modellerinden biridir. Modelde sonsuz takvim, dakika tekrarlama ve yıldız haritası başta olmak üzere toplam 12 komplikasyon bulunmaktadır. Markanın çift taraflı kadrana sahip ilk kol saatidir.


Mükemmel Haute Horlogerie

Patek Philippe Sky Moon Tourbillon sahip olduğu 12 komplikasyonla yüksek saatçiliğin en güzel örneklerinden biridir. Saat sonsuz takvim, retrograd ibreli tarih göstergesi, artık yıl göstergesi, Ay evresi ve dakika tekrarlama işlevlerine sahiptir. Ayrıca yıldız zamanı, yıldız haritası, Ay'ın evrelerini ve açısal hareketlerini gösteren astronomik göstergeler lüks saatin arka yüzüne mükemmel bir şekilde işlenmiştir. Dışarıdan bakıldığında görülmeyen tourbillon saatin mekanizmasının mükemmel bir hassasiyetle çalışmasını sağlar.

Patek Philippe, Sky Moon Tourbillon modelini 2001 yılında satışa sundu. 5002 referans numarasını taşıyan saat İsviçreli lüks saat üreticisinin o zaman kadar ürettiği en komplike kol saati olma özelliğini taşımaktaydı. Tourbillonlu model aynı zamanda kasanın arka ve ön yüzünde olmak üzere iki kadrana sahip olan ilk modeldir. Patek Philippe bu kadran yapısını "double face" olarak adlandırır. Saatin ön yüzünde bulunan kadranda saat, tarih, haftanın günü, ay, artık yıl göstergesi ve dolunay göstergesi yer almaktadır. Dolunay göstergesi son dolunaydan beri kaç gün geçtiğini gösterir. Tarih merkezi bir ibre aracılığıyla gösterilir.

Patek Philippe 2013 yılında Sky Moon Tourbillon'un halefi olan modeli tanıttı. Bu yeni modelin referans numarası 6002'dir. Bu modelde de kendisinden önce üretilen modelde olduğu gibi 12 komplikasyon bulunur. 6002 referans numarasını taşıyan model teknik açıdan 5002 referans numaralı modelle aynı özellikleri taşır. Yeni modelin en özel yanı beyaz altından imal edilen saat kasası üstündeki süslemeler ve özgün emaye kadranıdır. 5002 ve 6002 referans numaralarına sahip modeller Patek Philipp'in Grandes Complications koleksiyonuna dâhildir.

Sky Moon Tourbillon satın almak için 5 neden

  • 12 komplikasyon: Dünyanın en komplike mekanizmalarından birine sahip saat modeli
  • Patek Philippe'in çift taraflı kadranlı ilk saat modeli
  • Yıldız zamanı, yıldız haritası ve Ay evresi göstergeleri
  • Saat mekanizmasında ve saat kasasında mükemmel finisaj
  • 18 ayar altından ya da platinden üretilmiş saat kasaları

Patek Philippe Sky Moon Tourbillon: Fiyatlar

Referans numarası Fiyat (yaklaşık) Kasa materyali
6002G 2,3 milyon Euro Beyaz altın
5002G 1,3 milyon Euro Beyaz altın
5002R 1,2 milyon Euro Gül rengi
5002P 1 milyon Euro Platin

Sky Moon Tourbillon'un fiyatı ne kadar?

İsviçreli lüks saat üreticisi Patek Philippe'in en karmaşık yapılı modellerinden birini satın almak isterseniz Sky Moon Tourbillon en doğru tercih olacaktır. 5002 referans numarasını taşıyan modellerin fiyatı kasa materyaline göre 1 milyon Euro ve 1,3 milyon Euro arasında fiyatlarla el değiştirmektedir. Patek Philippe 5002 modelini platinden (5002P), gül rengi altından (5002R) ya da beyaz altından (5002G) imal eder.

Referans numarası 6002 olan saatlerin fiyatı 2,3 milyon Euro düzeyindedir. Beyaz altından imal edilen saat kasası yoğun bir şekilde gravür işlemelerle süslenmiştir. Kordon ve onunla renk açısından uyumlu kadran siyah ya da mavi renktedir. 6002G modelinin fiyatı son yıllarda birkaç yüz bin Euro artmıştır.


5002 modelinin özellikleri

Patek Philippe'in 2001 yılında satışa sunduğu ve en karmaşık saati olan Sky Moon Tourbillon 5002 modelinde toplam 12 komplikasyon yer alır. Model biri kasanın ön yüzünde ve biri de arka yüzünde olmak üzere iki kadrana ("double face") sahiptir. Ön yüzdeki kadranda saati takip edebilirsiniz. Kadranın dış çevresinde yer alan sayılar ve merkezi bir ibre tarihi gösterir. Haftanın gününü saat 9 pozisyonunda yer alan alt kadranda görebilirsiniz. Saat 3 pozisyonunda yer alan alt kadranda yılın hangi ayında bulunulduğu takip edilebilir. Dolunay göstergesi saat 6 pozisyonunda yer alan alt kadranda yer alır. Bu gösterge son dolunaydan beri kaç gün geçtiğini gösterir. Saat 12 pozisyonunda artık yıl göstergesi bulunur.

Saati ters çevirdiğinizde ayrıntılı bir yıldız haritası görürsünüz. Güneş sistemimiz ve dünyamızın da dâhil olduğu Samanyolu galaksisini haritada rahatlıkla seçebilirsiniz. Ayrıca kadranda bir de minyatür formda Ay bulunmaktadır. Patek Philippe saatin arka yüzündeki kadranda Ay evrelerini ve Ay'ın açısal hareketlerini de göstermektedir. Ayrıca Sirius (Akyıldız) yıldızının ve Ay'ın meridyen geçişlerini de bu kadrandan takip etmek mümkündür. İki ibre yıldız zamanını gösterir. Yıldız zamanı ortalama Güneş zamanına (24 saat) göre 4 dakika daha kısadır ve astronomide kullanılır. Yıldız günü Dünya'nın 360 derecelik dönüşünü tamamen tamamlaması için gereken süre için kullanılan terimdir.

Patek Philippe Sky Moon Tourbillon modeli beyaz, sarı ve gül rengi altından ya da platinden üretilmektedir. Kasa çapı 42,8 mm'dir. Manuel kurmalı mekanizma R TO PS QR SID LU CL 686 parçadan oluşmaktadır.


6002: Sanatsal süslemelere sahip yeni versiyon

Patek Philippe 2013 yılında Sky Moon Tourbillon modelini yeni tasarımıyla satışa sundu. Bu yeni model 6002 referans numarasını taşıyor. Bu model de önceki modelde kullanılan manuel kurmalı mekanizma tarafından çalıştırılmaktadır. Bu nedenle yeni modelde de 12 komplikasyon yer alır. Patek Philippe göstergelerde bazı değişiklikler yapmıştır. Sonsuz takvim işlevi alt kadranda gösterilmek yerine, pencere şeklinde gösterge aracılığıyla kadranda yer almıştır. Saat 9 pozisyonunda haftanın günü, saat 3 pozisyonunda yılın ayı ve saat 12 pozisyonunda artık yıl bilgisi gösterilir. Yeni modelde eski modelden farklı olarak saat 6 pozisyonunda dolunay göstergesi yerine Ay evresi göstergesi yer alır. Saatin ön yüzündeki retrograd tarih göstergesi ve saatin arka yüzündeki astronomik komplikasyonlarda bir değişiklik yapılmamıştır.

6002 referans numarasına sahip Patek Philippe Sky Moon Tourbillon modelinin en öne çıkan özellikleri gravür işlemeli beyaz altın kasası ve saatin ön yüzündeki emaye kadrandır. Saat kasasının üstündeki işlemeler elle yapılmaktadır. Bezemeler, arabeskler ve Calatrava haçı gibi şekiller ilk bakışta hemen fark edilir. Calatrava haçı 1887 yılından beri Patek Philippe'in şirket logosudur. Zambak haç İspanyol şövalye tarikatı Calatrava'nın sembolüdür. Abt Raimundo Serrat bu şövalye tarikatını 1158 yılında Calatrava kalesini Mağribîlere karşı korumak için kurmuştur. Patek Philippe, 1932 yılında ürettiği modele Calatrava adını vermiştir.

Sky Moon Tourbillon modelinin kasası üzerindeki gravürlerin işlenmesi 100 saatten fazla zaman almaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra Patek Philippe'in yönetim kurulu başkanının kendisi tarafından gravür işlemelerinin kalite denetimi yapılmaktadır. !{Dakika tekrarlama} komplikasyonunda kullanılan tetiğin üstünde de gravür süslemeleri yer alır. Her iki kurma tepesindeki süslemeler hem güzel hem de işlevseldir. Saat 4 pozisyonundaki kurma tepesi aracılığıyla saat ayarlanır ve mekanizma kurulur. Bir ok dönüş yönünü gösterir. Saat 2 yönündeki kurma tepesi saatin arka yüzündeki astronomik işlevleri ayarlamak için kullanılır. Bu kurma tepesi üzerinde bulunan ay ve yıldız gravürleri kurma tepesinin işlevine dikkat çeker.

Saatin ön yüzündeki kadran tam bir sanat eseridir. Emaye kadranın üretiminde çok sayıda değişik üretim tekniği beraber kullanılır. Kadranın tasarımında kullanılan en heyecan uyandırıcı yöntemler Champlevé ve Cloisonné teknikleridir. Cloisonné tekniği bölmeli mine işlemi olarak da bilinir. Bu teknikte ince teller ya da metal şeritler daha önceden işlenmiş metal plakaların üzerine lehimlenir. Porselen emaye tekniği olarak da bilinen Champlevé tekniğinde önceden ana plaka üzerinden açılan çukurlar daha sonra emaye ile doldurulur. Daha sonra doldurulan kısım düz bir yüzey elde edilene kadar tıraşlanır. Uygulanması oldukça zahmetli olan bu teknikler sayesinde Sky Moon Tourbillon modelinin ön yüzündeki kadran oldukça etkileyici bir görünüme kavuşur.

Patek Philippe, kadran ve timsah derisi kayış için mavi ya da siyah rengi kullanmayı tercih etmiştir. Kadranda saat markörü olarak altından imal edilmiş Romen rakamları kullanılmıştır. Dakika skalası demiryolu rayları tasarımına sahiptir. Saatin kasa çapı 42,8 mm'dir.


Grandes Complications'deki alternatif modeller

20 komplikasyona sahip Grandmaster Chime 6300G modeli Sky Moon Tourbillon'dan daha çok komplikasyona sahip bir saattir. Bu saatte Grande Sonnerie (büyük zil mekanizması) ve Petite Sonnerie (küçük zil mekanizması), dakika tekrarlama ve alarm işlevleri bulunur. Ayrıca saatte çok sayıda güç rezervi göstergesi, sonsuz takvim ve ikinci saat dilimi de yer alır. Modelin kullanılmamış örneklerinin fiyatı yaklaşık 3 milyon Euro'dur.

Komplikasyon olarak sizin için sonsuz takvim yeterliyse Patek Philippe 5327G modelini tercih edebilirsiniz. Modelin beyaz altından imal edilen yeni örneklerini yaklaşık 63.000 Euro ödeyerek satın alabilirsiniz. Saatin ikinci el örneklerinin fiyatı 54.000 Euro'dur. Modelin kasası sarı ya da gül rengi altından imal edilir.

Referans numarası 5078 olan Patek Philippe Patek Philippe Minute Repeater modelinin fiyatı 270.000 Euro'dur. Sonsuz takvimle dakika tekrarlama işlevini kombine etmek isterseniz Cenevreli üreticinin 5374P referans numaralı modelini tercih edebilirsiniz. Platinden imal edilen bu saatin fiyatı yaklaşık 540.000 Euro'dur.

5102 ve 6102 referans numaralarını taşıyan Celestial modelleri gerçek bir görsel şölendir. Bu saatlerin ön yüzünde yıldız haritası, Ay'ın evreleri ve hareket açıları gösterilir. Beyaz altından üretilen 5102G referans numaralı model yaklaşık 190.000 Euro fiyatla el değiştirmektedir. 6102 referans numaralı gül rengi altın Celestial modelinin fiyatı 240.000 Euro düzeyindedir. Platin model 260.000 Euro düzeyindeki fiyatıyla biraz daha pahalıdır. Bezeli üstünde elmaslar yer alan Celestial modelini yaklaşık 280.000 Euro'ya satın alabilirsiniz.