Oturum aç
22 Saatler için "

Stuhrling

"
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz
Seçimi iptal et

Seçiminiz
Seçimi iptal et

Seçiminiz
Seçimi iptal et

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz
Seçimi iptal et

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz
Seçimi iptal et

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Yeni/ikinci el
Teklif formatı
Cinsiyete göre
Stok bilgisi
Durum
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Kadran
Daha fazla…
Cam
İşlevler
Kalınlık
Bezel malzemesi
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Daha fazla…
Toka tipi
Ağ kalınlığı
Kordon rengi
Daha fazla…
Toka malzemesi
Bu aramayı kaydet İptal et

Görünüm

Sıralama

Stuhrling Çelik 44mm Otomatik 251.332B61 ikinci el Türkiye, Istanbul
Stuhrling Atlas, PVD coated, automatic Power Reseve
772 TL
Ücretsiz Kargo
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
TR
Stuhrling Çelik Quartz 211.3315C6 ikinci el
TOP
Stuhrling Trackmaster Blue & Steel
818 TL
Bireysel satıcı
 
DK
Stuhrling Çelik Quartz ikinci el
Stuhrling Deepmaster Professional Diver
322 TL
Bireysel satıcı
 
IT
Stuhrling Çelik 44mm Elle kurmalı 571.33152 ikinci el
Stuhrling Stührling Original Automatic Watch for Men Skeleton...
660 TL
Bireysel satıcı
 
CA
Stuhrling Çelik 42mm Elle kurmalı Call ST 99170 yeni
Stuhrling Coronate 467 Hand-wind
1.029 TL
Bireysel satıcı
 
NL
Stuhrling Quartz yeni
Stuhrling Aquadiver 3950 quartz 42mm
3.860 TL
Bireysel satıcı
 
PT
Stuhrling 30mm Otomatik 9105 ikinci el
Stuhrling Dual time automatique
1.930 TL
Bireysel satıcı
 
FR
Stuhrling Çelik 52mm Otomatik ikinci el
Stuhrling Champion Alpine 4ATB.332L951
1.167 TL
Bireysel satıcı
 
US
Stuhrling ikinci el
Stuhrling sthurling
1.158 TL
Bireysel satıcı
 
IT
Stuhrling Çelik Ø: 43 mmmm Quartz 3934.3 ikinci el
Stuhrling AVIATOR
482 TL
Bireysel satıcı
 
IT
Stuhrling Çelik 44mm Otomatik 148B.33151 ikinci el
Stuhrling Heritage Classic
933 TL
Bireysel satıcı
 
US
Stuhrling Çelik 44mm Otomatik ikinci el
Stuhrling Classic 171b.334532 Automatic Ancora Perfetto
933 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
96
IT
Stuhrling Çelik 43mm Otomatik 277.33152 yeni
Stuhrling Symphony Explorer Automatic 277.33152 Men's Watch
1.776 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
13
SG
Stuhrling yeni
Stuhrling Original Box
70 TL
Ücretsiz Kargo
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
556
SG
Stuhrling Çelik 45mm Otomatik 283.33151 yeni
Stuhrling Symphony Saturnalia Dt 283.33151 Men's Watch
2.073 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
13
SG
Stuhrling Çelik 44mm Elle kurmalı 492.33151 yeni
Stuhrling Legacy Cuvette 492.33151 Men's Watch
1.865 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
13
SG
Stuhrling Çelik 45mm Otomatik 279.335557 yeni
Stuhrling Legacy Millennia Expo Automatic 279.335557 Men's Watch
1.954 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
13
SG
Stuhrling Çelik 42mm Otomatik 165A2.333331 yeni
Stuhrling Legacy Winchester Reserve Automatic 165a2.333331...
1.895 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
13
SG
Stuhrling Çelik 43mm Otomatik 277.334K54 yeni
Stuhrling Symphony Explorer Automatic 277.334k54 Men's Watch
1.954 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
13
SG
Stuhrling Çelik 45mm Otomatik 279.335571 yeni
Stuhrling Legacy Millennia Expo Automatic 279.335571 Men's Watch
1.954 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
13
SG
Stuhrling Çelik 42mm Otomatik 165A2.334414 yeni
Stuhrling Legacy Winchester Reserve Automatic 165a2.334414...
1.895 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
13
SG
Stuhrling Çelik 42mm Otomatik U051 yeni
Stuhrling Refurbished Stuhrling Original Regatta Automatic...
968 TL
Ücretsiz Kargo
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
556
SG

Stuhrling: Amerikalı Yeni Saat Markası

Amerikan markası Stuhrling sofistike saatleri uygun fiyatlarla saatseverlere sunmaktadır. Stuhrling, iskeletleştirilmiş kadranlı ve Tourbillon ile çalışan mekanik saatlerden hassas quartz mekanizmalara uzanan geniş bir yelpazede üretmek yapmaktadır.

Stuhrling'in ürün yelpazesi çok geniştir. New Yorklu firma hem mekanik mekanizmalı klasik saatler hem de yüksek hassasiyete sahip İsviçre quartz mekanizmalara sahip sportif tasarıma sahip saatler üretmektedir. Legacy koleksiyonundaki saatler cep saatine benzeyen kol saatleridir. İskeletleştirilmiş kadran mekanizmanın rahatlıkla izlenebilmesini sağlar ve saate avangart bir görünüm katar. Aquadiver ve Monaco model serileri sportif tasarıma sahiptir. Aquadiver serisi 200 metreye kadar su geçirmezliğe sahip bir dalış saatidir ve bu özelliğiyle su sporlarına uygundur. Tasarımı dünyaca ünlü Blancpain Fifty Fathoms'un bazı modellerine ve Rolex Submariner modeline benzemektedir. Monaco serisi ağırlıklı olarak kronograflardan oluşmaktadır. Kronometre özelliğine sahip saatlerin tasarımında yarış sporlarından esinlenilmiştir ve 1960'lı yıllarda üretilen Rolex Daytona gibi modellere benzemektedirler. Bu saatler İsviçre'de ya da Japonya'da üretilen quartz mekanizmalarla çalışmaktadır. Bu mekanizmalar zaman ölçümünde hassastır ve çok fazla bakım gerektirmemektedir.

Stuhrling'in Hikayesi

Henry Fischer, Stuhrling şirketini 1999'da kurdu. Şirketin merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu kıyısında bulunan New York kentindedir. Şirketin kurucusu Fischer, her zaman geleneksel sanat işçiliğinin hayranı olmuştu. Kendisi de saat koleksiyonu sahibi olan Fischer, lüks saatlerin çok dar bir çevreye ulaşabildiğini düşünüyordu. 1999 yılında İsviçre'ye yaptığı bir gezide kendi saat şirketini kurmaya karar verdi. Hedefi komplike saatleri uygun fiyatlarla alıcılara ulaştırmaktı. Ünlü saat tasarımlarını toplamaya ve kendi koleksiyonunu oluşturmaya başladı. Stuhrling faaliyete geçtiği ilk yıl 22.386 saat sattı. Firmanın saat satışları 2015 yılında bir milyon adedi geçti. Fischer, herkesin alabileceği lüks saatler üretme hedefine gün geçtikçe daha fazla yaklaşmaktadır.

Şirket ismini İsviçreli saat ustası Max Stührling'den almıştır. 18.yy'nin sonlarında yaşayan Stührling sonsuz takvim, kronograf ve ay evreleri gibi komplikasyonlarda uzmanlaşmıştı. Şirket, Stührling'in el işçiliği geleneğini sürdürmektedir.

Mekanik Saat Mekanizmaları

Amerikalı üreticinin saatlerinin birçoğu mekanik mekanizmalarla çalışır. Bu mekanizmalar manuel ya da otomatik kurmalıdır. Otomatik mekanizmalarda kurulma işlemi sırasında rotor yayın sarılmasını sağlar. Yay tamburu içine yerleştirilmiş yaylar enerji deposunu işlevini görür. Stuhrling, mekanik saatlerinin önemli bir kısmında tamamen ya da kısmen iskeletleştirilmiş kadranlar kullanılır. Bu sayede balans çarkının ve dişli çarkların hareketleri rahatlıkla izlenebilir. Özellikle Legacy model serisi iskeletleştirilmiş kadranlarıyla dikkat toplar. Gemini II modeli mekanizmasını gösteren tasarımı, saat 12 pozisyonundaki küçük kadranı ve içi delikli akrep ve yelkovanla Breguet modellerine benzemektedir. Symphony koleksiyonunda da balans çarkının izlenebildiği saatler bulunmaktadır. Stuhrling, saatlerinde kullandığı mekanizmaları İsviçre'den, Japonya'dan ve Çin'den temin etmektedir.

Tourbillon koleksiyonundaki modeller Stuhrling'in en özel saatleridir. Klasik tasarıma sahip saatlerin önemli bir kısmının balans çarkları bir kafes içinde saatin ön yüzünde bulunur. Tourbillon olarak adlandırılan bu kafes saat ustası Abraham Louis Breguet tarafından 1801 yılında geliştirilmiştir. Eski zamanlarda erkekler cep saatlerini yeleklerinin cebinde genelde yere dik bir pozisyonda taşırlardı. Saatin dik olarak durması ve yer çekimi, mekanizmanın hassas bir şekilde çalışmasını engellemekteydi. Breguet bu sorunu ortadan kaldırmak istiyordu. Bu nedenle eşapman ve salınım sistemlerinin içine yerleştirildiği bir kafes tasarladı. Kafes dakikada bir kez kendi etrafında dönerek yer çekiminin mekanizma üstündeki etkisini azaltmaktadır. Stuhrling de bu sistemi en verimli şekilde kullanmaktadır. Emperor’s Tourbillon modelinin kadranı iskeletleştirilmiştir ve bu sayede saatin işleyişi rahatlıkla görülebilir. Bu modelde Tourbillon saat 3 pozisyonunda bulunmaktadır. Emperor’s Tourbillon modelinin balans çarkı saat 6 pozisyonunda yer almaktadır. Tourbillon komplikasyonun yapımı saatçilik sanatının en zor alanlarından biridir. Stuhrling, bu özel komplikasyonu uygun fiyatlarla herkesin kullanımına sunmaktadır.

Stuhrling'in Avangart Tasarımları

Stuhrling'in model yelpazesi çok çeşitlidir. Sportif kullanıma uygun paslanmaz çelikten imal edilmiş saatler ve klasik tasarıma sahip altın kaplama saatler ürün yelpazesinde yan yana yer alır. Saatlerin kasaları yuvarlak, dörtgen ya da silindir şeklindedir. Vogue koleksiyonu ünlü moda dergisini hatırlatır ve çeşitli şekillerde süslenmiş saatler modayı takip eden kadınlar için üretilmektedir. Kırmızı ve pembe renkteki kordonlar, Swarovski taşlarıyla beraber saatlere kadınsı bir görünüm katar. Prestige serisi Prominent gibi klasik modelleri Ocean Maverick gibi gösterişli spor kronografıyla birleştirmektedir. Aviator model serisindeki saatler sportif tasarımlı klasik saatlerdir. İsminden de rahatlıkla anlaşılabileceği gibi bu serideki saatler pilot saatleridir. Aviator'un tasarımında merkezi İsviçre'deki Schaffhausen kentinde bulunan IWC şirketinin ünlü pilot saatlerinden esinlenilmiştir.

Stuhrling'in iskeletleştirilmiş ya da yarı iskeletleştirilmiş kadrana sahip modelleri avangart tasarıma sahiptir. Romen rakamları ve Breguet akrep (armut şeklinde akrep) gibi geleneksel tasarım özelliklerini saatin iç mekanizmasını gösteren tasarımıyla birleştirir. İsviçreli şirket, kordonları paslanmaz çelik ve silikondan imal etmektedir.

Stuhrling saatlerin özel yanlarından biri "Krysterna" camlardır.  Bu camlar gözlük endüstrisi tarafından üretilmektedir ve 2000'li yılların başlarında geliştirilmiştir. Merkezi New York'ta bulunan şirket Krysterna'yı ön ve arka kapakta kullanan ilk üreticilerden biridir. Bu sentetik camın avantajları şunlardır: çizilmesi oldukça zordur ve sadece çok ağır baskı altında kaldığında çatlar. Stuhrling, bu camı saatin arka kapağında da kullandığı için saatin mekanizmasının her iki taraftan da izlenebilmesi mümkündür.

İşçiler ve Yöneticiler için Saatler

Stuhrling, mekanik mekanizmalı saatleri erişilebilir fiyatlarla satışa sunan az sayıdaki üreticiden biridir. Bu sayede geniş bir alıcı kitlesine ulaşmaktadır. Amerikalı üreticinin lüks saatlerini ister fabrika işçisi ister yönetici olsun her kesimden alıcı bulmaktadır. Stuhrling'in geniş ürün yelpazesi Tourbillion'a sahip otomatik ya da manuel kurmalı mekanik mekanizmalı saatlerden  sportif kullanıma uygun hassas quartz mekanizmalı saatlere kadar uzanmaktadır. Stuhrling modelleri dikkat çekici tasarımlarıyla hem erkeklerin hem de kadınların beğenisini toplamaktadır. Altın kaplama kasalar ve Swarowski damgası taşıyan parçalar saatlere lüks bir görünüm kazandırır.