Oturum aç
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz
Seçimi iptal et

Seçiminiz
Seçimi iptal et

Seçiminiz
Seçimi iptal et

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz
Seçimi iptal et

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz
Seçimi iptal et

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Kategoriler
Referans numarası
Yeni/ikinci el
Teklif formatı
Cinsiyete göre
Stok bilgisi
Durum
Daha fazla…
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Kadran
Cam
İşlevler
Kalınlık
Bezel malzemesi
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Toka tipi
Ağ kalınlığı
Kordon rengi
Toka malzemesi
Bu aramayı kaydet İptal et

Görünüm

Sıralama

Seiko Prospex
2.117 TL
Bireysel satıcı
 
US
Seiko SBDC001 Prospex
3.003 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
9
NL
Seiko Prospex Automatik Diver Scuba Sumo
3.530 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
17
DE
Seiko Blue Sumo, Blumo, SBDC033
3.237 TL
Bireysel satıcı
 
AT
Seiko Prospex
3.997 TL
Bireysel satıcı
 
IT
Seiko Prospex Sumo
2.336 TL
Bireysel satıcı
 
RO
Seiko Prospex
2.213 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
58
JP
Seiko Prospex "SUMO" SBDC033 Cal. 6R15
3.670 TL
Ücretsiz Kargo
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
281
PL
Seiko JDM JAPAN MADE Blumo Blue Sumo Diver's Watch SBDC033
3.327 TL
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
41
PH
Seiko Prospex
3.342 TL
Bireysel satıcı
 
HU
Seiko Japan Edition Prospex Sumo Automatic SBDC033
5.439 TL
Ücretsiz Kargo
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
53
SG
Seiko Prospex "SUMO" SBDC031 Cal. 6R15
3.670 TL
Ücretsiz Kargo
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
281
PL
Seiko Prospex
3.322 TL
Bireysel satıcı
 
HU
Seiko Japan Edition Prospex Sumo Automatic SBDC031
5.439 TL
Ücretsiz Kargo
Güvenilirliği kanıtlanmış kurumsal satıcılar
53
SG
Seiko Prospex
3.025 TL
Bireysel satıcı
IN
Seiko Prospex
3.070 TL
Bireysel satıcı
 
FR
Seiko Prospex "Sumo"
2.269 TL
Bireysel satıcı
 
US

Seiko Sumo – Profesyoneller için uygun fiyatlı dalış saati

Seiko Sumo, Japon üreticinin en sevilen uygun fiyatlı dalış saatlerinden biridir. 200 metreye kadar su geçirmeyen saatin işçiliği oldukça yüksek kalitelidir. Modelin sağlam manüfaktür otomatik mekanizması zamanı hassas bir şekilde ölçer.

Öne çıkan özellikler

 • Profesyonel dalış saati
 • 50 saat güç rezervine sahip manüfaktür 6R15 mekanizması
 • 200 metreye (20 bar) kadar su geçirmezlik
 • 45 mm büyüklüğünde kasa çapına sahip Seiko Sumo

Dikkat çekici özelliklere sahip dalış saati Seiko Sumo

Seiko Sumo modeli saatseverler tarafından yüksek kaliteli ama aynı zamanda uygun fiyatlı bir dalış saati olarak oldukça sevilen bir saattir. Adından da anlaşılabileceği gibi saat Japon güreşçiler gibi heybetli bir görünüme sahiptir. 45 mm büyüklüğündeki kasasıyla oldukça dikkat çekici olan modelin kalınlığı 13 mm olduğu için göze çok büyük görünmez. Dalış zamanını kontrol etmek için kullanılan tek yöne dönen bezel kasanın içine yerleştirilerek kasanın kalınlığının sınırlı kalması sağlanmıştır. Kasa büyüklüğü dışında saat 4 pozisyonunda yer alan kurma tepesi de Seiko Sumo'nun bir diğer karakteristik özelliğidir.

İsmi "Professional Specifications" kelimelerinin birleştirilmesinden oluşturulmuş Prospex koleksiyonu içinde yer alan Seiko Sumo fiyat açısından düşük fiyatlı Turtle ve çok yüksek fiyatlı Marinemaster modelleri arasında yer almaktadır. Uzman olmayan gözler Sumo ile Marinemaster 300 arasındaki farkı anlayamayacağından Seiko Sumo profesyonel dalış saati modelinin daha uygun fiyatlı bir alternatifi olarak kabul görmektedir.

Seiko Sumo'nun fiyatı ne kadar?

Referans numarası Fiyat (yaklaşık) Üretim adedi
SBDC049 1.000 Euro 1.000 adet
SBDC027 1.000 Euro 2.000 adet
SBDC001 600 Euro
SBDC031 450 Euro
SBDC033 450 Euro

Fiyat bilgisi

Seiko Sumo modelinin sınırlı sayıda üretilmeyen SBDC031 ve SBDC033 referans numaralı standart örneklerinin fiyatı 450 Euro'dan başlamaktadır. 1.000 adetle sınırlı sayıda üretilen Seiko Sumo PADI SBDC049 modeli için yaklaşık 1.000 Euro ödemeniz gerekecektir. Seiko modelin 50 yılını kutlamak için 2015 yılında sınırlı sayıda üretilen çok sayıda özel seri satışa sunmuştur. Bunlardan biri de sadece 2.000 adet üretilen SBDC027 referans numaralı Sumo modelidir.

50th Anniversary modellerinde bulunan bazı yenilikler onları standart modellerden ayırdığı gibi onları daha kaliteli birer saate haline getirmiştir. Örneğin normal modellerde üreticinin kendi imalatı olan hardlex cam kullanılırken bu özel serilerde çizilmesi oldukça zor olan safir cam kullanılmıştır. SBDC027 modelinin kasasının üstünde ufak çizilmeleri engelleyen Dia Shield kaplama yer almaktadır. Bezelin tasarımı MM300 olarak anılan Marinemaster 300'ü hatırlatmaktadır. Akrebin ve saat markörlerinin tasarımı da farklıdır. Saat markörü olarak büyük noktalar yerine indeksler kullanılmıştır. Standart modellerde kullanılan kılıç şeklindeki ibrelerin yerini düz ve oldukça ince ibreler almıştır. Sumo SBDC027 modeli 2015 yılında satışa sunulduğunda liste fiyatı 1.000 Euro düzeyindeydi. Ancak bu model sınırlı sayıda üretildiği için bulmak oldukça güçtür.

Seiko Sumo'nun tasarımı ve işçiliği

Seiko Sumo'nun kasasının işçilik kalitesi oldukça yüksektir ve İsviçre üretimi lüks saatlerle rahatlıkla rekabet edebilir. Saat kasası mükemmel bir şekilde parlatılmış ve saten fırçalanmıştır. Manüfaktür mekanizma 6R15 masif ve vidalanmış arka kapağın arkasına saklanmış olsa da üstüne finisaj uygulanmıştır. Bu kasa kapağı ve vidalanmış kurma tepesi sayesinde kasa 200 metreye (20 bar) kadar su geçirmemektedir . Kurma tepesi çıkıntılı tasarımıyla rahatlıkla kullanılabilmektedir. Güvenlik nedeniyle sadece saat yönünün tersine dönebilen bezel de aynı yapıya sahiptir.

SBDC031 ve SBDC033 referans numaralı standart modellerde kadran ve iç bezel siyah ya da mavi renktedir. Kadran üzerinde saat 12 markörü altında marka ismi ve saat 6 pozisyonunun üstünde Prospex koleksiyonunu temsilen X sembolü yer almaktadır. X sembolünün altında "Automatic" ve "Diver’s 200m" yazıları yer almaktadır. Tarih göstergesi saat 3 pozisyonundadır. Üç ibre, saat markörleri ve bezelin sıfır markörü üzerinde parlayan madde LumiBrite kullanılmıştır. LumiBrite karanlıkta ve suyun altında en iyi okunurluğu sunar ve diğer parlayan maddelere göre daha parlak ve daha uzun süre parlamaktadır.

Kordonu kasaya bağlayan çerçeve kulağı 20 mm genişliğindedir ve büyük kasalı dalış saati için biraz incedir. Paslanmaz çelikten imal edilen bileziğin işçiliği oldukça iyidir ve güvenlik düğmesi ve köprüsü bulunan katlanır tokaya sahiptir. Ancak paslanmaz çelik bileziğin işçiliği Seiko Sumo'nun yüksek kaliteli işçiliğine yaklaşamamaktadır. Saatin kordonu rahatlıkla değiştirilebileceği için dilerseniz NATO ya da silikon kordon da kullanabilirsiniz. Silikon kordonun fiyatı 50 Euro'dur.

Seiko Sumo modelinin özellikleri

 • Paslanmaz çelik saat kasası ve bilezik
 • 45 mm kasa çapı, 13 mm kalınlık
 • Parlatılmış ve saten parlatılmış saat Kasası
 • Vidalanmış arka kapak ve vidalanmış kurma tepesi
 • Çizilmez hardlex-cam
 • Açık renk LumiBrite parlayan madde
 • Siyah ya da mavi renk seçeneği

Manüfaktür mekanizma

Seiko Sumo modelini Japon üretici Seiko'nun ürettiği manüfaktür mekanizma 6R15 çalıştırmaktadır. Bu mekanizma 168 parçadan ve 23 taştan oluşmaktadır. Mekanizma 50 saatlik güç rezerviyle İsviçre üretimi ETA 2824 mekanizmasından 10 saat daha uzun çalışabilmektedir. 6R15 mekanizması tarih göstergesine, manuel kurma imkanına ve saniye hassasiyetinde saat ayarı yapmaya sağlayan saniye durdurma sistemine sahiptir. Seiko'nun mekanizması günde -15/+25 saniye sapmakla çalışmaktadır. Bu değer İsviçreli kronometre mekanizmalarının günlük -4/+6 saniye sapma değerinden oldukça uzaktır. Ancak Seiko saatlerin önemli bir kısmı oldukça dakiktir ve gün içinde sadece birkaç saniye sapmayla çalışırlar.

Bu da ilginizi çekebilir: