Oturum açOturum aç
245 saatler için "

A. Lange & Söhne 1815

"
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz

Seçiminiz

Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Referans
Daha fazla…
Yeni/ikinci el
Stok bilgisi
Cinsiyete göre
Durum
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Daha fazla…
Kadran
Daha fazla…
Cam
Fonksiyonlar
Daha fazla…
Kalınlık
Daha fazla…
Bezel malzemesi
Daha fazla…
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Daha fazla…
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Ağ kalınlığı
Kordon rengi
Daha fazla…
Toka malzemesi
Daha fazla…
İptal et

Sıralama

A. Lange & Söhne 1815 A. Lange & Söhne 1815 53.895 TL

Bu modeller de ilginizi çekebilir:

Yeni Moritz Grossmann modellerini doğrudan üreticisinden satın alın.
Daha fazlasını keşfet

A. Lange & Söhne 1815 – Cep Saatlerinden İlham Alan Model

A. Lange & Söhne 1815 model serisi Almanya'da üretilen en önemli saat koleksiyonlarından biridir. Bu seride sonsuz takvime sahip flyback kronograf modelleri ve dünyanın en pahalı saatlerinden biri olan Grand Complication modeli yer almaktadır.

A. Lange & Söhne 1815'in Öne Çıkan 5 Özelliği

 • Altın ya da platinden imal edilmiş klasik dresswatch modelleri
 • Kronograf işlevli, tourbillon ya da sonsuz takvime sahip modeller de bulunmaktadır
 • Serinin öne çıkan modeli: Sonsuz takvim, Rattrapante kronograf ve Grande Sonnerie (büyük gong) komplikasyonlarına sahip Grand Complication
 • Ortalama büyüklükte kasa çapları: 36 mm, 38,5 mm, 39 mm ve 39,5 mm
 • Tarihi cep saatlerini örnek alan tasarım

A. Lange & Söhne 1815: Klasik Dress Watch

A. Lange & Söhne tarafından üretilen 1815 model serisinin tasarımında yine Glashütte'de üretilmiş tarihi cep saatleri örnek alınmıştır. Ferdinand Adolph Lange'nin doğum yılı olan 1815 model serisinin ismi olarak tercih edilmiştir. Lange, 1845 yılında Glashütte'de 15 çırağa eğitim de verdiği ilk atölyeyi kurarak kentin saat endüstrisini kuran isim olmuştur. Bu çıkarların bir kısmı başarıyla bitirdikleri eğitimleri sonrasında kendi atölyelerini açarak Lange ve bölgedeki diğer saat üreticileri için saat parçaları üretmeye başladılar. Klasik 1815 serisindeki saatler altından ya da platinden imal edilmektedir. Arap rakamları, mavileştirilmiş ibreler ve gümüş kadranlar saatin tasarımını belirleyen öğelerdir.
Kasa çapı 40 mm'den daha küçük üretilen saatlerin neredeyse hepsi her bilekte rahatça taşınabilir. Sadece sahip olduğu Rattrapante kronograf ve sonsuz takvim komplikasyonları nedeniyle karmaşık bir mekanizmaya sahip olan kronograf modelleri 41,9 mm'lik kasa çaplarıyla diğer modellerden biraz daha büyüktür. Lange 1 modellerinin kasa çapları da 38 mm ve 42 mm arasında değişmektedir. Lange 1, bu saatin karakteristik bir özelliği olan asimetrik kadran görünümü nedeniyle A. Lange & Söhne markasının ikonu olmuştur.
Koleksiyonun en önemli saati Grand Complication modelidir. Kasa çapı 50 mm olan saat Rattrapante kronograf işlevine, sonsuz takvime, ay evresi göstergesine ve Grande Sonnerie (büyük gong) komplikasyonlarına sahiptir. Grande Sonnerie çeyrek ve tam saatlerde kendiliğinden çalan bir gong sistemidir. Saatin karmaşık yapısı üretim sürecinin 1 yıl sürmesine neden olur. 2 milyon Euro'luk satış fiyatıyla Grand Complication dünyanın en pahalı saatlerinden biridir.

A. Lange & Söhne 1815 Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

A. Lange & Söhne tarafından üretilen saatlerin her biri mükemmeliyetçiliğin ve yüksek sanat işçiliğinin bir örneğidir. Glashütte'de üretilmiş klasik bir dress watch satın almak istiyorsanız 1815 serisindeki modeller sizin için idealdir. Bu serideki modellerin kullanılmış örnekleri 10.000 Euro'dan düşük bir fiyatla alıcı bulmaktadır. Bu saatler genellikle 18 ayar kırmızı altından ya da sarı altından imal edilmiştir. Saat kadranında akrep ve yelkovanın yanı sıra saat 6 pozisyonunda bulunan bir alt kadranda küçük saniye ibresi yer almaktadır. Bu modellerin yeni örneklerinin fiyatı yaklaşık 15.000 Euro'dur. Rezerv güç göstergesine sahip modellerin ikinci el örneklerinin fiyatı da bu düzeydedir. Bu göstergeye sahip yeni saatlerin fiyatı 18.800 Euro'dur. Zaman ölçümü yapabilen kronograf işlevli saatlerin fiyatıysa 35.000 Euro düzeyindedir. Bu saatlerin kullanılmış modellerini 30.000 Euro'ya satın almanız mümkündür. A. Lange & Söhne tarafından üretilen tourbillonlu bir saat satın almak isterseniz 1815 koleksiyonunda kendinize uygun bir saat bulabilirsiniz. Tourbillonlu saatlerin fiyatı yaklaşık 122.000 Euro'dur. Sonsuz takvim komplikasyonuna ve Rattrapante kronograf işlevine sahip saatlerin fiyatı da aynı düzeydedir. Platinden ya da altından imal edilen bu saatlerin fiyatı 130.000 Euro'dan başlamaktadır.

A. Lange & Söhne 1815 – Küçük Saniyeli Sade Zarafet

Çok fazla ek işleve sahip olmayan sade tasarımlı saatler dresswatch olarak kullanılmaya özellikle uygundur. 1815 koleksiyonu içinde yer alan küçük saniyeli model iş hayatında kullanıma çok uygundur. Bu modelin yeni örnekleri kırmızı altından ya da beyaz altından üretilmektedir. Modelin kasa çapı 38,5 mm'dir. Önceki yıllarda üretilen modellerin kasa çapları 36 mm ya da 40 mm'dir.
Saatin karakteristik özellikleri mavileştirilmiş ibreler, Arap rakamları ve demiryolu raylarını anımsatan dakika skalasıdır. A. Lange & Söhne, bu saatlerin tasarımında geçmiş yıllarda yine bu firma tarafından üretilmiş olan cep saatlerinden esinlenmiştir. Lange, 19. yüzyılda da dakika skalası tasarımı için demiryolu raylarını örnek almaktaydı. Bu saatlerin üretildiği 19. yüzyılda yeni kullanılmaya başlanan buharla çalışan lokomotifler üretimde ve ulaşımda devrim yaratmıştır. Günümüzde olduğu gibi geçmişte de önemli olaylar tasarımda kendine yer bulmuştur. Mavileştirilmiş ibreler saf gümüşten üretilmiş kadranla güçlü bir kontrast yaratır. Isıyla mavileştirilen ibreler bu sayede korozyona karşı da dayanıklılık kazanırlar.
Günümüzde üretilen üç ibreli modeller A. Lange & Söhne tarafından üretilen L051.1 mekanizmasıyla çalışmaktadır. Manuel kurmalı mekanizmanın güç rezervi 55 saattir. Saniye durdurma mekanizması sayesinde zaman saniye hassasiyetinde ayarlanabilir. Bu modelde de Glashütte'de üretilen saatlerin karakteristik bir özelliği olan Alman gümüşü olarak adlandırılan nikel ve çinkodan oluşan bir bakır alaşımından üretilen 3/4 plaka kullanılmaktadır. Merkezi Glashütte'de bulunan diğer bir üretici olan Moritz Grossmann da saat mekanizmalarında bu alaşımı kullanmaktadır. Bu materyal çok hassas olduğu için montaj sırasında azami dikkat gösterilmesi gerekmektedir.
L051.1 mekanizmasının öne çıkan tasarım öğesi elle işlenmiş gravür denge horozudur. Denge horozunun altında yer alan vidalı denge çarkı saatte 21.600 yarı titreşim yaparak çalışır. Yakut kırmızısı yataklama taşları mavileştirilmiş vidalarla plakaya sabitlenen altın yataklama taşı yuvalarına yerleştirilmiştir. Vidalar, yataklama taşı yuvaları ve yakut yataklama taşları için kullanılan farklı renkler A. Lange & Söhne'nin geleneksel renk üçlüsünü oluşturur.

Küçük saniyeli 1815'in özellikleri:

 • Akrep, yelkovan ve küçük saniye ibreli klasik dresswatch modeli
 • Mavileştirilmiş ibreler, gümüşten imal edilmiş kadran
 • Dakika skalası demiryolu rayları tasarımına sahiptir

Kalan Güç Göstergeli A. Lange & Söhne 1815 AUF/AB

A. Lange & Söhne 1815 AUF/AB (UP/DOWN) modeli sade tasarıma sahip üç ibreli modelin rezerv güç göstergesine sahip bir versiyonudur. Bu gösterge saat 8 pozisyonunda yer alır. Alt kadranda yer alan bir ibre saati ne zaman yeniden kurmanız gerektiğini gösterir. "AUF" (UP) ve "AB" (DOWN) terimlerinin kullanımı A. Lange & Söhne saatlerinin karakteristik bir özelliğidir. Lange kalan güç göstergesinin patentini 1879 gibi çok eski bir tarihte almıştır. Saati manuel kurmalı L051.2 mekanizması çalıştırır. 72 saatlik güç rezervi sayesinde 1815 AUF/AB modeli tüm haftasonu kurulmaya gerek kalmadan çalışmaya devam eder. Küçük saniye alt kadranı biraz sağa alınmıştır ve saat 4 pozisyonunda yer alır. Saatin kasası 18 ayar beyaz altından, kırmızı altından ya da sarı altından imal edilmektedir. Kadran saf gümüştür ve ibreler mavileştirilmiştir.

1815 AUF/AB modelinin özellikleri:

 • 72 saatlik güç rezervi
 • Kadran üzerinde ibreli kalan güç göstergesi
 • Kırmızı altından, beyaz altından ya da sarı altından imal edilen saat kasaları

A. Lange & Söhne 1815 Chronograph– Klasik Saat Modeli

1815 Chronograph modelinin tasarımı A. Lange & Söhne tarafından üretilen cep saatlerini andırmaktadır. Bu nedenle küçük saniye saat 8 ve dakika sayacı saat 4 pozisyonlarında yer alır. Bu iki alt kadran merkez eksenin biraz altına yerleştirilmiştir. Dakika ölçen ibre bir pozisyondan diğer bir pozisyona doğrudan geçiş yapar. Kronometre işlevi için kullanılan saniye ibresi oldukça dardır. Modelin kasası kırmızı altından ya da beyaz altından imal edilmektedir. Erkek saati modellerinde mavileştirilmiş ibreler kullanılmaktadır. Ayrıca kadran saf gümüştür. Modelin kasa çapı 39,5 mm'dir. Bu sayede saat neredeyse tüm bileklerde taşınmaya uygundur. Saat saniyenin beşte biri hassasiyetinde zaman ölçümü yapabilmektedir. Ölçümü yapmayı sağlamak için dakika markörleri kadranın çerçevesi 60 parçaya ve dört alt bölüme ayrılmıştır. Daha sportif bir model tercih ediyorsanız A. Lange & Söhne'nin Datograph modelini tercih edebilirsiniz. Bu kronograf modelinde takimetre skalası bulunmaktadır. Bu skala sayesinde belli bir mesafedeki ortalama hızınızı ölçebilirsiniz.
1815 Chronograph modelini L951.5 mekanizması çalıştırmaktadır. Lange tarafından üretilen her mekanizma gibi L951.5 mekanizması da yüksek saatçilik ustalığının bir örneğidir. Saat ustaları mekanizmanın köprüsünü ve düğmelerini elle parlatırlar. Denge horozu üstüne işlenen gravür de yine elle yapılmaktadır. Mekanizmanın hassas şekilde çalışması, yayı Lange tarafından geliştirilen ve üretilen büyük denge çarkıyla sağlanır. Denge çarkı 18.000 A/s frekansına sahiptir. Mekanizmanın rezerv gücü 60 saattir. Mekanizmayı özel kılan bir diğer özelliği de flyback mekanizmasıdır. Bu mekanizma kronometre ibresini göz açıp kapayıncaya kadar sıfırlamayı sağlar. Normal kronometrelerde bu işlem için önce ölçüm sona erdirilmektedir.

1815 Chronograph modelinin özellikleri:

 • Flyback kronograf fonksiyonu
 • Manüfaktür mekanizma L951.5
 • Kırımız altından ya da beyaz altından üretilmiş 39,5 mm büyüklüğe sahip saat kasaları