Oturum açOturum aç
8.776 saatler için "

Patek Philippe

"
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz

Seçiminiz

Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Referans
Daha fazla…
Yeni/ikinci el
Stok bilgisi
Cinsiyete göre
Durum
Daha fazla…
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Daha fazla…
Kadran
Daha fazla…
Cam
Daha fazla…
Fonksiyonlar
Daha fazla…
Kalınlık
Daha fazla…
Bezel malzemesi
Daha fazla…
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Daha fazla…
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Daha fazla…
Ağ kalınlığı
Daha fazla…
Kordon rengi
Daha fazla…
Toka malzemesi
Daha fazla…
İptal et

Sıralama

Patek Philippe Calatrava Automático , Rosé Gold Patek Philippe Calatrava Automático , Rosé Gold Hemen gönderime hazır 53.600 TL ES 6 2016

Mükemmellik ve Prestij: Patek Philippe

Patek Philippe en zarif saatlerini üreten markalardan biridir. Cenevreli üretici lüksü, geleneği ve yüksek kalitede el işçiliğini birleştirmektedir. İngiltere Kraliçesi Viktoria ve eşi müşterileri arasındadır. Saatlerin fiyatları oldukça yüksektir.

Patek Philippe koleksiyonunda bulunan 200 farklı saat modeli arasından seçim yapmak mümkündür. Saatlerin tasarımında genelde yenilikçi öğelere yer verilmemiştir. Kasalar çoğunlukla paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ancak Patek Philippe, diğer saat üreticileri gibi beyaz altın, sarı altın ve gül rengi altın kasalar da imal etmektedir.
Patek Philippe, büyük saat şirketlerine ait olmayan ender markalardan biridir. Şirket hala aile üyeleri tarafından yönetilmektedir. Patek Philippe'in bu özelliği tüm çevrelerden takdir ve ilgi toplamaktadır. Şirket saatlerinde kullandığı tüm parçaların neredeyse hepsini kendisi üretmektedir. Bu açıdan rakibi Rolex ile karşılaştırılabilir. Her ikisi de dünyanın en prestijli lüks saat markaları arasındadır.

Kraliyet Ailelerinin Saati

Sürgünde yaşayan Polonyalı Antoni Patek (1811–1877) Cenevre'de 1839 yılında cep saati üretmeye başladı. 1845 yılında Fransız meslektaşı Adrien Philippe (1815–1894) ile beraber çalışmaya başladı. Adrien Philippe'in babası da saat ustasıydı ve saatçilik bilgisini oğluna aktarmıştı. Philippe, 1844 yılında, bugün bize oldukça normal gelen tepe mekanizmasını geliştirdi. Bu buluştan önce cep saatleri büyük saatler gibi bir anahtarla kuruluyordu. Şirket bugünkü ismini 1851 yılında almıştır.
İki ortak, 1851 yılında Londra'da düzenlenen 1. Dünya Sergisi için bu kente gittiler ve burada çok önemli bir müşteri kazandılar: Kraliçe Victoria. Kraliçe, Antoni Patek ve Adrien Philipp'ten kendisi ve eşi Prens Albert için iki saat satın aldı. İtalyan ve Danimarka kraliyet aileleri de kısa bir süre sonra şirketin müşterisi oldular. Amerika Birleşik Devletleri'ne yapılan bir gezi sonrasında New York'ta bulunan Juweliers Tiffany & Co. şirketi 130 saat siparişi verdi. Patek Philippe, 1902 yılında ilk çifte kronometrenin patentini aldı. Şirket, 1925 yılında sonsuz takvime sahip ilk kol saatini üretti.

İki Koleksiyoncunun Yarışını Bitiren Saat: Supercomplication

Üç yıl süren tasarım ve beş yıl süren yapım süreci sonrasında Henry Graves Supercomplication 1933 yılında sahibine teslim edildi. Yaşadıkları dönemin en ünlü saat koleksiyonerleri olan banker Henry Graves Jr. ve otomobil üreticisi James Ward Packard ile dünyada üretilen en karmaşık saate sahip olmak için birbirleriyle yarışıyorlardı. Packard, 25 yıl boyunca çok sayıda Patek Philippe saati toplamıştı, ancak Supercomplication'e sahip olan Henry Graves Jr. yarışı kazanan taraf oldu. 920 parçadan oluşan saat, sahip olduğu 24 farklı işlevle günümüzde de saatseverleri büyülemeye devam etmektedir. Sonsuz takvim, Westminister çan mekanizması, güneşin doğuş ve batış saatleri ve Grave'in Fifth Avenue'de bulunan apartman dairesinden görüldüğü şekliyle New York üzerindeki yıldızların konumunu gösteren resim bu özelliklerden bazılarıdır. 2014 yılında açık arttırmaya çıkarılan saat, rekor bir fiyat olan 24 milyon dolara satıldı. Graves, saat için 60.000 İsviçre Frankı ödemiştir. Bu meblağ günümüzde 200.000 dolara denk gelmektedir. Supercomplication, bilgisayar desteği olmadan üretilen en komplike saat olarak kabul edilmektedir. 1989 yılında 150. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Patek Philippe, Supercomplication'dan daha komplike bir yapıya sahip 1.728 parçadan olıuşan Calibre 89'u tanıtmıştır. Bu özel üretim saatler dışında kalan Patek Philippe modelleri de çok ilgi toplayan saatlerdir. Eğer temiz bir şekilde kullanılmışsa, eski Patek Philippe saatleri bile 5 basamaklı fiyatlarla alıcı bulur.

Calatrava: Bauhaus Stilinin Mükemmel Örneği

Patek Philippe, 1932 yılında Calatrava koleksiyonunu satışa sunmuştur. Tasarımcılar, o zaman için tasarımda devrimci bir etkiye sahip Bauhaus tasarım ilkelerini takip etmişlerdir. Bauhaus okulu, temel özellikleri öne çıkaran ve süsleme kullanmayı reddeden bir anlayışa sahiptir ve 20. yy'da yapılan tasarımları etkilemiştir. Ellipse d'Or, Calatrava model serisine göre daha sade bir tasarıma sahiptir. Kadranda sadece akrep ve yelkovan yer almaktadır ve mekanizması çok incedir. Erkekler için üretilen Gondolo model serisinde ve Kadınlar için üretilen Twenty 4 koleksiyonunda saat kasaları dörtgendir.
Firmanın ürettiği modellerin bir serisi komplike saatler olarak adlandırılabilir. Bu saatlerde Ay'ın evreleri, dünya saati ya da güç rezervi göstergesi bulunur. Tourbillion ve artık yıl göstergesine sahip Grandes Complications kategorisine dahil saatler komplike saatlerin en uç örneklerindendir. Bu özelliklerin bir mekanik mekanizmada yer alması en üst düzeyde ustalık gerektirmektedir ve Patek Philippe bu ustalığa sahip en önemli üreticilerden biridir. Blancpain ve Breguet aynı derecede komplike saatler üreten diğer İsviçreli saat üreticileridir.

Beatles Üyelerinin ve Dalai Lama'nın Bileklerini Süsleyen Saat

Nautilus ve Aquanaut model serileri 120 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Tasarımları daha modern çizgiler taşır, ama Patek Philippe'in genel tasarımından çok fazla farklılık göstermez. Nautilus ve Aquanaut modelleri genel olarak sade bir tasarıma sahip olsa da, bunun istisnaları da mevcuttur: Beyaz altından üretilmiş Nautilus 1.700 elmasla süslenmiştir. Fiyatı en ucuz Rolls-Royce otomobille aynı seviyededir.
Patek Philippe, sadece Kraliçe Victoria'yı değil, ünlü İngiliz rock grubu Beatles'ın iki önemli üyesini de etkilemiştir. Rolex'in Submariner modelini çağrıştıran Yellow Submarine şarkısının sözlerini yazan Paul McCartney ve şarkıyı seslendiren Ringo Starr firmanın Aquanaut model saatlerini kullanmaktaydılar. Dalai Lama, eski Amerika Birleşik Devletler başkanlarından Kennedy tarafından kendisine hediye edilen Patek Philippe Chronograph'a sahiptir. Oyuncu Brad Pitt ise Nautilius modelini tercih etmektedir.

Silisyumlu Mekanizmalar

Patek Philippe'in quartz mekanizmaya sahip modelleri bulunsa da, şirket mekanizmalarını kendi ürettiği mekanik saatlerle özdeşleşmiştir. Patek Philippe mekanizmalarının bazı özel yanları vardır. Firma, 1949 yılında günümüzde de hala kullanılmaya devam eden balans çarkı Gyromax'ın patentini almıştır. Gyromax'ta vida yerine, çok sayıda küçük sabit kaplin kullanılmaktadır. Balans çarkı bu sayede daha büyük atalet momentine sahip olur. Böylece mekanizma daha dakik çalışır. Patek Philippe, 2005 yılından beri eşapman parçaları için silinvar maddesini kullanmaktadır. Silinvar, silisyum bazlıdır. Manyetik olmayan sert bir maddedir. Sürtünme çok az olduğu için yağlama yapmaya da gerek kalmaz. Patek Philippe, 2006 yılında yüksek teknolojiyle üretilmiş bu maddeyi balans çarkı yayı yapımında kullanmaya başlamıştır. Firma, mekanik saatlerin kalite kontrolünde en yüksek standartları belirleyen Cenevre Mühürü'nü 2009 yılında kullanmayı bırakarak kendi kalite kontrol mührünü kullanmaya başlamıştır. 1886 yılından beri Cenevre Kantonu'nda üretilen saatlerin kalite denetimi için kullanılan Cenevre Mühürü standartları, üretimi tamamlanmamış saatlerin her bir parçası için de uygunluk sertifikası almaya imkan sağladığı için eleştirilere hedef olmuştur. 2012 yılında Cenevre Mühürü sertifikası alma kurallarında değişikliğe gidilmiştir.

Yatırım Değeri Taşıyan Saat: Patek Philippe

Patek Philippe, Cenevre'nin en eski ve aile şirketi olarak faaliyetine devam eden son şirketidir. Klasik çizgiler taşıyan modeller genelde altın ya da platin gibi değerli maddelerden üretilir. Sahip olduğu yüksek prestij ve değerini koruması sayesinde aynı zamanda mükemmel bir yatırım aracıdır. Saat koleksiyoncuları Patek Philippe saatlerle koleksiyonlarını taçlandırırlar. Ancak saatler günlük kullanım için de uygundur.