Oturum açOturum aç
890 saatler için "

Nomos

"
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz

Seçiminiz

Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Referans
Daha fazla…
Yeni/ikinci el
Stok bilgisi
Cinsiyete göre
Durum
Daha fazla…
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Daha fazla…
Kadran
Daha fazla…
Cam
Daha fazla…
İşlevler
Kalınlık
Daha fazla…
Bezel malzemesi
Daha fazla…
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Daha fazla…
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Daha fazla…
Ağ kalınlığı
Daha fazla…
Kordon rengi
Daha fazla…
Toka malzemesi
Daha fazla…
İptal et

Sıralama

Nomos Tangente Datum Gangreserve Nomos Tangente Datum Gangreserve 8.142 TL

Nomos Glashütte - Alman Saatçiliğinin Parlayan Yıldızı

Nomos Glashütte'nin saatlerinin baskın tasarım öğeleri: düz çizgiler ve ince saat kasası. Nomos kısa süre içinde saatseverlerin gözdesi oldu. Özellikle Tangente serisi Nomos'u Almanya'nın en önde gelen saat markalarından biri haline getirmiştir.

Nomos'un Öne Çıkan 5 Özelliği

  • Bauhaus stilinde sade tasarımlar
  • İnce mekanizma ve saat kasası
  • Nomos tarafından üretilen mekanizmalar
  • Hem erkeklere hem de kadınlara yönelik saat modelleri
  • 130'dan fazla ödül

Geleneksel El İşçiliği ve Lazer Teknolojisi Aynı Çatı Altında

Nomos'un diğer başarılı modelleri şehir hayatında kullanıma uygun Metro, zarif Orion ve denizcilere özel Ahoi modelleridir. Değişik kasa çapı seçenekleriyle üretilen modeller sade kasa tasarımları sayesinde hem erkeklerin hem de kadınların kullanımına uygundur. Metro modeli opsiyonel güç rezervi ekranı, Ahoi modeli de yüksek su geçirmezliğiyle öne çıkmaktadır.
Bilgisayar uzmanı Roland Schwertner, Nomos'u 1990 yılında Berlin Duvarı'nın yıkılmasından kısa bir süre sonra kurmuştur. Schwertner, kurduğu şirket için 1906-1910 yılları arasında köstekli saat üretmiş olan Nomos-Uhr-Gesellschaft'ın ismini kullanmayı tercih etmiştir. Ancak firma saatlerini System Glashütte damgasıyla satışa sunmaktaydı. Schwertner, bu markayı yeniden canlandırmayı seçmiş ve kendisinden önceki saat üreticilerinin de karşılaştığı zorlukları yaşamıştır. Şirketin isminde, üretim yeri olan Glashütte'nin bulunması nedeniyle Nomos saat mekanizmalarının önemli bir oranının Glashütte'de üretildiğini kanıtlaması gerekmekteydi. Nomos, bu kriteri sağlamayı başarmıştır.
Nomos zaman içinde saat mekanizmalarını daha fazla oranda kendi üretir hale gelmiştir. Şirket, şu an kullandığı saat mekanizmalarının %75 ilâ %95'ini kendi fabrikasında üretmektedir. Glashütte coğrafi işaretini almak için yeterli olan oransa %50'dir. Dünya çapında üretimini kendi fabrikalarında yapma konusunda Nomos ile rekabet edebilecek çok az sayıda firma vardır. Nomos, üretimde bilgisayar ve lazer teknolojisini geleneksel el işçiliği ile beraber kullanmaktadır. Balans çarkı, eşapman çarkı ve çark şaftının bir bütün oluşturduğu Swing System adı verilen reglage düzeneği Nomos'un 2014 yılında duyurduğu yeniliklerinden biridir. Nomos, uzun yıllar süren araştırma çalışmalarının sonucu olan bu yenilik sayesinde, üretim aşamasında bağımsızlığını kazanmıştır. Bu yeni teknolojinin geliştirilmesi için 10 milyon Euro harcanmıştır.
Nomos'un sade dış görünümü saat severler tarafından çok ilgi gören iç yapısını gizlemektedir. Nomos tarafından 2015 yılında tanıtımı yapılan kalibre DUW 3001 çok ince yapısı ile dikkat çekmektedir. 3,2 mm kalınlığında profile sahip bu otomatik kurmalı otomatik saat uzman çevrelerde büyük yankı uyandırmıştır. Aynı çalışma mekanizmasına sahip diğer saatler için daha kalın kasalar kullanılmaktadır. Bu nedenle DUW 3001 mekanizması sektör basınında oldukça ilgisini çekmiştir.

Ödüllü Tasarım ve Teknoloji

Nomos, birçok kez basının ve uzmanların övgüsünü toplamayı başarmıştır. Nomos, Almanya'da büyük prestije sahip Goldene Unruh ödülünü on defadan fazla alma başarısını göstermiştir.
Renk olarak genelde siyah ve beyaz tercih edilmektedir. Saatin ibresi çok dar tasarlanmaktadır. Kasa için tercih edilen materyal ise paslanmaz çeliktir. Kadran, ibre, kasa ve tepe üretimine, Nomos'un iştiraki olan ve Almanya'nın başkenti Berlin'de faaliyet gösteren Berlinerblau'nun tasarımcıları da büyük oranda katılmaktadırlar.

Nomos Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Çok kalın olmayan bir saat mi arıyorsunuz? Nomos hem kadınlar hem de erkekler için sadeliğin ön planda tutulduğu saatler üretmektedir. Minimalist tasarım ve ince profil yapısı saatin sıra dışı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Eğer zarif ve gösterişli olmayan saatleri tercih ediyorsanız Nomos sizin için doğru markadır. Nomos modelleri dresswatch olarak takım elbisenizle uyumludur, ama aynı zamanda polo tişörtle ya da boğazlı kazağınızla da beraber kullanılabilir. Nomos saatler özellikle yaratıcı işlerde çalışanlar tarafından sevilerek tercih edilmektedir.
Nomos model serilerinin sayısı yıllar içinde iki basamaklı sayılara ulaşmıştır. Yuvarlak kasaların yanı sıra dörtgen ve silindir biçiminde kasalar da üretilmeye başlanmıştır ancak Bauhaus stiline sadık kalınmaya devam edilmiştir. Çok sayıda komplikasyona sahip modellerde bile kadran tasarımı oldukça sadedir.
Tangente modeli Nomos'un stilini en iyi yansıtan örnektir. Manuel kurmalı mekanizmaya sahip ve küçük saniyesi bulunan model 1992 yılından beri üretilmektedir. Nomos tarafından üretilen ilk model olan Tangente, Susanne Günther tarafından Bauhaus stiline uygun olarak tasarlanmıştır. Bu model günümüzde de Nomos'un en çok satan saati olma özelliğini sürdürmektedir. Tangente farklı renk, mekanizma ve kasa çapı seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. Nomos, Tangente modelinin satışından elde edilen gelirle Sınır Tanımayan Doktorlar'a destek vermektedir. Satılan her bir Tangente saatten elde edilen gelirin bir kısmı insani yardımlara aktarılmaktadır. 33 mm kasa çapına sahip kadın saati olarak satılan Tangente modellerinin fiyatı yaklaşık 1.000 Euro'dur. 38 mm kasa çapına sahip modelin yeni örneklerinin fiyatı 2.000 Euro düzeyindedir.
Ahoi biraz daha büyük bir modeldir. Modelin kasa çapı 40 mm'dir ve tasarımı karakteristik Nomos tasarımından biraz farklıdır. İlk bakışta saatin vidalanmış kurma tepesinin yanlarında bulunan tepe koruması hemen dikkat çeker. Dalış, yelken ya da benzer sporlar hobileriniz arasındaysa 200 metreye kadar (20 bar) su geçirmezliğe sahip Ahoi'u tercih edebilirsiniz. Kullanılmamış Ahoi modellerinin fiyatı 2.000-3.000 Euro arasında değişmektedir.
Nomos'un Berlin'de bulunan yaratıcı ekibi Orion modelini kullanmayı tercih etmektedir. Bu model de Nomos'un karakteristiği olan sadeliğe ve küçük saniye ibresine sahiptir. Club modeli daha çok gençleri hedeflerken, Ludwig modeli ise iş dünyasının ciddiyetine uygunluğu ile dikkat çekmektedir. Daha büyük saatleri tercih edenler içinse Zürich modeli uygun bir seçim olacaktır.
Daha gösterişli modelleri tercih edenler beyaz altından ya da gül rengi altından imal edilen Lux ya da Lambda modellerini tercih edebilirler. Bu modellerin yeni örneklerinin fiyatı 10.000 Euro sınırını aşmaktadır. Kasa arka kapağı opsiyonel olarak safir camdan imal edilmektedir. Nomos saatlerinin birçoğunda olduğu gibi bu modellerin kordonu da cordovan derisinden üretilmektedir. At derisinden imal edilen cordovan sağlam ve neme karşı dayanıklıdır.
Nomos'un başarısında görece uygun fiyat politikası önemli bir rol oynamıştır. Bu fiyat politikasının temelinde de firmanın Bauhaus'un yöneticisi Hannes Meyer'in 1928 dillendirdiği "Volksbedarf statt Luxusbedarf" (Lüks yerine halkın ihtiyacı) mottosunu benimsemiş olması yatmaktadır. Günümüzde Uzak Doğu'da üretilen quartz saatler geniş kitleler tarafından tercih edilse de Bauhaus'un felsefesini benimseyen Glashütteli üretici de uygun fiyatlarıyla önemli bir alıcı kitlesine ulaşmaktadır.

Nomos: Amerikan Başkanlarının Bileğini Süsleyen Saat

Nomos saatlere artan taleple beraber şirket çalışanlarının sayısı 200'ü geçmiştir. Şirket, 2011 ve 2014 yılları arasında satışlarını iki katına çıkarmayı başarmıştır. Nomos, küçük bir kent Glashütte'nin eski tren garını üretim merkezi olarak kullanmaktadır. Nomos'un rakipleri olan A. Lange & Söhne ve Glashütte Original de hemen Nomos'un fabrikası yanında faaliyet göstermektedir. Nomos, Doğu Almanya'da bulunan Saksonya Eyaleti'nin Müglitztal bölgesinden 40'tan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Nomos saatlerini kullanan ünlü isimlerden biri de ABD eski başkanlarından Bill Clinton'dır.