Oturum açOturum aç
2.962 saatler için "

Tudor

"
Marka
Model
Fiyat
Çap
Yıl
Bulunduğu yer
Daha fazla
Seçiminiz

Seçiminiz

Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Seçiminiz

Aramanıza uygun sonuç bulunamadı
Genel Bilgiler
Saat Çeşitleri
Referans
Daha fazla…
Yeni/ikinci el
Stok bilgisi
Cinsiyete göre
Durum
Daha fazla…
Teslimat kapsamı
Özellikler & İşlevler
Çalışma şekli
Kasa tipi
Daha fazla…
Kadran
Daha fazla…
Cam
Daha fazla…
İşlevler
Daha fazla…
Kalınlık
Daha fazla…
Bezel malzemesi
Daha fazla…
Sayi kadranı
Su geçirmezlik
Daha fazla…
Diğer özellikler
Daha fazla…
Kordon
Kordon malzemesi
Daha fazla…
Ağ kalınlığı
Daha fazla…
Kordon rengi
Daha fazla…
Toka malzemesi
Daha fazla…
İptal et

Sıralama

Tudor Sport Chrono 20300 Automatic Mens Watch with Box/Paper Tudor Sport Chrono 20300 Automatic Mens Watch with Box/Paper 6.795 TL

Tudor: Zarif ve İşlevsel

İsviçreli saat üreticisi Tudor zarif spor tasarıma sahip, hassas mekanizmalı erkek ve kadın saatleriyle tanınmaktadır. Bir Rolex iştiraki olan şirket, Rolex'in teknik altyapısından ve bilgi birikiminden yararlanmaktadır. Tudor, kaliteli saatleri uygun fiyatla sunmaktadır.

Rolex'in kurucusu Hans Wilsdorf Rolex kadar kaliteli saatleri daha uygun fiyatlarla piyasaya sunmak istiyordu. Bu nedenle 1946 yılında Montres Tudor S. A. şirketini kurdu. Şirket ismini 1485-1603 yılları arasında Birleşik Krallığı yönetmiş olan Tudor kraliyet ailesinden almıştır. Başlarda marka logosu olarak güzelliğin sembolü olan Tudor gülü seçilmiştir. Gül, armalı kalkan tarafından çerçevelenmiştir. Gül ve kalkan kombinasyonu sağlamlığın ve estetiğin birliğini temsil eder.
İsviçreli şirketin güncel koleksiyonları Tudor'un tipik özelliklerini taşır. Saatler toplam 9 farklı koleksiyon altında üretilmektedir: Heritage, Grantour, Fastrider, North Flag, Pelagos, Style, Clair de Rose, Glamour ve Classic. Her koleksiyonda hem erkek hem de kadın saat modelleri bulunmaktadır. Lüks saat üreticisi tüm beğenilere seslenen modeller üretmektedir: dalış saatleri, kronograflı modeller, kronometreli modeller, retro ya da klasik, zarif tasarıma sahip saatler. North Flag ve Pelagos modellerinde 2015 yılından beri Tudor'un kendi üretimi olan saatler kullanılmaktadır. Şirket böylece daha bağımsız hareket etmek üzere bir strateji değişikliğine gitmiştir. Tudor, 2015 yılına kadar Swatch Group'a ait olan dünyanın en büyük saat mekanizması üreticisi ETA tarafından üretilen mekanizmaları modellerinde kullanmaktaydı.

Heritage: Alarmlı Saatlerden Dalış Saatlerine Uzanan Bir Yelpaze

Heritage modellerinin tasarımı geçmişten ilham alır. Vintage saatlerin hepsi 20. yy boyunca üretilmiş saat modellerine benzemektedir. Örneğin dalış saati Black Bay, 1954 yılında satışa sunulan Tudor Submariner modeline benzemektedir. Yeni üretilen modellerin ayırt edici özellikleri kavisli kadranı ve koruması bulunmayan kurma tepesidir. Dalış saatinin bezeli siyah, bordo kırmızısı ya da bu modelin tutkunları tarafından "gece yarısı mavisi" olarak adlandırılan mavi renktedir. Saatin kordonu paslanmaz çelikten, kumaştan ya da eskitilmiş deriden imal edilir. Black Bay, 200 metreye kadar su geçirmezliğe sahiptir. ETA'nın 2824 mekanizması, saatte 28.800 yarı titreşim yaparak (A/h) saati çalıştırır ve 38 saatlik güç rezervine sahiptir.
Heritage koleksiyonunun kronograf modelleri Tudor'un motor sporlarına olan tutkusunun en güzel göstergesidir. Tudor ilk kronografını 1970 yılında Oysterdate adıyla satışa sunmuştur.Omega ve Tag Heuer gibi saat üreticileri Speedmaster ve Carrera modellerini aynı yıllarda üretilmiştir. Tudor, Heritage Chrono modeliyle klasik tasarımı modern çizgilerle birleştirmektedir. Turuncu renkteki kronometre saniye göstergesi, kadranın kenarındaki çerçevede bulunan aynı renkteki dakika markörleriyle çekici bir optik etki yaratmaktadır. ETA tarafından üretilmiş olan 2892 mekanizması sayesinde saat 3 pozisyonunda saniye alt kadranı ve saat 9 pozisyonunda 45 dakikalık sayaç ek özelliklerine sahiptir. Tarih göstergesi saat 6 pozisyonunda bulunmaktadır. Siyah-gri-turuncu çizgili kumaş kordonun tokası emniyet kemerini andırır. Paslanmaz çelikten imal edilmiş kordon da tercih edilebilir. Mavi bezel ve mavi zeminli alt kadran seçenekleri de mevcuttur.
Heritage Ranger modeli Tudor Oyster Prince Ranger modelinin anısını yaşatan bir saattir. Cenevreli şirket, ilk Ranger modelini 1967 yılında üretmiştir. Yeni üretilen Ranger modelleri bu saatin geçmişte elde ettiği başarıları yaşatmaktadır: Birleşik Krallık donanmasının Grönland'a 1952 yılında yaptığı bir keşif gezisinde 26 adet Tudor Oyster Prince kullanılmıştır. 3 ibreli saatin yeni üretilen modelleri parlayan markörler, sayılar ve ibreler sayesinde sahip olduğu rahat okunma özelliğiyle büyük beğeni toplamaktadır. Modelin paslanmaz çelik kasası tamamen saten fırçalanmıştır ve çapı 41 mm'dir. Üstünde Tudor yazısının ve gül motifinin bulunduğu mat siyah kadran, safir saat camı gibi kavislidir. Bu tasarım öğeleri saatin vintage görünümünü daha da vurgular. Saten fırçalanmış büyük kurma tepesinde de tarihi gül motifi yer almaktadır. Tepe, kasaya vidalıdır ve böylece saatin 150 metreye kadar su geçirmemesi sağlanmıştır. Ranger modelinde ETA tarafından üretilmiş olan 2824 mekanizması kullanılmaktadır. Dört farklı kordon çeşidi arasından seçim yapma imkanı mevcuttur: deri kordon, paslanmaz çelik bilezik, kamuflaj görünümlü kumaş kordon ve açık kahverengi deriden imal edilmiş renkli manşet kordon. Manşet kordon seçeneğinde saten fırçalanmış toka ve perçin kullanılmaktadır. Böylece saat daha sağlam bir görüntü verir. Tudor'un Heritage Ranger modeli macerayı sevenler ve kaşifler için mükemmel bir tercihtir.
Heritage koleksiyonunun bir diğer modeli Tudor Heritage Advisor'dur. Alarm işlevli bu model Advisor modelinin 1957 yılında üretilen ilk şeklini hatırlatmaktadır. Saatin en göze çarpan özelliği kasanın sağ tarafında bulunan iki adet kurma tepesidir. Bu iki tepeyle saat ve alarm saati ayarlanır. Kasanın sol tarafında bulunan bir buton alarm işlevini aktif hale getirir ya da kapatır. Saat 9 pozisyonunda bulunan gösterge penceresi alarmın aktif olup olmadığını gösterir. Alarm işlevinin güç rezervi göstergesi saat 3 pozisyonunda yer almaktadır. Saat 6 pozisyonunda tarih bir alt kadranda gösterilir. Kavisli safir cam ibrelerin ve kadranın rahatlıkla görülmesini sağlar. Kordon isteğe göre paslanmaz çelik, timsah derisi ya da kumaştan imal edilir. Alarm işlevi bulunan 2892 otomatik mekanizma saatin çalışmasını sağlar.

Tudor'un Kendi Ürettiği Mekanizmaya Sahip Modern Spor Saatleri

Spor saatleri olan Pelagos ve North Flag modellerinin mekanizması Tudor'un kendi imalatıdır. North Flag modeli İsviçreli üretici tarafından dünyanın en soğuk yerlerinde sorunsuz çalışan "bilimsel" bir enstrüman olarak tanımlamaktadır. Üç ibreli bu kronometrenin en özel yanı Tudor tarafından üretilen ilk mekanizma olan MT5621'dir. Bu otomatik mekanizma resmi İsviçre Kronometre Denetleme Ofisi (COSC) tarafından sertifikalandırılmıştır. Saatin saniye hassasiyetiyle ölçülebilmesi için denge çarkı durdurma mekanizmasına sahiptir. Saat 3 pozisyonunda bulunan tarih göstergesi hızlı düzeltme özelliğiyle sorunsuz bir şekilde ayarlanabilir. Pandül yayı silisyumdan imal edilmiştir. Bu sayede salınım sistemi manyetik alanlardan etkilenmez. Balans çarkı saatte 28.800 yarı titreşim yapar (4 Hz). Mekanizmasının çapı 33,8 mm ve kalınlığı 6,5 mm'dir. 70 saatlik güç rezervi oldukça etkileyicidir. Güç rezervi göstergesi saat 9 pozisyonunda bulunmaktadır. Safir camdan imal edilen kasa arkası mekanizmanın parçalarının mat üst yüzeylerini görme imkanı sağlar.
North Flag'in tasarımı sivri köşelidir. Tamamen saten fırçalanmış kasa saate metalik bir görünüm kazandırır. Bezel de aynı şekilde saten fırçalanmıştır ve iki materyalden oluşur. Bezelin kenarları mat seramikten, üst yüzeyiyse saten fırçalanmış paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Parlak siyah kadran üzerinde bulunan parlak ibreler, rakamlar ve markörler karanlıkta da saatin rahat bir şekilde okunmasını sağlar.
Pelagos, Tudor'un kendi üretimi olan mekanizmayı kullandığı ikinci modeldir. Siyah ve mavi renklerde üretilen üç ibreli saat 500 metreye kadar su geçirmezliğe sahiptir. Kasasının sol tarafında bir helyum valfi bulunmaktadır ve bu sayede çok derinlere yapılan dalışlardan sonra su yüzüne doğru çıkarken ortaya çıkan su basıncının saate zarar vermesi önlenir. Saatte şirketin kendi üretimi olan ve kronometre sertifikasına sahip MT5612 kullanılmaktadır. Bu mekanizmanın, MT5621 mekanizmasından farklı olarak güç rezerv göstergesi bulunmamaktadır. Saatin kasası saten fırçalanmış titanyumdan imal edilmiştir. Bu nedenle hem hafiftir hem de çizilmelere karşı dayanıklıdır. Saatin bir diğer özelliği tek yöne dönen bezele sahip olmasıdır. Markörlerde ve rakamlarda fosforlu madde bulunmaktadır. Normalde sadece bezelin sıfır noktası karanlıkta parlamaktadır. Kare şeklindeki markörler ve üç parlayan ibreyle saati en iyi şekilde okuma imkanı ortaya çıkar. Parlayan maddenin rengi mavidir. Saatin dikkat çeken başka bir özelliği, paslanmaz çelikten tokası bulunan titanyum bileziğidir. Tudor tarafından geliştirilmiş olan kilit mekanizması, dalış yaparken saatin kordonunun uzatılmasını sağlar. Dalış yaparken basınç arttığında dalgıç giysisi daralır ve çapı azalır. Saatin tokası buna uyum sağlayarak kordonun boyunu kısaltır. Basınç azaldığında dalgıç giysisi yeniden genişler ve kordon da buna uyum sağlayarak uzar. Uzatma sistemli kauçuk kordon da tercih edilebilmektedir.

Tudor'un Yenilikçi Kronograf Modelleri: Fastrider ve Grantour

Fastrider kronografları İtalyan motosiklet üreticisi Ducati ile yapılan işbirliği sonucu ortaya çıkmıştır. Ducati'nin Scrambler motosikleti bu modelin tasarımına ilham vermiştir. Bu nedenle sarı, kırmızı ve zeytin yeşili renge sahip kadranlı saatler bulunmaktadır. Fastrider modelleri bir bütün olarak gençlere özgü bir havaya sahiptir, ama mekanizması geçmiş yılların tecrübesiyle geliştirilmiş bir mekanizmayla çalışır: Valjoux 7753. Mekanizma 46 saatlik güç rezerviyle çalışır. Saat 9 pozisyonunda (saniye), saat 6 pozisyonunda (12 saat sayacı) ve saat 3 pozisyonunda (30 dakika sayacı) alt kadranları bulunmaktadır. Sat 4 ve 5 pozisyonları arasında tarih göstergesi bulunur. Tek parça kasanın çapı 42 mm'dir ve saten fırçalanmıştır. Tepe ve arka kasa vidalanmıştır. Saat 150 metreye kadar su geçirmez. Bezel'in üstünde bir takimetre skalası bulunmaktadır. Siyah deriden ya da emniyet kilitli açma halkası bulunan kauçuk kordonla saatin tasarımı tamamlanır.
Fastrider Black Shield modelinin sahip olduğu özellikler adından da rahatça anlaşılabilir. Kronograf neredeyse tamamen mat siyah renktedir. Cenevreli üretici tek parça kasayı yüksek teknolojiyle üretilmiş seramikten imal etmektedir. Bu sayede saat hem hafiftir hem de çizilmelere karşı dayanıklıdır. Fastrider Black Shield modelinin beyaz, kırmızı ve bej ibre ve markörlü üretilen üç farklı versiyonu mevcuttur. Bej rengin kullanıldığı modellerde siyah dikişli bej renginde alcantara kordon tercih edilebilir. Diğer modellerde kontrast yaratacak beyaz ya da kırmızı dikişli kauçuk ya da deri kordonlar kullanılır. Tüm bu tasarım elementleri kronografa optik güç sağlamaktadır. Saatte kullanılan mekanizma Valjoux 7753'tür.
Grantour koleksiyonunda da kronometre fonksiyonlu saatler bulunmaktadır. Saten fırçalanmış paslanmaz çelikten ya da paslanmaz çeliğin ve 18 ayar gül rengi altının beraber kullanıldığı çift renkli kasaların büyüklüğü 42 mm'dir. Bu seriye has özelliklerden biri flyback kronograftır. Saat 4 pozisyonundaki buton sayesinde kronometre ibresi sıfırlanabilir. Mekanizma olarak ETA tarafından üretilen flyback kronograf özellikli 2892 kullanılmaktadır. Flyback kronograf özelliği bulunmayan saatlerdeyse Valjoux 7753 mekanizması kullanılmaktadır. Üç ibreli modellerde 2824 otomatik mekanizma kullanılmaktadır. Kordon olarak ortasında parlatılmış öğeler bulunan paslanmaz çelik bilezik ya da tokalı ve delikli deri kordon arasında tercih yapılabilir.

Tudor: Estetik, Klasik Tasarım ve Başarı

Style, Classic, Glamour ve Clair de Rose koleksiyonları güzelliği ve işlevselliği birleştirir. ETA tarafından üretilen mekanizmalar üç ibreli saatleri çalıştırır ve hassas zaman ölçümü yapmayı sağlar. Dört koleksiyonun hepsinin tasarımı daha çok klasik çizgiler taşır ve Rolex'in tanınmış saatlerini hatırlatır. Glamour ve Classic serisinde yer alan Date Day modeli, Rolex'in Day Date modeline benzer. Kasasının yastık şeklindeki formu da Rolex'in Oyster modeliyle neredeyse aynıdır. Date Day, tarihi saat 3 pozisyonundaki göstergede, haftanın gününü de saat 12 pozisyonundaki göstergede gösterir. Paslanamz çelik ve 18 ayar sarı altından imal edilen çift renkli versiyonlarda markör olarak kullanılan elmaslar modelin değerini arttırır.
Clair de Rose serisi kadınlara yönelik olarak üretilmektedir. Parlatılmış paslanmaz çelik kasanın çapı 26 mm'dir. Bu nedenle saat narin ve kadınsı bir görünüme sahiptir. Saatin en özel yanı Tudor gülü şeklinde tasarlanmış saniye ibresidir. Sedef kadran modelin bir kadın saati olduğunu daha da vurgular. 18 ayar sarı altından imal edilmiş iki renkli modeller de bulunmaktadır.
Style koleksiyonunda hem kadın hem de erkek saatleri bulunmaktadır. Bu koleksiyonun paslanmaz çelik ve çift renkli modelleri modası asla geçmeyen zarif bir tasarıma sahiptir. Verniklenmiş kadran parlaktır ve şampanya renginde ya da yayılan ışın görünümlü kesime sahip gümüş rengindedir. Ayrıca parlak siyah varyasyon da mevcuttur. Modellerin kasa çapları 28 mm, 34 mm, 38 mm ya da 41 mm'dir. Koleksiyonun temel modelleri paslanmaz çelikten üretilmektedir. İki renkli varyasyonlarda sarı altın ve paslanmaz çelik kullanılmaktadır. Üst yüzeyler saten fırçalanır ve parlatılır.

Estetiğin ve Hassasiyetin Birleşimi

Rolex'in iştiraki olan Tudor, 70 yılı aşkın süredir hem sağlam hem de zarif kol saatleri üretmektedir. Merkezi Cenevre'de bulunan şirket diğer saat üreticilerinin çoğunun başaramadığı şekilde şık tasarımlı saatleri uygun fiyatlarla sunmayı başarmaktadır. Şirket, en başından beri alışılmadık pazarlama yöntemlerini tercih etmiştir: 1950'li yıllarda Tudor modelleri ağır fiziksel işlerde çalışanların bulunduğu ilanlarla tanıtılmaktaydı. Sokakta çalışan işçiler, inşaat işçileri, madenler, kutuplarda zor şartlarda seyahat edenler bileklerinde Tudor modelleriyle ilan afişlerinde yer almışlardır. Tudor, üretim aşamalarında Rolex'in bilgi birikimi ve tecrübesinden yararlanmaktadır. Tudor'un Oyster Prince modellerinde Rolex tarafından geliştirilmiş perpetual rotor kullanılmaktadır. Kendinden kurmalı bu mekanizma 1950'li yıllarda sadece Rolex ve Tudor tarafından kullanılmıştır. Her iki markanın çoğunluk hisseleri günümüzde Hans Wildorf Vakfı'na aittir.