Güvenli.
Güvenilir.
Ücretsiz.
#chrono24buyerprotection
Hayalinizdeki saate kavuşmanın en güvenli yolunu keşfedin

Chrono24 Alıcı Koruması: Güvenlik hizmetlerimiz

Emanet hizmeti üzerinden ödeme

Chrono24 emanet hizmeti sayesinde ödemeniz tümüyle güvence altında: Yaptığınız ödemeyi saat elinize ulaştıktan sonra 14 güne kadar emanet hesabımızda tutuyoruz. Saatinizin beklediğiniz kalitede olduğundan emin olana kadar paranızı güven içinde saklıyoruz Bu süre dolduktan sonra kurumsal satıcıya ödeme yapılır.

Orijinallik Garantisi

Size sözümüz: Chrono24'teki tüm yeni ve ikinci el saatler orijinaldir. Kurumsal satıcılarımız saatleri kontrol etmek ve sadece orijinal saatleri satışa sunmakla yükümlüdür. Bir sorunla karşılaşmanız durumunda, saat elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde destek ekibimizle iletişime geçerek yaptığınız ödemeyi geri alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Dünya genelinde para iade garantisi

Satın aldığınız saatte hasar mı var ya da saat ilanda belirtilen özellikleri taşımıyor mu? Hiç önemli değil. Bu durumda 14 günlük iade hakkınızı kullanarak hızla ve kolayca ödediğiniz tüm tutarı geri alabilirsiniz.

İade sürecinin işleyişi:

 1. 1. Destek ekibimize başvurun

  Saat elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde +1 646-887-3560 telefon numarasını arayarak ya da e-posta yoluyla destek ekibimize ulaşın. Cayma talebiniz işleme alındıktan sonra sürecin diğer adımları uygulanacaktır.

 2. 2. Saati satıcıya geri gönderin

  Saati orijinal ambalajıyla ve sigortalı olarak kurumsal satıcıya geri gönderin. Saatin geri gönderilmesine ait masraflar aksi belirtilmediği sürece sizin tarafınızdan karşılanmalıdır.

 3. 3. Daha sonra ödediğiniz tutarı size iade ederiz

  Emanet hesabımızda sakladığımız tutarı ve ödemiş olduğunuz gönderim ücretini en kısa süre içinde size iade edeceğiz.

Gelişmiş kurumsal satıcı satış şartları

Platformumuzda size mümkün olan en yüksek güvenlik standartlarını sunmak için katı kriterler uygulanır. Kurumsal satıcıların platformumuzda satış yapmalarına izin verilmeden önce kimlik belgelerini, ticari sicil kayıtlarını, şirket adreslerini ve vergi numaralarını kontrol edilmek üzere sunmaları zorunludur. Ayrıca tüm kurumsal satıcılar gelişmiş satış şartlarımıza kesinlikle uymakla yükümlüdür. Ayrıca gerçek müşteriler tarafından yapılan şeffaf satıcı yorumları sayesinde seçtiğiniz satıcının güvenilirliğinden emin olabilirsiniz.

Sigortalı gönderim

Satılan tüm saatler kurumsal satıcı tarafından tam değeri üzerinden sigortalı olarak gönderilir. Böylece yurt dışından da saat satın alsanız riske girmezsiniz.

Kalite & Güvenlik Ekibi

40 kişilik Kalite & Güvenlik ekibimiz her gün şüpheli ilanları tespit etmek ve sorunları ortaya çıkmadan önce çözmek için çalışır. Bu sayede siz sadece saat seçmeye odaklanabilirsiniz.

Memnun kalan binlerce müşterimizin yorumları

TrustScore: "Mükemmel" - 5 yıldız üzerinden 4,8

Tüm dünyadan 154.697 değerlendirme

Powered by TrustPilot

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Çok sayıda farklı dilde hizmet veren destek ekibimiz her zaman ve her konuda size özel yardım sunar. Bize her zaman güvenebilirsiniz!

Etkileyici sayılar ve bilgiler

 • 20

  yıldır lüks saatlerin lider pazar yeri

 • 43000

  adet 120 farklı ülkeden güvenilir satıcı sayısı

 • 200000

  alıcı her sene Alıcı Koruması'na güveniyor

 • 9000000

  aylık site ziyaretçisi

 • 581000

  adet geniş seçenek sunan ilan

 • 6550000

  memnun uygulama kullanıcısı

Sorunuz var mı?

Emanet hizmetini kullanarak ödeme yaptığınızda iade hakkınızı kullanmak isterseniz, ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde +49 721 96693-920 numaralı telefonla ya da e-posta adresi aracılığıyla destek ekibimizle iletişime geçin. Cayma talebinizin zamanında elimize ulaştığı kayıt altına alınarak süreç başlatılacaktır.

Kurumsal satıcıya ya da bireysel satıcıya ürün için doğrudan ödeme yaptıysanız ücret iadesi için lütfen satıcıyla iletişime geçin.

Bireysel satıcılardan satın alınan ürünler için yasalarla düzenlenmiş cayma hakkı bulunmadığını lütfen göz önünde bulundurun.
İlanların önemli bir kısmında Chrono24 emanet hesabı üzerinden ödeme yapmak mümkündür. İstediğiniz saati sipariş ettikten sonra ödemenizi emanet hesabına yaparsınız. Satıcıya ancak siz saati teslim aldıktan sonra ödeme yapılır. Chrono24 ekibi saat satın alırken her zaman yanınızdadır ve tüm süreçlerin sorunsuz bir şekilde gerçeklemesi için çalışır. Chrono24 emanet hesabı üzerinden yapılan ödemelerle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:
Chrono24 emanet hesabı üzerinden ödeme yapmak mümkün değilse lütfen bu uyarıları dikkate alın:

Yaşadığınız ülkede emanet hizmeti sunan ciddi aracı kurumlar muhtemelen bulunmaktadır. Emanet hizmeti sunan bir aracı kurum tercihi yaparken önceden bu kurumlar hakkında bilgi edinmelisiniz.

Emanet hizmetinin kullanılabilmesi için alıcının ve satıcının bu konuda anlaşmış olması gerekir. Bir aracı kurum üzerinden sağlanan emanet hizmetini kullanacaksanız tüm bilgileri doğrudan emanet hizmetini sunan aracı kurumdan temin edin. Sadece satıcı tarafından size yollanan e-postalara göre hareket etmeyin.
Satıcıların Chrono24'te sahte (replika) saat satması kesinlikle yasaktır. Kurumsal satıcılar tarafımızdan denetlenir ve birçoğu uzun yıllardır Chrono24'te lüks saatler satmaktadır. Trusted Seller mührü kurumsal satıcının ciddiyetini gösteren ek bir işarettir. Bir kurumsal satıcının sahte (replika) saat sattığı tespit edilirse, bu satıcının hesabı erişime kapatılır.

Hayalinizdeki saati satın almadan önce saatin piyasa değerini araştırmanızı tavsiye ederiz. Rolex, Breitling, ve diğer lüks markaların saatlerini birkaç yüz Euro ödeyerek satın almanız mümkün değildir. Genel kural olarak, eğer bir teklif gerçek olamayacak kadar iyiyse ya da saatin orijinalliğiyle ilgili şüpheleriniz varsa satın almadan vazgeçin ve durumu bize ilanda yer alan "İlanı bildir" butonuyla bildirin.

Lütfen orijinal saatlerin bazı parçalarının tamir edilirken değiştirildiğini ve her zaman üretici firmanın kullandığı parçalarla birebir aynı olmadığını dikkate alın. Özellikle vintage modeller için her zaman orijinal yedek parçaları bulmak mümkün olamayabilir. Bu durumda satıcılar parçaların tamir amaçlı olarak değiştirildiğini kanıtlamakla yükümlüdür.
İlanların önemli bir kısmında Chrono24 emanet hesabı üzerinden ödeme yapmak mümkündür. Ödemenizi kredi kartıyla (VISA ya da MasterCard) veya banka havalesiyle emanet hesabına yaparsınız. Satıcıya ancak siz saati teslim aldıktan sonra ödeme yapılır. Chrono24 ekibi saat satın alırken her zaman yanınızdadır ve tüm süreçlerin sorunsuz bir şekilde gerçeklemesi için çalışır.

Chrono24 üzerinden ödemeyle ilgili diğer bilgileri burada bulabilirsiniz:
Saat siparişini Chrono24 emanet hizmetini kullanmadan verdiyseniz, ödeme ile ilgili ayrıntıları öğrenmek için satıcıyla iletişime geçin.

Diğer Sorular ve Cevaplar