Chrono24 Yardım ve S.S.S

Sorularınıza en kısa süre içinde yanıt alabilmek için serbest metin arama özelliğini kullanabilirsiniz. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek de sorularınızın yanıtlanmasını isteyebilirsiniz.

Arama sekmesi aracılığıyla hayallerinizdeki saati Chrono24'te rahatça bulabilirsiniz. Arama sonuçları ayrıca çok sayıda filtreleme imkanı sunar.

Arama sekmesi
Arama sekmesi en kolay ve en hızlı yolu sunar. Aranacak kelime girilirken otomatik olarak doldurulur ve tamamlanır.

Arama sonuçları sayfası
Arama sonuçları sayfası farklı filtreleme seçenekleri sunar. Örneğin, üretici, model, referans veya stok durumuna göre filtreleme yapabilirsiniz. Ayrıca arama sonuçları listesi, önem, fiyat ve oluşturma tarihine göre sıralanabilir.

Bu aramayı kaydet kısmına tıklayarak, e-posta aracılığıyla yeni ilanlardan haberdar olmak için bir arama emri belirleyebilirsiniz. Bu sırada seçtiğiniz filtre otomatik olarak kaydedilir.
Arama sekmesini kullanarak bir saati aradıktan sonra arama sonuçlarını filtreleri kullanarak daha fazla sınırlayabilirsiniz. Örneğin marka, model, kullanım durumu ve materyal filtrelerini kullanabilirsiniz. Daha fazla butonuna tıklayarak ek filtreleme seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz. Her bir filtre kategorisinde çok sayıda seçeneği aynı anda kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz bir filtreyi devre dışı bırakmak için kutudaki işareti kaldırmanız yeterlidir.

Listenin sağ üst kısmında yer alan tercihleri kullanarak sonuçları sıralayabiliriz: Fiyat, ilanın yayın tarihi, ilgi ve beğeni seçeneklerini kullanabilirsiniz. Standart sıralamayı myChrono24 alanınızda Ayarlar menüsünden değiştirebilirsiniz.
Lüks saatin referans numarası, saat modelini açıkça tanımlar. Bazı saat üreticileri (örneğin Breitling) referans numarasını saatin tüm özelliklerini (örn. Saat kayışı, toka tipi, vb.) tanımlamak için de kullanır.

Saat satın alın

Genel

Chrono24 üzerinden saat satın almanın iki yöntemi bulunmaktadır:

Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma süreci:
Sunulan birçok ilanda saatleri Chrono24 üzerinden doğrudan sipariş edebilirsiniz. Bu şekilde sipariş verdiğinizde saat elinize ulaşıncaya kadar yapmış olduğunuz ödeme emanet hesabında tutulur. Chrono24 ekibi her zaman sizin yanınızda olarak sorun yaşamadan saat satın almanızı sağlar. Chrono24 üzerinden saat almak için teklif sayfasındaki yeşil "Satın al" butonuna tıklayın.

Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma süreci hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz:
Satıcıyla doğrudan iletişime geçin:
Eğer satıcı Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma imkânı sunmuyorsa iletişim formu aracılığıyla ("Satıcıyla iletişime geç" butonu) ya da telefon numarasını kullanarak satıcıyla bağlantı kurun. Ödeme ve gönderim şartlarını satıcıyla beraber belirleyebilirsiniz.

Lütfen şu hususa dikkat edin: Sözleşme ortağınız her zaman satıcıdır.
Bir saatin satış fiyatı çeşitli bileşenlerden oluşur. İlk faktör saatin piyasa fiyatıdır. Öte yandan, paketleme, sigorta, nakliye, KDV ve ithalat satış vergisi gibi ek maliyetler de satış fiyatını etkiler. Saatinizi yurt içinde veya yurt dışında bulunan bir satıcıdan sipariş edip etmemenize bağlı olarak ek ücretler değişebilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen satıcıyla iletişim kurun.
Evet. Bu sayede size en iyi şekilde yardımcı olabilir ve siparişinizin son durumu hakkında sizi bilgilendirebiliriz.
Sözleşme ortağınız her zaman kurumsal ya da bireysel satıcıdır. Satış işlemi Chrono24 aracılığıyla sağlanıyorsa satış sürecinde satış şartları tarafınıza gösterilecektir. Saatinizi kurumsal satıcıdan satın alıyorsanız lütfen kurumsal satıcının genel işlem şartlarını (GİŞ) inceleyin.

Chrono24 aracılığıyla gerçekleşen işlemler hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:
Kredi kartıyla (VISA ya da MasterCard) veya banka havalesiyle ödemenizi yapabilirsiniz. Hangi ödeme yöntemini kullanabileceğiniz ilan sayfasında size gösterilecektir.

Ödeme işlemleri aracı kurum Mangopay üzerinden yürütülmektedir. Mangopay, Fransız Credit Mutuel Arkea bankasının bir iştiraki olup online pazar yerleri için ödeme çözümleri sunmaktadır.
Bir satıcı hemen yanıt vermezse, bunun birkaç nedeni olabilir. Chrono24, farklı ülkelerden satıcıların bulunduğu uluslararası bir çevrimiçi platformdur. Birçok kurumsal satıcı ulusal bayramlarda ve diğer tatil dönemlerinde kapalıdır. Taleplerin çok olduğu dönemlerde de talepleriniz biraz gecikmeyle cevaplanabilir. Lütfen iletişim formunun yanında listelenen dillerden biriyle satıcıyla iletişim kurduğunuzdan ve mesajlarınıza yanıt vermeleri için zaman verdiğinizden emin olun.
Şüpheli bulduğunuz bir ürünü ilan sayfasındaki linki kullanarak bildirebilirsiniz. İlanı bildir linkini ilanın detaylar bölümünün altında bulabilirsiniz. Lütfen şüphelendiğiniz noktaları ayrıntılı bir şekilde yazın. Bildiriminizi inceledikten sonra gerek görülmesi halinde önlemler alınacaktır.
Satıcıların Chrono24'te sahte (replika) saat satması kesinlikle yasaktır. Kurumsal satıcılar tarafımızdan denetlenir ve birçoğu uzun yıllardır Chrono24'te lüks saatler satmaktadır. Trusted Seller mührü kurumsal satıcının ciddiyetini gösteren ek bir işarettir. Bir kurumsal satıcının sahte (replika) saat sattığı tespit edilirse, bu satıcının hesabı erişime kapatılır.

Hayalinizdeki saati satın almadan önce saatin piyasa değerini araştırmanızı tavsiye ederiz. Rolex, Breitling, ve diğer lüks markaların saatlerini birkaç yüz Euro ödeyerek satın almanız mümkün değildir. Genel kural olarak, eğer bir teklif gerçek olamayacak kadar iyiyse ya da saatin orijinalliğiyle ilgili şüpheleriniz varsa satın almadan vazgeçin ve durumu bize ilanda yer alan "İlanı bildir" butonuyla bildirin.

Lütfen orijinal saatlerin bazı parçalarının tamir edilirken değiştirildiğini ve her zaman üretici firmanın kullandığı parçalarla birebir aynı olmadığını dikkate alın. Özellikle vintage modeller için her zaman orijinal yedek parçaları bulmak mümkün olamayabilir. Bu durumda satıcılar parçaların tamir amaçlı olarak değiştirildiğini kanıtlamakla yükümlüdür.
Satış işlemi doğrudan Chrono24 üzerinden gerçekleştiğinde satın almak istediğiniz saati yeşil "Satın al" butonuna tıklayarak sipariş edebilirsiniz. "Satıcıyla iletişime geçin" butonuna tıklayarak ilanla ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Birçok satıcıya "Fiyat önerisinde bulun" butonuna basarak sattıkları ürün için fiyat önerisinde bulunmanız da mümkündür. "İlanla ilgili sorular" butonu mevcutsa sorularınıza verilen yanıtlar tüm Chrono24 kullanıcıları tarafından görülebilir.

Satıcılar mesajınızı her zaman e-postayla alırlar. Mesajlara yanıt vermek için geçen ortalama süre tarafınıza gösterilir. Mesajın karşı taraf tarafından ne zaman okunduğu ya da yanıtlandığını ne yazık ki size gösteremiyoruz.

Chrono24 aracılığıyla yapılan işlemler hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

Satışa sunulan ürünler hemen ya da kısa bir süre içinde kargolanmaya hazır ürünlerdir. İlan sayfasında bu konu hakkında bilgi verilmektedir.

Gönderim

Kurumsal satıcıların ilanlarının çok önemli bir kısmında gönderi süresi ve kargo ücreti hakkında bilgi yer alır. Bireysel satıcıların gönderdiği tekliflerde bu bilgiler ayrıca belirtilir.
Satıcı ürünü kendi tercih ettiği kargo şirketiyle gönderir. Gönderi onayında ürünün hangi kargo şirketiyle gönderdiği bilgisi de yer almaktadır.
Ürün kargoya verildiğinde sizi bilgilendireceğiz ve satıcı tarafından bizimle paylaşılmışsa gönderi takip numarasını da e-postayla size bildireceğiz.
Kurumsal satıcıyla farklı bir anlaşma yapmadığınız sürece, Chrono24 Alıcı Koruması kapsamında yapılan satışlarda her saat tam değeri üzerinden sigortalı olarak gönderilir.
Ürün kural olarak tüm değeri üzerinden sigortalı olarak kargolanır.

Bireysel satıcılardan saat satın alma

Bireysel satıcıdan saat satın alırken Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini kullanmak en güvenli yöntemdir. Yaptığınız ödeme saat elinize ulaşıncaya kadar güvenli bir emanet hesabında tutulur. Satıcıyla yaptığınız anlaşmada bir sorun yaşandığında Chrono24 ekibi her zaman yanınızdadır.

Bireysel satıcı Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmeti üzerinden ödeme imkanı sunmuyorsa güvenli bir mekanda onunla buluşmanızı öneririz. Saatin gerçek olup olmadığını kontrol edebilecek bir kurumsal saat satıcısında buluşarak saati satın almak en güvenli yöntemdir. Diğer alternatifler PayPal ile ödeme yapmak ya da bir aracı kurum tarafından sunulan emanet hizmetini kullanmaktır. Lütfen sadece Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini ödeme yöntemi olarak sunan bireysel satıcıların tarafımızdan kontrol edildiğini göz önünde bulundurun. Bir bireysel satıcıdan saat satın alırken teklifi ve satıcının şartlarını çok iyi bir şekilde inceleyin.

Kurumsal satıcılardan saat satın alma

Garanti vaadi, satıcı veya üretici tarafından sağlanan ve koşulsuz tazminatı garanti eden ek bir gönüllü hizmettir. Garanti vaadi genellikle belirli parçaların veya tüm saatin önceden tanımlanmış bir süre boyunca işlevsel olacağını ifade eder.

Online satış yapan satıcılar da belirli hizmetler için garanti vermektedir. Hangi garantilerin satıcı tarafından karşılandığını ve ne kadar geçerli olduklarını önceden öğrenin. Saati satın aldıktan sonra garanti kartının tarihli ve damgalanmış veya imzalı olduğundan ve makbuzun garanti kartıyla eşleştiğinden emin olun. Aksi takdirde, garanti kartı kabul edilmeyebilir.
Chrono24'te satış yapan tüm kurumsal satıcıların kimliği ve ticari ciddiyeti kayıt sırasında denetlenmektedir. Denetleme işlemi sırasında ticaret sicili ve diğer kurumsal satıcıların referansları gibi bilgiler incelenmektedir. Müşteriler tarafından satıcı hakkında paylaşılan yorumlar da değerlendirmenin bir parçasıdır.
Kurumsal saat satıcıları Chrono24 kullanıcılarına başka kurumsal satıcıları tavsiye edebilir. Tavsiye sayısı en fazla 10 adetle sınırlıdır. Sadece Trusted Seller ünvanına sahip satıcılar başka kurumsal satıcıları tavsiye edebilir ve başka satıcılar tarafından tavsiye edilebilirler.

Yurt dışından saat satın alma

Fiyat satıcı tarafından ilanda belirlendiği şekliyle gösterilir. Ancak gümrük masrafları, vergi, gönderim ve sigorta ücretleri gibi ek ödemelerin yapılması gerekebilir.

Tam fiyat ve muhtemel masraflar hakkında bilgi almak için lütfen satıcıyla iletişime geçin. Satıcı size gümrük formalitelerinin kargo şirketi tarafından yerine getirilip getirilemeyeceği hakkında da bilgi verebilir. Ülkenizin uyguladığı gümrük kuralları hakkında bilgi almak için lütfen ilgili gümrük müdürlüğüne başvurun.

Avrupa Birliği sınırları içinde saat satışı gümrüğe tabi değildir. Üçüncü bir ülkeden, örneğin ABD'den Avrupa Birliği'ne yapılan satışlarda fiyata düşük miktarda gümrük vergisi ve katma değer vergisi eklenecektir. Daha fazla bilgi almak için lütfen ilgili gümrük müdürlüğüne başvurun.
Başka bir ülkeden bir ürün satın aldığınızda gümrük vergisi ve katma değer vergisi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ödenmesi gereken vergi miktarları gümrük otoriteleri tarafından hesaplanır ve ürün ülkeye giriş yaptığında ödenmesi gerekir. Daha fazla bilgi almak için gümrük müdürlüklerine başvurabilirsiniz.
Vergiler ya da masraflar yetkili gümrük birimi tarafından hesaplanır ve ödemenin ürün ülkeye ulaştığında yapılması gerekir. Vergi ve masraflar genellikle teslimat sırasında kargo firmasına ödenir.

Ödeme

İlanların önemli bir kısmında Chrono24 emanet hesabı üzerinden ödeme yapmak mümkündür. Ödemenizi kredi kartıyla (VISA ya da MasterCard) veya banka havalesiyle emanet hesabına yaparsınız. Satıcıya ancak siz saati teslim aldıktan sonra ödeme yapılır. Chrono24 ekibi saat satın alırken her zaman yanınızdadır ve tüm süreçlerin sorunsuz bir şekilde gerçeklemesi için çalışır.

Chrono24 üzerinden ödemeyle ilgili diğer bilgileri burada bulabilirsiniz:
Saat siparişini Chrono24 emanet hizmetini kullanmadan verdiyseniz, ödeme ile ilgili ayrıntıları öğrenmek için satıcıyla iletişime geçin.
Temel prensip olarak Chrono24 emanet hesabını önermekteyiz. Eğer bu seçenek mümkün değilse Chrono24 üzerinden satış yapan kurumsal satıcılarımıza güvenebilirsiniz. Tüm kurumsal satıcılarımızın bilgileri kayıt aşamasında ayrıntılı bir şekilde incelenir. Ticari sicil kaydı ve diğer kurumsal satıcıların verdiği referanslar kayıt için gerekli kriterlerden ikisidir. Kurumsal bir satıcı teslimattan önce havale ile ödeme yapılmasını istiyorsa genellikle güvenilirdir.

Bireysel satıcılardan saat satın alınması durumunda saati teslim almadan havale yapmak güvenli bir yöntem değildir. Bireysel satıcı bu yöntemde ısrar ediyorsa ve saati mutlaka satın almak istiyorsanız, satıcının ve teklifin güvenilirliğini iyice araştırın. Örneğin satıcıyla ilgili referans talep edebilir ya da saatin veya kişisel dokümanların resimlerini isteyebilirsiniz. Havale yöntemine alternatif olarak güvenilir bir aracı kurumun sunduğu emanet hizmetini kullanabilirsiniz. Eğer satıcının güvenilir olmadığını düşünüyorsanız saati almaktan vazgeçmeniz daha yerinde bir tercih olacaktır.

Birçok satıcı Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma imkânı sunmaktadır. Ödemenizi bir emanet hesabına yaparsınız ve yaptığınız ödeme saatiniz elinize ulaşıncaya kadar emanet hesabında tutulur. Chrono24 ekibi her zaman sizin yanınızda olarak sorun yaşamadan saat satın almanızı sağlar. Chrono24 emanet hizmeti hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

Güvenli ödeme için Chrono24 emanet hesabını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kredi kartı veya PayPal ile yaptığınız ödemelerde lütfen şu noktalara dikkat edin:

Kredi kartıyla online alışveriş yaparken bazı güvenlik kurallarına dikkat ederek kendinizi daha fazla güvenceye alabilirsiniz. Şifrelenmiş bir bağlantı kullandığınızdan emin olun. Şifreli bir bağlantı kullandığınızdan internet tarayıcınızın adres kısmında https ve kilit sembolünü bulunduğunu kontrol ederek emin olabilirsiniz. Kredi kartı hesap özetlerinizi düzenli olarak kontrol edin. Birçok banka ödemeleriniz için sıfır yükümlülük politikası uygulamaktadır. Bu durumda müşteri dolandırıcılık halinde ortaya çıkan zarardan sorumlu tutulmaz. Kredi kartınızın izniniz dışında kullanıldığını tespit ettiğiniz anda en kısa süre içinde bankanıza başvurun. PayPal üzerinden yaptığınız ödemelerin şartları konusunda lütfen dorudan PayPal ile bağlantı kurun. PayPal ile ödeme yapılırken "Arkadaşlar ve Aile" seçeneğini tercih etmeniz durumunda PayPal Alıcı Koruması'ndan yararlanmanız mümkün değildir.
İlanların önemli bir kısmında Chrono24 emanet hesabı üzerinden ödeme yapmak mümkündür. İstediğiniz saati sipariş ettikten sonra ödemenizi emanet hesabına yaparsınız. Satıcıya ancak siz saati teslim aldıktan sonra ödeme yapılır. Chrono24 ekibi saat satın alırken her zaman yanınızdadır ve tüm süreçlerin sorunsuz bir şekilde gerçeklemesi için çalışır. Chrono24 emanet hesabı üzerinden yapılan ödemelerle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:
Chrono24 emanet hesabı üzerinden ödeme yapmak mümkün değilse lütfen bu uyarıları dikkate alın:

Yaşadığınız ülkede emanet hizmeti sunan ciddi aracı kurumlar muhtemelen bulunmaktadır. Emanet hizmeti sunan bir aracı kurum tercihi yaparken önceden bu kurumlar hakkında bilgi edinmelisiniz.

Emanet hizmetinin kullanılabilmesi için alıcının ve satıcının bu konuda anlaşmış olması gerekir. Bir aracı kurum üzerinden sağlanan emanet hizmetini kullanacaksanız tüm bilgileri doğrudan emanet hizmetini sunan aracı kurumdan temin edin. Sadece satıcı tarafından size yollanan e-postalara göre hareket etmeyin.

İade

Bir saat satın almadan önce, kurumsal satıcının iade politikasını incelemenizi öneririz. Bazı satıcılar yalnızca etiketi yırtılmamış ve saatin ambalajı açılmamış durumdaysa saatin iade edilmesini kabul eder. Saati sigortalı olarak geri göndermeniz ve belirtilen son teslim tarihine uymanız sizin yararınızadır. Kesin prosedürü açıklığa kavuşturmak için ürünü iade etmeden önce satıcıyla iletişime geçmenizi öneririz.
Emanet hizmetini kullanarak ödeme yaptığınızda iade hakkınızı kullanmak isterseniz, ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde +49 721 96693-920 numaralı telefonla ya da e-posta adresi aracılığıyla destek ekibimizle iletişime geçin. Cayma talebinizin zamanında elimize ulaştığı kayıt altına alınarak süreç başlatılacaktır.

Kurumsal satıcıya ya da bireysel satıcıya ürün için doğrudan ödeme yaptıysanız ücret iadesi için lütfen satıcıyla iletişime geçin.

Bireysel satıcılardan satın alınan ürünler için yasalarla düzenlenmiş cayma hakkı bulunmadığını lütfen göz önünde bulundurun.
Siparişin iade edilmesi durumunda, geri gönderim için doğacak masrafları üstlenirsiniz. Sigorta için de ödeme yapmanız gerekeceği için kargo ücretinin 250 Euro'ya kadar çıkabileceğini lütfen unutmayın.

Certified

Certified, saat ustalarının saatlerin orijinalliğini test edip belgelendirdiği yeni sertifika hizmetimizdir. Platformumuzda lüks saat alıcılarına tamamen güven içinde bir satın alma deneyimi sunmak istiyoruz.
1. Certified simgeli ilanlara dikkat edin
Certified saatler, arama sonuçları sayfalarında ve ilgili ilan sayfalarında “C” harfli yeşil simgeden tanınabilir. Elbette listeleri daha hızlı bulmak için doğrudan Certified filtresini kullanarak arama yapabilirisniz. Certified saat almaya karar verdiyseniz ilan sayfasında saatin halihazırda Certified özelliğine sahip olup olmadığını veya sipariş verirken isteğe bağlı olarak Certified hizmetini ekleyip ekleyemeyeceğinizi bir bakışta görebilirsiniz. Ayrıca bakınız: Certified dahil ve isteğe bağlı Certified arasındaki fark nedir?
2. Onaylı bir saat ustası tarafından inceleme
Saatiniz siz onu teslim almadan önce, onaylı bir saat ustası tarafından kontrol edilecek ve orijinal olup olmadığı onaylanacaktır. Diğer kriterlerin yanı sıra saatinizin ilandaki bilgilerle eşleşip eşleşmediğini ve orijinallik tanımımıza uyup uymadığını kontrol ediyoruz.
3. Orijinallik sertifikasına sahip saatin tarafınıza teslimi.
Başarılı bir sertifikasyonun ardından yeni saatinizin orijinal olduğundan emin olabilirsiniz. Bu durum, saatinizi aldıktan sonra dijital olarak erişebileceğiniz bir orijinallik sertifikası ile onaylanır.
Chrono24 alıcı koruması ödemenizi tamamen korur. Kurumsal bir satıcıdan saat satın aldıysanız, satın alma tutarını, saatinizi aldıktan sonra 14 gün boyunca emanet hesabımızda tutacağız. Bu, saatinizi teslim alıp saatten memnun kaldığınızı onaylayana kadar paranızın güvende olduğu anlamına gelir. Ancak o zaman para satıcıya ödenecektir. Memnun kalmadığınız takdirde yasal cayma hakkınızı kullanarak saatinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin satıcıya iade edebilirsiniz.
Saatinizi bireysel bir satıcıdan satın aldıysanız satın alma tutarını emanet hesabımızda saklayacağız. Saatinizi teslim aldıktan sonra 7 gün boyunca ödeme tutarını emanet hesabınızda tutacağız. Ancak bireysel bir satıcıdan saat satın alırken yasal olarak cayma hakkınızın bulunmadığını lütfen unutmayın.
Certified , saatlerin orijinalliğinin onaylanmış bir saat ustası tarafından kontrol edildiği ve onaylandığı yeni sertifikasyon hizmetimizdir. Platformumuzda lüks saat alıcılarına güven içinde bir satın alma deneyimi sunmak istiyoruz. Başarılı bir sertifikasyonun ardından bir orijinallik sertifikası tarafınıza sunulur. Bu sertifika, saatin orijinallik tanımımıza ve ilanda belirtilen özelliklere uygun olduğunu teyit eder. Certified saatler üç yıl orijinallik garantisi sunar. Ayrıca bakınız: Saat nasıl kontrol edilir?
Certified saatin fiyatına dahil olması durumunda sertifika sizin için ücretsizdir. Bu durumda saat, satıcının yakınındaki doğrulanmış bir saatçi tarafından daha önceden sertifikalandırılmıştır. Ayrıca bakınız: Certified dahil ve isteğe bağlı Certified arasındaki fark nedir?
İsteğe bağlı Certified seçeneği sunulan bir saat seçtiyseniz 199 € ek ücret karşılığında sertifika ekleyebilirsiniz. Bu durumda saatiniz kendi bünyemizdeki saat ustalarımız tarafından kontrol edilerek daha sonra size gönderilecektir. Ayrıca bakınız: İsteğe bağlı Certified seçeneğine neler dahildir?
Sertifika zaten mevcutsa saatinizi hiçbir ek ücret ödemeden alabilirsiniz. Saatin satın alma bedelini her zamanki gibi emanet hizmetimiz aracılığıyla ödersiniz.
Dilerseniz sertifikasyon hizmetini de ayrıca satın alabilirsiniz. Bunun için saatin satın alma bedelini ve 199 € tutarındaki sertifikasyon masraflarını ödeyin. Sertifikasyon için size yalnızca özel olarak talep etmeniz halinde fatura düzenleyeceğiz.
Sertifikasyon mevcutsa, bunu arama sonuçlarında ve liste sayfasındaki yeşil Certified simgesinden anlayabilirsiniz. Certified programımıza sürekli olarak yeni saatler eklediğimizden, Certified simgesi için favori saatlerinizi ara sıra kontrol etmeniz faydalı olacaktır.
Tüm Certified saatler, belirtilen kriterlere göre doğrulanmış bir saat ustası tarafından kapsamlı bir şekilde incelenir. Saatin orijinalliğini kesin olarak garanti edebilmemizin tek yolu budur.
Test aşağıdaki adımları içerir:
Orijinallik kontrolü: Saatin orijinalliği hem içeriden hem de dışarıdan kontrol edilir. Ayrıca saatin orijinallik tanımımıza uyup uymadığı da kontrol edilir. Ayrıca bakınız: Orijinalliği nasıl tanımlarız?
Kullanım durumu kontrolü: Saatin durumunun ilandaki bilgilerle aynı olup olmadığı kontrol edilir. Komplikasyonların, kurma kolunun, kronografın ve diğer birçok kriterin genel kontrolü yapılır. Ayrıca bakınız: Orijinalliği nasıl tanımlarız?
Teslimat kapsamının kontrol edilmesi: Teslimat kapsamının (örn. orijinal kutu ve belgeler) eksik olup olmadığı ve model referansına uygunluğu kontrol edilir.
Hırsızlık kontrolü: Saatin seri numarasının önde gelen çalıntı saat veritabanlarında listelenip listelenmediğini kontrol eder. Bu, saatin seri numarasıyla eşleşen hiçbir hırsızlık olayının olmadığının denetimini sağlar.
Saatlerini Certified kapsamında sertifikalandıran her saatçi, önceden tarafımızdan kontrol edilir. Bu sayede gerekli tüm niteliklere ve teknik donanıma sahip olmasını sağlanır. Hedefe yönelik denetimler aracılığıyla saatin yalnızca uzmanlar tarafından ve standartlarımıza göre test edilmesini de sağlıyoruz. Herhangi bir suiistimal tespit edersek saat ustası bu durumdan sorumlu olarak tutulur. Ayrıca bakınız: Certified dahil ve isteğe bağlı Certified arasındaki fark nedir?
İsteğe bağlı olarak satın alınabilen sertifikasyon işlemi (isteğe bağlı Certified ) genellikle 1-3 iş günü sürer. Certified simgesine sahip saatler doğrudan size gönderilebilir. Ayrıca bakınız: Certified dahil ve isteğe bağlı Certified arasındaki fark nedir?
Orijinallik Sertifikası, kaybolması, çalınması veya zarar görmesi mümkün olmayan dijital bir belgedir. Saati aldıktan sonra ilgili orijinallik sertifikasını Chrono24 hesabınızda bulacaksınız. Giriş yaptıktan sonra “Satın Al” menü öğesinden veya Watch Collection'unuzdan belgenize erişebilirsiniz.
Lüks saatler konusunda dünyanın önde gelen pazarı olarak müşterilerimize karşı mümkün olduğunca şeffaf olmak istiyoruz. Bu nedenle, sertifikasyon kapsamında her bir temel saat parçasının orijinalliği ayrı ayrı değerlendirilir ve bu parçaların her birinin orijinalinden sapmaları kontrol edilir.
Orijinallik tanımımıza göre, bir saatin orijinal durumunda olması (üretici tarafından üretildiği şekliyle) veya üreticiye ait olmayan ve ticari marka içermeyen en fazla iki yedek parça içermesi durumunda saati orijinal olarak kabul etmekteyiz. İzin verilen Aftermarket parçalar şunlardır: tepe, bezel, ibreler veya düğmeler. Bunlar sertifikasyon sırasında kaydedilir ve orijinallik sertifikasında “Notlar” altında gösterilir. Kişiye özelleştirilmiş, modifiye edilmiş, orijinal olmayan veya özellikleriyle oynanmış saatler sertifikalandırılmaz.
Certified web sitemizde bulabileceğiniz “Chrono24 orijinallik tanımı” hakkındaki bilgi broşürümüzden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Test sonucunda saatinizin sahte olduğu ortaya çıkarsa sertifikalandırılamaz. Bu durumda destek ekibimiz tarafından bilgilendirileceksiniz ve daha önce yapmış olduğunuz ödemenin iadesi anında yapılacaktır. İsteğe bağlı olarak 199 € karşılığında Certified hizmeti satın aldıysanız ve saat sahte çıkarsa, bu tutarı da size iade edeceğiz.
Satın almak istediğiniz saat Certified özelliğine sahipse, bu kontrollerin yapılmış olduğu ve saatin durumunun ilandaki bilgilerle eşleştiği anlamına gelir.
İsteğe bağlı olarak Certified hizmetini satın alırsanız kontrol işlemi şirket bünyemizdeki saat ustalarımız tarafından gerçekleştirecektir. Saat ustalarımız, saatin durumunun ilandaki bilgilerden farklı olduğunu (örn. ilave çizikler) veya saate marka adı veya logosu olmayan önemli yedek parçaların takıldığını (örn. farklı bilezik veya farklı ibreler) fark ederse, hemen sizinle iletişime geçerler.
Bu durumda sürecin nasıl ilerleyeceğinize dair üç seçeneğiniz vardır:
1. Sertifikasyon sonucunu kabul eder ve yine de saati satın almayı tercih edebilirsiniz. Saatiniz gönderime hazır olup 1-3 iş günü içerisinde tarafınıza gönderilecektir.
2. Saatteki farklılıklar nedeniyle satın alma işleminden çekilmeye karar verebilirsiniz. Bu durumda saati bireysel satıcıya geri göndeririz ve emanet hesabımızdan yapılmış olan ödemeyi size iade ederiz.
3. Talebiniz üzerine bireysel satıcıyla iletişime geçer ve satın alma fiyatı konusundaki teklifinizi iletiriz. Daha düşük bir fiyat üzerinde anlaşırsanız, saatin teslimatından sonra size emanet hesabı aracılığıyla kısmi geri ödeme şeklinde anlaşılan indirimi ödeyeceğiz.
Certified iade hakkı için genel iade koşullarımız geçerlidir. Kurumsal bir satıcıdan saat satın almanız durumunda, saati teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde yasal cayma hakkınızı kullanabilir ve paranızı hızlı ve kolay bir şekilde geri alabilirsiniz.
Bireysel satıcılardan saat satın almanız durumunda yasal cayma hakkı bulunmamaktadır.
Hayır. Chrono24'te saat satın almak için sertifikasyon zorunlu değildir. Ancak Certified hizmet belirli bir saatte zaten mevcutsa bu hizmet kaldırılamaz. Çeşitli saatler için, sipariş sırasında isteğe bağlı olarak Certified olarak da sipariş verilebilir. Ayrıca bakınız: Certified dahil ve isteğe bağlı Certified arasındaki fark nedir?
Certified özelliği fiyatına dahil olan saatler, halihazırda satıcının yakınında bulunan, Chrono24 tarafından onaylanmış ve sözleşme imzalanmış bir onaylı saat ustası tarafından sertifikalandırılmıştır. Ancak tüm satıcıların kendi bölgelerinde onaylı bir saat ustası yoktur. Bu nedenle isteğe bağlı olarak 199 € ek ücret karşılığında Certified ekleme seçeneğiniz vardır. Bu durumda saat, kendi bünyemizdeki saat ustalarımız tarafından incelenip onaylanır. Ayrıca bakınız: İsteğe bağlı Certified seçeneğine neler dahildir?
Halihazırda sertifikalı bir saat veya isteğe bağlı olarak Certified hizmeti satın alabileceğiniz bir saat seçmenizden bağımsız olarak, sertifikalandırma sürecinde ve sertifikanın kalitesinde hiçbir fark yoktur. Orijinallik tanımımız, standartlaştırılmış orijinallik testlerimiz ve saat ustalarının denetimi yüksek standartlarımızın her zaman karşılanmasını sağlar. Ayrıca bakınız: Saati kim kontrol ediyor?
Certified'ı bir seçenek olarak eklemeyi tercih ederseniz, şirket içi saat ustalarımız tarafından yapılan sigortalı gönderim ve sertifikasyon masraflarını karşılamak için 199 € tutarında ek ücret tahsil edeceğiz. Kargo masrafları teslimat yerine göre değişse de tüm alıcılardan sabit bir tutar alırız. Saat ustalarımız sertifikasyon sonrasında saatinizi doğrudan size gönderecektir. Başarılı bir sertifikasyonun ardından, saatinizin orijinalliğini onaylayan bir orijinallik sertifikası da alacaksınız.
Halihazırda sertifikalı bir saat veya isteğe bağlı olarak Certified hizmeti satın alabileceğiniz bir saat seçmenizden bağımsız olarak, sertifikalandırma sürecinde ve sertifikanın kalitesinde hiçbir fark yoktur. Orijinallik tanımımız, standartlaştırılmış orijinallik testlerimiz ve saat ustalarının denetimi yüksek standartlarımızın her zaman karşılanmasını sağlar. Ayrıca bakınız: Saati kim kontrol ediyor?
Certified, belirli saatler için 1.000 € tutarındaki reklam fiyatından başlayan fiyatlarla sunulmaktadır. İlgili saatler, satıcının yakınındaki onaylanmış bir saatçi tarafından önceden sertifikalandırılmıştır. Bu hizmetin size hiçbir ek maliyeti yoktur.
İsteğe bağlı Certified seçeneği belirli saatler için 5.000 € liste fiyatından başlayan fiyatlarla sunulmaktadır. Bu saatler için 199 € ek ücret karşılığında şirketimiz bünyesindeki saat ustalarımızdan sertifika almayı talep edebilirsiniz.
Orijinallik sertifikası, saatin marka ve modelinin yanı sıra sertifikanın veriliş tarihi hakkında bilgiler içerir. Sertifikada saatin seri numarası, üretim yılı, TC numarası ve referans numarası da yer alır. Saat ustası, inceleme sırasında orijinallik veya saat parçalarının değiştirilmesi açısından orijinalden herhangi bir sapma fark ederse, sertifikada bu bilgiler de yer alır. Chrono24 hesabınıza giriş yaptıktan sonra orijinallik sertifikasına yalnızca siz erişebilirsiniz.
Sertifikalı saatinizle birlikte, orijinallik garantisi içeren dijital bir orijinallik sertifikası alacaksınız. Bu garanti, orijinallik tanımımıza atıfta bulunur ve sertifikanın düzenlendiği tarihten itibaren 1 yıl boyunca geçerlidir. Saatinizin orijinallik tanımımıza uymadığını fark ederseniz, lütfen destek ekibimizle iletişime geçin. Endişelendiğiniz konuyu derhal araştıracağız ve duruma bağlı olarak ya satın alma fiyatının tamamını iade edeceğiz ya da saatin orijinallik tanımımıza tam olarak uyması için ilgili parçayı değiştireceğiz. Ayrıca bakınız: Orijinallik tanımını nasıl yapıyoruz?

Alıcı Koruması

Karşılaştığınız bir sorunu bildirmek için lütfen siparişiniz size teslim edildikten sonra en geç 14 gün içinde sipariş numaranızı belirterek iletişim formunu doldurmak suretiyle Chrono24 destek ekibiyle iletişime geçin.
Chrono24 Alıcı Koruması, saatinizi siparişten olası iade işlemine kadar kapsamlı bir şekilde korunmanızı sağlayan çeşitli güvenlik hizmetlerini içerir:

 • Emanet hizmeti üzerinden ödeme
 • Orijinallik Garantisi
 • 14 gün içinde yasal cayma hakkı
 • Gelişmiş kurumsal satıcı satış şartları
 • Sigortalı gönderim
 • Kalite & Güvenlik Ekibi


Chrono24 Alıcı Koruması ile ilgili diğer bilgileri burada bulabilirsiniz: https://www.chrono24.com.tr/about-us.htm.
Chrono24 Alıcı Koruması hizmeti sizin için ücretsizdir. Sadece American Express (Amex) kartıyla yaptığınız ödemeler için ek ücret alınır. Bu ek ücretin alınmasının nedeni bu ödeme türü için hizmet sağlayıcı kurum tarafından yüksek masraflar talep edilmesidir. Satın alma sürecinde seçmiş olduğunuz ödeme türüne göre hesaplanan masrafı görebilirsiniz.
Chrono24 üzerinden satış yapan bir kurumsal satıcıdan saat satın aldıysanız Chrono24 Alıcı Koruması'ndan her zaman yararlanabilirsiniz. Bunun için sipariş mutlaka Chrono24 sistemi üzerinden verilmelidir. Saatinizi Trusted Checkout hizmetini kullanmadan satın aldıysanız Alıcı Koruması'nı daha sonra etkinleştirebilirsiniz.

Bireysel satıcılardan yapılan alımlar da Chrono24 Alıcı Koruması kapsamında değildir.
Alıcı Koruması aracılığıyla satın alınan ürünler için yasal garanti düzenlemeleri geçerlidir. Farklı bir garanti hakkı uygulaması bulunmamaktadır.
Saatinizi Alıcı Koruması ile satın alırsanız iade durumunda tüm satış tutarı ve satıcının talep ettiği gönderim ücreti tarafınıza iade edilir. Lütfen saati iade ederken satıcıya yapılan gönderimin ücretini ödemeniz gerektiğini unutmayın.

Sigorta için yapılan ödemeyle beraber bu tutar 250 Euro'ya kadar çıkabilir. Ayrıca gümrük idaresi tarafından belirlenen ithalat vergilerinin geri ödenmesi ile ilgili süreçler de sizin sorumluluğunuzdadır.
Trusted Checkout geçmişte Chrono24 Alıcı Koruması'nın yerine kullanılmaktaydı. Müşterilerimizin yanlış anlamasını önlemek için bir isim değişikliği yaptık. Daha önce sahip olduğunuz avantajları kullanmaya devam edebileceksiniz. Ayrıca çok sayıda başka avantaj da sizi bekliyor.

Chrono24 Alıcı Koruması'nın sunduğu güvenlik avantajları şunlardır:
 • Emanet hesabı üzerinden ödeme
 • Orijinallik garantisi
 • 14 gün içinde yasal cayma hakkı
 • Gelişmiş kurumsal satıcı satış şartları
 • Sigortalı gönderim
 • Kalite ve Güvenlik Ekibi

Chrono24 Alıcı Koruması hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: Alıcı Koruması

myChrono24

Genel

Kayıt yaptırarak lüks saatlerin dünyasına dahil olun. Satıcılarla hızlı ve güven içinde iletişim kurun ve size ait üyelik alanının avantajlarını kullanın. Hesabınızda sunulan tüm işlevler bilgileri bir bakışta hemen görebileceğiniz şekilde düzenlenmiştir

Hızlı ve güven içinde satın alın

myChrono24 sayesinde hayalinizdeki saati hızlı ve güven içinde bir kurumsal satıcıdan satın alabilirsiniz. Satıcı sorularınızı bu alanda doğrudan yanıtlayabilir.

Her şey gözünüzün önünde

MyChrono24 ile ilginizi çeken ilanları not defterinize kaydedebilir ve onları hızlı bir şekilde tekrar bulabilirsiniz. Aramanızı kaydedin ve günceli takip edin myChrono24 sayesinde heyecan verici teklifleri kaçırmayacaksınız çünkü yeni ilanlar yayımlandığında sizi hemen bilgilendireceğiz.

Kolay bir şekilde ilan yayımlayın ve ilanlarınızı yönetin

Chrono24'te sadece saat satın almaz, kolayca saat de satabilirsiniz. myChrono24 ile hızlı ve kolayca ilan oluşturabilir ve ilanınızı birkaç adımda platformda yayımlayabilirsiniz.

Diğer bilgiler: https://www.chrono24.tr/info/mychrono24.htm
E-posta adresiniz (kullanıcı adı) ve şifrenizle myChrono24 alanınıza giriş yapın. Profil başlığı altında isim, adres, telefon numarası ya da şifre gibi kişisel bilgileri değiştirebilir ya da ekleyebilirsiniz. Ayarlar başlığı altında portal ve e-posta ayarlarınızı değiştirebilir ve Chrono24 tarafından gönderilen e-postaları hangi dilde almak istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca haber bültenimize üye olabilir ya da üyeliğinizi sona erdirebilirsiniz.
Şifrenizi myChrono24 alanında Profil başlığı altında değiştirebilirsiniz. Sayfanın alt kısmındaki Şifreyi değiştir butonuna bastığınızda eski ve yeni şifrenizi yazmanız istenir. Şifrenizi unuttuysanız Şifremi unuttum butonuna tıklayın. E-posta adresinizi yazın ve daha sonra Şifreyi sıfırla butonuna basın. E-posta adresinize şifrenizi değiştirmeniz için yapmanız gerekenleri açıklayan bir mesaj gönderilecektir.
Kullanıcı hesabınızı silmek için myChrono24 alanınızda Profil menü başlığı altında "Kullanıcı hesabını sil" butonuna tıklayın. Hesabınız silindiğinde kaydedilmiş aramalarınızın, not defterinizin ve tüm ilanlarınızın da silineceğini lütfen unutmayın.
Evet, Chrono24 üzerinden satıcıların ve alıcıları mesajlarını okuyabilir ve bu mesajlara yanıt verebilirsiniz. Mesajlaşma hizmetini kullanmak için kullanıcı hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekir. Chrono24 internet sayfası ve mobil uygulama üzerinden mesajlarınıza ulaşabilirsiniz.
Güvenlik

Mesajlaşma hizmetini kullanarak güven içinde sipariş verip, ödemelerinizi yapabilirsiniz. Satıcıya ya da alıcıya e-posta ya da adres bilgilerini vermeden ve üçüncü taraflara bilgi akışına gerek kalmaksızın iletişim kurabilirsiniz. Bilgileriniz e mesajlarınız bizde güvendedir.

Verimli iletişim

Chrono24 üzerinden doğrudan, hızlı ve güvenli bir şekilde mesaj gönderebilirsiniz. Başka bir e-posta ya da mesaj programının kullanılmasına gerek yoktur.

Tüm dünyayla iletişim

Başka dillerde yazılmış mesajları "Tercüme et" butonuna basarak kendi dilinize çevirebilirsiniz. Bu buton tüm mesajların altında yer almaktadır.

Her şeyi bir arada görün

Tüm mesajlarınızı bir arada görebilirsiniz. Satıcılarla ve alıcılarla yaptığınız güncel ve eski yazışmaların hepsi aynı yerde yer alır. Taleplerinizin ve siparişlerinizin güncel durumunu her zaman buradan takip edebilirsiniz. Satıcı ve alıcı arasında bir sorun çıkması ihtimaline karşın yapılan tüm iletişim saklanır.

Spam Filtresi

Şüpheli mesajları tespit ediyor ve sizi bunlardan koruyoruz: Chrono24'teki mesaj hizmetini gönderirken, gönderilen mesajlarınız otomatik ve manuel olarak taranır ve tarafımızdan analiz edilir. Bu şu amaçlarla yapılır:

 • Kullanım Koşullarımıza
 • aykırı olan ya da yasa dışı eylemlerin önüne geçilerek dolandırıcılıktan koruma
 • ya da müşteri hizmetlerinin ve iletişimin iyileştirilmesi.
 • Evet, ataş sembolüne tıklayarak kolayca dosya ya da resim ekleyebilirsiniz. Dosya boyutu 60 MB'yi geçmemelidir. Kabul edilen formatlar: pdf, txt, eml, mp4, mov, rtf, m4v, csv, wmv, doc, docx, xls, zip, odt, pages, rar, ppt, pptx, ods, jpg, jpeg, png, gif
  Gönderdiğiniz ve size gönderilen mesajları kendiniz yönetebilir ve arşivleyebilirsiniz. Mesajların silinmesini isterseniz bu isteğinizi bize iletebilirsiniz.
  Hayır, gönderilen mesajları geri almanız mümkün değildir.
  Evet, mesajları Okunmamış, Cevaplanmamış ve Arşivlenmiş olarak filtreleyebilirsiniz. Ayrıca fiyat ve anahtar kelime araması da yapabilirsiniz.

  Google / Apple ile giriş

  Chrono24'e kayıt yaptırmak ya da giriş yapmak için şu seçenekler mevcuttur:
  1. E-posta adresiniz ve bir şifreyle yeni bir Chrono24 hesabı oluşturun. Daha sonra bu bilgilerle hesabınıza giriş yapın.
  2. Üçüncü hizmet sunucu -Google ya da Apple- ile kayıt yaptırın ya da hesabınıza giriş yapın. Bu durumda doğrulama işlemi Google ya da Apple-ID ile yapılacaktır. Chrono24 hesabınız için yeni şifre oluşturmak zorunda kalmaz, hesabınıza hızlı ve kolayca giriş yapabilirsiniz.
  Bilgi: Apple-ID ile kayıt yaptırırken "E-Posta Adresini Gizle“ işlevinin özelliklerini dikkate alın.
  Chrono24'e nasıl kayıt yaptırdığınızdan –e-posta ve şifre ya da üçüncü hizmet sunucu- bağımsız olarak e-posta adresinizi myChrono24 alanınızda "Profil" başlığı altında değiştirebilirsiniz. E-posta adresinizde yapacağınız değişiklik Google ya da Apple ile yaptığınız hesaba giriş bağlantınızı etkilemez. Bu yöntemleri kullanmaya devam edebilirsiniz.
  Chrono24 hesabınızı Google ya da Apple girişi için kullandığınız e-posta adresinden farklı bir e-posta ile mi oluşturdunuz? Bu durumda lütfen aşağıdaki adımları takip edin:
  1. Google ya da Apple-ID ile oluşturduğunuz Chrono24 hesabını silin. Bunun için myChrono24 alanınızda "Profil" başlığı altında "Kullanıcı Hesabı"nı silmeniz gerekmektedir.
  2. Kayıt sürecini Google ya da Apple ile yeniden başlatın. Chrono24 hesabınız bulunup bulunmadığı sorusuna yanıt olarak mutlaka "Evet, bir hesabım var" cevabını tıklayın. Daha sonra Chrono24 hesabınızın kayıtlı olduğu e-postayı yazın.
  3. Chrono24 hesabınız artık Google veya Apple-ID girişiyle bağlanmıştır. Artık hesabınızda kayıtlı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
  1. Kayıt sürecini Google ya da Apple ile başlatın. Chrono24 hesabınız bulunup bulunmadığı sorusuna yanıt olarak mutlaka "Evet, bir hesabım var" cevabını tıklayın. Bilgi: Hesapların daha sonra bağlanması mümkün değildir.
  2. Chrono24 hesabınızın kayıtlı olduğu e-postayı yazın.
  3. Google ya da Apple-ID bağlantınızı onaylayın ve hesabınızdaki tüm bilgilere ulaşın.
  Evet, istediğiniz sayıda Google veya Apple girişini Chrono24 hesabınızla bağlayabilirsiniz.
  Chrono24 hesabınıza bağlı Google ya da Apple girişini kaldırmak için şu üç adımı izleyin:
  1. Chrono24 hesabınıza giriş yapın.
  2. myChrono24 alanınızda "Profil" başlığında Chrono24 hesabınızla bağladığınız Google / Apple hesaplarını görebilirsiniz.
  3. Bağlantıyı kaldırmak için çöp kutusu işaretine tıklayın.
  E-posta adresiniz ve PIN ile kimliğinizi onaylatabilirsiniz. PIN kodunuzu myChrono24 alanınızda "Profil" başlığı altında bulabilirsiniz.
  Chrono24 hesabınıza üçüncü bir hizmet sunucuyla giriş yapıyorsunuz ancak bu hizmet için hangi e-posta adresinizi kaydettiğinizden emin değil misiniz? Ya da Apple'ın "E-Posta Adresini Gizle" özelliğini mi kullanıyorsunuz? myChrono24 alanınızda "Profil" başlığında, profil resminizin hemen altında bulabileceğiniz müşteri numaranızla kimliğinizi doğrulatabilirsiniz.
  Genellikle Apple-ID'niz, belirttiğiniz özel bir e-posta adresidir. Alternatif olarak, kişisel e-posta adresinizi gizleyebilir ve Apple tarafından rastgele önerilen bir e-posta adresi kullanabilirsiniz (ör. 12312455915123@appleid.com). Bu e-posta adresine gönderdiğimiz tüm e-postalar otomatik olarak gizli tuttuğunuz özel e-posta adresinize yönlendirilir.
  1. E-posta kutunuzu yeniden kontrol edin. Onay kodunun e-postayla gönderilmesi birkaç dakika sürebilir.
  2. Beklemenize rağmen e-posta kutunuzda tarafımızdan gönderilen bir e-posta göremiyor musunuz? Lütfen spam klasörünü kontrol edin.
  3. Spam klasöründe de bizim tarafımızdan gönderilen bir e-posta göremediniz mi? Kayıt sürecindeki link üzerinden yeniden bir e-posta gönderilmesini talep edin.
  Bilgi: Onay kodu sadece 24 saat geçerlidir. Süre dolduktan sonra kodu kullanamazsınız.

  Not defteri ve arama geçmişi

  Yeni arama isteği oluşturmak için arama listesi üzerinde yer alan Aramayı kaydet butonuna tıklayın. İstediğiniz sayıda arama isteği oluşturabilirsiniz.
  myChrono24 alanınızda Kayıtlı Aramalar başlığı altında kaydettiğiniz aramaları bulabilirsiniz. Burada her bir aramanız için güncel sonuçları görebilir, arama kriterlerini değiştirebilir, aramaları silebilir, arama bildirimlerini etkinleştirebilir ya da iptal edebilirsiniz. Düzenle butonuna tıklayarak aramaları yeniden adlandırabilirsiniz.
  Chrono24 hesabınızda "Not defteri" başlığı altında daha hızlı ulaşabilmek için kaydettiğiniz ilanları bulabilirsiniz. İlanın sağ üst köşesindeki kalp işaretine tıklayarak bu ilanı not defterinize kaydedebilirsiniz. Kalp işaretine tekrar basarsanız ilan not defterinizden silinir. Kaydettiğiniz ilanlardan biri yayından kaldırılırsa bu ilanı yeniden görüntüleyemezsiniz.
  Ziyaret Edilmiş İlanlar başlığı altında en son görüntülediğiniz saatler gösterilir. Bu sayede daha önce görüntülediğiniz ilanları kolayca bulabilirsiniz.

  Watch Collection

  Watch Collection'da saat koleksiyonunuzu çevrimiçi olarak yönetebilir ve güncelleyebilirsiniz. Saatleri kolayca buraya ekleyin, istediğiniz kadar veri depolayın ve saatlerinize ait resimler yükleyin. Saatlerinizin geçmişteki değer değişimini takip edebilir ve gelecekteki performanslarını izleyebilirsiniz. Ayrıca Watch Collection'ı yalnızca kendi koleksiyonunuzu takip için değil, ilginizi çeken ancak henüz sahip olmadığınız saatleri takip etmek için de kullanabilirsiniz.
  Hayır, ilginizi çeken ve değer değişimini takip etmek istediğiniz saatleri de buraya ekleyebilirsiniz. Referans numarası ya da marka, model ve saat durumunu girerek arama yapın ve "Bu saate sahip değilim" seçeneğini işaretleyin.

  Daha fazla bilgi
  Yükleyebileceğiniz saat sayısı sınırı bulunmamaktadır.
  Chrono24 aracılığıyla bir saat satın alındığında, bu saatinizin değer değişimini kolayca takip edebilmeniz için saat koleksiyonunuza eklenir.
  Watch Collection'ınızda hem toplam saat koleksiyonunuzun hem de her bir saatinizin değer tahminini ve değişimini görebilirsiniz.
  Değer tahminleri günlük aralıklarla yeniden hesaplanır. Ancak dalgalanmalar günlük olarak değil de daha uzun sürelerde görünür.
  Evet, her bir saat için o saate ait resimler ve bilgi notları ekleyebilirsiniz.
  Evet, kendi saat koleksiyonunuzun eksiksiz biçimde yer alması için tüm saatleri Watch Collection'ınıza ekleyebilirsiniz. Ancak maalesef nadir saatler için elimizde ya çok az bilgi bulunmakta ya da hiçbir bilgiye sahip olamamaktayız. Yine de saatiniz daha çok ilgi çekmeye başladıkça ve yeni bilgiler ulaşılabilir oldukça bu bilgileri otomatik olarak Watch Collection'ınızda göstereceğiz.

  Bireysel satıcı olarak saat satışı

  Genel

  Saat ilanınızı Chrono24'te ücretsiz olarak yayımlayabilirsiniz. Saatiniz satıldıktan sonra satış fiyatı üzerinden % 6,5 oranında komisyon ücreti talep edilir. Bu komisyon talebi sadece saatinizi satmanız durumunda gerçekleştirilir. Komisyon tutarı size yapılan ödemeden düşülür. Bazı durumlarda alıcıların emanet hizmeti üzerinden ödeme yapma imkânı bulunmamaktadır. Bu durumda komisyon ücreti tarafınıza faturalandırılır.

  Daha fazla bilgi
  Bireysel satıcılar saat aksesuarlarını Chrono24'te ilan ücreti ödemeden satışa sunabilirler.

  Saat parçaları için ilan oluşturmak amacıyla Saat satışı başlığını ve sonrasında Aksesuar satışı yap başlığını seçin.
  İlanınız başlangıçta 3 ay boyunca Chrono24'te online olacaktır. Bu süre içinde saatinizi satmazsanız, ilanınızı 3 ay daha uzatabilir veya ilanı silebilirsiniz. Uzatma için, saatin hala size ait olduğuna dair kanıt isteyebiliriz.
  Bireysel satıcı olarak aynı anda en fazla 10 ilan yayınlayabilirsiniz. Bireysel satıcıların ticari satış yapmaları yasaktır. Bu nedenle ticari satış izlenimi yaratan bireysel ilanları yayınlamama hakkımızı saklı tutuyoruz.

  Chrono24'te kurumsal satıcı olarak satış yapmak isterseniz kurumsal satıcı olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Konuyla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.
  Koleksiyonerler için özel şartlar belirlenmemiştir. Her bir saatiniz için ayrı bir ilan vermeniz gereklidir.
  Chrono24 bir online pazar yeri olarak tüm dünyadaki saatseverleri bir araya getirmektedir. Alım satım her zaman alıcı ve satıcı arasında gerçekleşir. Chrono24 ürünleri satın almaz, değer biçmez ya da kontrol etmez. Saatlerinizi ilan vererek satmanızı tavsiye ederiz.

  Saat ilanının verilmesi

  İlan asistanı sayesinde birkaç adımda saat ilanınızı oluşturabilirsiniz:
  1. Öncelikle arama alanına saatinizin referans numarasını yazın. İlan asistanımız modeli tanır ve formu doldurur.
  2. Saatinizin özelliklerini detaylı bir şekilde açıklayın. Açıklamanız ne kadar detaylı olursa potansiyel alıcılara o kadar kolay ulaşabilirsiniz.
  3. İlanınıza en fazla 10 adet olmak üzere saatinizin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını ekleyin. Fotoğraf makinenizi (ya da cep telefonunuzu) ve saati yanınızda hazır tutun. İlanınızı oluştururken saate sahip olduğunuzu kanıtlamak üzere sizden saatinizin bizim tarafımızdan belirlenmiş iki farklı zamanı gösteren fotoğrafını yüklemenizi isteyeceğiz. Bu fotoğraflar daha sonra ilanınıza eklenecektir.
  4. Satıcı olarak kayıt yaptırın ve hesabınıza ödeme yapabilmemiz için banka bilgilerinizi de ekleyin.
  Daha fazla bilgi
  Referans numarası saatinizin modelini veya model çeşidini belirtmektedir ve birden çok rakam ya da harften oluşabilir. Bazı üreticilerde referans numarası saat kasasının arka kısmında (kasa numarasıyla karıştırılmamalıdır), bandın kola dayandığı yerde ve ender olarak da kadrana işlenmiş şekilde bulunur. Her koşulda referans numarası saatinizin belgelerinde veya faturada bulunabilir halde olmalıdır. Referans numarasını bulamadığınız takdirde kadrandaki üreticinin adını internette arayın ve resimleri saatinizle karşılaştırın. Bu kısa araştırma size birçok durumda yardımcı olacaktır.
  Güvenlik resimleri aracılığıyla satıcının ilanda yer alan saate gerçekten sahip olup olmadığı denetlenir. Saatleri ayarlayamıyorsanız (örneğin saatin koruma kabında muhafaza edilmesi nedeniyle) belirtilen saatleri bir kağıda yazdıktan sonra kağıdı saatin yanına koyarak resim çekebilirsiniz. Daha sonra bu resimleri ekleyin. Resimleri yüklemeniz mümkün değilse PrivateSeller@chrono24.com e-posta adresini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  Chrono24'ün ücretsiz değer tespiti hizmetinden yararlanın. Saatinizi dünyanın her yerinden 500.000'den fazla ilanla karşılaştırıp, en iyi satış fiyatına ulaşmanız için size bir tavsiyede bulunuruz.

  Fiyat analizi yapmak için dilerseniz Chrono24'te kendiniz de arama yapabilirsiniz. Ayrıca fiyat almak için saatçilere ve mücevher satıcılarına da başvurabilirsiniz.

  Saatinizi online ilan vererek satışa sunmanız durumunda daha yüksek bir satış fiyatına ulaşabilirsiniz. Saatçiler ya da mücevher satıcıları saati sizden daha ucuza satın alıp kendi kâr paylarını ekleyerek satışa sunmaktadır.
  Önemli saat terimlerinin açıklamasını saat terimleri sözlüğünde bulabilirsiniz.
  İlanınızı Chrono24'te bulamamanızın nedenleri şunlar olabilir:
  1. İnceleme henüz yapılmamıştır.
  2. Tüm Chrono24 kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için tüm yeni ilanlar tarafımızdan tek tek incelenmektedir. Bu inceleme sadece hafta içi iş günlerinde yapılmaktadır. Etkinleştirme kural olarak 1-3 iş günü sürmektedir.
  3. Güvenlik fotoğrafları doğru değil. Yüklediğiniz resimlerle ilgili bir sorun olması durumunda tarafınıza Chrono24 hesabınızdaki fotoğrafları güncellemenizi talep eden bir e-posta gönderilir.
  4. Kullanıcı hesabınız henüz etkin değil. Lütfen etkinleştirme e-postasındaki linke tıklayarak kullanıcı hesabınızı etkinleştirdiğinizden emin olun.
  5. Bazı ülkelerdeki bireysel satıcıların kimliklerinin doğrulanması gerekmektedir. Kimlik bilgileriniz henüz incelenmedi. Kimlik belgelerinizin incelenmesinin 1-3 iş günü sürebileceğini lütfen göz önünde bulundurun.
  6. Vergi ile ilgili bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir: Bir AB ülkesinde vergi mükellefiyseniz lütfen vergi kimlik numaranızı ekleyin.
  İlanlarınızı myChrono24 alanınızda İlanlar başlığı altında düzenleyebilirsiniz. İlgili bağlantıya tıklayarak ilanlarınızı değiştirebilir ya da silebilirsiniz. Fiyat, üretici ya da model bilgilerinde değişiklik yapmak istiyorsanız lütfen PrivateSeller@chrono24.com adresine değişiklik isteğinizi bildirin. İlanınızı silmeniz durumunda ilanın bir daha geri getirilemeyecek şekilde sistemimizden kaldırılacağını lütfen göz önünde bulundurun.
  İlan ücreti ödemesinin yapılamaması durumunda ödeme işlemini iptal edin ve Chrono24 sayfasına geri dönün. Sayfaya döndükten sonra yeni bir ödeme yöntemi seçebilirsiniz. Başka sorularınız olması durumunda lütfen PrivateSeller@chrono24.com e-posta adresini kullanarak bize ulaşın.
  İlanınız başlangıçta 3 ay boyunca Chrono24'te online olacaktır. Bu süre zarfında saatinizi platform dışında satarsanız veya artık satmak istemezseniz, Chrono24 hesabınızdaki ilanınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz.
  Saat pazar yerimizin ziyaretçilerine her zaman en yüksek kaliteyi sunmak istiyoruz. Chrono24'teki ilanları güncel tutabilmek için satışa sunulan ürünlerin hâlâ satışta olup olmadığını 3 haftada bir e-postayla denetlemekteyiz. İlanınızı onaylamazsanız bir hafta sonra ilan otomatik olarak silinir.
  İlanınızı yeniden etkinleştirmekten büyük memnuniyet duyacağız. Lütfen bunun için PrivateSeller@chrono24.com adresine bir e-posta gönderin.

  Satış

  Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmeti sayesinde saatinizi güven içinde satabilirsiniz. Saatinizi, alıcı emanet hesabına ödeme yaptıktan sonra kendisine gönderirsiniz. Ürün alıcıya ulaştıktan sonra satış fiyatı size ödenir.

  Emanet hizmeti bazı ülkelerde kullanılamadığı için alıcının ya da satıcının bu hizmetten yararlanamadığı durumlarda alıcı ödemeyi size doğrudan yapar. Bu durumda alıcıya ödeme yapabilmesi için banka havalesi ya da PayPal gibi ödeme seçenekleri sunun.

  Emanet hizmetini kullanarak satış yapılmasıyla ilgili burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
  Böyle bir durumda gereksiz risk almayın. Alıcıya PayPal gibi ödeme yöntemlerini kullanmasını önerebilirsiniz. Lütfen dikkat: Ödeme elinize ulaştıktan sonra ürünü gönderin. Hesabınızı kontrol ederek ödemenin hesabınıza geri çekilemeyecek şekilde yatırıldığından emin olmanız çok önemlidir. E-postayla gönderilen ödeme onayı bu konuda yeterli değildir.

  İsterseniz ürünü alıcıya bizzat kendiniz de verebilirsiniz. Teslimat için kapalı ya da izlenen bir yeri örneğin bir saat satış noktasını tercih etmenizi öneririz.
  Kişisel verilerin korunması için satıcıların ve alıcıların e-posta adresleri sistemimiz üzerinden yapılan iletişim sırasında gizlenmektedir. E-posta adresleri sistemimiz tarafından otomatik olarak şifrelenmektedir. Bu şekilde sizi phishing saldırılarına ve diğer dolandırıcılık girişimlerine karşı korumuş oluyoruz.

  Alıcıyla bir anlaşmaya vardıysanız, teslimat adresini ya da Paypal ödemesi için gerekli bilgileri öğrenmek amacıyla form üzerinden iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz. Sistem üzerinden size mesaj yollayan alıcıların tüm e-postalarında iletişim bilgilerinin talebi için gerekli olan forma ulaşmanızı sağlayacak link bulunmaktadır.

  Şifrelenmiş e-posta adresi şu örnekteki gibi görünmektedir:
  41d07ee4-9cb3-4893-ade2-012bb56efc88-1un98@reply.chrono24.com
  Alıcılar kural olarak Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini kullanarak ödeme yaparlar. Bu yöntemde alıcı sipariş verdikten sonra ödemeyi güvenli bir emanet hesabına yapar. Daha sonra saati alıcıya gönderirsiniz ve saat alıcının eline ulaştığında satış fiyatı tarafınıza ödenir.

  Emanet hizmeti bazı ülkelerde kullanılamadığı için alıcının ya da satıcının bu hizmetten yararlanamadığı durumlarda alıcı ödemeyi size doğrudan yapar. Bu durumda alıcının ödeme yapabilmesi için banka havalesi ya da PayPal gibi ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Chrono24 ödeme bilgilerinizi alıcıya iletir.

  Emanet hizmeti hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

  İsterseniz ürünü alıcıya bizzat kendiniz de verebilirsiniz. Teslimat için kapalı ya da izlenen bir yeri örneğin bir saat satış noktasını tercih etmenizi öneririz. Teslimatı kendiniz yapmayı tercih etmeniz durumunda da emanet hizmetini güvenli ödeme yöntemi olarak tercih edebilirsiniz. Lütfen güvenlik uyarılarımızı dikkate alın.
  İlanınız için emanet hizmetinin kullanılmış olması halinde satış fiyatının ödemesi komisyon düşülerek yapılır.

  Alıcının ödemeyi size doğrudan yaptığı satış işlemlerinde komisyon için fatura oluşturulur. Fatura tutarını 14 gün içinde ödemenizi rica ederiz.

  Daha fazla bilgi
  Saati satmadığınız halde tarafınıza satış komisyonu faturası gönderilmişse satış işlemini iptal edebilirsiniz. İşlemin iptal edilebilmesi için lütfen saatin hâlâ size ait olduğunu gösteren iki yeni fotoğraf yükleyin.

  Saati başka bir kanal aracılığıyla satmanız durumunda lütfen bu satışa ait belgeyi bizimle paylaşın.
  Saatin alıcıya zarar görmeden ve güven içinde ulaşması için lütfen aşağıdaki noktaları dikkate alın:

  • Paketleme: Saatin taşıma sırasında zarar görmemesi için uygun büyüklükte karton ve yeterli miktarda paketleme materyali kullanın.
  • Alıcının adresi: Alıcının adresini karşı tarafla iletişime geçerek doğrulayın. Adresi paketin üstüne rahatlıkla okunabilecek şekilde yazın.
  • Sigorta: Saati göndermeden önce sigortayla ilgili ayrıntılı bilgi alın. Saatin zarar görmesi ya da kaybolması durumuna karşı, saati tam değeri üzerinden sigortalı olarak gönderebileceğiniz bir gönderi yöntemini tercih edin. Sigortanın, değerli nesneleri ve saati de kapsadığından emin olun.
  • Gönderi takip: Gönderi takibi yapabileceğiniz bir gönderim yöntemi tercih edin. Ürünü gönderdikten sonra paketi takip edebilmesi için alıcıyla gönderi takip numarasını paylaşın.

  Certified

  Şu anda Certified hizmeti yalnızca aşağıdaki ülkelerdeki bireysel satıcılara sunulmaktadır:
  • Belçika
  • Bulgaristan
  • Çekya
  • Danimarka
  • Almanya
  • Estonya
  • Yunanistan
  • İspanya
  • Fransa
  • Hırvatistan
  • İtalya
  • Letonya
  • Litvanya
  • Lüksemburg
  • Macaristan
  • Hollanda
  • Avusturya
  • Polonya
  • Portekiz
  • Romanya
  • Slovenya
  • Slovakya
  • Finlandiya
  • İsveç
  • Büyük Britanya
  • ABD
  Evet, satıcılar için katılım zorunludur. Hizmet size bir dizi avantaj sunar:
 • Test ve sertifikasyon için saat ustasına sigortalı kargonun masraflarını karşılıyoruz ve size ücretsiz kargo etiketi sağlıyoruz.
 • Sertifikasyon sonrası alıcıya sigortalı kargonun ücretini de üstleniyoruz.
 • Alıcının sertifikasyon sonrası saat hakkında şikayette bulunamaması nedeniyle haksız şikayet ve iadelerden korunursunuz.
 • Paket kaybolursa geri kalan her şeyle biz ilgileniriz.
 • Sertifikasyon saate ek bir güvenlik faktörü sağlayacağından ilanınız potansiyel alıcılar için daha ilgi çekici olacaktır.
 • Bizden doğru adresi içeren bir kargo etiketi alacaksını. Paketin lojistik ortağımız tarafından adresinizden alınmasını sağlayabilir veya kendiniz gönderebilirsiniz.
  Satıcı olarak bizden, paketi sigortalı olarak gönderebileceğiniz bir kargo etiketi alacaksınız. Saat taşıma sırasında kaybolursa geri kalan her şeyle biz ilgileniriz.
  Sertifikasyon yalnızca aşağıdaki kriterleri karşılayan saatler için mümkündür:
  • İlan fiyatı 5.000 € ve 25.000 € arasındadır.
  • Saat aşağıdaki üreticilerden birine aittir:
   • A. Lange & Söhne
   • Alain Silberstein
   • Audemars Piguet
   • Baume & Mercier
   • Bell & Ross
   • Blancpain
   • Breguet
   • Breitling
   • Bulgari
   • Cartier
   • Chopard
   • Chronoswiss
   • Corum
   • Dior
   • Dubey & Schaldenbrand
   • Eberhard & Co.
   • Franck Muller
   • Girard Perregaux
   • Glashütte Original
   • Grand Seiko
   • Heuer
   • Hublot
   • IWC
   • Jaeger-LeCoultre
   • Longines
   • Maurice Lacroix
   • Meistersinger
   • Montblanc
   • NOMOS
   • Omega
   • Oris
   • Panerai
   • Parmigiani Fleurier
   • Patek Philippe
   • Paul Picot
   • Perrelet
   • Piaget
   • Porsche Design
   • Rado
   • Rolex
   • Seiko
   • Sinn
   • TAG Heuer
   • Tudor
   • Ulysse Nardin
   • Union Glashütte
   • Vacheron Constantin
   • Zenith
  Bu sertifikalandırılmak istenen saate bağlıdır. Vintage saatlerin orijinalliği her zaman şüpheye yer bırakmayacak şekilde kanıtlanamaz ve sertifikalandırılamaz.

  Kurumsal satıcı olarak saat satışı

  Birkaç kısa adım sonrasında Chrono24'e kurumsal satıcı olarak kayıt yaptırabilirsiniz:
  1. Kişisel bilgilerinizi ekleyin
  2. Ödeme bilgilerinizi ekleyin (kredi kartı)
  3. Kimliğinizi doğrulamak için gerekli belgeleri yükleyin
  Daha sonra ilk ilanlarınızı yüklemeye başlayabilirsiniz. İlanlarınız yayınlanmadan önce kurumsal satıcı hesabınız Chrono24 tarafından etkinleştirilmelidir. Hesabınız etkinleştirilmeden önce vermiş olduğunuz bilgiler ve yüklediğiniz belgeler kontrol edilir. Bu nedenle aşağıdaki bilgilere ihtiyaç duymaktayız. Belgeleri sayfaya yükleyebileceğiniz gibi e-posta, faks ya da postayla da yollayabilirsiniz:
  • Ticaret sicil kaydı, bağlı bulunduğunuz ticaret odasından alacağınız faaliyet belgesi ya da sicil kayıt sureti
  • Adresinizi açık şekilde gösteren güncel elektrik, su, doğalgaz vb. faturası
  30 günlük deneme süresini kullanarak Chrono24'ü test edin:
  Chrono24 sizin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan farklı fiyat modellerine sahip üç paket sunmaktadır. Light, Pro ve Premium paketleri birbirlerinden ilan sayıları ve satış komisyonu oranlarıyla farklılaşır. Seçtiğiniz paket için aylık ya da yıllık ödeme yapabilirsiniz. Tüm detayları burada bulabilirsiniz.
  Saatlerinizin bilgilerini kendiniz ekleyebilir ya da size ait internet sayfasındaki ilanların taranarak otomatik olarak eklenmesini sağlayabilirsiniz. Kurumsal satıcı alanında kendi ilanlarınızı kolayca oluşturmanızı sağlayan işlevler yer alır. Satın aldığınız paketten bağımsız olarak ilanınıza 16'ya kadar resim ekleyebilirsiniz. İnternet sayfanızdan ilanların aktarılması 50'den itibaren ilan için mümkündür. Bu yöntemde tüm bilgiler sayfanızdan aktarılır ve her gün güncellenir.
  İlan aktarımında kurumsal internet sayfanızdaki ilanlar aynı şekilde alınır. Sayfanızda yaptığınız değişiklikler bir sonraki aktarımda otomatik olarak Chrono24 sayfasında gösterilir.

  Kurumsal satıcı alanında ilanlarınızı manuel olarak değiştirebilir ya da silebilirsiniz. Bunun için İlanlarım başlığı altında İlanı değiştir/sil opsiyonunu seçin. Yapmak istediğiniz değişiklikleri forma yazın ve daha sonra ilanı kaydedin.
  Aksesuarlar için özel koşullar sunmaktayız. Saat parçaları için verilen 50 ilan tek bir saat ilanı olarak değerlendirilir.
  Kişisel verilerin korunması için satıcıların ve alıcıların e-posta adresleri sistemimiz üzerinden yapılan iletişim sırasında gizlenmektedir. E-posta adresleri sistemimiz tarafından otomatik olarak şifrelenmektedir. Bu şekilde sizi phishing saldırılarına ve diğer dolandırıcılık girişimlerine karşı korumuş oluyoruz.

  Alıcıyla bir anlaşmaya vardıysanız, teslimat adresini ya da Paypal ödemesi için gerekli bilgileri öğrenmek amacıyla form üzerinden iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz. Sistem üzerinden size mesaj yollayan alıcıların tüm e-postalarında iletişim bilgilerinin talebi için gerekli olan forma ulaşmanızı sağlayacak link bulunmaktadır.

  Şifrelenmiş e-posta adresi şu örnekteki gibi görünmektedir:

  41d07ee4-9cb3-4893-ade2-012bb56efc88-1un98@reply.chrono24.com

  Veri Koruma

  Evet. Kişisel bilgilerinizi saklamak için en yeni güvenlik teknolojilerini kullanmaktayız. Konu hakkında daha fazla bilgi almak için Veri Koruma Kurallarımızı inceleyebilirsiniz.
  Kişisel bilgilerinizi sadece satın alma talepleri ve sipariş süreçleri için kullanmaktayız. Kişisel bilgileriniz bu süreçlerin tarafı olmayan üçüncü kişilere kesinlikle verilmez. Konu hakkında daha fazla bilgi almak için Veri Koruma Kurallarımızı inceleyebilirsiniz.

  DAC 7

  DAC 7, yeni bir AB Yönergesi olan 2021/514'ü belirtir. Bir pazar yeri olarak, Alman Federal Merkezi Vergi Dairesine (BZSt) platformumuzdaki satıcıların gelirleri hakkında bilgi vermekle yükümlüyüz. Vergi kimlik numaranızı da bu nedenle ilgili kuruma iletmek zorundayız.

  İlettiğimiz bilgiler hakkında daha fazla bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Veri sorgulaması, 1 Ocak 2023'te yürürlüğe giren 22 Mart 2020 tarihli Avrupa Direktifi 2021/514'e ("DAC 7") dayanmaktadır.

  Bu kısaltma "Directive on Administrative Cooperation" (İdari İşbirliği Direktifi) anlamına gelmektedir.
  Verileri, yasal bir gereklilik olduğu sürece saklarız.
  Hayır - Eğer bir AB ülkesinde vergi kaydınız varsa. Bu durum bir AB ülkesinde size vergi kimlik numarası verilmişse geçerlidir.
  • AB dışında ikamet eden kurumsal satıcılar ve bireysel satıcılar için: Vergi yükümlülüğünü belirleyemeyeceğimiz için aktif olarak ilgili bir vergi numaranızın olup olmadığı bilgisini sizden talep ediyoruz.
  • AB içindeki satıcılar ve özel satıcılar için: DAC 7 ile ilgili en az bir vergi numarasının mevcut olduğunu varsayıyoruz. Bunu gerçeğe uygun olarak sağlamakla sizler yükümlüsünüz.
  Chrono24'teki bireysel satıcıların aşağıdaki verilerini Federal Merkezi Vergi Dairesi'ne (BZSt) iletmekle yükümlüyüz:
  • Ad ve soyad,
  • Adres (sokak, posta kodu, şehir, ülke)
  • Satıcıya ait herhangi bir vergi kimlik numarası ve ayrıca varsa Avrupa Birliği üye devletlerinden verilen ek vergi numarası
  • Doğum tarihi
  • Mali hesap tanımlayıcıları
  • Raporlama dönemi boyunca tarafımızca kesilen veya alınan her türlü ücret, komisyon veya vergi
  • Raporlama dönemi boyunca yapılan ya da alacak kaydı düşülen toplam tutar
  • Raporlama dönemi boyunca ödeme yapılan ya da alacak kaydı düşülen faaliyetlerin sayısı

  Aktardığımız veriler hakkında daha fazla bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikamızı inceleyin.
  AB'de vergi mukimliğine sahip olan platformumuzdaki tüm satıcıların 2023'te elde ettikleri tüm satış gelirlerini ve bilgilerini Federal Merkezi Vergi Dairesi'ne (BZSt) bildirmek zorundayız.
  Platformumuzda bir takvim yılında en az 30 satış yapmış veya en az 2.000 Euro gelir elde etmiş ve bir AB ülkesinde vergi kaydına sahip tüm satıcılar hakkında bildirimde bulunmamız gerekmektedir.
  2023'ten itibaren Chrono24 üzerinden saat sattığınızda - ilanınız daha önce yayınlanmış olsa bile - vergi kimlik numaralarını istemekle yükümlüyüz.
  İkametgâhınızın bulunduğu tüm ülkelerdeki vergi kimlik numaranızı bildirmelisiniz.
  Bir AB ülkesinde vergi kaydınız bulunuyorsa, bu numarayı paylaşmak zorundasınız.
  Hayır, sizin adınıza vergi kesintisi ya da vergi ödemesi yapmıyoruz. Platformda yapılan işlemlerin yalnızca vergiyle ilgili bilgilerini şifreli bir bağlantı aracılığıyla iletiyoruz.
  Veri koruma düzenlemelerine uymaya sıkı bir şekilde özen gösteririz. Chrono24 ile paylaştığınız tüm veriler şifrelenerek (SSL), güvenli internet bağlantısı (HTTPS) kullanılarak iletilir.
  Vergi ile ilgili bilgileriniz sadece Alman Federal Vergi Dairesi'ne iletilir ve herkese açık şekilde yayınlanmaz.
  Giriş sayfasına gitmek için bu linki takip edin. Linki e-posta ile size ilettik.
  Bir AB ülkesinde ikamet ediyorsanız lütfen ikamet ettiğiniz ülkenin vergi numarasını girin. Diğer AB ülkelerinde vergi kaydınız bulunuyorsa, lütfen bu vergi kimlik numaralarını da belirtin. İkamet ettiğiniz yer AB dışındaysa, genişletilmiş bir seçenek sunulur ve AB içinde vergi kaydınız olup olmadığını belirtebilirsiniz.
  Bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak, vergi kimlik numaranız farklı belgelerde bulunabilir. Ülkenizle ilgili belgelere genel bir bakışı OECD web sitesinde bulabilirsiniz.
  Bağlantıyı takip edin ve listeden ülkenizi seçin. Bağlantılı PDF'de vergi kimlik numarasını nerede bulabileceğinizi okuyabilirsiniz.
  Yanlışlıkla kendinizin düzenleyemeyeceği bir numara girdiyseniz, lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

  Fransa ile ilgili satışlar için bildirim yükümlülüğü

  23 Ekim 2018 tarihli 2018-898 Sayılı Kanun'un ("Ecollab" olarak da bilinir) 10. Maddesi ile "Code général des impôts"un (CGI, Fransız Vergi Kanunu'nun) 242. mükerrer maddesinin dolandırıcılıkla mücadeleye ilişkin hükümleri şunu belirtmektedir: Çevrimiçi pazaryerlerinin operatörleri aşağıdaki raporlama yükümlülüklerini yerine getirmelidir:
  • Platformda aktif olan satıcıların Fransa ile ilgili faaliyetleri hakkında Fransız vergi dairesine yıllık rapor;
  • Satıcılara bildirim hakkında bilgi.
  Aşağıdaki kriterlerden biri karşılanırsa Chrono24 satışlarını Fransız vergi makamlarına bildirmemiz gerekir:
  • Ürün bir Fransız adresine gönderilirse;
  • Sevkiyat bir Fransız adresinden yapılırsa;
  • Satıcı Fransa'da yerleşik veya orada bir iş adresine sahipse - sevkiyatın yanı sıra, Fransa içinde ve dışında kişisel teslimat da bildirilmelidir.

  Bizden, yaptığınız satışlardan birini veya daha fazlasını Fransız vergi makamlarına bildirdiğimize dair bir mesaj alacaksınız. Vergi ve/veya sosyal güvenlik yükümlülükleri hakkında daha fazla bilgi için Fransız vergi makamlarının web sitelerini ziyaret edin: www.impots.gouv.fr ve www.urssaf.fr.
  Vergi konularında size tavsiyede bulunamayız ve bulunmamız yasaktır. Raporlamayla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen Fransız vergi dairesi veya vergi danışmanınızla iletişime geçin.
  Fransız Dolandırıcılıkla Mücadele Yasası uyarınca aşağıdaki bilgileri ilgili kurumlara bildirmemiz gerekmektedir:
  • Vergi kimlik numarası, AB işlem vergisi kimlik numarası ya da SIREN / SIRET;
  • Beyan ettiğiniz statü – tüzel kişi, profesyonel olarak hareket eden kişi veya özel satıcı olarak hareket eden kişi;
  • Fransa ile ilgili işlemlerinizin sayısı ve toplamı.

  Tüm tutarlar bir sonraki tam sayıya yuvarlanır ve Euro olarak gösterilir.
  Satışların Fransız vergi makamlarına bildirilmesi için minimum bir eşik bulunmaktadır - Bir yılda 20'den az satış yapılırsa veya 3.000 Euro'dan az ciro yapılırsa, bu satışları Fransız vergi makamlarına bildirmeyiz.
  Vergi konularında size tavsiyede bulunamayız ve bulunmamız yasaktır. Raporlamayla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen Fransız vergi dairesi veya vergi danışmanınızla iletişime geçin.
  Fransız vergi makamlarına ileteceğimiz satışları şu bilgileri temel alarak belirlemekteyiz:
  • Chrono24 hesabınızda kayıtlı olan adresiniz,
  • ürünün sevkiyat çıkış adresi,
  • gönderim adresi.

  Lütfen Chrono24 hesabınızdaki bilgileri güncel tutun. Genel Platform Koşulları geçerlidir.
  Vergi konularında size tavsiyede bulunamayız ve bulunmamız yasaktır. Raporlamayla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen Fransız vergi dairesi veya vergi danışmanınızla iletişime geçin.

  Vergi ve/veya sosyal güvenlik yükümlülükleri hakkında daha fazla bilgi için Fransız vergi makamlarının web sitelerini ziyaret edin: www.impots.gouv.fr ve www.urssaf.fr.
  Bu durumda, yine de Fransız vergi ve/veya sosyal güvenlik yükümlülüklerine tabi olabilirsiniz. Örnekler:
  • Fransa'da bulunan müşterilere yapılan satışlar, KDV yükümlülükleriyle sonuçlanabilir.
  • Fransa'da ikametgahınız veya bir iş yeriniz var.
  • Fransa'da bir işveren, çalışan veya serbest meslek sahibi olarak, orada sosyal güvenlik primleri ödemeniz gerekebilir.

  Fransa'da belirli vergi ve/veya sosyal güvenlik yükümlülükleriniz olup olmadığından emin değilseniz, lütfen Fransız vergi daireniz veya vergi danışmanınızla iletişime geçin.
  Vergi ve/veya sosyal güvenlik yükümlülükleri hakkında daha fazla bilgi için Fransız vergi makamlarının web sitelerini ziyaret edin: www.impots.gouv.fr ve www.urssaf.fr
  2019 yılından itibaren gerçekleştirdiğiniz satışlarınızı Fransız vergi makamlarına bildirmekle yükümlüyüz.
  Vergi konularında size tavsiyede bulunamayız ve bulunmamız yasaktır. Raporlamayla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen Fransız vergi dairesi veya vergi danışmanınızla iletişime geçin.
  Aramanıza uygun sonuç bulunamadı