Sorunuz var mı?

Destek ekibimiz her zaman yanınızda.

+1 646-887-3560


Chrono24'ü daha iyi hale getirmemize yardım edin!

Geri bildiriminiz bizi daha ileriye taşıyacak ve sizin özel avantajlardan yararlanmanızı sağlayacak.
Şimdi geri bildirimde bulunun!


Sorunuz var mı?

Destek ekibimiz her zaman yanınızda.

+1 646-887-3560


Chrono24'ü daha iyi hale getirmemize yardım edin!

Geri bildiriminiz bizi daha ileriye taşıyacak ve sizin özel avantajlardan yararlanmanızı sağlayacak.
Şimdi geri bildirimde bulunun!

Alıcı Koruması Orijinallik Garantisi Neden Chrono24? Sorunuz var mı? +1 646-887-3560 ya da e-posta Türkiye  | TRY

Chrono24 Yardım ve S.S.S

Sorularınıza en kısa süre içinde yanıt alabilmek için serbest metin arama özelliğini kullanabilirsiniz. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek de sorularınızın yanıtlanmasını isteyebilirsiniz.

Chrono24'te arama yapma

Chrono24'te bir saati nasıl arayabilirim?
Arama sekmesi aracılığıyla hayallerinizdeki saati Chrono24te rahatça bulabilirsiniz. Arama sonuçları, bunun yanı sıra çok sayıda filtreleme imkanı sunmaktadır.

Arama sekmesi
Arama sekmesi en kolay ve en hızlı yolu sunar. Aranacak kavram girilirken otomatik olarak doldurulur ve tamamlanır.

Arama sonuçları sayfası
Arama sonuçları sayfası, farklı filtreleme seçenekleri sunar. Örneğin üretici, model, referans veya stok durumuna göre filtreleme yapabilirsiniz. Ayrıca arama sonuçları listesi, önem, fiyat ve oluşturma tarihine göre sıralanabilir.

Bu aramayı kaydet kısmına tıklayarak, e-posta aracılığıyla yeni tekliflerden haberdar olmak için bir arama emri belirleyebilirsiniz. Bu sırada seçtiğiniz filtre otomatik olarak kaydedilir.
Arama sonuçlarını belirli tekliflere göre nasıl filtreleyebilirim?
Arama sekmesi aracılığıyla bir ürünü aradıktan sonra arama sonucunu, sonuç listesinde yer alan filtreleri kullanarak daha da sınırlandırabilirsiniz. Örneğin üretici, model, saatin durumu veya malzemesine göre filtreleme yapabilirsiniz. Daha fazla kısmına tıkladığınızda ek filtreleme seçeneklerini görebilirsiniz. Aynı zamanda bir filtreye ait birden çok değer seçebilirsiniz. Bir filtreyi devre dışı bırakmak için ilgili onay işaretlerini kaldırmanız yeterlidir.

Listenin sağ üst kenarındaki seçim alanı aracılığıyla sonuçların sıralanma şeklini uyarlayabilirsiniz. Fiyat, oluşturma tarihi ve önem arasında seçim yapın. Standart sıralamayı myChrono24 alanınızdaki Ayarlar içinden değiştirebilirsiniz.

Saatler satın alın

Saat satın almak istiyorum. Ne yapmalıyım?
Chrono24 üzerinden saat satın almanın iki yöntemi bulunmaktadır:

Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma süreci:
Sunulan birçok teklifte saatleri Chrono24 üzerinden doğrudan sipariş verebilirsiniz. Bu şekilde sipariş verdiğinizde saat elinize ulaşıncaya kadar yapmış olduğunuz ödeme emanet hesabında tutulur. Chrono24 ekibi her zaman sizin yanınızda olarak sorun yaşamadan saat satın almanızı sağlar. Chrono24 üzerinden saat almak için teklif sayfasındaki yeşil "Satın al" butonuna tıklayın.

Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma süreci hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz:
Satıcıyla doğrudan iletişime geçin:
Eğer satıcı Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma imkânı sunmuyorsa iletişim formu aracılığıyla ("Satıcıyla iletişime geç" butonu) ya da telefonla satıcıyla bağlantı kurun. Ödeme ve gönderim şartlarını satıcıyla beraber belirleyebilirsiniz.
Bir saat satın almam durumunda sözleşme ortağım kim olacak?
Sözleşme ortağınız her zaman kurumsal satıcı ya da bireysel satıcıdır. Satış işlemi Chrono24 aracılığıyla sağlananıyorsa satış sürecinde satış şartları tarafınıza gösterilecektir.Saatinizi kurumsal satıcıdan satın alıyorsanız lütfen kurumsal satıcının genel işlem şartlarını (GİŞ) inceleyin.

Chrono24 aracılığıyla gerçekleşen işlemler hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:
Bireysel satıcılardan saat satın alırken nelere dikkat etmeliyim?
Bireysel satıcıdan saat satın alırken Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini kullanmak en güvenli yöntemdir. Yaptığınız ödeme saat elinize ulaşıncaya kadar güvenli bir emanet hesabında tutulur. Satıcıyla yaptığınız anlaşmada bir sorun yaşandığında Chrono24 ekibi her zaman yanınızdadır.

Bireysel satıcı Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmeti üzerinden ödeme imkanı sunmuyorsa güvenli bir mekanda onunla buluşmanızı öneririz. Saatin gerçek olup olmadığını kontrol edebilecek bir kurumsal saat satıcısında buluşarak saati satın almak en güvenli yöntemdir. Diğer alternatifler PayPal ile ödeme yapmak ya da bir aracı kurum tarafından sunulan emanet hizmetini kullanmaktır. Lütfen sadece Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini ödeme yöntemi olarak sunan bireysel satıcıların tarafımızdan kontrol edildiğini göz önünde bulundurun. Bir bireysel satıcıdan saat satın alırken teklifi ve satıcının şartlarını çok iyi bir şekilde inceleyin.
Satın alma işlemi nasıl gerçekleşir?
Chrono24 üzerinden saat satın almanın iki yöntemi bulunmaktadır:

Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma süreci:
Sunulan birçok teklifte saatleri Chrono24 üzerinden doğrudan sipariş edebilirsiniz. Bu şekilde sipariş verdiğinizde saat elinize ulaşıncaya kadar yapmış olduğunuz ödeme emanet hesabında tutulur. Chrono24 ekibi her zaman sizin yanınızda olarak sorun yaşamadan saat satın almanızı sağlar. Chrono24 üzerinden saat almak için teklif sayfasındaki yeşil "Satın al" butonuna tıklayın.

Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma süreci hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz:
Satıcıyla doğrudan iletişime geçin:
Eğer satıcı Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma imkânı sunmuyorsa iletişim formu aracılığıyla ("Satıcıyla iletişime geç" butonu) ya da telefonla satıcıyla bağlantı kurun. Ödeme ve gönderim şartlarını satıcıyla beraber belirleyebilirsiniz.

Lütfen şu hususa dikkat edin: Sözleşme ortağınız her zaman satıcıdır.
Bir saatin satıcısıyla nasıl iletişime geçebilirim?
Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma imkânının bulunduğu tekliflerde yeşil "Satın al" butonunu tıklayarak sipariş verebilirsiniz. "Satıcıyla iletişime geçin" seçeneğini kullanarak satıcıya teklifle ilgili sorularını sorabilirsiniz.

Diğer tüm tekliflerde satıcıyla "Satıcıyla iletişime geçin" butonuna tıklayarak bağlantıya geçebilirsiniz.

Satıcı mesajınızı e-posta olarak alır. Satıcının mesajınızı ne zaman okuduğu ve en zaman size yanıt verdiği hakkında bilgimiz bulunmamaktadır. Eğer satıcı telefon numarasını paylaşmışsa telefonla da iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Telefon numarası teklif sayfasında "Satıcı" bilgileri bölümünde yer almaktadır.

Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma süreci hakkında burada bilgi bulabilirsiniz:
Bir saatin satış fiyatı nelerden oluşur?
Bir saatin satış fiyatı farklı bileşenlerden oluşmaktadır. İlk olarak saatin teklif fiyatının kendisi önemlidir. Buna ek olarak ambalaj, sigorta, gönderim ve katma değer ile ithalat vergisi için ek masraflar söz konusu olabilir. Saati ülkenizde veya yurt dışında bulunan bir tüccardan satın almış olmanıza bağlı olarak farklı yükseklikte ek maliyetler oluşabilir. Daha eksiksiz bilgi için tüccar ile iletişime geçin.
Teklif yurt dışından gelmektedir. Satış sırasında neye dikkat etmeliyim ve hangi ücretler söz konusu olur?
Fiyat, ilanda satıcı tarafından verildiği biçimde gösterilir. Fakat gümrük ücretleri, vergiler, gönderim ve sigorta masrafları gibi maliyetler de söz konusu olabilir.

Tam fiyat ve buna dahil maliyetler için lütfen saatin tedarikçisi ile iletişime geçin. Bu kişi size gümrük işlemlerinin nakliyeci tarafından yapılıp yapılmayacağını da söyleyebilir. Ülkenizde geçerli kurallar için lütfen yerel gümrük idaresine müracaat edin.

Avrupa Birliği'nin içinde saatin satışı için gümrük ödenmez. Üçüncü bir ülkeden, örneğin ABD'den AB'ye ithalat yapıldığında fiyata az bir gümrük vergisi ve ithalat vergisi eklenmektedir. Lütfen daha eksiksiz bilgi için gümrük idarenizle iletişime geçin.
Hangi ödeme yöntemlerini kullanabilirim?
Birçok satıcı Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma imkânı sunmaktadır. Ödemenizi kredi kartı ya da havale ile bir emanet hesabına yaparsınız ve yaptığınız ödeme saatiniz elinize ulaşıncaya kadar emanet hesabında tutulur. Chrono24 ekibi her zaman sizin yanınızda olarak sorun yaşamadan saat satın almanızı sağlar.

Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma süreci hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz:
Her satıcı hangi ödeme imkânını sunacağına kendisi karar verir. Ödeme detaylarını belirlemek üzere satıcıyla iletişime geçin. Bazı satıcılar hangi ödeme imkânlarını sunduklarına ürün açıklamasında yer verirler.
Satıcı ürünü göndermeden önce havale ile ödeme yapmamı istiyor. Satıcıya güvenebilir miyim?
Eğer satıcı kurumsal satıcıysa:
Evet, kurumsal satıcıların önemli bir kısmı ürünü göndermeden önce havale ile ödeme yapmanızı talep eder. Chrono24 üzerinden satış yapan kurumsal satıcıların güvenilir satıcılar olmasına çok önem vermekteyiz. Chrono24 üzerinden satış yapan tüm kurumsal satıcıların bilgileri kayıt aşamasında ayrıntılı bir şekilde incelenir. Ticari sicil kaydı ve diğer kurumsal satıcıların verdiği referanslar kayıt için gerekli kriterlerden ikisidir. Dilerseniz saati teslim almak ve ödemeyi yapmak için güvenli bir mekanda satıcıyla buluşabilirsiniz. Chrono24'ün satış için sorumluluk kabul etmediğini göz önünde bulundurunuz.

Eğer satıcı Private Seller (bireysel satıcı) olarak satış yapıyorsa:
Bireysel satıcılardan saat satın alınması durumunda saati teslim almadan havale yapmak güvenli bir yöntem değildir. Bireysel satıcı bu yöntemde ısrar ediyorsa ve saati mutlaka satın almak istiyorsanız, satıcının ve teklifin güvenilirliğini iyice araştırın. Örneğin satıcıyla ilgili referans talep edebilir ya da saatin veya kişisel dokümanların resimlerini isteyebilirsiniz. Havale yöntemine alternatif olarak güvenli bir yerde buluşarak teslimatı ve ödemeyi burada eşzamanlı olarak yapabilirsiniz ya da güvenilir bir aracı kurumun sunduğu emanet hizmetini kullanabilirsiniz. Eğer satıcının güvenilir olmadığını düşünüyorsanız saati almaktan vazgeçmeniz daha yerinde bir tercih olacaktır.

Birçok satıcı Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma imkânı sunmaktadır. Ödemenizi bir emanet hesabına yaparsınız ve yaptığınız ödeme saatiniz elinize ulaşıncaya kadar emanet hesabında tutulur. Chrono24 ekibi her zaman sizin yanınızda olarak sorun yaşamadan saat satın almanızı sağlar. Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma süreci hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz:
Ürün satın alırken ödeme için emanet hizmetini kullanabilir miyim?
Birçok satıcı ödeme yöntemi olarak Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma süreci seçeneğini sunmaktadır. Saatiniz elinize ulaşana kadar yaptığınız ödeme emanet hesabında güven içinde saklanır. Saatiniz elinize ulaştıktan sonra satıcıya ödeme yapılır. Chrono24 ekibi her zaman sizin yanınızda olarak sorun yaşamadan saat satın almanızı sağlar. Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma süreci hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz:
Eğer satıcı Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma imkânı sunmuyorsa lütfen şu hususları dikkate alın:
Bu emanet hizmeti aracı kurumları, sadece size fikir vermek için örnek verilmiştir ve tarafımızca sunulmuş bir tavsiye değildir: www.escrow.com ve www.eco-treuhand.de. Yaşadığınız ülkede emanet hizmeti sunan ciddi aracı kurumlar muhtemelen bulunmaktadır. Emanet hizmeti sunan bir aracı kurum tercihi yaparken önceden bu kurumlar hakkında bilgi edinmelisiniz.

Emanet hizmetinin kullanılabilmesi için alıcının ve satıcının bu konuda anlaşmış olması gerekir. Bir aracı kurum üzerinden sağlanan emanet hizmetini kullanacaksanız tüm bilgileri direkt olarak emanet hizmetini sunan aracı kurumdan temin edin. Sadece satıcı tarafından size yollanan e-postalara göre hareket etmeyin.
Trusted Seller mührü satıcı hakkında neyi belirtir?
Chrono24'teki her tüccar, kayıt sırasında kimliği ve ciddiyeti açısından kapsamlı bir biçimde test edilir. Trusted Seller mührü, Chrono24›ün ve kullanıcıların deneyimlere göre sadece özel doğruluk ve güvenilirliğe sahip tüccarlara verilmektedir.

Trusted Seller ticari bir saat tüccarı olup belirli koşullara uymakla yükümlüdür.Bu koşullara mesela şunlar dahildir:

 • Platformda belirtilen ve Chrono24'e sunulan kişi ve firmayla ilgili bilgilerin gerçekle örtüşmesi
 • Yalnızca güvenilir kaynaklardan gelen orijinal ürünlerin ticaretinin yapılması
 • Ürünün durumunu gerçeğe uygun biçimde belirtmesi ve hem metin, hem de resimle gerektiği takdirde mevcut kusurlar konusunda uyarması
 • Chrono24 aracılığıyla E-posta ile alınan müşteri teklif taleplerine normalde 5 iş günü içinde cevap verilmesi.

Ticaretin dürüst bir şekilde yapılması en önemli husustur. Anlaşmazlıklar olması halinde tüccar, müşteriyle birlikte her iki tarafı da memnun kılan bir çözüm aramalıdır. Bir ya da birden çok koşulun ihlali, Trusted Seller mührünün geçici veya sürekli olarak kayıp edilmesine yol açabilir veya - ağır ihlaller söz konusu olduğunda - Chrono24 üyeliğinin kaybına neden olabilir.
Satıcı e-posta adresimi görebilecek mi?
Kişisel verilerin korunması için satıcıların ve alıcıların e-posta adresleri sistemimiz üzerinden yapılan iletişim sırasında gizlenmektedir. Bir satıcıyla iletişime geçtiğinizde kişisel e-posta adresiniz karşı tarafa gösterilmez. E-posta adresiniz sistemimiz tarafından otomatik olarak şifrelenir.

Satıcıyla bir anlaşmaya vardıysanız satıcı sizden iletişim bilgilerinizi talep edebilir. Sayfamız üzerinden iletişim bilgilerinizi ileteceğiniz formun linki size e-postayla gönderilecektir.

Şifrelenmiş e-posta adresi şu örnekteki gibi görünmektedir:
41d07ee4-9cb3-4893-ade2-012bb56efc88-1un98@reply.chrono24.com
Bazı satıcıların e-posta adresleri gizlenmişken, bazılarınınki gizlenmemiş. Bunun nedeni nedir?
Bazı ülkelerde satıcılar için şifrelenmiş iletişim sistemi kullanılmaya başlanmıştır. Bu ülkelerdeki satıcıların e-posta adresleri şifrelenmiş olarak gösterilmektedir. Kısa bir süre sonra iletişim sistemimiz tüm ülkelerde kullanılmaya başlanacaktır.

Saatlerin Chrono24'te bireysel satışı

Nasıl saat ilanı verebilirim?
Size sunduğumuz form sayesinde birkaç adımda ilanınızı oluşturabilirsiniz:
 1. Saatiniz hakkında detaylı bilgi verin. Saatiniz hakkında ne kadar detaylı bilgi verirseniz ilanınız o kadar fazla potansiyel alıcının ilgisini çeker.
 2. İlanınıza 4 adede kadar resim eklemeniz mümkündür. Kameranız kullanıma hazır olmalıdır. İlan ekleme işlemi sırasında bizim tarafımızdan belirlenmiş 2 saat ayarı görülecek şekilde saatinizin resmini çekmenizi ve bu resimleri saatin size ait olduğunu kanıtlayan güvenlik resimleri olarak yüklemenizi talep edeceğiz. Bu resimler ilanınızda da yer alacaktır.
 3. Kişisel bilgilerinizi ekleyin.
 4. Son adımda paylaştığınız bilgileri bir kez daha kontrol edin ve ilan ücretini ödeyin.
İlan ücreti ne kadardır ve ne gibi ödeme türleri bulunmaktadır?
Bireysel saat ilanları için ilanda belirtilen satış fiyatı üzerinden % 2,85 komisyon almaktayız. Satış fiyatından bağımsız olarak her ilan için en az 5,00 EUR ve en çok 299,00 EUR ilan ücreti ödenir. Saatiniz 6 ay içinde satılmazsa, ödediğiniz komisyonun tamamı size iade edilecektir. İlan ücretini Paypal, kredi kartı ya da havaleyle (EFT) ile ödeyebilirsiniz. Güncelleme 10/2015.
Para iade garantisi tam olarak nasıl çalışır?
Saatinizi 6 ay içinde satamazsanız, bizden ilan ücretini geri alırsınız. Bunun koşulları, saatinizin 6 ay boyunca Chrono24'te online olması, satılmamış olması ve halen size ait olması dahildir. Bunun için 6 ay sonra erdikten sonra, 4 hata içinde saatin halen sizde olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir.
Kişisel ilanlarımı nasıl düzenleyebilirim veya silebilirim?
Kişisel ilanlarınızı myChrono24 alanındaki "ilanlarım" bölümünde düzenleyebilirsiniz. İlgili linke tıklayarak ilanlarınızı değiştirebilir veya silebilirsiniz. Fiyat, üretici veya model konusunda değişiklik yapmak istediğiniz takdirde lütfen PrivateSeller@chrono24.com adresiyle iletişime geçin. İlanınızı siler silmez ilanın stoklarımızdan kalıcı olarak çıkarıldığını lütfen dikkate alın.
Satış işlemi nasıl gerçekleşir?
Chrono24 bir online pazar yeri olarak tüm dünyadaki saatseverleri bir araya getirmektedir. Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmeti kullanılarak yapılan satışlar dışında satış sürecinin taraflarından biri değiliz. Fiyat, ödeme ve gönderim şartları alıcı ve satıcı arasında belirlenir.

Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini bir ödeme yöntemi olarak sunmak mı istiyorsunuz? Buraya tıklayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
Alıcılara hangi ödeme yöntemlerini sunabilirim?
Bireysel satıcı olarak Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini kullanarak satış yapabilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanıp satış şansınızı arttırabilirsiniz. Ekibimiz saatinizi satarken her zaman size destek sağlayacak ve her zaman sizin yanınızda olacaktır. Emanet hizmeti satıcılar için tamamen ücretsizdir. Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini ödeme seçeneği olarak sunmak mı istiyorsunuz? Burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bu yöntemin dışında şu ödeme yöntemlerini sunabilirsiniz: Havale, PayPal ya da bir aracı kurum tarafından sağlanan emanet hizmeti. Önemli: Sattığınız ürünü paranızı almadan ve para hesabınıza geçmeden alıcıya göndermeyin.

Alıcıyla PayPal ödeme yöntemini kullanmak için anlaşmanız durumunda ödeme talebinizi göndermek için alıcının PayPal hesabına ait e-posta adresini bilmeniz gerekmektedir. Alıcının iletişim bilgilerini bir form aracılığıyla talep edebilirsiniz. Sistem üzerinden ve myChrono24 alanınızdaki mesajlar bölümü üzerinden size mesaj yollayan alıcıların her e-postasının içinde, iletişim bilgilerinin talebi için gerekli olan forma ulaşmanızı sağlayacak link bulunmaktadır.

Dilerseniz saati alıcıya kendiniz de teslim edebilirsiniz, ancak teslim yeri olarak güvenli bir yer seçmenizi öneririz.
Chrono24 saat satın alıyor mu?
Chrono24 bir online pazar yeri olarak tüm dünyadaki saatseverleri bir araya getirmektedir. Alım satım her zaman alıcı ve satıcı arasında gerçekleşir. Chrono24 ürünleri satın almaz, değer biçmez ya da kontrol etmez. Saatlerinizi bireysel kullanıcı ilanı üzerinden satmanızı tavsiye ederiz.
Ürünümü/saatimi satın almak isteyenlerin e-posta adreslerini satıcı olarak neden göremiyorum?
Kişisel verilerin korunması için satıcıların ve alıcıların e-posta adresleri sistemimiz üzerinden yapılan iletişim sırasında gizlenmektedir. E-posta adresleri sistemimiz tarafından otomatik olarak şifrelenmektedir. Bu şekilde sizi phishing saldırılarına ve diğer dolandırıcılık girişimlerine karşı korumuş oluyoruz.

Alıcıyla bir anlaşmaya vardıysanız, teslimat adresini ya da Paypal ödemesi için gerekli bilgileri öğrenmek için form üzerinden iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz. Sistem üzerinden size mesaj yollayan alıcıların her e-postasının içinde iletişim bilgilerinin talebi için gerekli olan forma ulaşmanızı sağlayacak link bulunmaktadır.

Şifrelenmiş e-posta adresi şu örnekteki gibi görünmektedir:
41d07ee4-9cb3-4893-ade2-012bb56efc88-1un98@reply.chrono24.com
Referans numarası nedir?
Referans numarası saatinizin modelini veya model çeşidini belirtmektedir ve birden çok rakam ya da harften oluşabilir. Bazı üreticilerde referans numarası saat kasasının arka kısmında, (kasa numarasıyla karıştırılmamalıdır), bandın kola dayandığı yerde ve ender olarak da kadrana işlenmiş şekilde bulunur. Her koşulda referans numarası saatinizin belgelerinde veya faturada bulunabilir halde olmalıdır.Referans numarasını bulamadığınız takdirde kadrandaki üreticinin adını İnternet›te arayın ve resimleri saatinizle karşılaştırın. Bu kısa araştırma size birçok durumda yardımcı olacaktır.

myChrono24

Neden myChrono24 kaydı yaptırmalıyım?

Özel Fırsatlar
Yalnızca myChrono24 kullanıcılarının görebildiği tekliflere erişim sağlarsınız. İlanın açıldığı ilk günlerde kişisel satıcıların sunduğu ürünlere özel erişim sağlarsınız.

Daha hızlı biçimde hedefe
myChrono24 kayıtlı kullanıcıların işini hafifletir. Herhangi bir onay işareti vermeniz gerekmez, otomatik tamamlama fonksiyonumuzla istediğiniz saati aramak daha da kolay hale gelir.

Her zaman güncel
Kayıtlı aramalarla hiçbir ilginç teklifi kaçırmayın. Aramanızı kaydedebilirsiniz ve yeni teklifler olduğunda sizi haberdar edeceğiz.

Piyasadaki gelişmelere hakim olun
Kişisel not defterinizle çekici teklifleri her zaman elinizin altında bulundurun.

Teklifleri rahatça yönetme
myChrono24 alanında tekliflerinizi tek merkezden ve görebileceğiniz şekilde yönetebilirsiniz.

İlginç teklifleri kolayca yeniden bulma
myChrono24 tarih bölümü, son gördüğünüz teklifleri otomatik olarak kaydeder. Böylece tekliflerinizi tekrar hızlıca bulabilirsiniz.

Kişisel ilanlarımı nasıl düzenleyebilirim veya silebilirim?
Kişisel ilanlarınızı myChrono24 alanındaki İlanlarım kısmından düzenleyebilirsiniz. İlgili linke tıklayarak ilanlarınızı değiştirebilir veya silebilirsiniz. Fiyat, üretici veya model konusunda değişiklik yapmak istediğiniz takdirde lütfen PrivateSeller@chrono24.com adresiyle iletişime geçin. İlanınızı siler silmez ilanın stoklarımızdan kalıcı olarak çıkarıldığını lütfen dikkate alın.
Kişisel bilgilerimi nasıl düzenleyebilirim?
Kişisel E-posta adresiniz (kullanıcı adı) ve şifrenizle myChrono24 alanına giriş yapın. Bilgilerim alanında ad, adres, telefon numarası veya şifreniz gibi kişisel bilgilerinizi düzenleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Ayarlar kısmında portal ve E-posta ayarlarınızı uyarlayabilir ve Chrono24'ten almak istediğiniz e-postalar için tercih ettiğiniz dili seçebilirsiniz. Burada aynı zamanda haber bültenimize abone olabilir veya üyelikten çıkabilirsiniz.

Saatlerin ticari olarak satışı

Kendimi nasıl ticari satıcı olarak kaydedebilirim?
Chrono24'te bir kaç adımda kurumsal satıcı olarak kaydınızı yaptırabilirsiniz:
 1. Kişisel bilgileri kaydetme
 2. Ödeme bilgilerini belirleme (kredi kartı veya Almanya'da SEPA otomatik ödeme de dahil)
 3. Onaylanacak belgelerini aktarma
Bundan sonra ilk tekliflerinizi yüklemeye başlayabilirsiniz. Fakat ilanlarınız yayına sunulmaya başlamadan önce satıcı hesabınız Chrono24 tarafından açılmış olmalıdır. Lütfen bu onaylamanın tüm bilgileriniz ile belgeleriniz kontrol edildikten sonra gerçekleştiğini dikkate alın. Bunun için aşağıdaki belgelerin kopyalarını ya belge yükleme ya da E-posta, faks veya posta yoluyla almamız gerekmektedir:
 • Ticari sicil kaydı veya işyeri tescil belgesi
 • Telefon faturası, elektrik faturası vb. şeklinde bir adres kanıtı
Chrono24'ü tam anlamıyla deneyebilmeniz için 30 günlük ücretsiz test aşamasından faydalanın.
Ticari satıcılar için hangi ücret seçenekleri mevcuttur?
Chrono24, farklı ihtiyaçlar için farklı paketler sunmaktadır. Paketler, sunulabilecek teklif sayısı ve teklif başına düşen resim sayısı ile birbirinden ayrılmaktadır. Bu fiyat modelleri, ek olarak arama sonuçları listesindeki konumu ve Chrono24 ana sayfasındaki TOP teklifleri etkilemektedir. Her ay veya bir yıllık ücreti önceden ödeyebilirsiniz. Tüm ayrıntıları burada bulabilirsiniz.
Kim Premium paket rezervasyonu yapabilir ve bu paket hangi avantajları sunmaktadır?
Premium paketi yalnızca en azından bir yıldır Chrono24'te kaydı bulunan tüccarlara sunmaktayız. Bunun için satıcı, bir Trusted Seller olmalıdır. Trusted Seller olmaya ilişkin koşulları ve mührü burada bulabilirsiniz.

Premium paket bazı avantajlar sunmaktadır. Tekliflerinizin ana sayfadaki ve arama sonuçları listelerindeki görünürlüğünü artırmakta olup, ilanlarınıza daha fazla resim ekleyebilirsiniz. Ek olarak tüm teklifler Premium Satıcı sembolüyle işaretlenecektir. Top teklifleriniz, sonuçlar listesinin bulunduğu ekranda TOP ile işaretlenir. Teklifler sayfasında ilgi duyan kişilere "Bu saatler sizin de ilginizi çekebilir" alanında yalnızca sizin saat teklifleriniz gösterilir. Ayrıca tekliflerinizin yanında diğer satıcıların reklamları görülmediğinden reklam içermeyen tekliflerden de faydalanmış olursunuz.
Tekliflerimi nasıl oluşturabilirim?
Saatleriniz için teklifleri ya kendiniz oluşturabilir, ya da web sayfanızdan aktarabilirsiniz.

Tüccar bölümünde tekliflerinizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Bunun için lütfen yeni teklif formunu doldurun. Soru anketimiz sizi hızlı bir biçimde saatinizin eksiksiz açıklamasına yönlendirecektir. Her teklif için, seçilen pakete göre, 6 ila 16 arasında resim yayınlayabilirsiniz.

Web sayfanızdan bilgilerin aktarılması 25 tekliften ve PRO listeleme hizmetinden sonra mümkündür. Bunun için bilgiler web sayfanızdan tam otomatik biçimde aktarılır ve her gün güncellenir.
Ürünümü/saatimi satın almak isteyenlerin e-posta adreslerini satıcı olarak neden göremiyorum?
Kişisel verilerin korunması için satıcıların ve alıcıların e-posta adresleri sistemimiz üzerinden yapılan iletişim sırasında gizlenmektedir. E-posta adresleri sistemimiz tarafından otomatik olarak şifrelenmektedir. Bu şekilde sizi phishing saldırılarına ve diğer dolandırıcılık girişimlerine karşı korumuş oluyoruz.

Alıcıyla bir anlaşmaya vardıysanız, teslimat adresini ya da Paypal ödemesi için gerekli bilgileri öğrenmek için form üzerinden iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz. Sistem üzerinden size mesaj yollayan alıcıların her e-postasının içinde iletişim bilgilerinin talebi için gerekli olan forma ulaşmanızı sağlayacak link bulunmaktadır.

Şifrelenmiş e-posta adresi şu örnekteki gibi görünmektedir:
41d07ee4-9cb3-4893-ade2-012bb56efc88-1un98@reply.chrono24.com

Chrono24 Alıcı Koruması

Chrono24 Alıcı Koruması nedir?
Chrono24'te sipariş verdiğiniz andan itibaren Chrono24 Alıcı Koruması'ndan yararlanmaya başlarsınız: Bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda destek ekibimize güvenebilirsiniz. Kurumsal satıcıyla birlikte sizi memnun edecek bir çözüm bulmanız için her zaman yanınızdayız. Bir sorunla karşılaşmanız durumunda saat elinize ulaştıktan sonra en geç 14 gün içinde bizimle iletişime geçin ().
Chrono24 Alıcı Koruması ne zaman geçerlidir?
Chrono24 üzerinden satış yapan bir kurumsal satıcıdan saat satın aldıysanız Chrono24 Alıcı Koruması'ndan her zaman yararlanabilirsiniz. Sipariş mutlaka Chrono24 sistemi üzerinden verilmelidir. Kurumsal satıcıyla doğrudan (örneğin telefon, e-posta, Messenger aracılığıyla ya da satıcıyla buluşma sonucu) varılan satış anlaşmaları ve yapılan ödemeler alıcı koruma uygulaması kapsamında değildir.

Bireysel satıcılardan yapılan alımlar da Chrono24 Alıcı Koruması kapsamında değildir.
Chrono24 Alıcı Koruması ne kadar süreyle geçerlidir?
Karşılaştığınız bir sorunu bildirmek için lütfen siparişiniz size teslim edildikten sonra en geç 14 gün içinde sipariş numaranızı belirterek bize başvurun ().

Trusted Checkout Hakkında Sorular

Satın Alma

Hangi durumlarda Trusted Checkout hizmetini kullanarak ürün satın alabilirim?
Trusted Checkout ile satın alınabilecek teklifler arama sonuçlarında ve teklif sayfalarında yeşil Trusted Checkout sembolüyle işaretlenmiştir.
Saat satın almadan önce Chrono24'e kayıt yaptırmak zorunda mıyım?
Evet. Bu sayede size en iyi şekilde yardımcı olabilir ve siparişinizin son durumu hakkında bilgilendirebiliriz.
Kurumsal satıcıyla doğrudan bağlantıya nasıl geçebilirim?
Ürünle ilgili sorularınız için kurumsal satıcının iletişim bilgilerini kullanarak onunla bağlantıya geçebilirsiniz. Trusted Checkout siparişinizle ile ilgili sorularınızı destek ekibimize telefonla (+1 646-887-3560) ya da e-postayla iletebilirsiniz ().
Trusted Checkout hizmeti için ne kadar ücret ödemeliyim?
Trusted Checkout hizmeti ücretsizdir.

Ödeme

Satın aldığım ürünün ödemesini nasıl yapabilirim?
Kredi kartıyla (VISA ya da MasterCard) veya banka havalesiyle ödemenizi yapabilirsiniz. Hangi ödeme yöntemini kullanabileceğiniz teklif sayfasında size gösterilecektir.

Ödeme işlemleri aracı kurum Mangopay üzerinden yürütülmektedir. Mangopay, Fransız Credit Mutuel Arkea bankasının bir iştiraki olup online pazar yerleri için ödeme çözümleri sunmaktadır.

Kargo

Ürün kargolama için ne kadar sürede hazır olur?
Trusted Checkout hizmeti kapsamında satışa sunulan ürünler hemen ya da kısa bir süre içinde kargolanmaya hazır ürünlerdir. Teklif sayfasında bu konu hakkında bilgi verilmektedir.
Kargo ücreti ne kadardır ve ürün ne zaman elime ulaşır?
Satın Alma Talebi
Satın alma talebinizi yollamanızdan sonra kurumsal satıcı size kargo süresi ve kargo ücreti hakkında bilgi de içeren bir teklif gönderecektir.

Hemen Satın Al
"Hemen Satın Al" aracılığıyla ürünü satın alırken ürünün kargolanmaya hazır olacağı tarih ve kargo ücreti teklif sayfasında gösterilecektir.
Ürün teslimatı hangi kargo firması tarafından yapılır?
Kurumsal satıcı ürünü kendi tercih ettiği kargo şirketiyle gönderir. Gönderi onayında ürünün hangi kargo şirketiyle gönderdiği bilgisi de yer almaktadır.
Gönderi takibi yapabilir miyim?
Ürün kargoya verildiğinde sizi bilgilendireceğiz ve satıcı tarafından bizimle paylaşılmışsa gönderi takip numarası da e-postayla size bildirilecektir.
Kargo sürecinde ürün çalınmaya ya da zarar görmeye karşı sigortalı mıdır?
Trusted Checkout aracığıyla satın alınan ürünler, satıcıyla ürünün sigorta yaptırılmadan gönderilmesini kararlaştırmadığınız sürece her zaman sigortalanmış olarak kargoya verilir.
Ürün hangi değere kadar sigortalı olarak kargolanır?
Ürün kural olarak tüm değeri üzerinden sigortalı olarak kargolanır.

Garanti

Trusted Checkout aracılığıyla satın aldığım ürünler için özel bir garanti hakkım mevcut mu?
Trusted Checkout aracılığıyla satın alınan ürünler için yasal garanti düzenlemeleri geçerlidir. Farklı bir garanti hakkı uygulaması bulunmamaktadır.

İade

Ürünü iade etmek istiyorsam ne yapmalıyım?
Ürünü hangi yolla iade edebileceğiniz hakkında bilgi almak için lütfen destek ekibimizle telefonla (+1 646-887-3560) ya da e-postayla () iletişime geçin.
Cayma hakkımı nasıl kullanabilirim?
Cayma talebinizi 14 gün içinde telefonla (+1 646-887-3560) ya da e-postayla () destek ekibimize bildirin. Cayma hakkı başvurunuz kayıt altına alındıktan sonra cayma talebinizin zamanında elimize ulaştığı onaylanacak ve cayma talebi süreci başlatılacaktır.
İade durumunda kargo ücretini kim öder?
Ürünün iade edilmesi durumunda kargo ücreti alıcı tarafından ödenir. Kargo ücretinin sigorta masraflarıyla beraber 250 Euro'ya kadar çıkabileceğini lütfen dikkate alınız. Sorularınız olması durumunda Chrono24 destek ekibine telefonla (+1 646-887-3560) ya da e-postayla () ulaşabilirsiniz.
Kişisel bilgilerim Chrono24'te güvende midir?
Evet. Kişisel bilgilerinizi saklamak için en yeni güvenlik teknolojilerini kullanmaktayız. Konu hakkında daha fazla bilgi almak için Veri Koruma Kurallarımızı inceleyebilirsiniz.
Kişisel bilgilerim üçüncü kişilere verilir mi?
Kişisel bilgilerinizi sadece satın alma talepleri ve sipariş süreçleri için kullanmaktayız. Kişisel bilgileriniz bu süreçlerin tarafı olmayan üçüncü kişilere kesinlikle verilmez. Konu hakkında daha fazla bilgi almak için Veri Koruma Kurallarımızı inceleyebilirsiniz.
Aramanıza uygun sonuç bulunamadı