Sorunuz var mı?

Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

Bir saat satın almak için ilan sayfasındaki yeşil "Satın al" butonuna tıklayın. Eğer henüz sayfaya giriş yapmadıysanız ya da kullanıcı hesabı oluşturmadıysanız öncelikle bu işlemleri yapmanız istenecektir. Daha sonra gönderim adresinizi yazın. "Ödeme detayı" sayfasında gönderim ücreti de dâhil olmak üzere toplam sipariş tutarını görebilirsiniz. Uluslararası siparişlerde gösterilen bu miktarın üzerine gümrük vergisi eklenebileceğini lütfen göz önünde bulundurun.

Uyarı: Uluslararası siparişlerde yetkili gümrük müdürlüğünden gümrük mevzuatı hakkında mutlaka önceden bilgi alın.

Yeni saatinizin ödemesini yapmak için şu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:

 • Ücretsiz emanet hizmeti üzerinden ödeme

  Satın aldığınız saat elinize ulaşıncaya kadar yaptığınız ödeme emanet hesabında saklanır. Ödemenizi kredi kartıyla (VISA ya da Mastercard) ya da banka havalesiyle yapabilirsiniz. Chrono24 ekibi ödemeden siparişinizin gönderilmesine kadar geçen sürede sorun yaşamamanız için her zaman yanınızdadır.

  Gönderim adresini yazdıktan sonra Genel Satış Koşulları'nı okuyun ve kabul edin. Daha sonra siparişi tamamlamak için "Bağlayıcı olarak sipariş ver" butonunu tıklayın.

  Alıcı Koruması kapsamında sunulan emanet hizmeti üzerinden ödemeyle ilgili burada daha fazla bilgi edinebilirsiniz: https://www.chrono24.com/info/checkout.htm

 • Ürün için belirlenmiş satış fiyatını satıcıya doğrudan ödeyin

  Chrono24'ün ücretsiz emanet hizmetini kullanmayı tercih etmediniz. Ödemeyi doğrudan satıcıya havale/eft yapın. Kredi kartıyla ödeme yapmanız mümkün değildir.

  Gönderim adresini yazdıktan sonra Genel Satış Koşulları'nı okuyun ve kabul edin. Daha sonra siparişi tamamlamak için "Bağlayıcı olarak sipariş ver" butonunu tıklayın. Satıcı siparişinizi aldıktan sonra tarafınıza e-posta ile ödeme bilgileri gönderilecektir. Ödemeniz hesaba geçtikten sonra satıcı ürünü gönderecektir.

 • Bireysel satıcıdan saat satın alma

  Bireysel satıcıdan saat satın alırken Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini kullanmak en güvenli yöntemdir. Yaptığınız ödeme saat elinize ulaşıncaya kadar güvenli bir emanet hesabında tutulur.

  Buraya tıklayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz: Bireysel satıcıdan saat satın alma

Satıcı siparişinizi işleme aldıktan sonra tarafınıza e-posta ile ödeme bilgileri gönderilecektir. Ödemeniz hesaba geçtikten sonra satıcı ürünü gönderecektir.

Arama sekmesi aracılığıyla hayallerinizdeki saati Chrono24'te rahatça bulabilirsiniz. Arama sonuçları ayrıca çok sayıda filtreleme imkanı sunar.

Arama sekmesi
Arama sekmesi en kolay ve en hızlı yolu sunar. Aranacak kelime girilirken otomatik olarak doldurulur ve tamamlanır.

Arama sonuçları sayfası
Arama sonuçları sayfası farklı filtreleme seçenekleri sunar. Örneğin, üretici, model, referans veya stok durumuna göre filtreleme yapabilirsiniz. Ayrıca arama sonuçları listesi, önem, fiyat ve oluşturma tarihine göre sıralanabilir.

Bu aramayı kaydet kısmına tıklayarak, e-posta aracılığıyla yeni ilanlardan haberdar olmak için bir arama emri belirleyebilirsiniz. Bu sırada seçtiğiniz filtre otomatik olarak kaydedilir.
Arama sekmesini kullanarak bir saati aradıktan sonra arama sonuçlarını filtreleri kullanarak daha fazla sınırlayabilirsiniz. Örneğin marka, model, kullanım durumu ve materyal filtrelerini kullanabilirsiniz. Daha fazla butonuna tıklayarak ek filtreleme seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz. Her bir filtre kategorisinde çok sayıda seçeneği aynı anda kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz bir filtreyi devre dışı bırakmak için kutudaki işareti kaldırmanız yeterlidir.

Listenin sağ üst kısmında yer alan tercihleri kullanarak sonuçları sıralayabiliriz: Fiyat, ilanın yayın tarihi, ilgi ve beğeni seçeneklerini kullanabilirsiniz. Standart sıralamayı myChrono24 alanınızda Ayarlar menüsünden değiştirebilirsiniz.
Evet. Bu sayede size en iyi şekilde yardımcı olabilir ve siparişinizin son durumu hakkında sizi bilgilendirebiliriz.
Fiyat satıcı tarafından ilanda belirlendiği şekliyle gösterilir. Ancak gümrük masrafları, vergi, gönderim ve sigorta ücretleri gibi ek ödemelerin yapılması gerekebilir.

Tam fiyat ve muhtemel masraflar hakkında bilgi almak için lütfen satıcıyla iletişime geçin. Satıcı size gümrük formalitelerinin kargo şirketi tarafından yerine getirilip getirilemeyeceği hakkında da bilgi verebilir. Ülkenizin uyguladığı gümrük kuralları hakkında bilgi almak için lütfen ilgili gümrük müdürlüğüne başvurun.

Avrupa Birliği sınırları içinde saat satışı gümrüğe tabi değildir. Üçüncü bir ülkeden, örneğin ABD'den Avrupa Birliği'ne yapılan satışlarda fiyata düşük miktarda gümrük vergisi ve katma değer vergisi eklenecektir. Daha fazla bilgi almak için lütfen ilgili gümrük müdürlüğüne başvurun.

Satıcıların çoğu fiyat teklifi yapılmasını kabul etmektedir. Satıcıya fiyat önerisinde bulunmak için ilan sayfasında "Fiyat Önerisinde Bulun" butonuna tıklayın. Daha sonra fiyat teklifinizi ve gönderim adresinizi yazın. Genel Satış Koşulları'nı okuyup kabul ettikten sonra "Fiyat teklifi gönder" butonunu tıklayın. Satıcı teklifinizi değerlendirdikten sonra sizinle iletişime geçecektir.

Satıcı fiyat teklifi yapılmasını genel olarak kabul etmiyorsa bu seçenek size sunulmaz.
Bir saatin satış fiyatı çeşitli bileşenlerden oluşur. İlk faktör saatin piyasa fiyatıdır. Öte yandan, paketleme, sigorta, nakliye, KDV ve ithalat satış vergisi gibi ek maliyetler de satış fiyatını etkiler. Saatinizi yurt içinde veya yurt dışında bulunan bir satıcıdan sipariş edip etmemenize bağlı olarak ek ücretler değişebilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen satıcıyla iletişim kurun.
Fiyat satıcı tarafından ilanda belirlendiği şekliyle gösterilir. Ancak gümrük masrafları, vergi, gönderim ve sigorta ücretleri gibi ek ödemelerin yapılması gerekebilir.

Tam fiyat ve muhtemel masraflar hakkında bilgi almak için lütfen satıcıyla iletişime geçin. Satıcı size gümrük formalitelerinin kargo şirketi tarafından yerine getirilip getirilemeyeceği hakkında da bilgi verebilir. Ülkenizin uyguladığı gümrük kuralları hakkında bilgi almak için lütfen ilgili gümrük müdürlüğüne başvurun.

Avrupa Birliği sınırları içinde saat satışı gümrüğe tabi değildir. Üçüncü bir ülkeden, örneğin ABD'den Avrupa Birliği'ne yapılan satışlarda fiyata düşük miktarda gümrük vergisi ve katma değer vergisi eklenecektir. Daha fazla bilgi almak için lütfen ilgili gümrük müdürlüğüne başvurun.

Ücretsiz emanet hizmeti üzerinden ödeme

Kredi kartınızla (VISA ya da Mastercard) ya da banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme bilgileri siparişinizi verdikten sonra tarafınıza bildirilecektir. Siparişinizin ödemesini PayPal ile yapmanız şu an için ne yazık ki mümkün değildir. Alıcı Koruması kapsamında sunulan emanet hizmeti üzerinden ödemeyle ilgili burada daha fazla bilgi edinebilirsiniz:https://www.chrono24.com.tr/about-us.htm Ürün için belirlenmiş satış fiyatını satıcıya doğrudan ödeyin Satış fiyatını satıcıya doğrudan ödemeyi havale/eft ile yapabilirsiniz. Kredi kartıyla ödeme yapmanız mümkün değildir. Bireysel satıcıdan saat satın alma Bireysel satıcıdan saat satın alırken Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini kullanmak en güvenli yöntemdir. Yaptığınız ödeme saat elinize ulaşıncaya kadar güvenli bir emanet hesabında tutulur. Buraya tıklayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz: {0}Bireysel satıcıdan saat satın alma{1} Uyarı: Uluslararası siparişlerde yetkili gümrük müdürlüğünden gümrük mevzuatı hakkında mutlaka önceden bilgi alın.
Güvenli ödeme için Chrono24 emanet hesabını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kredi kartı veya PayPal ile yaptığınız ödemelerde lütfen şu noktalara dikkat edin:

Kredi kartıyla online alışveriş yaparken bazı güvenlik kurallarına dikkat ederek kendinizi daha fazla güvenceye alabilirsiniz. Şifrelenmiş bir bağlantı kullandığınızdan emin olun. Şifreli bir bağlantı kullandığınızdan internet tarayıcınızın adres kısmında https ve kilit sembolünü bulunduğunu kontrol ederek emin olabilirsiniz. Kredi kartı hesap özetlerinizi düzenli olarak kontrol edin. Birçok banka ödemeleriniz için sıfır yükümlülük politikası uygulamaktadır. Bu durumda müşteri dolandırıcılık halinde ortaya çıkan zarardan sorumlu tutulmaz. Kredi kartınızın izniniz dışında kullanıldığını tespit ettiğiniz anda en kısa süre içinde bankanıza başvurun. PayPal üzerinden yaptığınız ödemelerin şartları konusunda lütfen dorudan PayPal ile bağlantı kurun. PayPal ile ödeme yapılırken "Arkadaşlar ve Aile" seçeneğini tercih etmeniz durumunda PayPal Alıcı Koruması'ndan yararlanmanız mümkün değildir.
Temel prensip olarak Chrono24 emanet hesabını önermekteyiz. Eğer bu seçenek mümkün değilse Chrono24 üzerinden satış yapan kurumsal satıcılarımıza güvenebilirsiniz. Tüm kurumsal satıcılarımızın bilgileri kayıt aşamasında ayrıntılı bir şekilde incelenir. Ticari sicil kaydı ve diğer kurumsal satıcıların verdiği referanslar kayıt için gerekli kriterlerden ikisidir. Kurumsal bir satıcı teslimattan önce havale ile ödeme yapılmasını istiyorsa genellikle güvenilirdir.

Bireysel satıcılardan saat satın alınması durumunda saati teslim almadan havale yapmak güvenli bir yöntem değildir. Bireysel satıcı bu yöntemde ısrar ediyorsa ve saati mutlaka satın almak istiyorsanız, satıcının ve teklifin güvenilirliğini iyice araştırın. Örneğin satıcıyla ilgili referans talep edebilir ya da saatin veya kişisel dokümanların resimlerini isteyebilirsiniz. Havale yöntemine alternatif olarak güvenilir bir aracı kurumun sunduğu emanet hizmetini kullanabilirsiniz. Eğer satıcının güvenilir olmadığını düşünüyorsanız saati almaktan vazgeçmeniz daha yerinde bir tercih olacaktır.

Birçok satıcı Chrono24 üzerinden ödeme ve satın alma imkânı sunmaktadır. Ödemenizi bir emanet hesabına yaparsınız ve yaptığınız ödeme saatiniz elinize ulaşıncaya kadar emanet hesabında tutulur. Chrono24 ekibi her zaman sizin yanınızda olarak sorun yaşamadan saat satın almanızı sağlar. Chrono24 emanet hizmeti hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

Alıcı korumasını kullanarak yaptığınız satın almalar için 14 günlük yasal fesih hakkı mevcuttur. Ödemeyi doğrudan kurumsal satıcıya yaptığınız durumlarda, satıcının iade şartları hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Bireysel satıcılar ve alıcılar arasında gerçekleşen alım/satım işlemlerinde yasa tarafından belirlenmiş bir iade hakkı bulunmamaktadır. Ancak aldığınız ürünle ilgili şikayetinizi teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde Chrono24'e iletebilirsiniz.
Siparişin iade edilmesi durumunda, geri gönderim için doğacak masrafları üstlenirsiniz. Sigorta için de ödeme yapmanız gerekeceği için kargo ücretinin 250 Euro'ya kadar çıkabileceğini lütfen unutmayın.
Emanet hizmetini kullanarak ödeme yaptığınızda iade hakkınızı kullanmak isterseniz, ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde +49 721 96693-920 numaralı telefonla ya da e-posta adresi aracılığıyla destek ekibimizle iletişime geçin. Cayma talebinizin zamanında elimize ulaştığı kayıt altına alınarak süreç başlatılacaktır.

Kurumsal satıcıya ya da bireysel satıcıya ürün için doğrudan ödeme yaptıysanız ücret iadesi için lütfen satıcıyla iletişime geçin.

Bireysel satıcılardan satın alınan ürünler için yasalarla düzenlenmiş cayma hakkı bulunmadığını lütfen göz önünde bulundurun.

Trusted Checkout, hayalinizdeki saati satın alırken kullanabileceğiniz en güvenli yöntemdir. İstediğiniz saati sipariş ettikten sonra ödemenizi emanet hesabına yaparsınız. Satıcıya ancak siz saati teslim aldıktan sonra ödeme yapılır. Chrono24 ekibi saat satın alırken her zaman yanınızdadır ve tüm süreçlerin sorunsuz bir şekilde gerçeklemesi için çalışır.

Trusted Checkout hakkında daha fazla bilgi edinin: https://www.chrono24.com.tr/about-us.htm
Chrono24 Alıcı Koruması hizmeti sizin için ücretsizdir. Sadece American Express (Amex) kartıyla yaptığınız ödemeler için ek ücret alınır. Bu ek ücretin alınmasının nedeni bu ödeme türü için hizmet sağlayıcı kurum tarafından yüksek masraflar talep edilmesidir. Satın alma sürecinde seçmiş olduğunuz ödeme türüne göre hesaplanan masrafı görebilirsiniz.
Alıcı Koruması aracılığıyla satın alınan ürünler için yasal garanti düzenlemeleri geçerlidir. Farklı bir garanti hakkı uygulaması bulunmamaktadır.
Alıcı Koruması hizmetinin sunulduğu ilanlar için ilan sayfasında yer alan yeşil renkteki Alıcı Koruması sembolü yer alır.
Bireysel satıcıdan saat satın alırken Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini kullanmak en güvenli yöntemdir. Yaptığınız ödeme saat elinize ulaşıncaya kadar güvenli bir emanet hesabında tutulur. Satıcıyla yaptığınız anlaşmada bir sorun yaşandığında Chrono24 ekibi her zaman yanınızdadır.

Bireysel satıcı Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmeti üzerinden ödeme imkanı sunmuyorsa güvenli bir mekanda onunla buluşmanızı öneririz. Saatin gerçek olup olmadığını kontrol edebilecek bir kurumsal saat satıcısında buluşarak saati satın almak en güvenli yöntemdir. Diğer alternatifler PayPal ile ödeme yapmak ya da bir aracı kurum tarafından sunulan emanet hizmetini kullanmaktır. Lütfen sadece Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini ödeme yöntemi olarak sunan bireysel satıcıların tarafımızdan kontrol edildiğini göz önünde bulundurun. Bir bireysel satıcıdan saat satın alırken teklifi ve satıcının şartlarını çok iyi bir şekilde inceleyin.
Chrono24'te satış yapan tüm kurumsal satıcıların kimliği ve ticari ciddiyeti kayıt sırasında denetlenmektedir. Denetleme işlemi sırasında ticaret sicili ve diğer kurumsal satıcıların referansları gibi bilgiler incelenmektedir. Müşteriler tarafından satıcı hakkında paylaşılan yorumlar da değerlendirmenin sürekli bir parçasıdır.
Chrono24'te satış yapan tüm kurumsal satıcıların kimliği ve ticari ciddiyeti kayıt sırasında denetlenmektedir. Trusted Seller ünvanını taşıyan satıcılar güvenilirliklerini yaptıkları çok sayıda satışla kanıtlamışlardır.

Trusted Seller olarak adlandırılan kurumsal satıcılar belirli şartlara uymayı kabul eder. Bu şartlar şunlardır:

 • Platforma sunulan ve Chrono24'a şirket ve şirket sahipleri hakkında verilen bilgilerin doğru olması
 • Sadece güvenilir yollardan temin edilmiş orijinal ürünlerin satılması
 • Satılan ürünün kullanım durumu hakkında doğru bilgi verilmesi, üründe bir arıza ya da zarar durumu sözkonusuysa ilanda bunun açıklama metninde ve ilan resimlerinde yer alması
 • Chrono24 üzerinden gönderilen müşteri taleplerine en geç 5 iş günü içinde cevap verilmesi.

Ticari işlemlerin dürüst bir şekilde gerçekleşmesi her zaman en ön planda tutulur. Anlaşmazlık çıkması durumunda kurumsal satıcı müşteriyle her iki tarafı da memnun eden bir çözüm aramalıdır. Bu şartlardan birine ya da birkaçına aykırı davranışlar Trusted Seller mührünün geçici ya da sürekli kaybına veya çok ağır ihlal durumunda Chrono24 üyeliğinin son verilmesine neden olabilir.
Kurumsal saat satıcıları Chrono24 kullanıcılarına başka kurumsal satıcıları tavsiye edebilir. Tavsiye sayısı en fazla 10 adetle sınırlıdır. Sadece Trusted Seller ünvanına sahip satıcılar başka kurumsal satıcıları tavsiye edebilir ve başka satıcılar tarafından tavsiye edilebilirler.
Garanti vaadi, satıcı veya üretici tarafından sağlanan ve koşulsuz tazminatı garanti eden ek bir gönüllü hizmettir. Garanti vaadi genellikle belirli parçaların veya tüm saatin önceden tanımlanmış bir süre boyunca işlevsel olacağını ifade eder.

Online satış yapan satıcılar da belirli hizmetler için garanti vermektedir. Hangi garantilerin satıcı tarafından karşılandığını ve ne kadar geçerli olduklarını önceden öğrenin. Saati satın aldıktan sonra garanti kartının tarihli ve damgalanmış veya imzalı olduğundan ve makbuzun garanti kartıyla eşleştiğinden emin olun. Aksi takdirde, garanti kartı kabul edilmeyebilir.
Chrono24 satış şartnamesi uyarınca kurumsal satıcıların replika ya da taklit ürün satmaları kesinlikle yasaktır. Bütün kurumsal satıcılar satışa sundukları saatin orijinal olup olmadığını araştırmak ve yayınladıkları ilanda eğer saat üretici firma tarafından satışa sunulduğu ilk halinden farklı bir durumdaysa (çizik, renk değişikliği, hasar vb) açıklayıcı bilgi vermekle yükümlüdür. Diğer ayrıntıları orijinallik garantisi koşullarında bulabilirsiniz.
Satıcıların Chrono24'te sahte (replika) saat satması kesinlikle yasaktır. Kurumsal satıcılar tarafımızdan denetlenir ve birçoğu uzun yıllardır Chrono24'te lüks saatler satmaktadır. Trusted Seller mührü kurumsal satıcının ciddiyetini gösteren ek bir işarettir. Bir kurumsal satıcının sahte (replika) saat sattığı tespit edilirse, bu satıcının hesabı erişime kapatılır.

Hayalinizdeki saati satın almadan önce saatin piyasa değerini araştırmanızı tavsiye ederiz. Rolex, Breitling, ve diğer lüks markaların saatlerini birkaç yüz Euro ödeyerek satın almanız mümkün değildir. Genel kural olarak, eğer bir teklif gerçek olamayacak kadar iyiyse ya da saatin orijinalliğiyle ilgili şüpheleriniz varsa satın almadan vazgeçin ve durumu bize ilanda yer alan "İlanı bildir" butonuyla bildirin.

Lütfen orijinal saatlerin bazı parçalarının tamir edilirken değiştirildiğini ve her zaman üretici firmanın kullandığı parçalarla birebir aynı olmadığını dikkate alın. Özellikle vintage modeller için her zaman orijinal yedek parçaları bulmak mümkün olamayabilir. Bu durumda satıcılar parçaların tamir amaçlı olarak değiştirildiğini kanıtlamakla yükümlüdür.
Şüpheli bulduğunuz bir ürünü ilan sayfasındaki linki kullanarak bildirebilirsiniz. İlanı bildir linkini ilanın detaylar bölümünün altında bulabilirsiniz. Lütfen şüphelendiğiniz noktaları ayrıntılı bir şekilde yazın. Bildiriminizi inceledikten sonra gerek görülmesi halinde önlemler alınacaktır.
Garanti vaadi, satıcı veya üretici tarafından sağlanan ve koşulsuz tazminatı garanti eden ek bir gönüllü hizmettir. Garanti vaadi genellikle belirli parçaların veya tüm saatin önceden tanımlanmış bir süre boyunca işlevsel olacağını ifade eder.

Online satış yapan satıcılar da belirli hizmetler için garanti vermektedir. Hangi garantilerin satıcı tarafından karşılandığını ve ne kadar geçerli olduklarını önceden öğrenin. Saati satın aldıktan sonra garanti kartının tarihli ve damgalanmış veya imzalı olduğundan ve makbuzun garanti kartıyla eşleştiğinden emin olun. Aksi takdirde, garanti kartı kabul edilmeyebilir.

Chrono24'te sipariş verdiğiniz andan itibaren Chrono24 Alıcı Koruması'ndan yararlanmaya başlarsınız: Bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda destek ekibimize güvenebilirsiniz. Kurumsal satıcıyla birlikte sizi memnun edecek bir çözüm bulmanız için her zaman yanınızdayız. Bir sorunla karşılaşmanız durumunda saat elinize ulaştıktan sonra en geç 14 gün içinde bizimle iletişime (support@chrono24.com) geçin.

Alıcı koruması ile ilgili diğer bilgileri burada bulabilirsiniz: Chrono24 Alıcı Koruması
Emanet hizmetini kullanarak ödeme yaptığınızda iade hakkınızı kullanmak isterseniz, ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde +49 721 96693-920 numaralı telefonla ya da e-posta adresi aracılığıyla destek ekibimizle iletişime geçin. Cayma talebinizin zamanında elimize ulaştığı kayıt altına alınarak süreç başlatılacaktır.

Kurumsal satıcıya ya da bireysel satıcıya ürün için doğrudan ödeme yaptıysanız ücret iadesi için lütfen satıcıyla iletişime geçin.

Bireysel satıcılardan satın alınan ürünler için yasalarla düzenlenmiş cayma hakkı bulunmadığını lütfen göz önünde bulundurun.
Garanti vaadi, satıcı veya üretici tarafından sağlanan ve koşulsuz tazminatı garanti eden ek bir gönüllü hizmettir. Garanti vaadi genellikle belirli parçaların veya tüm saatin önceden tanımlanmış bir süre boyunca işlevsel olacağını ifade eder.

Online satış yapan satıcılar da belirli hizmetler için garanti vermektedir. Hangi garantilerin satıcı tarafından karşılandığını ve ne kadar geçerli olduklarını önceden öğrenin. Saati satın aldıktan sonra garanti kartının tarihli ve damgalanmış veya imzalı olduğundan ve makbuzun garanti kartıyla eşleştiğinden emin olun. Aksi takdirde, garanti kartı kabul edilmeyebilir.
Chrono24 Alıcı Koruması, saatinizi siparişten olası iade işlemine kadar kapsamlı bir şekilde korunmanızı sağlayan çeşitli güvenlik hizmetlerini içerir:

 • Emanet hizmeti üzerinden ödeme
 • Orijinallik Garantisi
 • 14 gün içinde yasal cayma hakkı
 • Gelişmiş kurumsal satıcı satış şartları
 • Sigortalı gönderim
 • Kalite & Güvenlik Ekibi


Chrono24 Alıcı Koruması ile ilgili diğer bilgileri burada bulabilirsiniz: https://www.chrono24.com.tr/about-us.htm.
Emanet hizmetini kullanarak ödeme yaptığınızda iade hakkınızı kullanmak isterseniz, ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde +49 721 96693-920 numaralı telefonla ya da e-posta adresi aracılığıyla destek ekibimizle iletişime geçin. Cayma talebinizin zamanında elimize ulaştığı kayıt altına alınarak süreç başlatılacaktır.

Kurumsal satıcıya ya da bireysel satıcıya ürün için doğrudan ödeme yaptıysanız ücret iadesi için lütfen satıcıyla iletişime geçin.

Bireysel satıcılardan satın alınan ürünler için yasalarla düzenlenmiş cayma hakkı bulunmadığını lütfen göz önünde bulundurun.
Chrono24 Alıcı Koruması hizmeti sizin için ücretsizdir. Sadece American Express (Amex) kartıyla yaptığınız ödemeler için ek ücret alınır. Bu ek ücretin alınmasının nedeni bu ödeme türü için hizmet sağlayıcı kurum tarafından yüksek masraflar talep edilmesidir. Satın alma sürecinde seçmiş olduğunuz ödeme türüne göre hesaplanan masrafı görebilirsiniz.
Alıcı Koruması aracılığıyla satın alınan ürünler için yasal garanti düzenlemeleri geçerlidir. Farklı bir garanti hakkı uygulaması bulunmamaktadır.
Alıcı Koruması hizmetinin sunulduğu ilanlar için ilan sayfasında yer alan yeşil renkteki Alıcı Koruması sembolü yer alır.
Bireysel satıcıdan saat satın alırken Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini kullanmak en güvenli yöntemdir. Yaptığınız ödeme saat elinize ulaşıncaya kadar güvenli bir emanet hesabında tutulur. Satıcıyla yaptığınız anlaşmada bir sorun yaşandığında Chrono24 ekibi her zaman yanınızdadır.

Bireysel satıcı Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmeti üzerinden ödeme imkanı sunmuyorsa güvenli bir mekanda onunla buluşmanızı öneririz. Saatin gerçek olup olmadığını kontrol edebilecek bir kurumsal saat satıcısında buluşarak saati satın almak en güvenli yöntemdir. Diğer alternatifler PayPal ile ödeme yapmak ya da bir aracı kurum tarafından sunulan emanet hizmetini kullanmaktır. Lütfen sadece Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini ödeme yöntemi olarak sunan bireysel satıcıların tarafımızdan kontrol edildiğini göz önünde bulundurun. Bir bireysel satıcıdan saat satın alırken teklifi ve satıcının şartlarını çok iyi bir şekilde inceleyin.
Vergiler ya da masraflar yetkili gümrük birimi tarafından hesaplanır ve ödemenin ürün ülkeye ulaştığında yapılması gerekir. Vergi ve masraflar genellikle teslimat sırasında kargo firmasına ödenir.
Fiyat satıcı tarafından ilanda belirlendiği şekliyle gösterilir. Ancak gümrük masrafları, vergi, gönderim ve sigorta ücretleri gibi ek ödemelerin yapılması gerekebilir.

Tam fiyat ve muhtemel masraflar hakkında bilgi almak için lütfen satıcıyla iletişime geçin. Satıcı size gümrük formalitelerinin kargo şirketi tarafından yerine getirilip getirilemeyeceği hakkında da bilgi verebilir. Ülkenizin uyguladığı gümrük kuralları hakkında bilgi almak için lütfen ilgili gümrük müdürlüğüne başvurun.

Avrupa Birliği sınırları içinde saat satışı gümrüğe tabi değildir. Üçüncü bir ülkeden, örneğin ABD'den Avrupa Birliği'ne yapılan satışlarda fiyata düşük miktarda gümrük vergisi ve katma değer vergisi eklenecektir. Daha fazla bilgi almak için lütfen ilgili gümrük müdürlüğüne başvurun.
Başka bir ülkeden bir ürün satın aldığınızda gümrük vergisi ve katma değer vergisi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ödenmesi gereken vergi miktarları gümrük otoriteleri tarafından hesaplanır ve ürün ülkeye giriş yaptığında ödenmesi gerekir. Daha fazla bilgi almak için gümrük müdürlüklerine başvurabilirsiniz.
Satıcı ürünün özellikleri ve durumu, varsa ürünle beraber gönderilen diğer içerik (örneğin kutu, belgeler vb.), ürünün stok durumu hakkında tüm sorularınızı cevaplayacaktır. Satıcıya soru sormak için lütfen "Satıcıyla iletişime geçin" butonuna tıklayın.
Arama sekmesi aracılığıyla hayallerinizdeki saati Chrono24'te rahatça bulabilirsiniz. Arama sonuçları ayrıca çok sayıda filtreleme imkanı sunar.

Arama sekmesi
Arama sekmesi en kolay ve en hızlı yolu sunar. Aranacak kelime girilirken otomatik olarak doldurulur ve tamamlanır.

Arama sonuçları sayfası
Arama sonuçları sayfası farklı filtreleme seçenekleri sunar. Örneğin, üretici, model, referans veya stok durumuna göre filtreleme yapabilirsiniz. Ayrıca arama sonuçları listesi, önem, fiyat ve oluşturma tarihine göre sıralanabilir.

Bu aramayı kaydet kısmına tıklayarak, e-posta aracılığıyla yeni ilanlardan haberdar olmak için bir arama emri belirleyebilirsiniz. Bu sırada seçtiğiniz filtre otomatik olarak kaydedilir.
Chrono24'te satış yapan tüm kurumsal satıcıların kimliği ve ticari ciddiyeti kayıt sırasında denetlenmektedir. Denetleme işlemi sırasında ticaret sicili ve diğer kurumsal satıcıların referansları gibi bilgiler incelenmektedir. Müşteriler tarafından satıcı hakkında paylaşılan yorumlar da değerlendirmenin bir parçasıdır.
Bir satıcı hemen yanıt vermezse, bunun birkaç nedeni olabilir. Chrono24, farklı ülkelerden satıcıların bulunduğu uluslararası bir çevrimiçi platformdur. Birçok kurumsal satıcı ulusal bayramlarda ve diğer tatil dönemlerinde kapalıdır. Taleplerin çok olduğu dönemlerde de talepleriniz biraz gecikmeyle cevaplanabilir. Lütfen iletişim formunun yanında listelenen dillerden biriyle satıcıyla iletişim kurduğunuzdan ve mesajlarınıza yanıt vermeleri için zaman verdiğinizden emin olun.
Önemli saat terimlerinin açıklamasını saat terimleri sözlüğünde bulabilirsiniz.

Hayalinizdeki saati Chrono24'te bulmanızın en kolay yolu arama özelliğini kullanmaktır. Arama yaptıktan sonra "model", üretim yılı" ya da "fiyat" gibi filtreleme seçeneklerini kullanarak aramanızı sınırlandırabilirsiniz.

Yaptığınız bir aramayı kaydedebilirsiniz. Arama kriterlerinize uygun yeni sonuçlar bulunduğunda sizi bilgilendireceğiz.
myChrono24 alanınızda Kayıtlı Aramalar başlığı altında kaydettiğiniz aramaları bulabilirsiniz. Burada her bir aramanız için güncel sonuçları görebilir, arama kriterlerini değiştirebilir, aramaları silebilir, arama bildirimlerini etkinleştirebilir ya da iptal edebilirsiniz. Düzenle butonuna tıklayarak aramaları yeniden adlandırabilirsiniz.
Chrono24 hesabınızda "Not defteri" başlığı altında daha hızlı ulaşabilmek için kaydettiğiniz ilanları bulabilirsiniz. İlanın sağ üst köşesindeki kalp işaretine tıklayarak bu ilanı not defterinize kaydedebilirsiniz. Kalp işaretine tekrar basarsanız ilan not defterinizden silinir. Kaydettiğiniz ilanlardan biri yayından kaldırılırsa bu ilanı yeniden görüntüleyemezsiniz.
Bireysel satıcıdan saat satın alırken Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini kullanmak en güvenli yöntemdir. Yaptığınız ödeme saat elinize ulaşıncaya kadar güvenli bir emanet hesabında tutulur. Satıcıyla yaptığınız anlaşmada bir sorun yaşandığında Chrono24 ekibi her zaman yanınızdadır.

Bireysel satıcı Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmeti üzerinden ödeme imkanı sunmuyorsa güvenli bir mekanda onunla buluşmanızı öneririz. Saatin gerçek olup olmadığını kontrol edebilecek bir kurumsal saat satıcısında buluşarak saati satın almak en güvenli yöntemdir. Diğer alternatifler PayPal ile ödeme yapmak ya da bir aracı kurum tarafından sunulan emanet hizmetini kullanmaktır. Lütfen sadece Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini ödeme yöntemi olarak sunan bireysel satıcıların tarafımızdan kontrol edildiğini göz önünde bulundurun. Bir bireysel satıcıdan saat satın alırken teklifi ve satıcının şartlarını çok iyi bir şekilde inceleyin.
Emanet hizmetini kullanarak ödeme yaptığınızda iade hakkınızı kullanmak isterseniz, ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde +49 721 96693-920 numaralı telefonla ya da e-posta adresi aracılığıyla destek ekibimizle iletişime geçin. Cayma talebinizin zamanında elimize ulaştığı kayıt altına alınarak süreç başlatılacaktır.

Kurumsal satıcıya ya da bireysel satıcıya ürün için doğrudan ödeme yaptıysanız ücret iadesi için lütfen satıcıyla iletişime geçin.

Bireysel satıcılardan satın alınan ürünler için yasalarla düzenlenmiş cayma hakkı bulunmadığını lütfen göz önünde bulundurun.
Siparişin iade edilmesi durumunda, geri gönderim için doğacak masrafları üstlenirsiniz. Sigorta için de ödeme yapmanız gerekeceği için kargo ücretinin 250 Euro'ya kadar çıkabileceğini lütfen unutmayın.

Gönderim adresini değiştirmek istiyorsanız yeni adresi lütfen aşağıdaki "Chrono24 destek ekibiyle iletişime geç" butonunu kullanarak gönderin. Gerekli değişiklikler tarafımızdan yapılacaktır.

Kredi kartıyla yapılan ödemeler sonrasında birkaç dakika içinde ödemeyle ilgili bir sistem mesajı gönderilmektedir. Ödeme onayı mesajı almamanız ya da bir hata mesajıyla karşılaşmanız durumunda bunun nedeni şunlar olabilir:

1. Kartınızın 3D Secure (VerifiedByVisa/ Mastercard Secure Code) sistemine kayıtlı olmayabilir. Bu konuyla ilgili olarak bankanızdan bilgi alabilirsiniz.

2. Kredi kartı harcama limitinizi aşmış olabilirsiniz. Harcama limitinizi bankanıza başvurarak yükseltebilirsiniz.

Ödeme yaptığınız için teşekkür ederiz. myChrono24 alanınızda yer alan "Satın al" bölümünde "Evet, ödeme yaptım" butonuna tıklayarak ödeme yaptığınızı bildirebilirsiniz.

Ödemeniz hesabımıza geçtiğinde sizi bilgilendireceğiz. Lütfen ödeme yapmanız gerektiğini bildiren mesajları dikkate almayın. Bu mesajlar otomatik olarak oluşturulmaktadır ve ödemeniz elimize ulaştığında mesaj gönderimi sona erecektir.

Lütfen dikkat: Havale işlemleri 2-3 iş günü sürmektedir.

Ürünün stok durumu ve teslimat süresiyle ilgili bilgiler ilan sayfasında yer almaktadır. Belirtilen sürelerin ödemenin satıcının hesabına geçmesinden itibaren geçerli olduğunu lütfen unutmayın. Satıcı ürünün gönderimiyle ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Satıcıya soru sormak için lütfen "Satıcıyla iletişime geçin" butonuna tıklayın.
Satışa sunulan ürünler hemen ya da kısa bir süre içinde kargolanmaya hazır ürünlerdir. İlan sayfasında bu konu hakkında bilgi verilmektedir.
Satıcı ürünü kendi tercih ettiği kargo şirketiyle gönderir. Gönderi onayında ürünün hangi kargo şirketiyle gönderdiği bilgisi de yer almaktadır.
Ürün kargoya verildiğinde sizi bilgilendireceğiz ve satıcı tarafından bizimle paylaşılmışsa gönderi takip numarasını da e-postayla size bildireceğiz.
Kurumsal satıcıyla farklı bir anlaşma yapmadığınız sürece, Chrono24 Alıcı Koruması kapsamında yapılan satışlarda her saat tam değeri üzerinden sigortalı olarak gönderilir.
Ürün kural olarak tüm değeri üzerinden sigortalı olarak kargolanır.
Emanet hizmetini kullanarak ödeme yaptığınızda iade hakkınızı kullanmak isterseniz, ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde +49 721 96693-920 numaralı telefonla ya da e-posta adresi aracılığıyla destek ekibimizle iletişime geçin. Cayma talebinizin zamanında elimize ulaştığı kayıt altına alınarak süreç başlatılacaktır.

Kurumsal satıcıya ya da bireysel satıcıya ürün için doğrudan ödeme yaptıysanız ücret iadesi için lütfen satıcıyla iletişime geçin.

Bireysel satıcılardan satın alınan ürünler için yasalarla düzenlenmiş cayma hakkı bulunmadığını lütfen göz önünde bulundurun.
Emanet hizmetini kullanarak ödeme yaptığınızda iade hakkınızı kullanmak isterseniz, ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde +49 721 96693-920 numaralı telefonla ya da e-posta adresi aracılığıyla destek ekibimizle iletişime geçin. Cayma talebinizin zamanında elimize ulaştığı kayıt altına alınarak süreç başlatılacaktır.

Kurumsal satıcıya ya da bireysel satıcıya ürün için doğrudan ödeme yaptıysanız ücret iadesi için lütfen satıcıyla iletişime geçin.

Bireysel satıcılardan satın alınan ürünler için yasalarla düzenlenmiş cayma hakkı bulunmadığını lütfen göz önünde bulundurun.

Ödeme yaptığınız için teşekkür ederiz. myChrono24 alanınızda yer alan "Satın al" bölümünde "Evet, ödeme yaptım" butonuna tıklayarak ödeme yaptığınızı bildirebilirsiniz.

Ödemeniz hesabımıza geçtiğinde sizi bilgilendireceğiz. Lütfen ödeme yapmanız gerektiğini bildiren mesajları dikkate almayın. Bu mesajlar otomatik olarak oluşturulmaktadır ve ödemeniz elimize ulaştığında mesaj gönderimi sona erecektir.

Lütfen dikkat: Havale işlemleri 2-3 iş günü sürmektedir.

Ürünün stok durumu ve teslimat süresiyle ilgili bilgiler ilan sayfasında yer almaktadır. Belirtilen sürelerin ödemenin satıcının hesabına geçmesinden itibaren geçerli olduğunu lütfen unutmayın. Satıcı ürünün gönderimiyle ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Satıcıya soru sormak için lütfen "Satıcıyla iletişime geçin" butonuna tıklayın.

Gönderim adresini değiştirmek istiyorsanız yeni adresi lütfen aşağıdaki "Chrono24 destek ekibiyle iletişime geç" butonunu kullanarak gönderin. Gerekli değişiklikler tarafımızdan yapılacaktır.

Ödeme yaptığınız için teşekkür ederiz. myChrono24 alanınızda yer alan "Satın al" bölümünde "Evet, ödeme yaptım" butonuna tıklayarak ödeme yaptığınızı bildirebilirsiniz.

Ödemeniz hesabımıza geçtiğinde sizi bilgilendireceğiz. Lütfen ödeme yapmanız gerektiğini bildiren mesajları dikkate almayın. Bu mesajlar otomatik olarak oluşturulmaktadır ve ödemeniz elimize ulaştığında mesaj gönderimi sona erecektir.

Lütfen dikkat: Havale işlemleri 2-3 iş günü sürmektedir.

Satıcılarımızdan kendilerine yöneltilen sorulara 5 iş günü içinde cevap vermesi beklenmektedir. Satıcılara her gün onlarca soru yöneltildiği için kimi zaman gecikmeler yaşanabilmektedir. Satıcıya telefonla da ulaşmayı deneyebilirsiniz. Satıcının telefon numarası ilan sayfasında "Satıcı" bölümü altında yer almakatdır.
Ürünle ilgili sorularınız için kurumsal satıcının iletişim bilgilerini kullanarak onunla bağlantıya geçebilirsiniz. Trusted Checkout siparişinizle ilgili sorularınızı destek ekibimize telefonla (+49 721 96693-920) ya da e-postayla () iletebilirsiniz.
Emanet hizmetini kullanarak ödeme yaptığınızda iade hakkınızı kullanmak isterseniz, ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde +49 721 96693-920 numaralı telefonla ya da e-posta adresi aracılığıyla destek ekibimizle iletişime geçin. Cayma talebinizin zamanında elimize ulaştığı kayıt altına alınarak süreç başlatılacaktır.

Kurumsal satıcıya ya da bireysel satıcıya ürün için doğrudan ödeme yaptıysanız ücret iadesi için lütfen satıcıyla iletişime geçin.

Bireysel satıcılardan satın alınan ürünler için yasalarla düzenlenmiş cayma hakkı bulunmadığını lütfen göz önünde bulundurun.

Emanet Hizmeti üzerinden yapılan ödeme

Alıcı ürün satış fiyatını emanet hesabına havale yaptıktan sonra ödenen miktar ürün alıcıya ulaşana ve alıcı ürünün eline ulaştığına dair onay verene kadar bu hesapta saklanır. Alıcı teslimat onayı verdikten en geç 7 sonra ödeme hesabınıza aktarılır. Alıcının onay vermesi durumunda ödeme hesabınıza daha önce gönderilebilir. Alıcı ödemeyi doğrudan size yaptıysa onunla doğrudan iletişim kurmalısınız. Satış yaparken ürünü göndermeden önce ödemenin yapılmasını talep etmenizi öneririz.
İlanınızı Chrono24'te bulamamanızın nedenleri şunlar olabilir:
 1. İnceleme henüz yapılmamıştır.
 2. Tüm Chrono24 kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için tüm yeni ilanlar tarafımızdan tek tek incelenmektedir. Bu inceleme sadece hafta içi iş günlerinde yapılmaktadır. Etkinleştirme kural olarak 1-3 iş günü sürmektedir.
 3. Güvenlik fotoğrafları doğru değil. Yüklediğiniz resimlerle ilgili bir sorun olması durumunda tarafınıza Chrono24 hesabınızdaki fotoğrafları güncellemenizi talep eden bir e-posta gönderilir.
 4. Kullanıcı hesabınız henüz etkin değil. Lütfen etkinleştirme e-postasındaki linke tıklayarak kullanıcı hesabınızı etkinleştirdiğinizden emin olun.
 5. Bazı ülkelerdeki bireysel satıcıların kimliklerinin doğrulanması gerekmektedir. Kimlik bilgileriniz henüz incelenmedi. Kimlik belgelerinizin incelenmesinin 1-3 iş günü sürebileceğini lütfen göz önünde bulundurun.
 6. Vergi ile ilgili bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir: Bir AB ülkesinde vergi mükellefiyseniz lütfen vergi kimlik numaranızı ekleyin.

Saatinizin değerini Chrono24 sayfasında kolayca öğrenebilirsiniz. Üstelik ücret ödemeden. Saatinizin modelini ve kullanım durumunu seçin. Bu bilgiler sayesinde saatinizi tüm dünyadan 500.000 saatle karşılaştırıp, size en iyi satış fiyatını belirleyebilmeniz için bir fiyat teklifi sunacağız.
Değer tespiti

Chrono24 bir online pazar yeri olarak tüm dünyadaki saatseverleri bir araya getirmektedir. Alım satım her zaman alıcı ve satıcı arasında gerçekleşir. Chrono24 ürünleri satın almaz, değer biçmez ya da kontrol etmez. Saatlerinizi ilan vererek satmanızı tavsiye ederiz.
Referans numarası saatinizin modelini veya model çeşidini belirtmektedir ve birden çok rakam ya da harften oluşabilir. Bazı üreticilerde referans numarası saat kasasının arka kısmında (kasa numarasıyla karıştırılmamalıdır), bandın kola dayandığı yerde ve ender olarak da kadrana işlenmiş şekilde bulunur. Her koşulda referans numarası saatinizin belgelerinde veya faturada bulunabilir halde olmalıdır. Referans numarasını bulamadığınız takdirde kadrandaki üreticinin adını internette arayın ve resimleri saatinizle karşılaştırın. Bu kısa araştırma size birçok durumda yardımcı olacaktır.
Bireysel satıcılar saat aksesuarlarını Chrono24'te ilan ücreti ödemeden satışa sunabilirler.

Saat parçaları için ilan oluşturmak amacıyla Saat satışı başlığını ve sonrasında Aksesuar satışı yap başlığını seçin.
Chrono24 hiçbir kargo şirketiyle çözüm ortaklığı ilişkisi içinde değildir. Lütfen önceden yerel kargo firmalarından değerli ürün gönderim koşulları hakkında bil alın. Göndereceğiniz ürünün tam değeri üzerinden sigortalı olmasına ve gönderi takip numarası almaya dikkat edin. Paketin teslim alındığı alıcının imzasıyla onaylanmalıdır. Uluslararası ürün iadelerinde gümrük vergisi alınmaması için paketin üstünde mutlaka "iade" ibaresinin yer alması gerekmektedir.

İlanınızı myChrono24 alanında (şu an için sadece Chrono24 sayfasında) istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Bunun için "İlanlar" menü başlığını ve sonrasında "İlanlar" altında "İlan değiştir" sekmesini tıklayın.

Fiyat, üretici ya da model bilgilerini düzenlemek için lütfen aşağıdaki iletişim formunu kullanın.
Alıcılar kural olarak Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmetini kullanarak ödeme yaparlar. Bu yöntemde alıcı sipariş verdikten sonra ödemeyi güvenli bir emanet hesabına yapar. Daha sonra saati alıcıya gönderirsiniz ve saat alıcının eline ulaştığında satış fiyatı tarafınıza ödenir.

Emanet hizmeti bazı ülkelerde kullanılamadığı için alıcının ya da satıcının bu hizmetten yararlanamadığı durumlarda alıcı ödemeyi size doğrudan yapar. Bu durumda alıcının ödeme yapabilmesi için banka havalesi ya da PayPal gibi ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Chrono24 ödeme bilgilerinizi alıcıya iletir.

Emanet hizmeti hakkında burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

İsterseniz ürünü alıcıya bizzat kendiniz de verebilirsiniz. Teslimat için kapalı ya da izlenen bir yeri örneğin bir saat satış noktasını tercih etmenizi öneririz. Teslimatı kendiniz yapmayı tercih etmeniz durumunda da emanet hizmetini güvenli ödeme yöntemi olarak tercih edebilirsiniz. Lütfen güvenlik uyarılarımızı dikkate alın.

Saatinizi 6 ay içinde satamazsanız ödemiş olduğunuz ilan ücreti iade edilir. İade koşulları ilanınızın 6 ay boyunca kesintisiz olarak Chrono24'te online olması, satılmamış olması ve saatin size ait olmaya devam etmesidir. Saatinizin 6 aylık süre sonrasında satılmadığını kanıtlamak için saatin bizim tarafımızdan belirlenen zamanları gösteren 2 resmini bize göndermelisiniz. Aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Saati başka bir yerde satmanız durumunda bireysel satıcılar için geçerli Genel İşlem Şartları (GİŞ) uyarınca para iadesinin mümkün olmadığını lütfen dikkate alınız.
Saat pazar yerimizin ziyaretçilerine her zaman en yüksek kaliteyi sunmak istiyoruz. Chrono24'teki ilanları güncel tutabilmek için satışa sunulan ürünlerin hâlâ satışta olup olmadığını 3 haftada bir e-postayla denetlemekteyiz. İlanınızı onaylamazsanız bir hafta sonra ilan otomatik olarak silinir.

Chrono24'teki ilanları güncel tutabilmek için satışa sunulan ürünlerin hâlâ satışta olup olmadığını sürekli olarak e-postayla denetlemekteyiz. İlanınızı onaylamazsanız bir hafta sonra ilan otomatik olarak silinir. İlanınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz. İlanınızı etkinleştirmek için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanarak bize başvurabilirsiniz.

İlanlarınızı myChrono24 alanınızda kolayda yönetebilirsiniz. Bu alanda tüm önemli bilgiler bir arada yer almakatdır.
İlanınız başlangıçta 3 ay boyunca Chrono24'te online olacaktır. Bu süre içinde saatinizi satmazsanız, ilanınızı 3 ay daha uzatabilir veya ilanı silebilirsiniz. Uzatma için, saatin hala size ait olduğuna dair kanıt isteyebiliriz.
Saatinizi 6 ay içinde satamazsanız, bizden ilan ücretini geri alırsınız. Bunun koşulları, saatinizin 6 ay boyunca Chrono24'te online olması, satılmamış olması ve halen size ait olması dahildir. Bunun için 6 ay sonra erdikten sonra, 4 hata içinde saatin halen sizde olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir.
İlanınızı henüz Chrono24'te göremiyor olmanızın nedenleri şunlar olabilir:
 1. İnceleme henüz yapılmamıştır. Tüm Chrono24 kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için yeni ilanların hepsi tarafımızdan teker teker incelenir. Bu inceleme sadece 1-2 iş günü sürmektedir.
 2. Güvenlik fotoğrafları doğru olmayabilir. Lütfen myChrono24 alanınızda bu resimleri güncelleyin.
 3. Ödemeyi havale ile yaptıysanız ilan yaptığınız ödeme hesabımıza geçtikten sonra yapılır. Uluslararası havaleler için bu süre birkaç gündür.
 4. Kullanıcı hesabınız henüz etkin olmayabilir. Lütfen etkinleştirme e-postasındaki linke tıklayarak kullanıcı hesabınızı etkinleştirdiğinizden emin olun.
İlanınız başlangıçta 3 ay boyunca Chrono24'te online olacaktır. Bu süre içinde saatinizi satmazsanız, ilanınızı 3 ay daha uzatabilir veya ilanı silebilirsiniz. Uzatma için, saatin hala size ait olduğuna dair kanıt isteyebiliriz.
İlanınız başlangıçta 3 ay boyunca Chrono24'te online olacaktır. Bu süre zarfında saatinizi platform dışında satarsanız veya artık satmak istemezseniz, Chrono24 hesabınızdaki ilanınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz.

İlan asistanını kullanarak Chrono24'te kolayca ilan oluşturabilirsiniz. Bunun için saatinizin referans numarası yeterli olacaktır. Saatinizin modelini kendiniz de seçebilirsiniz. Bu işlem için "Referans numarası olmadan devam et" butonuna tıklayın. Burada konuyla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz: Chrono24'te başarıyla satış yapın

Bireysel satıcı olarak aynı anda en fazla 10 ilan yayınlayabilirsiniz. Bireysel satıcıların ticari satış yapmaları yasaktır. Bu nedenle ticari satış izlenimi yaratan bireysel ilanları yayınlamama hakkımızı saklı tutuyoruz.

Chrono24'te kurumsal satıcı olarak satış yapmak isterseniz kurumsal satıcı olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Konuyla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.
Koleksiyonerler için özel şartlar belirlenmemiştir. Her bir saatiniz için ayrı bir ilan vermeniz gereklidir.
Bireysel satıcılar saat aksesuarlarını Chrono24'te ilan ücreti ödemeden satışa sunabilirler.

Saat parçaları için ilan oluşturmak amacıyla Saat satışı başlığını ve sonrasında Aksesuar satışı yap başlığını seçin.
Chrono24 aracılığıyla sağlanan emanet hizmeti sayesinde saatinizi güven içinde satabilirsiniz. Saatinizi, alıcı emanet hesabına ödeme yaptıktan sonra kendisine gönderirsiniz. Ürün alıcıya ulaştıktan sonra satış fiyatı size ödenir.

Emanet hizmeti bazı ülkelerde kullanılamadığı için alıcının ya da satıcının bu hizmetten yararlanamadığı durumlarda alıcı ödemeyi size doğrudan yapar. Bu durumda alıcıya ödeme yapabilmesi için banka havalesi ya da PayPal gibi ödeme seçenekleri sunun.

Emanet hizmetini kullanarak satış yapılmasıyla ilgili burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
Saatinizi 6 ay içinde satamazsanız, bizden ilan ücretini geri alırsınız. Bunun koşulları, saatinizin 6 ay boyunca Chrono24'te online olması, satılmamış olması ve halen size ait olması dahildir. Bunun için 6 ay sonra erdikten sonra, 4 hata içinde saatin halen sizde olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir.
Satış fiyatı teklifi hesaplanması %100 ücretsizdir ve bu teklif size saati Chrono24'e satma mecburiyeti doğurmaz. Teklifi reddedebilirsiniz.
UPS gönderi etiketinizde, mevcut teslimat durumunu istediğiniz zaman takip etmek için kullanabileceğiniz bir takip numarası bulacaksınız. Sorularınız varsa, adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Hayır, gönderim ücreti tamamen bizim tarafımızdan ödenir.
Saatinizi göndermeniz için size, çıktısını alıp pakete yapıştırabileceğiniz, önceden doldurulmuş bir UPS gönderi etiketi sağlayacağız. Gönderinizi istediğiniz tarihte kolayca sizden teslim alınmasını talep edebilir veya bölgenizdeki bir UPS Erişim Noktasına teslim edebilirsiniz. Ürünün teslim alınması en az 5 saatlik belirli bir süre içinde sabah 10.00 ile 16.00 arasında gerçekleşir. Paketin ağırlığı sevk irsaliyesinde gösterilen ağırlığı aşarsa, ek masraflar tarafımızdan karşılanır. Lütfen saati göndermeden önce nakliye için güvenli bir şekilde paketleyin: En kolay yol, saati ve kağıtları kutuda verilen bölmelere koymak ve uygun bir pakete koymaktır. Ayrıntılı gönderim talimatlarını burada bulabilirsiniz.
UPS ürünü sizden şahsen aldığında veya gönderinizi bir UPS Erişim Noktasına teslim ettiğinde, ürünün tam değeri için sigorta gönderime dahildir. Bu hizmet ücretsizdir. İade durumunda bile herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez.
Saatin orijinal kutusunun ve orijinal belgelerinin mevcut olması saatin satış fiyatını yükseltir, ancak bunlar olmadan da saatinizi satabilirsiniz.
Saatinizin tam değerini belirlemek için saatinizin resimlerine ihtiyacımız var. Elimizde ne kadar çok resim olursa, saatinizin değerini o kadar doğru değerlendirebiliriz.
Teklifimiz 7 gün boyunca geçerlidir.
Saatinizi komisyon karşılığı satış için teslim ederseniz, Chrono24'teki bireysel satış ilanınız tarafımızdan yayından kaldırılır.
Saatlerinizin bilgilerini kendiniz ekleyebilir ya da size ait internet sayfasındaki ilanların taranarak otomatik olarak eklenmesini sağlayabilirsiniz. Kurumsal satıcı alanında kendi ilanlarınızı kolayca oluşturmanızı sağlayan işlevler yer alır. Satın aldığınız paketten bağımsız olarak ilanınıza 16'ya kadar resim ekleyebilirsiniz. İnternet sayfanızdan ilanların aktarılması 50'den itibaren ilan için mümkündür. Bu yöntemde tüm bilgiler sayfanızdan aktarılır ve her gün güncellenir.
İlan aktarımında kurumsal internet sayfanızdaki ilanlar aynı şekilde alınır. Sayfanızda yaptığınız değişiklikler bir sonraki aktarımda otomatik olarak Chrono24 sayfasında gösterilir.

Kurumsal satıcı alanında ilanlarınızı manuel olarak değiştirebilir ya da silebilirsiniz. Bunun için İlanlarım başlığı altında İlanı değiştir/sil opsiyonunu seçin. Yapmak istediğiniz değişiklikleri forma yazın ve daha sonra ilanı kaydedin.
Birkaç kısa adım sonrasında Chrono24'e kurumsal satıcı olarak kayıt yaptırabilirsiniz:
 1. Kişisel bilgilerinizi ekleyin
 2. Ödeme bilgilerinizi ekleyin (kredi kartı)
 3. Kimliğinizi doğrulamak için gerekli belgeleri yükleyin
Daha sonra ilk ilanlarınızı yüklemeye başlayabilirsiniz. İlanlarınız yayınlanmadan önce kurumsal satıcı hesabınız Chrono24 tarafından etkinleştirilmelidir. Hesabınız etkinleştirilmeden önce vermiş olduğunuz bilgiler ve yüklediğiniz belgeler kontrol edilir. Bu nedenle aşağıdaki bilgilere ihtiyaç duymaktayız. Belgeleri sayfaya yükleyebileceğiniz gibi e-posta, faks ya da postayla da yollayabilirsiniz:
 • Ticaret sicil kaydı, bağlı bulunduğunuz ticaret odasından alacağınız faaliyet belgesi ya da sicil kayıt sureti
 • Adresinizi açık şekilde gösteren güncel elektrik, su, doğalgaz vb. faturası
30 günlük deneme süresini kullanarak Chrono24'ü test edin:

Şirketimize ilgi göstermene çok sevindik!

Chrono24'ün nasıl bir işveren olduğunu mu öğrenmek istiyorsun? Şirketimizde çalışmak mı istiyorsun?
O zaman hemen insan kaynakları sayfamızı incele. İletişim bilgilerimizi ve mevcut açık pozisyonlarımızı burada bulabilirsin: https://about.chrono24.com/jobs/

Bu başlık altında toplanan yardım taleplerinin düzenlenmesinin son derece güç olması hususunda anlayışınızı diliyoruz. Bu nedenle talebinize kısa bir zaman içinde yanıt verilemeyeceğini göz önünde tutmanızı rica ederiz.

Size daha kısa sürede yardım sunabilmemiz için lütfen yardım talebinizin daha uygun bir başlık altında değerlendirilmesinin mümkün olup olmadığını gözden geçirin.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

Destek ekibimizle iletişime geçin.

Ekler

Kabul edilen formatlar: .pdf, .png, .jpg, .gif ve .tif. En büyük dosya boyutu: 32 MB.

Size yardımcı olabilmek için iletişim bilgilerinizi işleyerek kullanıyoruz. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası.

Doldurulması zorunlu alan

Daha fazla bilgi edinin

Chrono24'te en çok sorulan soruların cevaplarını bulun.

S.S.S. sayfasını görüntüle

Bizi tanııyın

Chrono24'ü daha yakından tanıyın.

Daha fazla bilgi